Μετά από πόσο καιρό πρέπει να γίνει το πρώτο βήμα;

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,877 μηνύματα.
Περνάς από δίπλα της, το βάδισμα τρεμάμενο, ένας κόμπος στο στομάχι. Εκείνη μιλάει με 2 φίλους της, αποφασίζεις να μην διακόψεις για να χαιρετήσεις. "Γ@μώτο", λες "κι αν αυτό ήθελε και έπρεπε να κάνω;". Την επόμενη φορά σε χαιρετάει εκείνη. Σε ρωτάει τι έκανες στις διακοπές. Εσυ αμήχανος λες "ε μπανάκια, βολτίτσες κλπ." ξεχνώντας να της πεις για την υπέροχη παραλία στην Ιο, στην οποία άραξες με την παρέα σου. Η κοπέλα κατάλαβε ότι είσαι σφιγμένος. Φαίνεται εύκολα το σφίξιμο ξέρεις.

Γυρνάς σπίτι σου και τη σκέφτεσαι, δεν ξέρεις πότε θα της ξαναμιλήσεις, ξέρεις όμως ότι πρέπει να της μιλήσεις. Περιμένεις την ευκαιρία για συνομιλία και εκεί θα ρίξεις ένα καλό υπονοούμενο και θα πλησιάσεις κοντά της. Εισέβαλλε στον χώρο της. Αν ενοχληθεί, θα πατάξει τον εισβολέα, εσένα. Αν όχι, θα συνεχίσει τη συζήτηση, από την ίδια ή πιό κοντινή απόσταση.:)

Πάμε γερά ρε! Κι αμα σας πει τίποτα που ίσως σας φέρει σε δύσκολη θέση, απαντήστε με αφοπλιστική ειλικρίνεια και αντιστρέψτε έτσι τους ρόλους, μεταφέροντας το γρήγορο καρδιοχτύπι και τον κρύο ιδρώτα στο δικό της χωραφάκι!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstRoPeLeKi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Εντάξει, καλό είναι πρώτα να τον έχεις γνωρίσει λίγο τον άλλον απο θέμα χαρακτήρα. Να δεις αν σου κάνει αυτό το κάτι (που θέλεις!!!). Αν ταιριάζουν τα χνώτα τους, αν δημιουργείται ηλεκτρισμός ανάμεσα τους, αν νιώθουν και οι δυο το ίδιο. Αν συμβεί αυτό, τότε θεωρώ ότι αν βγει στην πρώτη βδομάδα, που θα βγουν μόνοι πλέον και όχι σε παρέα, σημαίνει ότι το θέλουν και οι δυο! Δεν υπάρχει λόγος να καταπιέζεις κάτι που θες να κάνεις πολύ επειδη υπάρχει απο πισω ένα θέμα ταμπού:) Πρέπει να το ξεπεράσουμε αυτό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimidola

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dimidola αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 140 μηνύματα.
Καλα, κατ'αρχήν εξαρτάται πώς το νιώθεις αλλα απ'τη στιγμή που το νιώθεις δε νομίζω ότι πρέπει να σβήνεις μέρες κ να μετράς ώρες για να είναι η κατάλληλη στιγμή. Τις στιγμές τις φτιάχνουμε εμείς και είμαστε(εγώ τουλάχιστον)πολύ μικροί για να ψάχνουμε τον/την Mr./Mrs. Perfect για να περάσουμε καλά. Προσοχή! Δε λέω να μην αφήνουμε τίποτα όρθιο στο δρόμο μας..
Μέτρον Άριστον..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
[offtopic] Μήπως γίνεται να διορθωθεί ο τίτλος γιατί λέει "Μετά από πόσο καίρο" και είναι ενοχλητικό? (Νταξ, τα ψειρίζω, αλλά όλο εκεί πέφτει το μάτι μου! D: Καλύτερα να μην είχε καθόλου τόνους...) [/offtopic]


:ermm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
[offtopic] Μήπως γίνεται να διορθωθεί ο τίτλος γιατί λέει "Μετά από πόσο καίρο" και είναι ενοχλητικό? (Νταξ, τα ψειρίζω, αλλά όλο εκεί πέφτει το μάτι μου! D: Καλύτερα να μην είχε καθόλου τόνους...) [/offtopic]


:ermm:
δεν φαντάζομαι να έχετε παράπονο πλέον μικρή μου κυρία... εεε? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.

