Ποιο θεωρείτε κατάλληλο ύψος για τον/τη σύντροφό σας;

Τι ύψος έχετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 322)
  • Μέχρι 1.50

    Ψήφοι: 6 1.9%
  • 1.51-1.65

    Ψήφοι: 60 18.6%
  • 1.66-1.75

    Ψήφοι: 114 35.4%
  • 1.76-1.80

    Ψήφοι: 49 15.2%
  • 1.81-1.85

    Ψήφοι: 46 14.3%
  • 1.86-1.90

    Ψήφοι: 22 6.8%
  • 1.91-1.95

    Ψήφοι: 13 4.0%
  • 1.96+

    Ψήφοι: 12 3.7%
  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω.

    Ψήφοι: 0 0.0%

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
μα κι εγώ δεν είπα ότι δίνω ιδιαίτερη σημασία έτσι κι αλλιώς με λίγο τακουνάκι τους περισσότερους του πέρναγα! :redface:
Kαι εγώ είμαι στο ύψος σου και όταν φοράω 12ποντο έχω πρόβλημα:P ή αλλιώς πανοραμική θέα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
δεν εχετε προβλημα στην ισορροπια σε τακουνια οι ψηλες?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Παρομοίως:P


Τι ψηλότερος ρε,εδώ στο meeting 12 άτομα και ήσουν ένα κεφάλι πάνω απ τη μάζα:P
εξυπναδες:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Όσα δε φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
δεν εχετε προβλημα στην ισορροπια σε τακουνια οι ψηλες?:hmm:

Προσωπικά, ναι!!! Μου είναι απίστευτα δύσκολο να τα περπατήσω και έτσι δεν φοράω!!! Είναι λογικό ένα άτομο που είναι πιο κοντά στο έδαφος ( :P ) να τα περπατάει καλύτερα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Μου είναι απίστευτα δύσκολο να τα περπατήσω και έτσι δεν φοράω!!!
γιαυτο μας αρεσουν οι κοντες..:P

(καλα και τα μοντελα που ειναι ολα πανω απο 170 πώς φορανε και περπατανε?)


τα τακουνια αλλωστε δεν ειναι για το υψος,αλλα για το σηκωμα στις μυτες,,αυτο ειναι το γοητευτικο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
γιαυτο μας αρεσουν οι κοντες..:P

Την απάντηση σε αυτό την έδωσε η Χιμέλα...

Όσα δε φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια. :P

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

elena

Πολύ δραστήριο μέλος

Η elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος. Έχει γράψει 888 μηνύματα.
γιαυτο μας αρεσουν οι κοντες..:P

για ποιο...; επειδή μπορούν να φοράνε τακούνια και να φαίνονται ψηλές....; άρα οι ψηλές σας αρέσουν! :P :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
για ποιο...; επειδή μπορούν να φοράνε τακούνια και να φαίνονται ψηλές....; άρα οι ψηλές σας αρέσουν!
επαναλαμβανω

τα τακουνια αλλωστε δεν ειναι για το υψος,αλλα για το σηκωμα στις μυτες,,αυτο ειναι το γοητευτικο..
αν μια γυναικα βαλει τακους ισιους στα ποδια ή ξυλοποδαρα δεν θα ειναι ελκυστικη

τα τακουνια ειαι ωραια,γιατι δειχνουν ψηλοτερα ποδια σε σχεση με το υπολοιπο σωμα ,και γιατι οπως ξερετε οι γυναικες τεντωνει το ποδι τονιζοντας τα οπισθια,,οπως κανουν και οι πιθηκοι πχ..

λεγεται πχ οτι ισως τα τακουνια μιαζουν σαν τα θηραματα τα ελαφια που εχουν οπλες στα ποδια,,σε ερεθιζουν να τα κυνηγησεις..

μια επιστημονικη ερμηνεια ειναι αυτη..

γιαυτο και τα τακουνια με μεγαλες πλατφορμες-που ΔΕΝ μοιαζουν συνεχεια του τακουνιου- ειναι αντιαισθητικα και δεν προαγουν τη θηλυκοτητα,αλλα μαλλον τον κλοουν ..


