Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 155)
  • Να κερνάει ο άντρας

    Ψήφοι: 37 23.9%
  • Να κερνάει η γυναίκα

    Ψήφοι: 3 1.9%
  • Ο καθένας να πληρώνει τα δικά του

    Ψήφοι: 60 38.7%
  • Μισά-μισά

    Ψήφοι: 9 5.8%
  • Να πληρώνει κάθε φορά ένας από τους δύο, εναλλάξ

    Ψήφοι: 44 28.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 1.3%

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,986 μηνύματα.
Αφού υπάρχει η Himela να τα γράφει καλύτερα από τον τρόπο που θέλω να τα αναλύσω, γιατί να κουράζομαι ? ;) (ένα μικρό κομμάτι αφαίρεσα μονάχα το οποίο δεν με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο )

Εφόσον αυτό που αφαίρεσες αναφέρεται στο πρώτο ραντεβού, εσύ τι προτείνεις για το πρώτο ραντεβού λοιπόν;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,813 μηνύματα.
Η λογική του χορηγού, υποθέτω; :hmm:

Όχι.
Η λογική όποιου ξεφτίλα πάει και κουβαλήσει μαζί του και άλλα άτομα επειδή ξέρει πως θα΄χει τζαμπέ ποτό.:P

Μ αρέσει όμως που κάθεστε και σχολιάζετε αυτή την "φιλοσοφία" που και στην πλάκα να ιδωθεί μόνο, υποτιμά και τον άντρα και τη γυναίκα σα φύλα. (και μόλις την σχολίασα κι εγώ τρομάρα μου)

Ένας κουβάς διάρροια κατάμουτρα επιβάλλεται σε τέτοιες περιπτώσεις, αν και λυπάμαι τη διάρροια που θα πάει χαμένη...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

italian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο italian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Εφόσον αυτό που αφαίρεσες αναφέρεται στο πρώτο ραντεβού, εσύ τι προτείνεις για το πρώτο ραντεβού λοιπόν;:hmm:

Να κεράσεις εσύ φυσικά ! :P:D

Εντάξει σοβαρεύομαι. Απλώς δεν βάζω κανόνες. Θα ήθελα να κεράσω εγώ και θα έκανα κίνηση σίγουρα αλλά δεν θα είχα πρόβλημα και να τα πληρώναμε μισά μισά. Εξαρτάται από τις συνθήκες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,986 μηνύματα.
Να κεράσεις εσύ φυσικά ! :P:D

Εντάξει σοβαρεύομαι. Απλώς δεν βάζω κανόνες. Θα ήθελα να κεράσω εγώ και θα έκανα κίνηση σίγουρα αλλά δεν θα είχα πρόβλημα και να τα πληρώναμε μισά μισά. Εξαρτάται από τις συνθήκες.

Το θέμα όμως είναι, όπως προείπα, οτι ακόμα κι αν έχω πέσει μαζί σου στη μοναδική περίπτωση στην οποία θα κεράσεις οικιοθελώς και με την καρδιά σου, δε θα μπορέσω να το εκτιμήσω, αφού είναι το αναμενόμενο και το πρέπον. Καλύτερα δε θα είναι να πληρώσει ο καθένας τα δικά του τελικά και να μην υπάρχει θέμα;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Το θέμα όμως είναι, όπως προείπα, οτι ακόμα κι αν έχω πέσει μαζί σου στη μοναδική περίπτωση στην οποία θα κεράσεις οικιοθελώς και με την καρδιά σου, δε θα μπορέσω να το εκτιμήσω, αφού είναι το αναμενόμενο και το πρέπον. Καλύτερα δε θα είναι να πληρώσει ο καθένας τα δικά του τελικά και να μην υπάρχει θέμα;:hmm:

