Τα Μυστικά της Εδέμ

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Τα Μυστικά της Εδέμ" είναι τίτλος ελληνικής καθημερινής δραματικής τηλεοπτικής σειράς που έκανε πρεμιέρα στις 21 Σεπτεμβρίου του 2008 (ημέρα Κυριακή).Το τελευταίο επεισόδιο του πρώτου κύκλου της σειράς προβλήθηκε την Κυριακή 28 Ιουνίου του 2009 με ένα δίωρο επεισόδιο στις 21:00 το βράδυ.

1ος κύκλος

'Ενα καλοκαίρι πριν από χρόνια, σε μια κατασκήνωση, συναντήθηκαν έξι έφηβοι. Ο Μάνος, η Εύα, ο Νικόλας, η Δάφνη, ο Λουκάς και η Νόρα φώναξαν δυνατά τα όνειρά τους στον ουρανό, τη νύχτα που έπεφταν τα αστέρια. 'Εγιναν η «παρέα της φεγγαρόπετρας» και έδωσαν την υπόσχεση, κάθε χρόνο, τη νύχτα των Λεοντιδών, να συναντιούνται στην ίδια κατασκήνωση. Στα χρόνια που ακολούθησαν, κάποιοι υπήρξαν συνεπείς στο ετήσιο ραντεβού τους και κάποιοι όχι. Στο φετινό ραντεβού, όμως, θα υπάρχει απαρτία. Η Εύα βάζει τέλος στην πολύχρονη αυτοεξορία της στο Παρίσι και επιστρέφει στην Ελλάδα για να διεκδικήσει τον εραστή της, τον Μάνο, από τη γυναίκα του και το παιδί του. Η άφιξη της θα αναστατώσει και τον αδελφό του τον Νικόλα, που ετοιμάζεται να παντρευτεί την Δάφνη, αλλά και τον Λουκά με την Νόρα που δουλεύουν στο ίδιο δικηγορικό γραφείο. Θα επιφέρει ανατροπές ισορροπιών στις ζωές τους και μεταβολές στα συναισθήματά τους. Τα μυστικά της εφηβείας τους θα βγουν στο φως. Κανενός η ζωή δε θα είναι πια η ίδια, όταν αποκαλυφτούν τα μυστικά της Εδέμ.
Ο 2ος κύκλος της σειράς ξεκίνησε την Κυριακή 20 Σεπτεμβρίου στις 21:00 το βράδυ και μεταδόθηκε σ'ενα δίωρο επεισόδιο. Το τελευταίο επεισόδιο του 2ου κύκλου προβλήθηκε στις 27 Ιουνίου 2010.

2ος κύκλος
Μετα τον χωρισμο της με τον Μανο, η Ευα προσπαθει να τα ξαναφτιαξει με τον Στεφανο Καρταλη, τον αντρα με τον οποιο ετοιμαζοταν να παντρευτει στο Παρισι, προτου τους χωρισει ο Μανος. Ο μονος της σκοπος ειναι να παρει τα παντα απ'τον Μανο, κι οπως φαινεται, τα καταφερνει. Οταν ολοι οι μετοχοι του ομιλου του Ρουσσου στρεφονται εναντιον του Μανου, αποφασιζουν να βαλουν αλλον στη θεση του διευθυνοντα συμβουλου. Σοβαρος διεκδηκητης αυτης της θεσης ειναι ο Στεφανος Καρταλης, ο οποιος με την βοηθεια της Ευας καταφερνει να την παρει. Οπως ολα δειχνουν, ο Καρταλης τα κανει ολα για χαρη της Ευας, αλλα, στην πραγματικοτητα, δεν ειναι ετσι. Ο Στεφανος εχει μια ψυχικα αρρωστη μητερα, την Αντιγονη, την οποια καποτε εβλαψαν ο Ρουσσος κι ο Μανος κι εκεινος ζητα εκδηκιση κι απ'τους δυο. Προβληματα, ομως υπαρχουν και στην οικογενια του Οδυσσεα, αφου, η συζηγος του, Νταιζη, επιστρεφει και διεκδηκει τον γιο της Αρη. Εκβιαζει τον Οδυσσεα, πως αν συνεχισει να διατηρει σχεσεις με τη Μελιτα, θα του παρει το παιδι. Ομως, η Νταιζη δεν ειναι μονο γυναικα του Οδυσσεα. Ειναι η γυναικα με την οποια ο Λουκας σκοπευε να παντρευτει, πριν την πιασει στο κρεββατι με τον πατριο της κι ονομαζοταν Μαργαριτα Παπαδοπουλου. Για να ξεφυγει απ'τη μιζερια, πολιορκει ερωτικα τον Λουκα, προκαλωντας εντασεις αναμεσα σ'εκεινον και στη Νορα. Αλλα, ο Λουκας, δεν ειναι το μονο της θυμα. Πλησιαζει και τον Πετρο Ρουσσο, εχοντας την προθεση να τον κανει να την ερωτευθει. Βρισκει, ομως, μπροστα της την Αμαλια. Η Δαφνη, φοβουμενη τη φυλακιση του Νικολα, βαφτιζει προωρα τον γιο της, κι επειτα απο επιθυμια του Ηλια, του δινει τ'ονομα Μαριος. Ο Μανος καταφερνει να κερδησει την αγαπη της Μαριλιας, επειτα απο μια επιθεση που δεχεται εκεινη, κι αυτος εμπλεκεται για να τη σωσει, μ'αποτελεσμα, να τραυματιστει σοβαρα στο κεφαλι. Καταφερνει να επιβιωσει, αλλα το τραυμα του προκαλει ησχυρες ημικρανιες. Η ανακάλυψη οτι ο Στεφανος δεν ειναι στην πραγματικοτητα "Στεφανος Καρταλης," ειναι μια απ'τις πολλες ανατροπης φετος. Επισης, ομως, θα υπαρξουν και πολυπλοκες ερωτικες σχεσεις, οπως αυτη αναμεσα στον Στεφανο και στη Μελιτα.