Dim70

Νεοφερμένος

Ο Dim70 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Υπάρχει κ ο κεραυνοβόλος έρωτας όπου εκεί δεν χρειάζεται χρόνος, απλά μια στιγμή, ένα βλέμμα... Καταλαβαίνεις αμέσως ότι ο άλλος είναι το άλλο σου μισό (ή απλά οτι θες να κάνεις σεξ μαζί του:devil: )


Δεν πιστεύω στον κεραυνοβόλο έρωτα....αυτό είναι απλά ενθουσιάσμος, αν ήταν έτσι τότε όσες φορές "άστραψε" στην αρχή το μάτι μας θα είχαμε γεμίσει απο τα "άλλα μας μισά"... θέλει χρόνο για να δέσει το γλυκό ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
συμφωνω με prime και dimidola!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
Δεν θεωρώ ότι σε τέτοιου είδους καταστάσεις,υπάρχουν "πρέπει"..μπορεί 2 άτομα να κοιταχτούν και μόνο και να ερωτευθούν με την 1η ματιά,μπορεί και να τους πάρει λίγο περισσότερο χρόνο για να νοιώσουν έλξη..όπως και να'χει όμως,το πότε θα γίνει το πρώτο βήμα,εξαρτάται καθαρά και μόνο,από τα 2 αυτά άτομα και το πώς νοιώθουν...:happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Road Runner

Νεοφερμένος

Ο Road Runner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Εγω το βλεπω απο αλλη σκοπια... πως "οποιος δε θελει να ζημωσει...10 χρονια κοσκινιζει!!.."
Οταν με ενδιαφερει καποια κοπελα, "καιγομαι " να βρω την ευκαιρια να εκδηλωσω το ενδιαφερον μου...Αλλωστε η μη εκδηλωση ενδιαφεροντος ειναι λογικο να ερμηνευτει σαν αδιαφορια απο την αλλη πλευρα, που βεβαιως καθε δευτερολεπτο που περναει ειναι ελευθερη να κανει οποιαδηποτε αλλη επιλογη απο οσα της τυχαινουν στην καθημερινοτητα της...
Δεν εχω σκοπο να μεινω απλος θεατης τετοιων εξεληξεων...παιρνω τα "ρισκα" και τις πιθανοτητες μου με οποιον καλυτερο κ συντομοτερο τροπο μπορεσω...
Να περασει καιρός να μαθω χαρακτηρα??? να δω τι, αν ταιριαζουμε???...αν ταιριαζουμε για τί ακριβως???..και πως θα τα μαθω ολα αυτα απο αποσταση???
Οχι...Καλως η κακως ο πρωτος λογος που τραβα την προσοχη μας , έστω την προσοχή μου ένα άτομο είναι η ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ. 1ο δεδομένο.
Αρα θέλω με καθε τροπο να βρεθω μαζί της. 2ο δεδομένο.
Δεν εχω βεβαια σκοπο ουτε γαμο ουτε μακροχρονια σχεση ουτε παιδια με ενα κοριτσι απλα γιατί ειχε ωραιο..ποπο ή στηθος η ματια η γενικα εμφανιση!!!!
Εφοσων λοιπον κατορθωσω (αν τα καταφερω) να κανω τελικα καποια σχεση...ο καιρος απο κει κ περα θα δειξει αν εκτος απο την πρωτη επιφανειακη , εξωτερικη, ρηχη , οπως θελετε πειτε την αρχικη προσεγγιση, υπαρχουν λογοι που θα με κανουν να νιωσω κ να επιθυμησω περισσοτερα πραγματα, η αν θα αρχισει ολο αυτο απλα να ατονει κ να ξεθωριαζει....
Ετσι λειτουργω κ σκεφτομαι εγω ομως, ολα αυτα ειναι πολυ προσωπικα...αλλος ετσι...αλλος..γιουβέτσι!! : )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Αν περιμένεις και καιρό για να κάνεις το πρώτο βήμα τότε να περιμένεις και να χωρίσει γιατί σιγά μην σε περιμένει μέχρι να σκεφτείς να κάνεις κίνηση. Άμα γουστάρεις η πρώτη κίνηση εκ μέρους σου γίνεται και την πρώτη βδομάδα, αυτά δεν θέλουν και πολύ ανάλυση, άμα γουστάρεις δεν το σκέφτεσαι καν, απλά την κάνεις αλλιώς άστο δεν ειναι για τα "δόντια σου". Βρες κανέναν άλλον. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange crush

