Τι δεν δέχεστε στους φίλους σας;

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Τη μιζέρια... έλεος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Ποιά είναι τα χαρακτηριστικά που δεν μπορείτε με τίποτα να δεχτείτε να έχει ένας φίλος σας, ή ακόμα που αντιτίθενται με το σύστημα αξιών σας όσο κι αν για άλλους πιθανώς δεν είναι τόσο τρομερά;:hmm:

Δεν μιλάς για απλά ελαττώματα φίλων που μπορεί να συγχωρεθούν αλλά για χαρακτηριστικά που αντιβαίνουν με το σύστημα αξιών μας και κατα συνέπεια με την ηθική μας.
Δεν νομίζω πως κάποιος που θα συγκέντρωνε τέτοια χαραχτηριστικά θα μπορούσε να νοηθεί φίλος μου, γνωστός ναι, φίλος όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

smart

Πολύ δραστήριο μέλος

Η smart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,139 μηνύματα.
Την αργοπορία,τη ζήλεια,το να σε υποτιμάει και το να μην είναι κοντά σου όταν τον χρειάζεσαι πραγματικά!!
Εξάλου πιστευω πως όποιος κάνει τα παραπάνω δεν είναι πραγματικός φίλος!!:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Την μ@λ@κι@..
Γενικοτερα βεβαια, οχι μονο απο φιλους.. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Την αργοπορία............
:worry:


Ωωωωωωωωωωωωωχ!:redface::(
Την αργοπορία γιατί καλέ γιατί;Πραγματικά υπάρχου(με)ν άνθρωποι που δεν έχουν αίσθηση του χρόνου κι όλα για αυτούς είναι εφικτά σε.....10 λεπτά:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Ωωωωωωωωωωωωωχ!:redface::(
Την αργοπορία γιατί καλέ γιατί;Πραγματικά υπάρχου(με)ν άνθρωποι που δεν έχουν αίσθηση του χρόνου κι όλα για αυτούς είναι εφικτά σε.....10 λεπτά:)

Κλεφτρόνι πες μου ότι ΔΕΝ ανήκεις σε αυτή τη κατηγορία ανθρώπων?
Πραγματικά δεν υπάρχει τίποτα πιο ενοχλητικό απ'το να περιμένεις με τις ώρες να εμφανιστεί ο/η φίλος/η σου στο ραντεβού που έχετε κλείσει. Και σαφώς δεν αναφέρομαι στο ακαδημαϊκό τέταρτο, αλλά στο μισάωρο +
Και εννοείται πως δεν είναι κακό να συμβεί μια φορά στο τόσο, άλλωστε άνθρωποι είμαστε, αλλά το να συμβαίνει κατά κανόνα σημαίνει ότι ο άλλος που σε στήνει κατ'εξακολούθηση δεν σε υπολογίζει.
Έχω φίλη, που ενώ ΠΑΝΤΑ της λέμε μισή με μία ώρα νωρίτερα από το κανονικό ραντεβού, καταφέρνει να έρχεται και πάλι καθυστερημένη! Έλεος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Κλεφτρόνι πες μου ότι ΔΕΝ ανήκεις σε αυτή τη κατηγορία ανθρώπων?
Πραγματικά δεν υπάρχει τίποτα πιο ενοχλητικό απ'το να περιμένεις με τις ώρες να εμφανιστεί ο/η φίλος/η σου στο ραντεβού που έχετε κλείσει. Και σαφώς δεν αναφέρομαι στο ακαδημαϊκό τέταρτο, αλλά στο μισάωρο +
Και εννοείται πως δεν είναι κακό να συμβεί μια φορά στο τόσο, άλλωστε άνθρωποι είμαστε, αλλά το να συμβαίνει κατά κανόνα σημαίνει ότι ο άλλος που σε στήνει κατ'εξακολούθηση δεν σε υπολογίζει.
Έχω φίλη, που ενώ ΠΑΝΤΑ της λέμε μισή με μία ώρα νωρίτερα από το κανονικό ραντεβού, καταφέρνει να έρχεται και πάλι καθυστερημένη! Έλεος!