κοινως δεν θελουμε ψηλη γυναικα,αλλα γυναικα σηκωμενη στις μυτες,,και αν η γυναικα ειναι τοσο ψηλη που δεν μπορει να ισορροπησει ετσι,,απλα ειναι λιγοτερο ελκυστικη..

γιαυτο προσωπικα προτιμω γυναικα 165 το πολυ,που με μαξ 12 ποντους τακουνι τεντωμενη,,να ερχεται λιγο παρακατω απο μενα..ή το πολυ ισια.. ετσι και αυτη τα περπαταει καλυτερα,,και εγω απολαμβανω τη θεα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena

Πολύ δραστήριο μέλος

Η elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος. Έχει γράψει 888 μηνύματα.
κατάλαβα τι εννοείς Άγγελε! :) εντάξει είναι κομψό το τακούνι αλλά προσωπικά πιστεύω ότι και μια ψηλή κοπέλα μπορεί να είναι ελκυστική και χωρίς τακούνι...;)

αλλά όλα αυτά είναι καθαρά υποκειμενικά! εξάλλου τι θα πει ''κατάλληλο'' ύψος....; ζεύγαρι στη ζωή είσαι με τον άλλον όχι ζευγαρι της σόουμπιζ...:P χιχι :upside:

εγώ πάντως είμαι 1.70 (δεν ξέρω αν θεωρούμαι ψηλή) και δεν μπορώ να ισσοροπήσω σε πολύ τακούνι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εξάλλου τι θα πει ''κατάλληλο'' ύψος....; ζεύγαρι στη ζωή είσαι με τον άλλον όχι ζευγαρι της σόουμπιζ...:P χιχι :upside:

εγώ πάντως είμαι 1.70 (δεν ξέρω αν θεωρούμαι ψηλή) και δεν μπορώ να ισσοροπήσω σε πολύ τακούνι!

ο καταλληλος χαρακτηρας μετραει για τη σχεση,,τα υψη ερχονται δευτερα,τριτα τεταρτα κλπ..

170 καλα εισαι,,ειναι η αρχη των ψηλων γυναικων..

ολες οι μοντελες ετσι ειναι,,ελαχιστες ειναι 180..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggelio

Νεοφερμένος

Η vaggelio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
ο καταλληλος χαρακτηρας μετραει για τη σχεση,,τα υψη ερχονται δευτερα,τριτα τεταρτα κλπ..

170 καλα εισαι,,ειναι η αρχη των ψηλων γυναικων..

ολες οι μοντελες ετσι ειναι,,ελαχιστες ειναι 180..
εγω παλι οσες ξερω doutzen kroes-gigele-adriana lima-(την alessandra amrosio δεν την λεω επειδη ειναι ξυλλαγουρο πραγματικα)Selita Ebanks και αλλες ειναι πανω απο 1.75 κ καθολου αχαρες.τωρα βεβαια εσυ θα πεις οτι ειναι αχαρες κ υστερουν σε θυληκες ορμονες
γενικα (ενοω απο οτι εχω δει απο 10 κουβεντες που εχουμε αλλαξει δεν το παιζω ψυχολογος) εχεις μια ταση να γενικοποιεις τις αποψεις σου κ να βαζεις κανονες.μιλας για τον εαυτο σου στον πληθυντικο κ λες ΠΡΟΤΙΜΟΥΜΕ κοντες ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ ψηλες κ τετοια
εγω ξερω κ αντρες που προτιμουν ψηλες,αλλοι κοντες,αλλοι δεν νοιαζονται ουτε για υψοι ουτε για τακουνια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Μην φέρνετε τα μοντέλα σαν παράδειγμα ψηλών γυναικών. Τα μοντέλα εκτός από ψηλές είναι και πολύ αδύνατες, οπότε ίσως όντως να φαίνονται άχαρες.
Οι ψηλές γυναίκες (γενικά) δεν έχουν ανάγκη να είναι τόσο κοκκαλιάρες (δεν είναι η δουλειά τους να φαίνονται σαν κρεμάστρες), οπότε δεν είναι απαραίτητο να είναι και άχαρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggelio

Νεοφερμένος

Η vaggelio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Μην φέρνετε τα μοντέλα σαν παράδειγμα ψηλών γυναικών. Τα μοντέλα εκτός από ψηλές είναι και πολύ αδύνατες, οπότε ίσως όντως να φαίνονται άχαρες.
Οι ψηλές γυναίκες (γενικά) δεν έχουν ανάγκη να είναι τόσο κοκκαλιάρες (δεν είναι η δουλειά τους να φαίνονται σαν κρεμάστρες), οπότε δεν είναι απαραίτητο να είναι και άχαρες.
δεν ειναι ολες κοκκαλιαρες.ειδικα οι διασημες αν ειχαν κ παραπανω λιγα παραπανω κιλα θα ηταν θεαρες κατα την αποψη μου
ο αγγελος φερνει παραδειγμα της πορνοσταρ που εχουν κανει 26 πλαστικες κ ειναι σαν κινουμενα βυζια με ποδια κ εγω τα μοντελα.κ τα δυο παραδειγματα ειναι λαθος αλλα ποιες να αναφερουμε τις γειτονισες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εγω παλι οσες ξερω doutzen kroes-gigele-adriana lima-(την alessandra amrosio δεν την λεω επειδη ειναι ξυλλαγουρο πραγματικα)Selita Ebanks και αλλες ειναι πανω απο 1.75 κ καθολου αχαρες.τωρα βεβαια εσυ θα πεις οτι ειναι αχαρες κ υστερουν σε θυληκες ορμονες

και ποιος ειπε οτι απο κοντα δεν ειναι αχαρες.σε σχεση με τια κοντυτερες?

μιλαμε για τον πραγματικο κοσμο που βλεπουμε ,οχι φωτογραφιες ή καμερες..

οι περισσοτερες μοντελες ειναι μονο για κρεμαστρες,,και αν τις δεις απο κοντα ειναι τοσο κοκκαλιαρες που ουτε που ερεθιζεσαι που τις βλεπεις..

αμα ηταν ετσι οι βορειες ψηλές θα ηταν πιο θηλυκες απο τις νοτιες,,καμια σχεση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
δεν εχετε προβλημα στην ισορροπια σε τακουνια οι ψηλες?:hmm:

Προσωπικά, ναι!!! Μου είναι απίστευτα δύσκολο να τα περπατήσω και έτσι δεν φοράω!!! Είναι λογικό ένα άτομο που είναι πιο κοντά στο έδαφος ( :P ) να τα περπατάει καλύτερα!!!
Έχω δει και ψηλές και κοντές να μην μπορούν να περπατήσουν με τακούνια. Θέμα ισορροπίας είναι όχι ύψους.

τα τακουνια αλλωστε δεν ειναι για το υψος,αλλα για το σηκωμα στις μυτες,,αυτο ειναι το γοητευτικο..
Στο έχουν πει πολλές κοπέλες αυτό? Ότι δηλαδή φοράν τακούνια για να σηκώνονται στις μύτες(?). Απολαμβάνουμε να πονάν τα πόδια μέχρι αηδίας για να δείχνουμε πιο ψηλές ή για να είμαστε στις μύτες?
Βασικά κακώς βάζω τον εαυτό μου μέσα, εγω τα φοράω απλά γιατί μου αρέσουν.

κατάλαβα τι εννοείς Άγγελε! :) εντάξει είναι κομψό το τακούνι αλλά προσωπικά πιστεύω ότι και μια ψηλή κοπέλα μπορεί να είναι ελκυστική και χωρίς τακούνι...;)

αλλά όλα αυτά είναι καθαρά υποκειμενικά! εξάλλου τι θα πει ''κατάλληλο'' ύψος....; ζεύγαρι στη ζωή είσαι με τον άλλον όχι ζευγαρι της σόουμπιζ...
Συμφωνώ.:D

Ααα και για να είμαι λίγο ον τόπικ, θέλω το αγόρι να είναι τουλάχιστον 1.85, όχι τίποτα άλλο, για να μην σκύβω να τον φιλήσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Kate Moss,,1,65;) ψυχρη και αυτη φαινεται




Στο έχουν πει πολλές κοπέλες αυτό? Ότι δηλαδή φοράν τακούνια για να σηκώνονται στις μύτες(?). Απολαμβάνουμε να πονάν τα πόδια μέχρι αηδίας για να δείχνουμε πιο ψηλές ή για να είμαστε στις μύτες?
Βασικά κακώς βάζω τον εαυτό μου μέσα, εγω τα φοράω απλά γιατί μου αρέσουν.
και γιατι σου αρεσουν?