Δραστήριο μέλος

Η orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Δεν μπορώ που τα έχουμε κάνει όλα τελείως διαδικαστικά ! Λες και είναι κάποια υποχρέωση που πρέπει να κάνεις μέσα σε μία συγκεκριμένη προθεσμία! Δεν υπάρχει λόγος να πιέζεσαι και να βιάζεσαι μη χάσεις το τρένο ή να μετράς τις μέρες και να φοβάσαι μην κάνεις την κίνηση πολύ νωρίς και παρεξηγηθεί ο άλλος... Το θέμα είναι να αισθάνεσαι άνετα με αυτό που πρόκειται να κάνεις. Αν είναι να κομπλάρεις συνέχεια λες και θα βγάλεις λόγο μπροστά σε όλη τη χώρα , μην μπεις καν στον κόπο!Θεωρώ πολύ ωραίο όταν κάτι γίνεται φυσικά και αβίαστα, χωρίς να υπεραναλύεις τις κινήσεις σου και χωρίς να φοβάσαι την αντίδραση του άλλου... Και η απόρριψη μέσα στη ζωή είναι. Σιγά! Δεν υπάρχει λόγος να την τρέμεις τόσο. Απλά,προχωράς παρακάτω. Το θέμα είναι να μην αφήσεις τον εαυτό σου με ερωτηματικά και τα "τι θα γινόταν αν"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

italian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο italian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Εξαρτάται. Το πρώτο βήμα, αν πρόκειται για φιλί στο μάγουλο, θα πρέπει να γίνει από το τρίτο ραντεβού και μετά. Στα χείλη, στα πεταχτά, στο πέμπτο, γλωσσόφιλο από το δέκατο. Επίσης τα βήματα θα πρέπει να είναι μικρά, όχι πάνω από δέκα εκατοστά έκαστο, για να μην χαρακτηριστούν ο άντρες "λιγούρια" και οι γυναίκες "εύκολες"... και κάπως έτσι καταλήγουν οι γυναίκες να φλερτάρουν τον Τζώννυ τον περιπατητή, το' πιάσατε το πονοούμενο μην κάνουμε και διαφήμιση, και οι άντρες να αναζητούν την Τζοβάννα την ελπιδοφόρα κατά το γνωστό το άΖμα "Τζοάννα γκιμμι χοπ, Χοπ, ή έστω Χιπ Χοπ, Τζοάννα! ".

Νομίζω ότι σήμερα περισσότερο από ποτέ, αναλωνόμαστε σε λεπτομέρειες όπως η ταχύτητα, αλλά και το μήκος βεβαίως βεβαίως, του πρώτου βήματος π.χ, αντί να εστιάσουμε στο πόσο στέρεο-αληθινό είναι αυτό, στο ποιος είναι ο "βηματοδότης" και στην προοπτική της πορείας μαζί του. Τι σημασία έχει πότε και πως θα γίνει; Καθένας όπως το αισθάνεται, άλλωστε κανείς δεν μας υποχρεώνει να ακολουθήσουμε τον ρυθμό, μπορούμε κάλλιστα να κάνουμε τα βήματα μας όπως εμείς αισθανόμαστε καλύτερα.

Όλη η ουσία είναι να ταιριάξουν οι πορείες μας στον χρόνο. Το πρώτο βήμα είναι απλώς η εκκίνηση.

