Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 155)
  • Να κερνάει ο άντρας

    Ψήφοι: 37 23.9%
  • Να κερνάει η γυναίκα

    Ψήφοι: 3 1.9%
  • Ο καθένας να πληρώνει τα δικά του

    Ψήφοι: 60 38.7%
  • Μισά-μισά

    Ψήφοι: 9 5.8%
  • Να πληρώνει κάθε φορά ένας από τους δύο, εναλλάξ

    Ψήφοι: 44 28.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 1.3%

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,043 μηνύματα.
Το θέμα είναι πολύ απλό και ορίζεται στη φράση "περί ορέξεως κολοκυθόπιτα". Όσο υπάρχουν άντρες που δίνουν τα πάντα για να έχουν δίπλα τους μια γυναικάρα για να κάνουν το κομμάτι τους στους φίλους τους, θα υπάρχουν και γυναίκες που το εκμεταλλελυονται και ζητάνε τα πάντα. Όσο υπάρχουν άνθρωποι (ανεξαρτήτως φύλου) που ζητάνε την εσωτερική ομορφιά (ό,τι αυτό σημαίνει) θα βρίσκουν το ταίρι τους. Βρίσκουμε αυτό που ψάχνουμε. Δεν υπάρχει λόγος να κατακρίνουμε κανέναν. Επιλογές κάνουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Το θέμα είναι πολύ απλό και ορίζεται στη φράση "περί ορέξεως κολοκυθόπιτα". Όσο υπάρχουν άντρες που δίνουν τα πάντα για να έχουν δίπλα τους μια γυναικάρα για να κάνουν το κομμάτι τους στους φίλους τους, θα υπάρχουν και γυναίκες που το εκμεταλλελυονται και ζητάνε τα πάντα

ορθον...το ενα φερνει το αλλο..φαυλος κυκλος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
Είναι άλλο πράγμα να είσαι οικονομικά ανεξάρτητος και να επιλέγεις μια σύντροφο για συναισθήματα και έρωτα και άλλο πράγμα να είσαι οικονομικά εξαρτημένος από γονείς και να επιλέγεις σύντροφο ΚΑΙ με κριτήρια οικονομικά.....
Σχέσεις κάνουμε σε όλες τις ηλικίες, και σε κάποιες από αυτές δεν είμαστε οικονομικά ανεξάρτητοι. Δεν είναι ανάγκη να είσαι οικονομικά ανεξάρτητος για να μην είναι τα κριτήρια σου οικονομικά. Δεν θυμάμαι ως φοιτήτριες να αναζητούσαμε "φτιαγμένους" για να μας βγάζουν έξω. Η καλή παρέα και η μακαρονάδα μια χαρά ήταν με τους συνομήλικους μας.

Είναι άλλο πράγμα να προσέχεις την εξωτερική σου εμφάνιση και να επιλέγεις μια σύντροφο επειδή νιώθεις γι αυτήν όμορφα και άλλο να παραμελείς τον εαυτό σου και να κάνεις μια σχέση με όποια συμβιβαστεί μαζί σου μ αυτό.....
Κι αυτό πρέπει να ισχύει μερικώς αφού η διάθεση δεν έχει σχέση με πρότυπα ομορφιάς. Καλύτερα να αγαπήσεις κάποιον που του αρέσεις και προσεγμένος και μη προσεγμένος γιατί στη ζωή ο άνθρωπος περνάει και άσχημες φάσεις.

Η επιλογή προϋποθέτει ελευθερία βούλησης, η οποία προϋποθέτει βούληση, η οποία προϋποθέτει νόηση, η οποία προϋποθέτει αυτογνωσία, η οποία προϋποθέτει ...
Οι σχέσεις μπορούν να είναι βήματα προς την αυτογνωσία... Νομίζω πως αν ψάχνεις, όλα στη ζωή σου γίνονται μέσα για να βρεις. Και τα λάθη μπορούν να γίνουν καλοί δάσκαλοι.