Himela πάντως με τη λογική σου τίποτα δε θα έπρεπε να λαμβάνει χώρα επειδή είναι το καθιερωμένο και το πρέπον.
Όταν πας επίσκεψη σε ένα σπίτι για καφέ, κουβαλάς μαζί σου και τις 2 κουταλιές καφέ/ζάχαρη/γάλα που θα καταναλώσεις;
Όταν είσαι καλεσμένη σε έναν γάμο και δίνεις δώρο ή φακελάκι το κάνεις επειδή το νιώθεις με την καρδιά σου ή επειδή έτσι είναι το καθιερωμένο;
και ένα σωρό άλλα παραδείγματα...
που αν τα σκεφτείς ποτέ δε θα ξέρεις αν ο άλλος/η κάνει κάτι με την καρδιά του ή επειδή έτσι πρέπει. Όλοι αν είχαμε τη λογική σου θα είμαστε καχύποπτοι για τα πάντα.


Αν θέλει[ς] να κεράσει[ς] αφήστε τον άνθρωπο [ας σας αφήσει να] να κεράσει[ετε]. Λες και αν επιβιώσει ή όχι η σχέση εξαρτάται από αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,986 μηνύματα.
Τώρα που το λες αυτό, μέσα στην υποκρισία ζούμε. Μακάρι να μην ήταν έτσι ο κόσμος μας...:/:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
basically στα τελευταία first dates που έχω βγει έχουμε πληρωσει ο καθένας τα δικά του χωρίς πολλά πολλά. Δεν επηρέασε καπου αυτό. Βασικά όποτε με κερνανε άντρες εξω νιώθω λιγο περίεργα, με την έννοια ότι να "αυτός πληρωνει για μένα". Νιώθω λίγο σαν αντικείμενο, δεν ξέρω. Αν και προσωπικά μ αρέσει να κερνάω όταν έχω και δέχομαι κ το κέρασμα τελικά (γιατί δυσκολεύομαι να λεω όχι).



ps: σίγουρα έχω ξαναγράψει σ αυτό το θέμα αλλά δεν έχω ιδέα τι! μπορεί κ αναποδα πραγματα πριν χρόνια. Είναι λίγο creepy...



επεξεργασία: ίσως αυτή μου η στάση έχει να κάνει με την κουλτούρα του άλλου και το "γιατί" κάνει το κερασμα. δηλαδή μου έχει τύχει να νιωσω και πολύ καλά, όταν ο άλλος το κάνει σε ένα ωραίο πλαίσιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Η λογική του χορηγού, υποθέτω; :hmm:


Χαχα ναι! Κατι που το εχει και πολύς κόσμος!!!! Σωστά?

Εγώ είμαι της άποψης, ας περασουμε καλα, ας είναι σωστός ο άλλος στα υπόλοιπα και για το κερασμα το βλέπουμε!!;)
Σημερα εσυ, εαν το παμε παραδοσιακα, αυριο εγω, απο μεθαυριο μισα μισα ...
Απλά είναι άσχημο, να βλέπεις κορίτσια - αγόρια, την τσιγκουνιά τους να την "ρίχνουν" στην άτιμη την κρίση!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Engineer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Engineer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Στο πρώτο ραντεβού πληρώνω εγώ. Στα υπόλοιπα που θα ακολουθήσουν (αισιόδοξος!) πάντα κάνω την κίνηση και προσπαθώ να πληρώσω μέχρι το σημείο φυσικά που αυτό δεν φέρνει σε δύσκολη θέση τον άλλο. Δεν έχει να κάνει με θέμα χορηγού ή "άπλας", αλλά με το ότι δε μου αρέσει η εικόνα (πως είναι πρέπον να ανοίγεις την πόρτα σε μια γυναίκα... ένα τέτοιο πράγμα). Τώρα, αν η γυναίκα θέλει να μη νιώθει άσχημα υπάρχουν πολλοί τρόποι να "ανταποδώσει" πχ να αγοράσει αυτή τις μπύρες και τα πατάκια όταν θα πάμε σπίτι για ταινία (πολύ αισιόδοξος!!). Ούτως ή άλλως η κίνηση μετράει.
Αν η σχέση προχωρήσει (πάρα πολύ αισιόδοξος!!!), όπως ειπώθηκε παραπάνω, κοινό ταμείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,986 μηνύματα.
Τώρα, αν η γυναίκα θέλει να μη νιώθει άσχημα υπάρχουν πολλοί τρόποι να "ανταποδώσει"