Από εκεί και πέρα, άμα δεν ήμουν φλύαρος, θα έλεγα ότι το δικό μου μότο το εξέφρασε επακριβώς η Oralee με το παρακάτω.

Πάντως προσωπικά πάντα προχωρούσα γρήγορα και γνώριζα τον άλλον εντός σχέσης.. και δεν το έχω μετανιώσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Πιστεύω γίνεται απο μόνο του, νιώθεις πότε είναι η κατάλληλη στιγμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Για μένα το ιδανικό θα ήταν να περάσει ένα εύλογο χρονικό διάστημα μέχρι να υπάρχει εξοικείωση με τον χαρακτήρα του άλλου , γιατί κακά τα ψέματα , η εμφάνιση δεν παίζει πάντα τον πρώτο ρόλο και μετά όλα θα πάρουν το δρόμο τους :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Γενικά άμα με ρωτήσεις να σου πω την αλήθεια μου θα σου έλεγα πως πρέπει να περάσει ένα εύλογο διάστημα χρόνου να νιώσει οικειότητα ο ένας με τον άλλο. Κι έτσι πάντα λειτουργούσα δλδ σε όλες μου τις σχέσεις. Βέβαια άμα ρωτήσεις τον άντρα μου θα σου πει το αντίθετο κι έτσι έκανε ο άτιμος με εμένα και με τούμπαρε.. Κι έτσι τόνε παντρεύτηκα. Ειχε τον τρόπο του...:D
Οπότε όλα σχετικά είναι τελικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,589 μηνύματα.
Γενικά άμα με ρωτήσεις να σου πω την αλήθεια μου θα σου έλεγα πως πρέπει να περάσει ένα εύλογο διάστημα χρόνου να νιώσει οικειότητα ο ένας με τον άλλο. Κι έτσι πάντα λειτουργούσα δλδ σε όλες μου τις σχέσεις. Βέβαια άμα ρωτήσεις τον άντρα μου θα σου πει το αντίθετο κι έτσι έκανε ο άτιμος με εμένα και με τούμπαρε.. Κι έτσι τόνε παντρεύτηκα. Ειχε τον τρόπο του...:D
Οπότε όλα σχετικά είναι τελικά...


Ολα ειναι σχετικά γιατι πρέπει να γουστάρεις αυτον που σε φλερτάρει και να τον κάνεις κέφι.

Και το σημαντικοτερο ειναι να ενεργοποιει και η κοπέλα την κουβεντα κάποιες φορές μην στέλνεις συνεχως μονο εσυ. Αυτο δεν υπάρχει. Εισαι σε μεγάλη πλάνη αν νομιζεις οτι πρέπει να στελνεις μονο εσυ πρώτος επειδη η κοπελα θέλει και καλα το χρονο της. Ναι εντάξει δεν ειπαμε να μην τον πάρει.... αλλα οχι να μην μπει μια φορά να σου πει ενα γεια τι κανεις να ξεκινησει και αυτη μια κουβεντα ελεος.... ποσο κάτω τελικά εισαι στις προτεραιοτητες της! Ποσο κομπάρσος πιά! Εγω δεν θα το δεχομουν. Ειμαστε πάνω απο το μέσο ορο. Δεν μας αξιζει τέτοια συμπεριφορά και τέτοιες εκπτώσεις.

Αυτο ειναι σιγουρα κανονας και οχι σχετικο για μένα. Κοπελα ή αντρας που δεν έρχεται να σου μιλήσει πρωτος ή πρωτη εστω κάποιες φορές.... δεν καιγεται καθολου για σένα. Και προσωπικα εγω θα προτιμουσα να σταματησεις και να μιλάς στελνεις εσυ πρώτος ή πρωτη.

Καποια πράγματα ειναι απολυτα για μένα. Οπως τα παρακάτω βασικά

Οπως επισης αν κάποια στειλεις και δεν απαντησει έτσι; για μένα τελος εκει... αν θελει ας στειλει αυτη μετά.