κοινως αν ειναι αφραγκος ο αλλος-αλλη,ή το σημαντικοτερο δεν μπορει να πιασει ουτε μια δουλεια..κοινως δεν μπορει να παραξει χρημα-οχι πολυ απαραιτητα-πως θα προχωρησει να σοβαρεψει μια σχεση και να γινει μονιμη σχεση και συμβιωση..?για να δημιουργηθει μια οικογενεια..χρειαζονται ολα..απο τις ψυχικες συναισθηματικες ικανοτητες μεχρι το χρημα που βγαζεις...τα παντα δινει ο ανθρωπος σε μια σχεση και ολα μετρωνται...

ρεαλισμος....οχι κυνισμος,,ουτε κουφιος ρομαντισμος...
Εγώ θα έλεγα λοιπόν όχι "οικονομικά κριτήρια" αλλά κριτήρια "ανεξαρτησίας". Γιατί το οικονομικά αφήνει την αίσθηση του ότι τα πολλά είναι κριτήριο σε σχέση με τα λίγα. Ενώ η ανεξαρτησία δεν έχει σχέση με τα πολλά και τα λίγα αλλά με το όσα έχεις με αυτά ζεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

poyka

Νεοφερμένος

Η poyka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Αx αχ αχ. Το θεμα που θιγετε με καιει αυτη την εποχη. Χωρισα με δικη μου πρωτοβουλια το συντροφο μου πριν 2 μηνες γιατι αντιμετωπιζε σοβαρο θεμα με τα χρηματα. Το κακο ειναι οτι βασανιστηκα πολυ να το τερματισω γιατι δεν ειχα αλλο σοβαρο προβλημα μαζι του. ενω ηταν μαζι μου απιστευτα τρυφερος γλυκος και ερωτικος οταν φταναμε στο θεμα των χρηματων μιλουσαμε τελειως αλλη γλωσσα......

Το λαθος μου ηταν οτι δειλιασα να του τα πω καταματα την τελευταια φορα που συναντηθηκαμε και του εστειλα τελικα μηνυμα μεσω διαδυκτιου πριν 10 μερες. Τον νοιαζομαι πολυ αλλα δυστυχως δεν μπορω να ζησω μαζι του ξεροντας οτι δεν μπορει να αλλαξει τον χαρακτηρα του. ( ειναι και 40 ετων αρα θαυματα δεν γινονται.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
το μόνο που ζητάω από έναν άντρα είναι τρυφερότητα και αγάπη

πολλά ζητάω από έναν εκατομυριούχο

π.σ. άσχετο , αλλά θυμήθηκα μια μπλούζα στα τουριστικά μαγαζάκια

δεν θα γίνεις πιο σαφής με το πρόβλημα σου ; και χωρίς κεφαλαία , απαγορεύονται στο φόρουμ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Αx αχ αχ. Το θεμα που θιγετε με καιει αυτη την εποχη. Χωρισα με δικη μου πρωτοβουλια το συντροφο μου πριν 2 μηνες γιατι αντιμετωπιζε σοβαρο θεμα με τα χρηματα.
Tι εννοείς δηλαδή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
Tι εννοείς δηλαδή;

Σκέψη θέλει??

Τον "έστειλε",οταν έπαψε να έχει χρήματα και κατ' επέκταση να πληρώνει στις εξόδους - πιθανόν λόγω απώλειας δουλειας ή κατι παρεμφερές.

Και φυσικά,το οτι ήταν άψογος απο συμπεριφορικής πλευράς,δεν εκτιμήθηκε / μέτρησε καθόλου.