Χε,χε,χε φυσικά και δεν ανήκω στην κατηγορία των ανθρώπων που αργούν ένα τέταρτο ή ένα μισάωρο.
Αργώ πολυυυυυυυυυυ παραπάνω.Αλήθεια.
Το ρεκόρ μου είναι όταν κανονίζαμε οδικώς για Ξάνθη, ραντεβού στις 02.00 ώστε να φτάσουμε το πρωί κι ήταν όλοι μαζεμένοι και περίμεναν εμένα που έφτασα στις 04.30:redface::redface::redface::redface::redface::redface:(κι είχα 157 κλήσεις στο κινητό μου)
Κι αυτό το κολπο με την φίλη σου μην το κάνετε γιατί δεν πιάνει.Και μέτα μου το έκαναν αλλά το είχα καταλάβει και έτσι υπολόγιζα πάντα ότι η σωστή ώρα είναι μισή ώρα μετά κι ετσι κατάφερνα και αργούσα(έτσι τα καταφέρνει και αυτή κατάλαβες;):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Χε,χε,χε φυσικά και δεν ανήκω στην κατηγορία των ανθρώπων που αργούν ένα τέταρτο ή ένα μισάωρο.
Αργώ πολυυυυυυυυυυ παραπάνω.Αλήθεια.
Το ρεκόρ μου είναι όταν κανονίζαμε οδικώς για Ξάνθη, ραντεβού στις 02.00 ώστε να φτάσουμε το πρωί κι ήταν όλοι μαζεμένοι και περίμεναν εμένα που έφτασα στις 04.30:redface::redface::redface::redface::redface::redface:(κι είχα 157 κλήσεις στο κινητό μου)
Κι αυτό το κολπο με την φίλη σου μην το κάνετε γιατί δεν πιάνει.Και μέτα μου το έκαναν αλλά το είχα καταλάβει και έτσι υπολόγιζα πάντα ότι η σωστή ώρα είναι μισή ώρα μετά κι ετσι κατάφερνα και αργούσα(έτσι τα καταφέρνει και αυτή κατάλαβες;):P

Φρίκη!
Η φίλη μου έχει κάνει και το άλλο!
ΔΕΝ ΗΡΘΕ ΚΑΘΟΛΟΥ!

Ξύλο που θέλετε........ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Καλά το συστηματικό στήσιμο με βγάζει έξω από τα ρούχα μου. Εγώ αυτή την ιδιότητα την λαμβάνω σαν εντελώς εγωιστική νεοτροπία και δεν υπάρχει καμία δικαιολογία για το συστηματικό.
Έχω ένα παλικάρι φίλο που με βγάζει έξω από τα ρούχα μου. Δεν είναι δύσκολο να μην αργείς και είναι τόσο απλό όσο να ξεκινάς την ώρα που πρέπει και όχι την ώρα που θα έπρεπε να είσαι εκεί.
Μιλάμε για καταστάσεις όπου έπεφτε στήσιμο και η προσέλευση ήταν ποδαράτη πράγμα που σημαίνει ότι απλά δεν έφευγε ποτέ στην ώρα του,ΠΟΤΕ όμως.. να αργήσει το λεωφορείο καταβοητό, να έχει κίνηση δεκτό αλλά όταν δεν είσαι στην στάση την ώρα που θα έπρεπε να είσαι ήδη εκεί. Καλύτερα να είσαι εκεί νωρίτερα παρά να στήνεις τον άλλον. Και για τους δύο είναι χρόνος με αξία μόνο που ο ένας από τους δύο σέβεται την αξία του χρόνου του άλλου ενώ ο άλλος την έχει γραμένη.

Κλέφτρα που στήνεις τι να σου πω παρά μόνο κακώς ειδικά από την στιγμή που το ξέρεις και συνεχίζεις και το κάνεις. Συγνώμη αλλά έτσι το βλέπω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Και μένα το στήσιμο με εξοργίζει και με εξουθενώνει ψυχολογικά. Κυρίως αν σκεφτεί κανείς ότι είμαι από τα πολύ συνεπή άτομα. Ρε γαμ***, την ώρα που κάθομαι και κάνω βόλτες περιμένοντας τον άλλο θα μπορούσα να κάνω πολύ πιο ενδιαφέροντα πράγματα. Το θεωρώ έλλειψη σεβασμού και με θλίβει.