Φυσικά. Τρόποι βρίσκονται. Δε βγήκε τυχαία η φράση "θα σου κάνω το τραπέζι, θα μου κάνεις το κρεβάτι; " :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Τώρα, αν η γυναίκα θέλει να μη νιώθει άσχημα υπάρχουν πολλοί τρόποι να "ανταποδώσει"
Φυσικά. Τρόποι βρίσκονται. Δε βγήκε τυχαία η φράση "θα σου κάνω το τραπέζι, θα μου κάνεις το κρεβάτι; " :P
Πραγματικά ένα ρίγος συγκίνησης με διαπερνά. Μπράβο, είθε μία μέρα το 99% του αντρικού πληθυσμού να σκέφτεται έτσι. Και μην είστε τσιγκούνηδες. Όχι με 3, με 4 και με 5 ευρώ. Ξοδέψτε εκεί κάνα 100άρικο, κάντε το τραπέζι, κεράστε, πάρτε σοκολατάκια, λουλούδια, δώρα, κοσμήματα, βόλτες με αυτοκίνητα. Δώστε και ένα γερό πουρμπουάρ στο γκαρσόνι, μην σας περάσει για γύφτους. Υιοθετήστε την λογική της Apple: για το πιο απλό πράγμα ΠΡΕΠΕΙ να ξοδέψετε μια περιουσία. Αλλά και την λογική της ΝΔ: σεμνά και ταπεινά. Να με ακούσετε, τα λέω για το... καλό σας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

italian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο italian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Φυσικά. Τρόποι βρίσκονται. Δε βγήκε τυχαία η φράση "θα σου κάνω το τραπέζι, θα μου κάνεις το κρεβάτι; " :P

Α ρε Himela, αχ ρε Himela. Αν δεν υπήρχες θα'πρεπε να σε εφεύρουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Engineer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Engineer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Φυσικά. Τρόποι βρίσκονται. Δε βγήκε τυχαία η φράση "θα σου κάνω το τραπέζι, θα μου κάνεις το κρεβάτι; " :P

Χαχαχα! Εγώ πάντως, δεν το εννοούσα έτσι. Το ανταποδώσει μπήκε σε "", γιατί αυτά τα πράγματα δεν μπαίνουν σε ζυγαριά- σου έκανα το τραπέζι 50€, άρα θα πρέπει να πάρεις κι εσύ 50€ μπύρες και πατατάκια, κι εκεί που ήταν να δούμε μια ταινία να γίνουμε ντίρλα-υπέρβαροι. Πάντως....η θεωρία ότι ο άντρας λειτουργεί ΠΑΝΤΑ με τη στρατηγική "ότι κάνω το κάνω μπας και πηδήξω" καλά κρατεί! Μάλλον είναι κάτι αντίστοιχο με το ότι όταν μια γυναίκα "πάει" από το πρώτο βράδυ, ΠΑΝΤΑ είναι πουτ@ν@.

Πραγματικά ένα ρίγος συγκίνησης με διαπερνά. Μπράβο, είθε μία μέρα το 99% του αντρικού πληθυσμού να σκέφτεται έτσι. Και μην είστε τσιγκούνηδες. Όχι με 3, με 4 και με 5 ευρώ. Ξοδέψτε εκεί κάνα 100άρικο, κάντε το τραπέζι, κεράστε, πάρτε σοκολατάκια, λουλούδια, δώρα, κοσμήματα, βόλτες με αυτοκίνητα. Δώστε και ένα γερό πουρμπουάρ στο γκαρσόνι, μην σας περάσει για γύφτους. Υιοθετήστε την λογική της Apple: για το πιο απλό πράγμα ΠΡΕΠΕΙ να ξοδέψετε μια περιουσία. Αλλά και την λογική της ΝΔ: σεμνά και ταπεινά. Να με ακούσετε, τα λέω για το... καλό σας...