Ψυχρά,στυγνά τον παραίτησε!:P

Δεν είχε ουτε καν το θάρρος να του το πει καταμουτρα : "τώρα που σου τελειωσαν τα λεφτά,μου εισαι άχρηστος!":mad:

Και μετά σου λέει πως οι γυναικες δεν κοιτούν το ανδρικό πορτοφόλι και την καλοπέραση που με αυτό συνδέεται...:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Και μετά σου λέει πως οι γυναικες δεν κοιτούν το ανδρικό πορτοφόλι και την καλοπέραση που με αυτό συνδέεται...:mad:
Κράτα τα λεφτά σου μεσιέ, δε θα στα πάρει κανείς. Στον 21ο αιώνα κάθε γυναίκα είναι ανεξάρτητη και δεν τα έχει ανάγκη.
Ο mister Rich να πούμε.
Μην υποθέτεις και μη μιλάς εξ΄ονόματος κανενός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,043 μηνύματα.
Και μετά σου λέει πως οι γυναικες δεν κοιτούν το ανδρικό πορτοφόλι και την καλοπέραση που με αυτό συνδέεται...:mad:

Τσουβάλιασμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
Χαλαρώστε αγαπητές μου!;)

Εσάς σας έχω εξαιρέσει!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

poyka

Νεοφερμένος

Η poyka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Μάλλον με παρεξηγήσατε.......... Ο τύπος ήταν τρυφερός αλλά ίσως τύποις....Αλλιώς πώς ερμηνεύεται το γεγονός ότι το πρώτο βράδυ σπίτι του ανέβηκε στους γονείς του να φάει και με άφησε μόνη μου 40 λεπτά στο σπίτι του. Ενας ερωτευμένος δεν συμπεριφέρεται έτσι. Σημειωτέον ήταν 40 ετών......... Όσο για τα λεφτά τον είχα κεράσει αρκετές φορές. Ο ίδιος αναγκαζόταν να με κερνάει γιατί έκανα εγώ κίνηση.Οπως παραδέχτηκε και ο ίδιος ήταν νοοτροπία του να μη χαλάει λεφτά γι'αύτο του έκανε εντύπωση, όπως ο ίδιος είπε, που χαλούσα λεφτά για κείνον.Αυτά εν ολίγοις. Τα συμπεράσματα δικά σας......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Αυτό το savoir vivre θα μας φάει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jelipop

Νεοφερμένος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Όλες οι γυναίκες φαντάζομαι θέλουν ένα gentleman δίπλα τους !!

Οπότε στα πρώτα ραντεβού καλύτερα θα ήταν να πληρώνει εκείνος ! Να κάνει την διαφορά βρε αδερφέ !

Εγώ προσωπικά έχω εκτιμήσει που στις 1ες διακοπές με τον άντρα μου δν με άφησε να αγοράσω ούτε ένα πακέτο τσίχλες !! (σοβαρολογώ) !!

Βέβαια μετά απο 6χρόνια που είμαστε μαζί θα γίνει κ το νταραβέρι μια ο ένας μία ο αλλος ! Η το αλλο εγώ το φαί εσύ το ποτό !!

Αφού γνωριστείς με τον αλλο ας υπάρχει αυτη η επιλογή ανοιχτή !!
Για φαντάσου στο 1ο ραντεβού να έρθει ο λογαρισμός κ να ειναι 13,90 πχ κ να ψάχνει στην απόδειξη να βρεί πόσο έχει το δικό του να το πληρώσει !!! αχαχαχα !!! Ξενέρα ... :P:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
πώς ερμηνεύεται το γεγονός ότι το πρώτο βράδυ σπίτι του ανέβηκε στους γονείς του να φάει και με άφησε μόνη μου 40 λεπτά στο σπίτι του. Ενας ερωτευμένος δεν συμπεριφέρεται έτσι.