Τώρα πια αν φάω γερό στήσιμο φεύγω. Κι ας στενοχωριούνται, δεν με νοιάζει ιδιαίτερα, δεν μπορεί να καταρρέει μόνο το δικό μου νευρικό σύστημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Χε,χε,χε φυσικά και δεν ανήκω στην κατηγορία των ανθρώπων που αργούν ένα τέταρτο ή ένα μισάωρο.
Αργώ πολυυυυυυυυυυ παραπάνω.Αλήθεια.
Το ρεκόρ μου είναι όταν κανονίζαμε οδικώς για Ξάνθη, ραντεβού στις 02.00 ώστε να φτάσουμε το πρωί κι ήταν όλοι μαζεμένοι και περίμεναν εμένα που έφτασα στις 04.30:redface::redface::redface::redface::redface::redface:(κι είχα 157 κλήσεις στο κινητό μου)
Κι αυτό το κολπο με την φίλη σου μην το κάνετε γιατί δεν πιάνει.Και μέτα μου το έκαναν αλλά το είχα καταλάβει και έτσι υπολόγιζα πάντα ότι η σωστή ώρα είναι μισή ώρα μετά κι ετσι κατάφερνα και αργούσα(έτσι τα καταφέρνει και αυτή κατάλαβες;):P
Αφού δεν έφυγαν να σε αφήσουν πίσω, καλά να πάθουν κι αυτοί!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Παιδιά δεν είμαι συνεπές άτομο το ξέρουν όλοι.
Τι να κάνω;Μου είναι αδύνατο να είμαι στην ώρα μου.Δεν το κάνω επίτηδες, όσο νωρίς και να ξεκινήσω πάντα κάτι θα προκύψει, πάντα κάτι θα πρέπει να κάνω και θα καθυστερήσω.
Μπορεί να το βλέπετε τραγικό, εκνευριστικό ή ο,τιδήποτε άλλο.
Αλλά ετσι είναι και δεν μπορώ να το αλλάξω, ούτε φυσικά και το κάνω επίτηδες.
Είναι ελάττωμα μου πάει και τελείωσε.Πως άλλος είναι αφηρημένος ή δεν έχει καλό μνημονικό, εγώ δεν έχω αίσθηση του χρόνου.
Καμμία ειλικρινά.
Δεν είναι ότι το χαίρομαι και λέω άσε τους μ@λακες να περιμένουν.
Οι φιλοι μου το ξερουν και το δέχονται, όπως και εγώ δέχομαι δικά τους ελαττώματα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Κι εγώ το ίδιο με την κλέφτρα!! Μονίμως αργοπορημένη! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Άντε ρε Μισέλ γιατί άργησες να το γράψεις;:P:P:P:P
Λέω κι εγώ τα υπόλοιπα 1600 μέλη έρχονται στην ώρα τους, ούτε ένας αργοπορημένος:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εγώ πάλι δεν ανέχομαι αυτό που μου κάνουν κι απόψε, δηλαδή "εμείς κανονίσαμε αυτό κι αυτό, έλα εκεί και τότε"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Άντε ρε Μισέλ γιατί άργησες να το γράψεις;:P:P:P:P
Λέω κι εγώ τα υπόλοιπα 1600 μέλη έρχονται στην ώρα τους, ούτε ένας αργοπορημένος:)

Είναι κληρονομικό κλέφτρα μου! Η μητέρα μου το έχει αναγάγει σε επιστήμη, κάθε φορά αργεί τουλάχιστον 2 ώρες! :P Εγώ τουλάχιστον αργώ το πολύ 2 ώρες! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Είναι κληρονομικό κλέφτρα μου! Η μητέρα μου το έχει αναγάγει σε επιστήμη, κάθε φορά αργεί τουλάχιστον 2 ώρες! :P Εγώ τουλάχιστον αργώ το πολύ 2 ώρες! :P

Μπα εμένα είναι επικτητο.
Η συζήτηση θα συνεχιστεί αργά ή γρήγορα στο καινούργιο θέμα που άνοιξα.

btw Γίδι εσένα αυτό γιατί στο κάνουν;
Επειδή ξέρουν πως θα αργήσεις ή κανονίζουν μονίμως χωρίς να στο πουν;:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εμένα μονίμως. Αυτή η παρέα δηλαδή, ειδικά όταν τα οργανώνει ένας συγκεκριμένος. Πάλι θα βαρεθώ, και είναι και στου διαόλου τη μάνα... Πάω καθυστερημένη, λοιπόν, για να έχουν τουλάχιστον καθίσει...

