Αποτρίχωση

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Εγώ πάντως χρησιμοποιώ το κλασικό (original) της Dove και είμαι αρκετά ευχαριστημένη.
Το΄χω δοκιμάσει το Dove αν και,αυτό μου έκανε διάφορα..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Μετα το laser τι πρεπει να προσεχει καποιος ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Μετα το laser τι πρεπει να προσεχει καποιος ;

Που έκανες;
Αν είναι σε σημείο που το βλέπει ο ήλιος θέλει μεγάλη προσοχή, πχ στο μουστάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βαριεμαι

Νεοφερμένος

Η βαριεμαι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
δεν εχω κανει ποτε ξανα αποτριχωση και σκεφτομαι να κανω φετος σε ποδια, μπικινι και μασχαλες.
ποια μεθοδο προτεινεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Που έκανες;
Αν είναι σε σημείο που το βλέπει ο ήλιος θέλει μεγάλη προσοχή, πχ στο μουστάκι.

Δεν εκανα ακομα αλλα θα κανω. Πρεπει να βαζω αντιηλιακο συνεχεια δηλαδη ; >.<
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
δεν εχω κανει ποτε ξανα αποτριχωση και σκεφτομαι να κανω φετος σε ποδια, μπικινι και μασχαλες.
ποια μεθοδο προτεινεται?
Εγώ θα σου έλεγα κερί αν αντέχεις τον πόνο.
Ξυραφάκι σε μπικίνι και μασχάλη δεν αντέχεται γιατί κάνει ερεθισμούς και τρέχα γύρευε.
Εγώ είμαι άτυχη γιατί δεν μπορώ τον πόνο.. Οπότε αναγκαστικά ξυραφάκι..:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βαριεμαι

Νεοφερμένος

Η βαριεμαι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Εγώ θα σου έλεγα κερί αν αντέχεις τον πόνο.
Ξυραφάκι σε μπικίνι και μασχάλη δεν αντέχεται γιατί κάνει ερεθισμούς και τρέχα γύρευε.
Εγώ είμαι άτυχη γιατί δεν μπορώ τον πόνο.. Οπότε αναγκαστικά ξυραφάκι..:/:

οταν λεμε πονο σε τι βαθμο τον εννοουμε?:worry:
γιατι κι εγω δεν εχω τις καλυτερες σχεσεις μαζι του!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
οταν λεμε πονο σε τι βαθμο τον εννοουμε?:worry:
γιατι κι εγω δεν εχω τις καλυτερες σχεσεις μαζι του!!
Τι να σου πω..
Μια φορά έκανα στις γάμπες.
Ε,το πόδι μου έμεινε ημιτελές..:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βαριεμαι

Νεοφερμένος

Η βαριεμαι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
ααα! ενταξει καταλαβα!!
μου φαινεται στο ξυραφακι θα καταληξω παλι:/:
παντως σ'ευχαριστω για την πληροφορια:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
ααα! ενταξει καταλαβα!!
μου φαινεται στο ξυραφακι θα καταληξω παλι:/:
παντως σ'ευχαριστω για την πληροφορια:D
Πάντως όταν είσαι αδιάθετη πονάς παραπάνω από ότι όταν κάνεις αποτρίχωση.
Πάντως μεγάλη μαλακία οι ερεθισμοί.
:mad::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βαριεμαι

Νεοφερμένος

Η βαριεμαι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Πάντως όταν είσαι αδιάθετη πονάς παραπάνω από ότι όταν κάνεις αποτρίχωση.
Πάντως μεγάλη μαλακία οι ερεθισμοί.
:mad::mad:


ναι και εγω γι'αυτο θελω να κανω αποτριχωση, γιατι δεν μπορω τους ερεθισμους!!
ισως να κανω μια δοκιμη στις γαμπες και βλεπουμε!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
ααα! ενταξει καταλαβα!!
μου φαινεται στο ξυραφακι θα καταληξω παλι:/:
παντως σ'ευχαριστω για την πληροφορια:D
Το κακό με το ξυραφάκι είναι ότι οι τρίχες αγριεύουν.. Εγώ επειδή είμαι μελαχρινή και πολύ τριχωτή είχα αρχίσει με κερί αλλά πάλι έβγαιναν γρήγορα και σε κάποια φάση τα είχα πάρει και ξεκίνησα ξυραφάκι.. Βλακεία μου βέβαια γτ κρατάει 1 μέρα και κάτι.. Καλύτερα κερί γιατί με το χρόνο θα βγαίνουν πιο σπάνια οι τρίχες και θα είναι λιγότερες:)

Ερώτηση: στις μασχάλες γίνεται και με κερί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Ερώτηση: στις μασχάλες γίνεται και με κερί;

Γίνεται με κερί, όπως και με Silk-épil επίσης. Πάντως, οι γιατροί δεν το προτείνουν. Στις μασχάλες καλύτερα laser ή ξυραφάκι. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Γίνεται με κερί, όπως και με Silk-épil επίσης. Πάντως, οι γιατροί δεν το προτείνουν. Στις μασχάλες καλύτερα laser ή ξυραφάκι. :/:
Α ναι κάτι είχα ακούσει ότι δεν κάνει και τέτοια..Άρα κρατάω το ξυραφάκι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Mια μυγιαγγιχτη φιλη παντως εκανε μερικές φορές λέιζερ στις μασχαλες και τωρα πλεον ειναι τοσο αδυναμες οι τριχες που τις κανει με κερι και δεν καταλαβαινει τιποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Α ναι κάτι είχα ακούσει ότι δεν κάνει και τέτοια..Άρα κρατάω το ξυραφάκι..
Δεν κάνει γιατί υπάρχουν πολλοί αδένες σε αυτή την περιοχή και δεν είναι καλό να τραβάμε πολύ με ταινίες και διάφορα άλλα, αλλά εντάξει εάν προσέξεις, δεν παθαίνεις κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Δεν κάνει γιατί υπάρχουν πολλοί αδένες σε αυτή την περιοχή και δεν είναι καλό να τραβάμε πολύ με ταινίες και διάφορα άλλα, αλλά εντάξει εάν προσέξεις, δεν παθαίνεις κάτι.
Δεν θα ήθελα να το ρισκάρω :P
Το λέιζερ πάντως είναι καλή ιδέα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βαριεμαι

Νεοφερμένος

Η βαριεμαι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
ποια μεθοδος ειναι πιο ακριβη??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
το λέιζερ.. όμως έχει πιο καλά αποτελέσματα και μακροπρόθεσμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen "C"

Νεοφερμένος

Η Queen "C" αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Όσες σκέφτεστε να κάνετε λέιζερ, διαλέξατε μάλλον ακατάλληλη εποχή. Μόλις αρχίσετε τα μπάνια και μαυρίσετε, ξεχάστε το. Δεν θα σας το κάνουν και οι δερματολόγοι. Η καλύτερη εποχή είναι φθινόπωρο και χειμώνας, όχι μόνο για να μην πάθετε κανένα έγκαυμα, αλλά και για να μπορούν να βάλουν μεγαλύτερη ισχύ στο μηχάνημα, χωρίς να φοβούνται μήπως γίνετε φλαμπέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top