[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
το πρώτο,είναι πιο αέρινο..
τα άλλα δυο μου κάνουν και εμένα για μπουζούκια..

εγώ δεν θα το φοβόμουν το μαύρο χρώμα για γάμο το καλοκαίρι,αρκεί να μην βάλεις και μαύρη τσάντα/παπούτσια..

άντε και στα δικά σου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
εμένα δεν μου άρεσε κανένα. Όχι για γάμο τουλάχιστον.
Εγω πιθανότατα θα επέλεγα κάτι παρόμοιο με τα παρακάτω:
φορεμα 1
φορεμα 2
φορεμα 3
φορεμα 4
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εκτός από το τελευταίο, όλα τα υπόλοιπα είναι πολύ κλασσικά για μένα :redface:
Φαντάσου πως έχω πάει και με τζιν και πουκάμισο σε γάμο (πιο καλές ποιότητες φυσικά και καλά κοσμήματα!), δεν αντέχω καθόλου τα πολύ συνηθισμένα ή μπομπονιερέ φορέματα :redface:
Ευχαριστώ πάντως :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leuki kataigida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 368 μηνύματα.
εμένα δεν μου άρεσε κανένα. Όχι για γάμο τουλάχιστον.
Εγω πιθανότατα θα επέλεγα κάτι παρόμοιο με τα παρακάτω:
φορεμα 1
φορεμα 2
φορεμα 3
φορεμα 4
Αγαπώ 1 και 4!Πολύ χαριτωμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Εκτός από το τελευταίο, όλα τα υπόλοιπα είναι πολύ κλασσικά για μένα :redface:
Φαντάσου πως έχω πάει και με τζιν και πουκάμισο σε γάμο (πιο καλές ποιότητες φυσικά και καλά κοσμήματα!), δεν αντέχω καθόλου τα πολύ συνηθισμένα ή μπομπονιερέ φορέματα :redface:
Ευχαριστώ πάντως :D

οι γάμοι γενικώς είναι δύσκολοι γιατί πρέπει να επιλέγεις και συγκεκριμένα χρώματα για να μη τραβάς την προσοχή από την νύφη. Το λευκό εγώ θα το απέφευγα σίγουρα. Επειδή είναι αρκετά επίσημο το event, συνήθως θέλει προσοχή το ντύσιμο:P. Ο λόγος που δεν θα φορούσα τα φορέματα που ανέβασες παραπάνω έχει να κάνει κυρίως με το σχέδιο παρά με τα χρώματα. Δεν θα φορούσα ποτέ κάτι προκλητικό (ντεκολτε που βγάζει μάτι, ή προκλητικό εξώπλατο) σε γάμο:hmm:. Το τελευταίο θα μου αρέζε, αν δεν είχε εκείνο το σχίσιμο μπροστά :hmm: Ίσως να είμαι συντηρητική, αλλά προτιμώ να μη δίνω αφορμές για σχόλια :redface: Πάντως με ένα μαύρο φόρεμα και μια ωραία ζώνη και ωραία κοσμήματα/αξεσουάρ μπορείς να κάνεις πολύ καλή εντύπωση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Ηρώ_

Δραστήριο μέλος

Η _Ηρώ_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Σκηνοθέτης και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Βρε κορίτσια θέλω να βάψω τα μαλλιά μου κόκκινα-το έντονο κόκκινο-και δεν ξέρω αν πρέπει να βάψω και τα φρύδια μου!Τι λέτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Eμένα δεν μου αρέσουν τα βαμμένα φρύδια, πόσο μάλλον κόκκινα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ που έχω εντονα κόκκινα μαλλιά, παίρνω ξανθια βαφή (7C, ξανθό σαντρέ), βάζω λίγο μίξτον κόκκινο μέσα (ΛΙΓΟ) και εικοσάρι οξυζενέ. Την αφήνω την βαφή κάνα εικοσάλεπτο και απλά ανοίγει λίγο το καστανό και χρυσοκοκκινίζει και άρα φαίνεται πιο ταιριαστό με το μαλλί. Αλλά μη τα βάψεις το ίδιο χρώμα ακριβώς, σε ενδιαφέρει κυρίως να ανοίξουν κάνα δυο τόνους, αν είναι ίδια με το μαλλί θα φαίνονται ψεύτικα! :D

Για τον γάμο αγόρασα ρούχα από το rococo, αν βγω φωτο εκείνη την μέρα θα σας βάλω. Τα λατρεύω και παρότι ανοιχτόχρωμα και παραμυθένια, νομίζω ταιριάζουν στην περίσταση γιατί ο γαμος θα γίνει στην Εκαλη σε μια βίλα μέσα απ’ ό,τι έχω καταλάβει (καταραμμένη φτώχεια :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
To Rococo όντως έχει ωραία, αλλά πανάκριβα ρε παιδί μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aliona

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aliona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Καλησπέρα σας!