γενικα ενας ανθρωπος με τροπους δεν συμπεριφερεται ετσι... ελεος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
"Ανεβηκε στους γονεις του να φαει";
Δηλαδη μενανε μαζι;
Και περιμενες να παει για βραδινο πανω για να αρχισεις να τρεχεις; :P :angel:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
Μάλλον με παρεξηγήσατε.......... Ο τύπος ήταν τρυφερός αλλά ίσως τύποις....Αλλιώς πώς ερμηνεύεται το γεγονός ότι το πρώτο βράδυ σπίτι του ανέβηκε στους γονείς του να φάει και με άφησε μόνη μου 40 λεπτά στο σπίτι του. Ενας ερωτευμένος δεν συμπεριφέρεται έτσι. Σημειωτέον ήταν 40 ετών......... Όσο για τα λεφτά τον είχα κεράσει αρκετές φορές. Ο ίδιος αναγκαζόταν να με κερνάει γιατί έκανα εγώ κίνηση.Οπως παραδέχτηκε και ο ίδιος ήταν νοοτροπία του να μη χαλάει λεφτά γι'αύτο του έκανε εντύπωση, όπως ο ίδιος είπε, που χαλούσα λεφτά για κείνον.Αυτά εν ολίγοις. Τα συμπεράσματα δικά σας......

Yπο το βαρος / πρισμα των νεων στοιχειων,ειμαι αναγκασμένος να αναθεωρησω την προηγουμενη τσουχτερη μου τοποθετηση.

Ναι...δεν σου ταιριαζε!
Ορθώς τον παραιτησες!

Οταν δεν σου παρεχονται επαρκη στοιχεια να συμπερασματολογήσεις,υποπίπτεις σε σκεπτικα σφάλματα,τσουβαλιασματα...παρεξηγεις,ερμηνευεις - και συμβουλευεις ενιοτε - αλλα ντ' αλλων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Προσωπικά αν στο πρώτο πρώτο ραντεβού δεν κάνει έστω την κίνηση να κεράσει, δεν θα επιτρέψω να υπάρξει δεύτερο.
Είναι θέμα αρχής νομίζω για έναν άντρα όταν προσκαλεί μια γυναίκα έξω, έστω να προσφερθεί να την κεράσει ή ακόμη περισσότερο να επιμείνει να το κάνει.
Από κει και πέρα δεν έχω πρόβλημα στις μετέπειτα συναντήσεις να κεράσω εγώ.
Πώς το βλέπετε το θέμα και ποιες οι σχετικές εμπειρίες σας?

Έχω παρατηρήσει το εξής. Πολλές φορές υπάρχει περίπτωση το πρώτο ραντεβού ή κάποια επόμενα, να είναι αναγνωριστικά πχ σε περίπτωση που τα άτομα δεν γνωρίζονται καλά. Μπορεί να μην είναι δηλαδή ραντεβού με την κλασσική έννοια, το κλίμα να είναι φιλικό για κάποιους λόγους και να μην υπάρχει ακόμη καθόλου ερωτισμός. Ο άντρας τότε αφήνει να πληρώσουν από μισά. Κοιτάζοντας βέβαια με μια σχετική αμηχανία την κοπέλα, όταν έρχεται η ώρα να πληρώσουν. Όταν όμως στη συνέχεια των ραντεβού, αρχίζει κάπως , σιγά σιγά να προσπαθεί να της δείξει ότι τη βλέπει πιο "γλυκά" :P, τότε πλέον αρχίζει και κάνει κίνηση να πληρώσει. Δεν ξέρω αυτή η περίπτωση σε ποια κατηγορία υπάγεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Ο άντρας τότε αφήνει να πληρώσουν από μισά. Κοιτάζοντας βέβαια με μια σχετική αμηχανία την κοπέλα, όταν έρχεται η ώρα να πληρώσουν. Όταν όμως στη συνέχεια των ραντεβού, αρχίζει κάπως , σιγά σιγά να προσπαθεί να της δείξει ότι τη βλέπει πιο "γλυκά" :P, τότε πλέον αρχίζει και κάνει κίνηση να πληρώσει. Δεν ξέρω αυτή η περίπτωση σε ποια κατηγορία υπάγεται.