...ε ναι. Το πως και το που επιλέγει ο καθένας να ξοδέψει χρήματα και το πόσο αξίζει είναι μια άλλη συζήτηση. Όλοι ξοδεύουμε κάπου χρήματα με δόση υπερβολής. Σε όλα τα παραπάνω σίγουρα θα συμφωνήσω στο πουρμπουάρ. Αν δεν το κάνεις για να μη σε περάσει για γύφτο ή για να το δει αυτή- "ότι κάνω το κάνω μπας και πηδήξω", αλλά επειδή έμεινες ευχαριστημένος από την εξυπηρέτηση και μπορείς να το δεις και λίγο από τη μεριά του σερβιτόρου, πιστεύω είναι φυσιολογικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Υιοθετήστε την λογική της Apple: για το πιο απλό πράγμα ΠΡΕΠΕΙ να ξοδέψετε μια περιουσία.
Ποίο είναι το πιο απλό πράγμα; Το κρεβάτι ή η σχέση; :)

Πάντως ομολογώ ότι σε οποιοδήποτε στάδιο συναναστροφής μου το ωραίο φύλο δεν μπορώ να σκέφτομαι ή να συζητάω οτιδήποτε σχετικό με χρήματα για παραπάνω από 15 δευτερόλεπτα. Ακόμη και η διαίρεση για την εύρεση του 50-50 είναι ικανή να με ξενερώσει και πράγματι έχει συμβεί αυτό σε σημείο που "ματαίωσα" όλες τις σκέψεις για το υπόλοιπο της βραδιάς και έκλεισα την βράδια μια ώρα αρχύτερα.

Σε καμία περίπτωση δεν με πειράζει ακόμη και να πληρώσει ακόμη και η κοπέλα όλη την βράδια ή και εγώ αποκλειστικά. Ούτε θεωρώ απαραίτητα ότι ένα απόλυτο σύστημα 50-50 είναι και πιο δίκαιο. Αυτό που σίγουρα με ξενερώνει η υπερβολή ανάλυση της όποιας απόφασης και συστήματος, λες και μιλάω με λογιστή. Με πειράζει τέτοια χαζά να αποτελούν παράγοντες να χαλάνε την ανεμελιά ενός ωραίου βράδυ.

Δεν ξέρω αν συμφωνώ με το "θα σου κάνω το τραπέζι, θα μου κάνεις το κρεβάτι;" αλλά σίγουρα ενστερνίζομαι πλήρως το "μην μου ζαλίζεις τον έρωτα". :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ποίο είναι το πιο απλό πράγμα; Το κρεβάτι ή η σχέση; :)
Define "απλό". Για μένα, το σεξ είναι κάτι απόλυτα φυσιολογικό. Τώρα βέβαια, δεν θα μπω σε διαφωνία... σέβομαι απόλυτα την επιθυμία σου να γίνεσαι ένα τυφλό εκτελεστικό όργανο μίας σχέσης για να μην χάσεις το σταθερό κρεβάτι, αλλά εγώ δεν μπορώ να λειτουργήσω έτσι. :)

Disclaimer: Το β' πρόσωπο ήταν απολύτως τυχαίο. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω τίποτα να κάνω define. Εσύ είπες
Υιοθετήστε την λογική της Apple: για το πιο απλό πράγμα ΠΡΕΠΕΙ να ξοδέψετε μια περιουσία.
Και σε ρώτησα τι ακριβώς εννοείς ως απλό. Το κρεβάτι ή την σχέση :) ...αλλά οκ με κάλυψες. Είναι ξεκάθαρο από αυτά που γράφεις ότι σε ενδιαφέρει το δεύτερο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elepan