Στον 3ο κύκλο τι πιστεύετε οτι θα συμβεί?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
Ο Στέφανος (Αλέξανδρος Σταύρου) και η Μελίτα (Χρύσα Παπά) είναι οι δύο αγαπημένοι μου, τον Αλέξανδρο τον θέλω τρελά :redface: και στη Χρύσα με τρελαίνει η φωνή της και τα μαλλιά της.

Η σειρά καλά ξεκίνησε αλλά δεν είναι πια τόσο καλή. Όπως κι αν έχει ποτέ δε θα φτάσει το "Βέρα στο δεξί". Έχω ξενερώσει που έφυγε ο Μάνος αν και ο ρόλος του είχε καταντήσει κουραστικός, αλλά η αποχώρησή του δεν είχε καμία συνοχή. Συνοχή επίσης δεν έχει το οτι η Μελίτα είναι τόσο πια θυμωμένη με το Στέφανο, δεν είναι λογικό να πετάς μια αγάπη στα σκουπίδια για μια παρεξήγηση μετά ειδικά από το κέρατο που έφαγε από τη Μάνο και τον ήθελε για καιρό ακόμα. Για μένα η Νόρα κι ο Λουκάς σαν δίδυμο (Αντιγόνη Δρακουλάκη, Παναγιώτης Πετράκης) σώζουν τη σειρά. Οι διάλογοί τους είναι ανεπανάληπτοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Ο Στέφανος (Αλέξανδρος Σταύρου) και η Μελίτα (Χρύσα Παπά) είναι οι δύο αγαπημένοι μου, τον Αλέξανδρο τον θέλω τρελά :redface: και στη Χρύσα με τρελαίνει η φωνή της και τα μαλλιά της.

Η σειρά καλά ξεκίνησε αλλά δεν είναι πια τόσο καλή. Όπως κι αν έχει ποτέ δε θα φτάσει το "Βέρα στο δεξί". Έχω ξενερώσει που έφυγε ο Μάνος αν και ο ρόλος του είχε καταντήσει κουραστικός, αλλά η αποχώρησή του δεν είχε καμία συνοχή. Συνοχή επίσης δεν έχει το οτι η Μελίτα είναι τόσο πια θυμωμένη με το Στέφανο, δεν είναι λογικό να πετάς μια αγάπη στα σκουπίδια για μια παρεξήγηση μετά ειδικά από το κέρατο που έφαγε από τη Μάνο και τον ήθελε για καιρό ακόμα. Για μένα η Νόρα κι ο Λουκάς σαν δίδυμο (Αντιγόνη Δρακουλάκη, Παναγιώτης Πετράκης) σώζουν τη σειρά. Οι διάλογοί τους είναι ανεπανάληπτοι.
Συμφωνώ.Πάντως οι δίαλογοι στη σειρά αυτή είναι πολύ καλοί και περιπιοιμένοι!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
Συμφωνώ.Πάντως οι δίαλογοι στη σειρά αυτή είναι πολύ καλοί και περιπιοιμένοι!:)

Κοίταξε νομίζω οτι έχουμε συνηθίσει σε σαβουροσειρές και σαβουροδιαλόγους οπότε αυτό μας φαίνεται καλό. Δε συγκρίνονται φυσικά σε τίποτα με τις αμερικάνικες σειρές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Ο Στέφανος (Αλέξανδρος Σταύρου) και η Μελίτα (Χρύσα Παπά) είναι οι δύο αγαπημένοι μου, τον Αλέξανδρο τον θέλω τρελά :redface: και στη Χρύσα με τρελαίνει η φωνή της και τα μαλλιά της.

Η σειρά καλά ξεκίνησε αλλά δεν είναι πια τόσο καλή. Όπως κι αν έχει ποτέ δε θα φτάσει το "Βέρα στο δεξί". Έχω ξενερώσει που έφυγε ο Μάνος αν και ο ρόλος του είχε καταντήσει κουραστικός, αλλά η αποχώρησή του δεν είχε καμία συνοχή. Συνοχή επίσης δεν έχει το οτι η Μελίτα είναι τόσο πια θυμωμένη με το Στέφανο, δεν είναι λογικό να πετάς μια αγάπη στα σκουπίδια για μια παρεξήγηση μετά ειδικά από το κέρατο που έφαγε από τη Μάνο και τον ήθελε για καιρό ακόμα. Για μένα η Νόρα κι ο Λουκάς σαν δίδυμο (Αντιγόνη Δρακουλάκη, Παναγιώτης Πετράκης) σώζουν τη σειρά. Οι διάλογοί τους είναι ανεπανάληπτοι.
Tι λες ρε παιδάκι μου.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Στον 3ο κύκλο τι πιστεύετε οτι θα συμβεί?


Όσοι δεν έχουν κάνει σχέση μεταξύ τους στις 2 πρώτες σεζόν θα κάνουν τώρα. Α, και κάποιος θα πεθάνει κάπου στο Πάσχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Το ψιλοβλέπω αν και δεν ξέρω το γιατί. Μ' αρέσει ο χαρακτήρας του Στέφανου αν και μου την έχει δώσει η Μελίτα... Είναι τόσο σπαστικό πάντως που ο καημένος ο Καρτάλης λέει μονίμως την αλήθεια και κανείς δεν τον πιστεύει...
Λέτε η Εριέττα να αποδειχτεί αδερφή του Στέφανου ή τελικά αδερφός της να είναι ο Χρήστος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top