Έχω μία απορία...θέλω να βγάλω τις τρίχες στα πόδια αλλά δεν θέλω να βγουν πιο δυνατές και μαύρες.
Σκέφτηκα να τις ξανθύνω.Δεν τις έχω πειράξει ποτέ.Διάβασα ότι γίνονται μαύρες και πιο σκληρές από πριν.Αληθεύει;
Και ήθελα να μάθω...πως γίνεται και για πόσο διαρκεί το αποτέλεσμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Καλησπέρα σας!

Έχω μία απορία...θέλω να βγάλω τις τρίχες στα πόδια αλλά δεν θέλω να βγουν πιο δυνατές και μαύρες.
Σκέφτηκα να τις ξανθύνω.Δεν τις έχω πειράξει ποτέ.Διάβασα ότι γίνονται μαύρες και πιο σκληρές από πριν.Αληθεύει;
Και ήθελα να μάθω...πως γίνεται και για πόσο διαρκεί το αποτέλεσμα;
Αν κάνεις αποτρίχωση με κέρι και δεν βάλεις ξυράφι, οι τρίχες δεν γίνονται πιο έντονες και σκληρές,ίσα-ίσα.
Αν περάσει κάποιος καιρός αποδυναμώνονται κιόλας και δεν βγαίνουν τόσο συχνά.
-Σε εμένα στα πόδια χρειάζεται να κάνω αποτρίχωση 1 με 2 φορές το δίμηνο!- ενώ παλιά χρειαζόταν πολύ συχνότερα.

Γενικότερα,και εγώ έχω ακούσει διάφορα -όχι θετικά σχόλια- σχετικά με το να ξανθίνεις τις τρίχες.
Προσωπικά, δεν θα σου πρότεινα να τις ξανθίνεις,ιδιαίτερα σε ολόκληρο το πόδι!
Συχνότερα το κάνουν στα χέρια έτσι και αλλιώς,απ'ότι έχω ακούσει.
Αλλά συμβουλέψου και κάποια αισθητικό ή δερματολόγο αν θέλεις. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
στα πόδια τις ξάνθαινα, όταν ήμουν μικρότερη και φοβόμουν το ξυράφι..ακολουθούσαν να φαίνονται αλλα δεν ηταν τόσο σκούρες τουλάχιστον.. δεν είναι βέβαια και η καλύτερη λύση, αν μπορείς να το αποφύγεις, απόφυγε το! δεν θυμάμαι πολλά,ανακάτευα την σκόνη με το οξυζενέ,το έβαζα στα πόδια,το άφηνα περίπου ένα 7λεπτο και το έβγαζα (αυτά που γραφω δεν είναι οδηγίες χρήσης βέβαια,αν αποφασίσεις να το κάνεις ενημερώσου απο ένα πιο έμπιστο άτομο,ε΄γω σου γράφω οτι θυμάμαι!) το αποτέλεσαμ διαρκούσε ένα μηνα περίπου.. δεν στο προτίνω,είναι κριμα για την υγεία σου να παίζεις με αυτά ;)

η aegloswen έχει δίκαιο στο οτι με την αποτρίχωση αποδυναμώνονται και δεν βγαίνουν μετά τόσο συχνά, αλλά αυτό θέλει πολύ χρόνο..
και όντως ενημερώσου απο ένα δερματολόγο πρώτα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Η καλύτερη λύση είναι σε ειδικό όπου θα σου βάλει ένα κερί που δεν πουλιέται σε κανένα κατάστημα και οι τρίχες βγαίνουν πολύ αργά και είναι πολύ ίζμαλακές.Με τον καιρό μερικές θα εξαφανίζονται εντελώς και όλο και καλύτερο αποτέλεσμα θα βλέπεις στα πόδια.Δεν συμφέρει όμως από άποψη χρημάτων. :/: Ακριβώς για αυτόν τον λόγο χρησιμοποιώ veet και σταμάτησα τις συνεδρίες και ενώ υπάρχει διαφορά με το ειδικό κερί,ακόμα και τώρα το δέρμα είναι μαλακό και οι τρίχες αργούν να βγουν.Ξυράφι δεν έχω βάλει ποτέ μου και δεν θα στο πρότεινα για επουδενή λόγο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Veet τις κρύες ταινίες χρησιμοποιείς; Eγώ δεν τις μπορώ καθόλου.
Έχω μηχανή αποτρίχωσης και όποτε χρειάζεται αντικαθιστώ το κερί. Σαν και αυτή κάπως.
Από Hondos το είχα πάρει.

Αυτό με το ειδικό κερί που λές Ειρήνη,πόσο έχει ανά συνεδρία και πως ακριβώς λέγεται η αγωγή;
Ξυράφι ούτε εγώ έχω βάλει ποτέ. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Tις ταινίες πιο σπάνια αν δεν βρω κρέμα,για να κάνεις κερί χρειάζεται και ένα άτομο για να κρατάει αντίσταση στο δέρμα και ένα για να τραβάει αλλιώς ο πόνος δεν αντέχεται. Όταν είχαν προσπαθήσει να μου βάλουν μηχανή αποτρίχωσης είχα ουρλιάξει και μετά δεν τόλμησα να ξαναπροσπαθήσω :redface:

