Υπάρχει πραγματική φιλία μεταξύ άνδρα-γυναίκας;

Μπορει να υπάρξει πραγματική φιλία μεταξύ άνδρα και γυναίκας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 499)
  • Ναι

    Ψήφοι: 319 63.9%
  • Όχι

    Ψήφοι: 180 36.1%

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πιστεύετε ότι μπορεί να υπάρξει πραγματική και ειλικρινή φιλία μεταξύ αντρα και γυναίκας χωρίς να υπάρχει ερωτικό στοιχείο?

Προσωπικά πιστεύω πως ναι, και μάλιστα προτιμώ να κάνω παρέα με άνδρες παρά με γυναίκες καθώς συνήθως συννενούμαστε καλύτερα. Ωστόσο κάμποσες φορές έχει προκύψει ερωτικό στοιχείο απο τη μία και/ή απο την άλλη μεριά και οι περισσότερες μέχρι τώρα σχέσεις μου προέκυψαν απο φιλίες.

Εσείς θα μπορούσατε να είστε μόνο φίλοι με κάποιο άτομο του αντίθετου φύλου ή πιστεύετε οτι η μόνη σχέση που θα μπορούσε να υπάρξει μεταξύ ετεροφυλων είναι η ερωτική? Έχετε φίλους του αντίθετου φύλου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Δεδομένου ότι έχω άντρα κολλητό φίλο, δε μπορώ παρά να υπερασπιστώ την άποψη ότι ναι, μπορούν να είναι καλοί φίλοι δύο άνθρωποι του αντίθετου φύλλου.

Δεν έχω δει ποτέ ερωτικά τον κολλητό μου και ούτε και αυτός εμένα (καρατσεκαρισμένο αυτό!)
Συνήθως το πρόβλημα σε αυτές τις σχέσεις δεν είναι οι ίδιοι οι φίλοι αναμεταξύ τους αλλά οι σύντροφοι τους!
Δηλαδή, πήρε πολύ καιρό στην κοπέλα του κολλητού μου να πιστέψει ότι είμαστε ήμασταν και θα είμαστε ΜΟΝΟ φίλοι!
Αρκετές φορές επίσης μου έχει τύχει, να έχω κάποια σχέση και ο δικός μου σύντροφος να μην πιστεύει ότι μπορεί να υπάρχει τέτοια φιλία, με αποτέλεσμα να είναι καχύποτος και να δημιουργεί πρόβλημα στη σχέση μας (όχι όμως στη φιλία μου με τον κολλητό μου).

Σίγουρα όμως για να είναι μια σχέση υγιής, (ταπεινή μου άποψη πάντα) θα πρέπει το ζευγάρι εκτός από εραστές και σύντροφοι να είναι ΚΑΙ φίλοι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
ναι πιστευω οτι αν και οι δυο ξερουν τι θελουν γινεται μια χαρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Ναι υπάρχει....και δεν αλλάζω με τίποτα το κολλητό μου...Τον επιβάλω στην σχέση μου πάντα... 8) Αν δεν με πιστεύει η σχέση μου είναι δικό της πρόβλημα και όχι δικό μου 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Στατιστικά, οι περισσότερες γυναίκες πιστεύουν πως υπάρχει (πραγματική φιλία μεταξύ άνδρα-γυναίκας) ενώ οι περισσότεροι άνδρες πιστεύουν πως δεν υπάρχει.
Εγώ.... δεν έχω αποφασίσει ακόμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gilie:
ναι πιστευω οτι αν και οι δυο ξερουν τι θελουν γινεται μια χαρα


Αυτο πως γινετε; Αφου οι γυνεκες ποτε δεν ξερουν τι θελουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
:rofl: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Και βέβαια υπάρχει και οι φίλοι μου είναι όλοι αγόρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Αν ο ένας θεωρεί τον άλλο όμορφο (για χαρακτήρες δε συζητάμε, αφού είναι φίλοι ταιριάζουν) πιστεύω όχι γιατί μόλις δοθεί η ευκαιρία να γίνει κάτι, θα γίνει. Αλλιώς ναι (αν δεν αρέσει ο ένας στον άλλον)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Γίνεται αλλά σπάνια να κρατήσει. Από φιλίες πιστεύω ότι ευδοκιμούν μόνο μεταξύ αντρών και αντρών-γυναικών. Μεταξύ γυναικών μόνο, θάνατος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
Σίγουρα όμως για να είναι μια σχέση υγιής, (ταπεινή μου άποψη πάντα) θα πρέπει το ζευγάρι εκτός από εραστές και σύντροφοι να είναι ΚΑΙ φίλοι!

