Facebook: Τεχνικές Συμβουλές

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Μήπως ξέρετε τον τρόπο να διαγράψει κανείς κάποιον από τους φίλους του που τον έχει διαγράψει, ταυτόχρονα αποκλείσει, όπως μου έκανε κάποια φίλη επειδή λέει δεν της έλεγα το πρωί την ώρα που ήμουν στην δουλειά "καλημέρα";

Το πρόβλημα είναι ότι φαίνεται στην λίστα των φίλων, αλλά δεν ανοίγει και δεν μπορώ να κάνω καμία ενέργεια, αλλά δεν θέλω να μετράει στον αριθμό των φίλων και να μην φαίνεται καθόλου, θέλω να διαγραφεί δηλαδή οριστικά, αλλά ενώ με τους άλλους φίλους μπορώ, με εκείνη δεν μπορώ να κάνω καμία ενέργεια γιατί δεν ανοίγει καθόλου όταν πατάω στο όνομά της :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Δεν είναι το προσωπικό μου προφίλ είναι του Blog μου.

Δείτε τι ακριβώς παίζει

https://doglovernews.blogspot.com/2012/08/facebook.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cosa Nostra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Μήπως πλάκωθηκες και εστειλες πολλες φιλίες το τελευταίο διαστημα και το Facebook σε πηρε για spam...:hehe:
και σου κλειδωσε το account
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Δεν έστειλα αιτήματα φιλίας και γενικά δεν έστελνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Cosa Nostra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Dogie μου εχει τυχει και μενα πριν 2,5 χρόνια,μου κλειδωσανε το προφιλ χωρις κανενα λόγο.
Ομως το εψαξα και βρηκα οτι στις 2 τελευταιες φιλιες ειχα κανει φιλους δυο Celebrities....
Μαλλον μαιμου προφιλ ειχαν οι Celebrities...:loltooth: και επεσα σε τιποτα Hackers
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Με ξεκλείδωσαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Με ξεκλείδωσαν.
Γιατί το έπαθες, πως σε ξεκλείδωσαν, πες μας κι εμάς!!!!! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δεν μπορώ να βρω πώς διαχειρίζομαι τις ομάδες φίλων. Δηλαδή, είχα κάποιες λίστες τις οποίες θέλω να διαγράψω.
Any help; =)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
Δεν μπορώ να βρω πώς διαχειρίζομαι τις ομάδες φίλων. Δηλαδή, είχα κάποιες λίστες τις οποίες θέλω να διαγράψω.
Any help; =)

Στην αρχική σελίδα θα πας αριστερά κάτω που λέει "Friends". Εκεί από κάτω φαίνονται οι λίστες φίλων. Μόλις πας τον δείκτη σε λίστα που θέλεις να σβήσεις, θα βγάλει μια επιλογή "edit". Κάνεις κλικ και βγάζει την επιλογή "Delete list"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi5

Νεοφερμένος

Η evi5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
παιδια,θα ηθελα να ρωτησω γιατι δεν μπαινει το facebook μου..συνδεομαι κανονικα αλλα μολις παει να ανοιξει η αρχικη,βγαζει μονο πανω πανω το ονομα μου και κατι αλλα περιττα της σελιδας και στην συνεχεια σταματαει να φορτωνει και η υπολοιπη σελιδα ειναι λευκη..απο κανεναν browzer δεν μου το ανοιγει και αυτο ισχυει μονο με το facebook.κανω συχνες ανανεωσεις στην σελιδα αλλα τιποτα.εκανα κ καθαρισμο ιστορικου και cookies αλλα παλι το ιδιο..υπαρχει καμια ιδεα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Ολοκληρο το συμπαν συνωμοτει για να σε καταφερει να σβησεις το λογαριασμο σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi5

Νεοφερμένος

Η evi5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
χαχαχα ισως!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Λοιπόν παιδιά..
Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι το εξής:
Μου είχαν χακάρει τον λογαριασμό στο facebook και στέλναν ενοχλητικά μνμ σε άλλους (όχι φίλους μου,ασχετους,μέσω inbox).Αποφάσισα λοιπόν να κάνω ολική διαγραφή του προφίλ μου και να φτιάξω καινούριο έτσι ώστε να σβηστεί το όνομα μου από αυτά τα μνμ στα inbox αυτών στους οποίους είχαν στείλει. Πριν το διαγράψω έφτιαξα το καινούριο και έστειλα ενα μνμ απο το παλιό μου προφιλ στο καινουριο. Μετά διέγραψα το παλιό προφίλ. Αυτό έγινε στις 10 Σεπτεμβρίου. Το facebook λέει οτι μετά απο 14 μέρες είναι σαν να μην υπήρχες ποτέ στο facebook. Παρολαυτά στο inbox του καινούριου μου προφίλ υπάρχει ακόμα το μνμ που είχα στείλει απο το παλιό και γράφει και το ονομά μου (χωρίς φωτογραφία βέβαια και χωρίς να μπορείς να
κλικάρεις το όνομα).