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Ποτέ δεν έχω βγεί με γυναίκα και να σκεφτώ ποιος από τους δύο θα πληρώσει. Ποτέ. Επίσης όσες φορές πλήρωσα εγώ, δεν περίμενα ως αντάλλαγμα ερωτικές υπηρεσίες. Ποτέ δεν είδα τις γυναίκες ως αντικείμενο. Δεν το θεωρώ καν σοβαρό να κάθεσαι σε ένα τραπέζι και να αρχίζεις να βγάζεις ψιλά για να δώσεις τα μισά. Αν μετά από αρκετά ραντεβού μια γυναίκα επέμενε να πληρώσει την άφηνα φυσικά. Όχι όμως ότι αυτό το απαιτούσα αλλά όταν το έκανε με δική της πρωτοβουλία το εκτιμούσα. Αλλά και να μην το έκανε, για εμένα δεν θα άλλαζε η εικόνα της. Εξαιρώ τις περιπτώσεις όταν ο ένας από τους δύο δεν έχει χρήματα, εκεί να δεχτώ να γίνει κάποιος συμβιβασμός. Ως εκεί όμως. Με την τελευταία σχέση μου, που ήταν ένα ευγενέστατο και γλυκύτατο πλάσμα και εξαιρετικό άτομο από όλες τις απόψεις , άξιζε κάθε κέρασμα και κάθε δώρο μου. Άλλωστε όταν έχεις μια ωραία συντροφιά και μια όμορφη κουβέντα σε ένα μαγαζί, πώς να το χαλάσεις στο τέλος αρχίζοντας τους υπολογισμούς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

justin pieper

Νεοφερμένος

Ο justin pieper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Μεχρι τωρα εχω πληρωσει σε ολα τα πρωτα ραντεβου που εχω βγει.Αλλα και στα επομενα ειμαι αρκετα προθυμος να βαλω το μεγαλυτερον μερος των χρηματων η ακομα και ολο το ποσο.Αυτο δεν σημαινει οτι το θελω.Δυστηχως το κοινωνικο πρωτοκολλο επιβαλει να πληρωνει ο αντρας ως ενδειξη ανδρισμου και ευγενειας.Φανταζομαι ολο αυτο προηλθε πριν πολλα χρονια που οι γυναικες ηταν το κατωτερο φυλλο και δεν δουλευαν ωστε να βγαζουν τα χρηματα τους.Στην σημερινη κοινωνια που τεινει να επελθει ισοτητα και πολλες γυναικες βγαζουν περισσοτερα απο τους αντρες δεν βλεπω τον λογο να πληρωνει ο αντρας.Ας μην αναφερθω σε παρομοια ζητηματα οπως ο αντρας πρεπει να κανει την πρωτη κινηση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma_Libre

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Alma_Libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Μισά μισά κι αν τύχει να κεράσει σίγουρα θα κεράσω κι εγώ.
Δε μπορώ να δεχτώ κάποιες γυναίκες που έχουν ως δεδομένο το κέρασμα.
Κι εκείνος δουλεύει για να ζει, και στην τελική τη λογική "ε αφου με θέλει ας με πληρώσει" δεν την δέχομαι και δεν ισχύει.
Όπως θέλει εκείνος σεξ στην τελική θες κι εσύ, γιατί να σε πληρώνει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Μισά μισά κι αν τύχει να κεράσει σίγουρα θα κεράσω κι εγώ.
Δε μπορώ να δεχτώ κάποιες γυναίκες που έχουν ως δεδομένο το κέρασμα.
Κι εκείνος δουλεύει για να ζει, και στην τελική τη λογική "ε αφου με θέλει ας με πληρώσει" δεν την δέχομαι και δεν ισχύει.
Όπως θέλει εκείνος σεξ στην τελική θες κι εσύ, γιατί να σε πληρώνει;

Έχεις απόλυτο δίκιο. Το βλέπεις πολύ λογικά το θέμα. Ακολουθώ κι εγώ την ίδια τακτική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top