Πολύ πολύ σωστό αυτό!! :worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Σίγουρα μπορεί να υπάρξει ακόμη και αν ο ένας θεωρεί τον άλλον όμορφο, το πολύ πολύ να υπάρχουν διάφορα κομπλιμεντά στην φιλία αλλά δεν νομίζω να δημιουργεί πρόβλημα.

Όμως δυστυχώς κατι τέτοιο δεν είναι συχνό μιας κατά την γνώμη μου ένα μεγάλο ποσοστό από τους αντρές έχει τάση όταν πάει κάποια τους μιλήσει ή γενικά ζητήσει την παρέα τους νομίζουν ότι το πάει αλλού με αποτέλεσμα να μην μπορεί να ξεκινήσει φιλία κιολάς από τα πρώτα βήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
αυτό είναι γενικό φαινόμενο και σχετικά φυσιολογικό μπορώ να πω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
αυτό είναι γενικό φαινόμενο και σχετικά φυσιολογικό μπορώ να πω...
Φυσιολογικό; δεν νομίζω, Κάποτε πρέπει να μάθουμε ότι οι γυναίκες δεν υπάρχουν μόνο για είναι εφικτό να γίνει η πράξη με τα τρία γράμματα, όπως επίσης ότι οι γυναίκες είναι άνθρωποι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από O'Zorgnax:
Στατιστικά, οι περισσότερες γυναίκες πιστεύουν πως υπάρχει (πραγματική φιλία μεταξύ άνδρα-γυναίκας) ενώ οι περισσότεροι άνδρες πιστεύουν πως δεν υπάρχει.

σωστα...συμπερασμα: εμεις τους θεωρουμε φιλους και εκεινοι κοιτανε πως θα μας ρηξουν στο κρεβατι:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
ναι, είδες τα γουρούνια... : otinanai :

exposed, αλλιώς το είπα αλλιώς το πήρες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
exposed, αλλιώς το είπα αλλιώς το πήρες...
Τώρα μπερδεύτικα...:confused::ermm::o
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ]ifrit[:
Γίνεται αλλά σπάνια να κρατήσει. Από φιλίες πιστεύω ότι ευδοκιμούν μόνο μεταξύ αντρών και αντρών-γυναικών. Μεταξύ γυναικών μόνο, θάνατος..

έτσι


ρε παιδιά και όμορφος να είναι ο κολλητός μπορείς να τον δεις φιλικά
έχω φίλους με πολλές κατακτήσεις που δεν περνάνε καθόλου απαρατήρητοι αλλά και πάλι μόνο φιλικά τους βλέπω.δεν νομίζω να ισχύει αυτό που λέτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
ρε παιδιά και όμορφος να είναι ο κολλητός μπορείς να τον δεις φιλικά
έχω φίλους με πολλές κατακτήσεις που δεν περνάνε καθόλου απαρατήρητοι αλλά και πάλι μόνο φιλικά τους βλέπω.δεν νομίζω να ισχύει αυτό που λέτε.
H ομορφία είναι κάτι υποκειμενίκο κατά την γνώμη μου αρά δεν μετράει αν έχει κατακτήσεις ή οχι αλλά αν σου αρέσει.
Τελως πάντων νομίζω όμως ότι έχω καταλάβει αυτό που ήθελες να πεις και συμφωνώ. Μπορεί κάποιος να είναι φίλος με κάποιον του αντίθετου φύλου και να είναι ακριβώς ο τύπος του ότι αφορά την ομορφία αρκεί να μην τον ερωτευτεί κάποια στιγμή τον άλλον, τότε αρχίζουν τα δύσκολα :worry::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
τότε αρχίζουν τα δύσκολα :worry::/:

'Η τα καλύτερα...για εμένα προσώπικα τα καλύτερα είχαν αρχίσει 8)....και τώρα συνεχίζονται με μια υπέροχη φιλία και αγάπη :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top