Υπάρχει κάποιος τρόπος να διαγραφεί το όνομα μου τελείως απο τα inbox και τα μνμ αυτών στους οποίους στέλναν εν αγνοία μου; Ξέρω ότι κάπως γίνεται. Μου έχει δείξει φίλος μου μνμ στο inbox του οποιου ναι μεν φαίνονται τα μνμ αλλα όχι το ονομα...

Κατι άλλο που σκέφτηκα ειναι να μπω στο παλιό μου προφίλ και να αλλάξω όνομα σε κάτι που να υποδηλώνει οτι δεν είμαι εγώ (κατι σαν "hacked profile" πχ) ή να βάλω μια εικόνα που να γράφει κάτι τέτοιο...όταν όμως προσπάθησα να μπω είχαν περάσει οι 14 μέρες και το fb μου λεει οτι δεν υπάρχει πια ο λογαριασμός και δεν με αφήνει να μπω.

Έχω απελπιστεί,κάθε βοήθεια σας θα την εκτιμήσω απεριόριστα...
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Σημείωση Συντονιστού:Τα μηνύματα #774-786 προήλθαν έπειτα απο συγχώνευση με το θέμα:" Μεγάλο πρόβλημα με fb...SOS!"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

McConkey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο McConkey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
αλλαζεις ονομα επίθετο και το βάζεις το προφιλ σε καταστολή

facebook και σημαντικό πρόβλημα δεν υπάρχει.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Πες σε όλους τους φίλους σου να σε κανουν μπλοκ αναφορά κτλ για να σου μπλοκαρουν τον λογαριασμο, εχω την εντυπωση οτι πιανει, αλλα δεν ειμαι και σιγουρη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Σιγά το πρόβλημα, αφού ούτε τους ξέρεις ούτε σε ξέρουν και το όνομά σου το έχουν άλλοι 100 στο facebook. τι σε νοιάζει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ για την άμεση απάντηση γτ η αληθεια είναι ότι κάιγομαι.. (αυτό ειναι το e-steki που θυμάμαι! :) )

McConkey με ενθαρρύνεις πολύ αλλα φοβάμαι οτι αυτό το πρόβλημα ειναι μάλλον σημαντικό.. :(
Όπως σου είπα,δεν μπορώ πλεον να μπω στο παλιό μου προφίλ,μάλλον επειδή περάσαν οι 14 μέρες...όταν πάω να μπω μου λέει το φβ ότι δεν υπάρχει προφίλ με αυτό το mail..Καμιά ιδέα? Πραγματικά έχω απελπιστεί...

Sofia Loony δεν το δοκίμασα αυτο αλλα πως θα βρουν το παλιό μου προφιλ για να του κάνουν αναφορά? και αν το βρουν και κάνουμε αναφορα,θα σβηστεί το ονομά μου από παντού?


Σιγά το πρόβλημα, αφού ούτε τους ξέρεις ούτε σε ξέρουν και το όνομά σου το έχουν άλλοι 100 στο facebook. τι σε νοιάζει?

Ναι,είναι άγνωστοι ειναι η αλήθεια...διασύρεται το ονομά μου όμως και δεν θέλω,είμαι πολύ ευαίσθητος με τέτοια θέματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

McConkey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο McConkey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
McConkey με ενθαρρύνεις πολύ αλλα φοβάμαι οτι αυτό το πρόβλημα ειναι μάλλον σημαντικό.. :(
Όπως σου είπα,δεν μπορώ πλεον να μπω στο παλιό μου προφίλ,μάλλον επειδή περάσαν οι 14 μέρες...όταν πάω να μπω μου λέει το φβ ότι δεν υπάρχει προφίλ με αυτό το mail..Καμιά ιδέα? Πραγματικά έχω απελπιστεί...

:P Μα δεν ειναι σημαντικό κανε τους όλους unfriend τους φίλους σου αλλαξε όνομα επίθετο και ανοίγεις νεο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Sofia Loony δεν το δοκίμασα αυτο αλλα πως θα βρουν το παλιό μου προφιλ για να του κάνουν αναφορά? και αν το βρουν και κάνουμε αναφορα,θα σβηστεί το ονομά μου από παντού?
δεν ξερω λεπτομερειες, μια φιλη που ειχε παρομοιο προβλημα με σενα ειπε πως αυτο εκανε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
:P Μα δεν ειναι σημαντικό κανε τους όλους unfriend τους φίλους σου αλλαξε όνομα επίθετο και ανοίγεις νεο

Νομίζω ότι κατάλαβα τι λες...Να κάνω ένα άλλο προφίλ με άλλο όνομα τελείως διαφορετικό..Εκτος όμως του ότι θέλω να εχω το πραγματικό μου όνομα και όχι κάποιο ψευδώνυμο ή κατι τέτοιο,το παλιό μου προφίλ έχει το πραγματικό μου όνομα...οπότε και στα μνμ αυτά που στέλναν είναι το πραγματικό μου όνομα πάνω...

Αν κατάλαβα τι εννοείς δλδ.. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top