Δεν μου αρέσει....
Εννοώ τι αξία έχει να κεράσει και το δικό σου το ποτό... Πόσο παραπάνω να του στοιχίζει...
Δεν μου αρέσει σαν κίνηση...σαν εικόνα...
Δηλαδή πραγματικά προτιμώ να πληρώσω εγώ και για τους δύο... Παρά 9 ευρώ το δικό μου, βάλε εσύ πόσο κάνει το δικό σου...
Με χαλάει....

Αν και το έχω ξαναπεί... Στο πρώτο ραντεβού μου αρέσει να με κεράσει ο άλλος...και ναι θα κάνω κι εγώ κίνηση κλπ...αλλά σε πρώτο ραντεβού έστω και αναγνωριστικά με χαλάει-ξενερώνει το μισό μισό....

Όσο για την Jelipop (καλά το γράφω; :P) νομίζω ότι λίγο πέσατε πάνω της :P

΄Εχει τύχει να έχω γενέθλια και ο τότε συντροφός μου είχε κλείσει ένα διήμερο για εμένα...δεν με άφησε να πληρώσω τίποτα (πέρα από ένα γεύμα σαν κέρασμα για τα γενέθλια μου)...όλα τα άλλα ήταν δικά του... Δεν αισθάνθηκα ότι με πλήρωνε για τις υπηρεσίες μου or sth like that....Αισθάνθηκα πριγκίπισσα πραγματικά και ούτε έθιξε τον φεμινισμό μου... Δεν είχα αυτή την αίσθηση και πραγματικά το απόλαυσα...

'Εχει τύχει επίσης να με φλερτάρει κάποιος για καιρό ώσπου μου έκανε την πρόταση να κλείσει ξενοδοχείο στο Πήλιο με όλα τα έξοδα πληρωμένα και το μόνο που ήθελε ήταν να τον ακολουθήσω... Εκεί ναι...αισθάνθηκα λες και θα με πλήρωνε για τις υπηρεσίες μου...και γι' αυτό αρνήθηκα...

Αυτό που θέλω να πω δηλαδή είναι ότι παίζει ρόλο τι έχεις με τον άλλον...ποια είναι η σχέση σας και πως είστε μαζί...τι σου βγαίνει και τι του βγάζεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
λόγω της έκτασης του τοπικ (42 σελίδες είναι αυτές...)δεν προλαβαίνω να διαβάσω όλα τα μηνύματα, ωστόσο θα καταθέσω την άποψη μου και εγώ.
Στα πρώτα ραντεβού , πιστεύω ότι ο άντρας πρέπει να προβάλει τον καλό του εαυτό,σε πρώτη φάση πρέπει να φανεί ''κύριος'' και να πληρώσει τον λογαριασμό. Νομίζω επιβάλλεται στις πρώτες εξόδους, πέρα από τα φυσικά/σωματικά κάλλη πρέπει να δείξει και την ευγένεια που διαθέτει, αλλά είπαμε στα πρώτα ραντεβού,μην τον ξεπαραδιάσουμε τον άνθρωπο...
άλλωστε πιστεύω ότι κάθε σοβαρή κοπέλα μετά τα πρώτα κεράσματα δεν θα δέχεται να της πληρώνουν άλλοι τους λογαριασμούς της, όμως αυτό δεν σημαίνει οτι από κει και πέρα ο άνδρας θα την βάζει να...τον κερνάει!

θα προτιμούσα μια αλληλοδιάδοχη/συνδυασμό , μετέπειτα, κεράσματος άπω τον άνδρα ,την γυναίκα και μοιράσματος του λογαριασμού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SPEIO

Νεοφερμένος

Η SPEIO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Διαφωνώ με όλους τους προλαλήσαντες,καλύτερα να κεράσω εγώ ως γυναίκα στο πρώτο ραντεβού,να πατάξουμε το κατεστημένο!!!!!!(Να αισθανθεί και την υποχρέωση να μου κάτσει :redface::clapup::thumbsup:μετά.....):P:P:P:P:P:P:P:P

(Πότε θα συμπεριφερθώ ως κοριτσάκι, να χαρεί η μανούλα μου:whistle:;;;;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top