@Kleftra μου πόσο αργείς εσύ συνήθως;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αυτό είναι άσχημο.Εντάξει όταν βγαίνουμε πολλά άτομα συνήθως συμβιβαζόμαστε σε μια μέση λυση, αλλα μονίμως να σε φέρνουν προ τετελεσμένου είναι κάπως αγένεια.
Καλά τους κάνεις και αργείς:P

Εγώ κυμαίνομαι, αν είναι κάτω ή μέχρι 30 λεπτά όλοι είναι ευχαριστημένοι, μάλιστα είναι και έκπληκτοι που άργησα τόσο λίγο.
Συνήθως όμως καθυστερώ 45 λεπτά με μια ώρα.
Σε σπάνιες περιπτώσεις ξεπερνώ και τον εαυτό μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Κοίτα Κλεφτρα θα σου πω ότι θα έλεγα σε δικούς μου γνωστούς αν μου λέγαν δεν έχουν αίσθηση του χρόνου.
Όπως αν κανονίσεις κατι στις 8 λες οκ κατά τις 7 θα αρχίσω να ετοιμάζομαι πχ κτλ κτλ και τελικά επειδή δεν έχει αίσθηση του χρόνου ξεκινάς στις 7:45 σκέψου να ξεκινήσεις να ετοιμάζεσαι στις 6.

Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο και όσους άλλους στήνεται? Στην δουλειά σας αργείς πάντα έτσι? Δηλαδή αν έχεις ένα επαγγελματικό ραντεβού θα πας ότι ώρα να είναι και θα περιμένεις να καταλάβει ο άλλος ότι εσύ δεν έχεις αίσθηση του χρόνου? Δεν νομίζω. μια χαρά θα πάτε την ώρα που πρέπει οι περισσότεροι. Δλδ αυτό πως το καταφέρνετε?

Και όπως είπες κλέφτρα πως δλδ καταλαβαίνεται ότι κανόνισαν άλλη ώρα από αυτή που σας λένε και πάλι αργείτε? Δεν είανι περίεργο ότι σε αυτή την σκοπιά η αίσθηση του χρόνου για επιπλέον καθυστέρηση αποδίδει ενώ δεν αποδίδει για πιο εγκαιρη προσεύλευση στον χώρο ραντεβού?

Και άντε να σε περιμένει παρέα. Αν ας πούμε σε περιμένει ένας? Τι θα κάνεις αυτός 30 και 40 λεπτά όπως λες. Και μάλιστα συστηματικά? Αν τα πάρει και φύγει ποιος θα φταίει?

Εγώ πραγματικά δεν μπορώ να βρω καμιά δικαιολογία για τα άτομα που στήνουν μονίμως. Έχω δει ,όντας σπίτι τους, τους χρόνους κινητοποιήσης σε σχέση με την ώρα που τον έχουν ειδοποιήσει και τι φυσικά έκανε τόση ώρα και είναι απλά θέμα για μένα αδιαφορίας.

Τέλος Κλέφτρα αν και αναφέρθηκα προσωπικά σε σένα, δεν είναι προσωπικα αυτά που σου λέω. Πάρε το όνομα σου σαν μια αόριστη αντωνυμία κάποιου που στήνει συστηματικά και οι αιτιολογίες οι τυπικές. Δεν ξέρω αν το έθεσα σωστά, απλά εσύ αποτελείς αφορμή και φορέα μια κατάστασης και η αντιπαράθεση μου είναι με την κατάσταση και τους φορείς συνολικά αλλά και τις αιτιολογίες που συνοδεύονται και όχι με σένα συγκεκριμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top