Επισης αν αργει υπερβολικά να σου απαντησει... δεν ειπαμε να έχει δουλεια αλλα κάθε μέρα έχει δουλεια;;; :P
ή απαντάει μονολεκτικά, αποφευγει να βγειτε και να σε δει. Κάποια ή καποιος που σε θέλει θέλει και να σε βλέπει. Δεν κάνει μονολεκτικες συζητησεις γιατι ενδιαφέρεται να μάθει πράγματα για εκεινον που του αρέσει. Απλή λογική. Λένε μερικοι πως θα καταλαβουμε αμα μας γουστάρει χαχαχα πηγαινει στην Πυθεια ρε φιλε να σου πει το μέλλον!!!

Πιστευω κάποιες φορές οι ενδειξεις ειναι μπροστά στα μάτια μας αλλα δεν θέλουμε να τις δουμε και να έρθουμε αντιμετωποι με την αληθεια... γιατι η αληθεια έχει ΠΟΝΟ μερικές φορές. Και ο συναισθηματικος ειναι επισης πονος. Η δυσαρέσκεια , το αισθημα τη απορριψης. Ολα αυτα πρέπει να μάθει κάποιος να τα χειριζεται κατάλληλα. Ειναι μέσα στη ζωή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Εγώ στο πρώτο ραντεβού με τον άντρα μου ήθελε όταν φεύγαμε να με φιλήσει... Τι θράσος! Εν τω μεταξύ Καμμια σχέση δεν του είχα δώσει τέτοιο δικαίωμα, είχα κάτσει κι αρκετά πιο μακριά του κρατούσα απόσταση ασφαλείας όταν βγήκαμε. Βέβαια αυτός μου είπε μετά πως του έβγαλα την όρεξη να με αγγίξει-φίλησει επειδή ήμουν χειμμαρος και δε μίλαγε καθόλου αυτός πάρα μόνο εγώ γλώσσα δεν έβαζα, αφού σε κάποια φάση συνειδητοποίησα ότι είχε πει μόνο δύο τρεις φράσεις. Χάχα.
Τελικά δεν τον άφησα να με φίλησει, του έδειξα πως δυσαρεστηθηκα κιόλας - δε φάνηκε να πτοείται το πήρε λίγο στην πλάκα-αλλά εμένα μου άρεσε που ήταν έτσι λίγο.. Πως να το πω.. Άντρας.. Δεν είχα συνηθίσει κιόλας. Είχα συνηθίσει στον πολύ αργό βηματισμό με τελείως διαφορετικό στυλ αντρών, πιο φιλικών, πιο μαζεμενων κι αυτό το πράγμα με ίντριγκαρε. Τον σκεφτόμουν όλη τη νύχτα. Τελικά στο δεύτερο φιληθηκαμε. Ντροπή.. Κορίτσι πράμα.. ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,589 μηνύματα.
Εγώ στο πρώτο ραντεβού με τον άντρα μου ήθελε όταν φεύγαμε να με φιλήσει... Τι θράσος! Εν τω μεταξύ Καμμια σχέση δεν του είχα δώσει τέτοιο δικαίωμα, είχα κάτσει κι αρκετά πιο μακριά του κρατούσα απόσταση ασφαλείας όταν βγήκαμε. Βέβαια αυτός μου είπε μετά πως του έβγαλα την όρεξη να με αγγίξει-φίλησει επειδή ήμουν χειμμαρος και δε μίλαγε καθόλου αυτός πάρα μόνο εγώ γλώσσα δεν έβαζα, αφού σε κάποια φάση συνειδητοποίησα ότι είχε πει μόνο δύο τρεις φράσεις. Χάχα.
Τελικά δεν τον άφησα να με φίλησει, του έδειξα πως δυσαρεστηθηκα κιόλα ς - δε φάνηκε να πτοείται το πήρε λίγο στην πλάκα-αλλά εμένα μου άρεσε που ήταν έτσι λίγο.. Πως να το πω.. Άντρας.. Δεν είχα συνηθίσει κιόλας. Είχα συνηθίσει στον πολύ αργό βηματισμό με τελείως διαφορετικό στυλ αντρών, πιο φιλικών, πιο μαζεμενων κι αυτό το πράγμα με ίντριγκαρε. Τον σκεφτόμουν όλη τη νύχτα. Τελικά στο δεύτερο φιληθηκαμε. Ντροπή.. Κορίτσι πράμα.. ^^