Επειδή πάνε περίπου δύο χρόνια και δεν θυμάμαι θα ρωτήσω κάποιον που θυμάται και θα σου πω.μην παραπληροφορήσω κιόλας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Tις ταινίες πιο σπάνια αν δεν βρω κρέμα,για να κάνεις κερί χρειάζεται και ένα άτομο για να κρατάει αντίσταση στο δέρμα και ένα για να τραβάει αλλιώς ο πόνος δεν αντέχεται. Όταν είχαν προσπαθήσει να μου βάλουν μηχανή αποτρίχωσης είχα ουρλιάξει και μετά δεν τόλμησα να ξαναπροσπαθήσω :redface:

Επειδή πάνε περίπου δύο χρόνια και δεν θυμάμαι θα ρωτήσω κάποιον που θυμάται και θα σου πω.μην παραπληροφορήσω κιόλας :P
Εγώ στην αρχή δεν άντεχα ιδιαίτερα,αλλά τώρα έχω συνηθίσει στο πως τα βγάζω και έχω βολευτεί πάρα πολύ.
Τα δύσκολα σημεία τα κάνω σε αισθητικό εννοείται. Αλλά γενικά και μόνη μου τα βγάζω σε ικανοποιητικό βαθμό.

Οκ ρώτα και πές μου εδώ ή pm me. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Δεν ήξερα πού να το βάλω, αλλά θα το χώσω εδώ.



:eek::eek::eek:


Πώς αλλάζουν οι καιροί ρε βλάκα.
ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗ ΖΟΥΣΑΜΕ ΤΟΤΕ ΝΑ ΤΡΩΓΑΜΕ Ο,ΤΙ ΘΕΛΑΜΕ; :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Βρε κορίτσια θέλω να βάψω τα μαλλιά μου κόκκινα-το έντονο κόκκινο-και δεν ξέρω αν πρέπει να βάψω και τα φρύδια μου!Τι λέτε;

Θα σου πρότεινα να μην βάψεις τα φρύδια σου... Εάν σε ενοχλεί η διαφορά χρώματος θα μπορούσες να κάνεις πιο λεπτό το σχήμα τους. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Καλησπέρα σας!

Έχω μία απορία...θέλω να βγάλω τις τρίχες στα πόδια αλλά δεν θέλω να βγουν πιο δυνατές και μαύρες.
Σκέφτηκα να τις ξανθύνω.Δεν τις έχω πειράξει ποτέ.Διάβασα ότι γίνονται μαύρες και πιο σκληρές από πριν.Αληθεύει;
Και ήθελα να μάθω...πως γίνεται και για πόσο διαρκεί το αποτέλεσμα;

Εαν δεν τις εχεις πειραξει ποτε είναι η καλυτερη ευκαιρια να κανεις χαλαλουα. Το αρνητικο της ειναι οτι ποναει λιγο ειδικα τις πρωτες φορες, ομως ειναι απολυτα φυσικο προιον και στο μελλον θα μειωθει αισθητα η εμφανιση τριχοφυΐας!!!! Παρόμοια δουλειά κάνει και το κερί... όπως επίσης και τα μηχανηματα αποτριχωσης που μπορεις να βρεις στα καταστηματα --- ο πονος ομως δεν υποφερετε με αυτα--
Τις κρεμες δεν στις προτεινω... πολυ χημικο χωρις λογο!!!
Αλλιώς μπορεις να χρησιμοποιήσεις ξυραφάκι... την πιο παλια, ανεξοδη, ανώδυνη και πιο σιγουρη μεθοδο!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aliona

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aliona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Εαν δεν τις εχεις πειραξει ποτε είναι η καλυτερη ευκαιρια να κανεις χαλαλουα. Το αρνητικο της ειναι οτι ποναει λιγο ειδικα τις πρωτες φορες, ομως ειναι απολυτα φυσικο προιον και στο μελλον θα μειωθει αισθητα η εμφανιση τριχοφυΐας!!!! Παρόμοια δουλειά κάνει και το κερί... όπως επίσης και τα μηχανηματα αποτριχωσης που μπορεις να βρεις στα καταστηματα --- ο πονος ομως δεν υποφερετε με αυτα--
Τις κρεμες δεν στις προτεινω... πολυ χημικο χωρις λογο!!!
Αλλιώς μπορεις να χρησιμοποιήσεις ξυραφάκι... την πιο παλια, ανεξοδη, ανώδυνη και πιο σιγουρη μεθοδο!!:D

Η χαλάουα τι ακριβώς είναι;:hmm:
αυτό;; https://aesthetics-soo.blogspot.gr/2010/04/blog-post_16.html
μπορώ να το φτιάξω και μόνη μου;
οι τρίχες μετά βγαίνουν μαύρες και σκληρές;πόσο διαρκεί;

(σόρρυ για τις ερωτήσεις αλλά δεν έχω ιδέα από αυτά.:redface:)

στην γάμπα χρησιμοποιω ξυραφάκι χρόνια τώρα αλλά τις τρίχες στα μπούτια δεν τις είχα πειράξει ποτέ.και αφού δεν τις πείραξα ψάχνω την καλύτερη λύση για να μην ταλαιπωρούμαι πολύ μετά...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top