γιατι μοιαζει κομψο και θηλυκο και ερεθιστικο για τα αρσενικα το σηκωμα των ποδιων στις μυτες που κανει το τακουνι?(γιατι τι αλλο ειναιτο τακουνι?)

για τον ιδιο λογο που οι μπαλαρινες ειναι κοπελες και πολλες κοπελες αρεσκονται να σηκωνονται στις μυτες ..
γιατι ετσι νιωθουν κομψες..;)

ολα τα πραγματα για καποιο λογο μας αρεσουν,,απλα συχνα ειναι πολυ βαθυς πολυπλοκος και μπερδεμενος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggelio

Νεοφερμένος

Η vaggelio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
και ποιος ειπε οτι απο κοντα δεν ειναι αχαρες.σε σχεση με τια κοντυτερες?

μιλαμε για τον πραγματικο κοσμο που βλεπουμε ,οχι φωτογραφιες ή καμερες..

οι περισσοτερες μοντελες ειναι μονο για κρεμαστρες,,και αν τις δεις απο κοντα ειναι τοσο κοκκαλιαρες που ουτε που ερεθιζεσαι που τις βλεπεις..

αμα ηταν ετσι οι βορειες ψηλές θα ηταν πιο θηλυκες απο τις νοτιες,,καμια σχεση..
εξαρταται πως οριζει ο καθενας το αχαρο-το θηλυκο-το σεξι-το ωραιο κ το ασχημο-κ παει λεγοντας
εσυ εχεις συγκεκριμενα γουστα,κ ισως κ οι φιλοι σου να εχουν συγκεκριμενα γουστα οποτε με βαση το αντιπροσωπευτικο να νομιζεις οτι ολοι οι αντρες εχουν τις δικες σου προτημησεις,πραγμα που δεν ισχυει
επεισης ισως εχει να κανει κ οτι θες γυναικα που να σου ταιριαζει εσενα προσωπικα κ αισθητικα οπως κατα βαθως ολοι μας
για την ανα ιβανοβιτς(1.82) τι εχεις να πεις?ασε ξερω αχαρη
σορρυ αν σε κουραζω οτι κ να πεις πεταγομαι εγω:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εξαρταται πως οριζει ο καθενας το αχαρο-το θηλυκο-το σεξι-το ωραιο κ το ασχημο-κ παει λεγοντας
προχθες εβλεπα ντοκιμαντερ για τα την ελξη αρσενικου θηλυκου,,για το πώς σε ολον τον κοσμο και μακρυα απο τα media καποιες γυναικιειες αναλογιες θεωρουνταν στατιστικα πιο ελκυστικες..



δεν ειναι όλα σχετικα,,παντως η τηλεοραση κρυβει την πραγματικοτητα συχνα..


διεθνως παντως ιστορικα τα προτυπα θηλυκοτητας που εχουν μεινει δεν ειναι συνηθως οι ψηλες μοντελες..

αλλα η monica bellucci ,170
η μεριλυν μονροε 166..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggelio

Νεοφερμένος

Η vaggelio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
ωω,το παιρνεις λαθος..





και δεν αποκλειω να ερωτευτω καποτε μια ψηλη γυναικα..

(και αλλαξε το φυλο του αβαταρ σου γιατι μπερδευομαστε..:worry:)

ειναι εκ πρωτης οψεως οι ψηλες εντυπωσιακες,,δεν μπορω να πω.

βρηκες ψηλό εσυ?
συνηθως δεν πανε οι κοντες με ψηλους ?:hmm: ποσο ισχυει?
κ για να μην ξεχνιομαστε αυτα ειναι δικα σου λογια:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top