Κοιταξε να δεις ..... βγηκες με κάποιον που ασπάζεται τις απροσδοκητες γνωριμιες ηταν της δικιάς μας σχολής. Οποτε μη περιμενεις εσωστρεφειες και .... μαζεμενα πράγματα. Ο άντρας ειναι εδώ για να αποτελει προκληση για την γυναικα και να την ιντριγκάρει. Δεν ειναι για να το καθυστερουμε πολυ αλλιως -> FRIENDZONED! Με σφραγιδα κανονικα.

Απο τη στιγμή που κάποια βγαινει μαζι σου ... και βλέπεις οτι βγηκατε στις 8 - 9 και κάθεται μαζι σου ως τις 12-1 .... και δεν θέλει να φυγει. Ρωτάει πράγματα , συμμετεχει υπάρχει ροη στην επικοινωνια (εσυ ησουν χειμαρρος) δεν θέλεις κάτι αλλο. Εγω δεν θα έκανα αμεσως κινηση να φιλησω. Θα έπιανα σιγουρα το χέρι. Καλο ειναι ομως να μην αργουμε σε αυτα ειδικα αμα δεν υπάρχει αποσταση εννοώ να μην βρισκεστε σε άλλες πολεις (οπου εκει βλέπουμε πως μπορει να λυθει το θέμα και τι μπορει να γινει) πιστευω ο άντρας πρέπει να ηγηθει και να κατευθυνει την κατασταση.

Απροσδοκητη γνωριμια εκανες .... περιμενες να απογοητευτεις;;; :D :P :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Ναι πράγματι έχεις δίκιο... Είχα γνωρίσει όμως και στο παρελθόν κάποιους τέτοιους τύπους αλλά ξενέρωνα αμέσως. Όχι ακριβώς έτσι, αλλά άμεσους. Δε μου άρεσαν τόσο προφανώς. Αλλά και οι αργοί με ξενέρωναν. Γενικά ξενέρωνα πολύ εύκολα. Όπως ενθουσοαζομουν εύκολα έτσι και έπεφτα.. Με αυτόν δεν ξέρω τι έπαθα, κόλλησα αμέσως και μου πήρε καιρό να το συνειδητοποίησω. Δε με άφηνε σε χλωρό κλαρί. Δε με πίεζε, ασχολιόταν πολύ μαζί μου, με άκουγε, ήταν και ρομαντικός συν όλα τα άλλα. Έχω φτιάξει βιβλίο με όλα του τα ποιήματα να τα δείχνω στα παιδιά μου αργότερα.. Έπεσε πολύ κυνήγι αλλά κι εγώ δεν έλεγα όχι. Το παιζα λίγο δύσκολη.. Αλλά κατά βάθος η ψυχούλα μου το ήξερε πόσο τον ήθελα. Με ενδιέφερε πολύ η γνωμη που θα σχημάτιζε για μένα.. Αυτός ζεσταίνοταν έτσι ακόμα πιο πολύ με τα μη τα δικά μου και δεν είναι σωστό. Πρώτη φορά ένιωσα γυναίκα με έναν αληθινό άντρα δίπλα μου. Χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν της παρέας πιο μαζεμένο, απλώς κατάλαβα (επειδή πάντα εγώ ηγουμουν στις σχέσεις μου) πως αυτός ο τύπος ήταν τελικά αυτός που μου ταιριάζει. Να παίρνει πρωτοβουλία. Ακόμα και σήμερα παίρνει πρωτοβουλίες. Μπορεί να με τσαντίζει πολλές φορές , γιατί κι εγώ είμαι πολύ δυναμική, αλλά κατά βάθος μου αρέσει γιατί αισθάνομαι ασφάλεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top