Sport αυτοκίνητα

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Εσύ θα το ανατινάξεις :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Δε λεει. Μολις το παρει η michelle , θα το κανει τρικολορε :P
Μολις το παρει η kajira θα το κανει ανταλλακτικά :P

(φυσικα μιλαω για άλλη michelle + kajira , απο μια αλλη διασταση....οποιαδηποτε σχεση με αντιστοιχα προσωπα ειναι εντελως τυχαια ! )
Εγώ το πολύ πολύ να το έβαφα περτικαλί.. άκου εκεί ανταλλακτικά! :( :baby: :bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

squall

Νεοφερμένος

Ο squall αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
To εργαλειο των ονειρων μου ειναι ειναι mitsubishi evo fq-360 με 440hp και να πινουν τσαι κερασμενο απο εμενα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hfaistion

Νεοφερμένος

Ο hfaistion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 49 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
ξερει κανενας ποιος εχει την αντιπροσωποια της DODGE στην θεσσαλονικη? και που ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
ξερει κανενας ποιος εχει την αντιπροσωποια της DODGE στην θεσσαλονικη? και που ειναι?
CHRYSLER JEEP DODGE HELLAS ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ - ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ - ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ - CHRYSLER - JEEP - DODGE ΚΑΙ ΦΑΝΟΠΟΙΕΙΟ
9ο ΧΛΜ ΕΘΝΙΚΗΣ ΟΔΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ - ΝΕΩΝ ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ


2310476900 :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Morgan Aero 8:
κλικ
κλικ
κλικ
κλικ


Κούκλα.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.






Τι bugatti και λαμακίες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Συγνωμη αλλά τι σχεση έχει ενα Λάνσερ Εβο, με μια Βέϊρον....σε οποιοδηποτε τομεα ! Μη τρελαθουμε κιολας. Δε τιθεται συγκριση μεταξύ Βέιρον και οποιασδηποτε Φεραρι/Πορσε κλπ, τι να μας πει το Εβο τωρα :P

Και μια και ειπαμε για Βέϊρον , οριστε και οι 2 ειδικες εκδόσεις της που βγηκαν σε περιορισμενα κομμάτια, καθως και ενα βιντεακι επιταχυνσης των Βεϊρον γενικοτερα..., ετσι για να μην ξεχνιομαστε !





 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Να πω μια ιδεα ; Τα αγορακια θα προτεινουν με τη σειρα ο καθενας, ενα αυτοκινητο, και τα κοριτσακια θα μας λενε αν και ποσο τους αρεσει και γιατι. :P (μηπως βαριεμαι ; :worry: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ξεκίνα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Εδω η σε ξεχωριστο ειδικο τοπικ με σουπερ εξτρα σπεσιαλ τιτλο "Women's most desireable cars!"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Καταρχήν να πω ότι είναι ελαφρώς φαλλοκρατική πρόταση να μπορούν μονο αγοράκια να ποστάρουν αυτοκίνητα! (επειδή όμως προχθές σε κατηγόρησαν για φασίστα, λέω να μη σε πω κι εγώ σοβινιστή και πάθεις κανένα τραύμα οποτε θα το προσπεράσω...):whistle:

Έχω λοιπόν να προτείνω την εξής τροποποιηση στο σχέδιο. Να γίνει όπως περίπου είχε γίνει και στο παιχνίδι με τα desktops: Να ανοίξει καινούριο topic (για το οποιο ελπίζω να βρεθεί ένας λιγότερο γελοίος τίτλο από αυτόν που πρότεινες), να στείλει οποιος θέλει να πάρει μέρος pm με τη φωτό του dream car του σε αυτόν που θα το διοργανώνει και μετά να μπει poll χωρίς να ξέρουν αυτοί που ψηφίζουν ποιος πόσταρε κάθε αυτοκίνητο (κι άμα λάχει να μαντέψουν κιόλας και ποιος έβαλε ποιο...:)) . Και εννοείται ότι θα μπορούν να συμμετέχουν και κορίτσια! Aντε! :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Φυσικα μπορουμε και αντιστροφα. Απλά οι μισες γυναικες θα ψηφισουν Peugeot :P

Ας γινει οπως λες, νο προμπλεμ. Απλά μετά να δουμε ποιος ψηφισε τι, γιατι η απορια ειναι στο τι γουστο εχουν οι γυναικες για τα αυτοκινητα. (οι ανδρες ειναι γνωστο πανω κατω ).

Ο τιτλος ηταν της στιγμης. Ακουω εναν λιγοτερο γελοιονα...

Ομως θα βολευε να μπορει να ψηφισει πχ 3 αυτοκινητα ο καθενας. Δε ξερω αν γινεται.

Η θα μπορουσαν να ειναι 2 τοπικς 1 ανα φυλλο για να μπορει να γινει καλυτερη συγκριση των γουστων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Βάζω εγώ για να ξεκινήσει το θεματάκι...

Λοιπόν, atom ariel:

κλικ, ξανά κλικ και δες και ένα βίντεο:

δες και ένα ακόμη:


Πάρε και μερικά infos για το σπαρτιάτικο αυτό όχημα
Engine(s) 245-300 bhp supercharged Honda K20Z 2.0 L or 500 bhp (373 kW/507 PS) V-8
Length 3.41 m (134 in)
Width 1.798 m (70.8 in)
Height 1.195 m (47.0 in)
Curb weight 456 kg (1,005 lb)
Price: £20,000/£29,000 supercharged (cost in the US is over $65,000)




πς: κατά πάσα πιθανότητα θα το κοιτάτε σα να είναι ανάπηρο :P, αλλά εμένα μου αρέσει.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
πς: κατά πάσα πιθανότητα θα το κοιτάτε σα να είναι ανάπηρο :P, αλλά εμένα μου αρέσει.:)
Ωχ ! κατι μου λεει πως οι απαντησεις θα πονεσουν ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Ωχ ! κατι μου λεει πως οι απαντησεις θα πονεσουν ! :P
Δες το αφαιρετικά ρε συ...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαριακι

Νεοφερμένος

Η μαριακι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Θέλω να ακούσω τη γνώμη σας για τη σπορ οδήγιση και τα γρήγορα αυτοκίνητα! Είναι πολύ σιμαντικο για μένα διότι κάνω μία εργασία και θέλω να ακούσω πώς αισθάνεται ο κόσμος για τα ακριβά σπορ αυτοκίνητα, τη χρησιμότητα τους και τα ψυχικά και συναισθηματικά αποτελέσματα όλων των παραπάνω στον οδηγο και το περιβάλλον του. Η βοήθεια σας θα μου είναι πολυτιμη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Γρήγορα και σπορ αυτοκίνητα λέγοντας τι εννοείς?
Εννοείς τα εργοστασιακά που τρέχουν σε αγώνες ή τα αυτοκίνητα που "Φτιάχνει" ο ιδιοκτήτης τους και τους βάζει αεροτομή απλώστρα για τα στριγκάκια απ τις "γκόμενες" που ελπίζει να ρίξει με αυτές?

Γρήγορη και σπορ οδήγηση πάλι τι εννοείς?
Εννοείς την οδήγηση που γίνεται μέσα σε πίστες με ασφαλείς προδιαγραφές, ή την οδήγηση που γίνεται στην βούτα και κάτω απ το σπίτι μου με τίγκα στη διαπασών τη μουσική με μοναδικό σκοπό τα νεύρα κουρέλια των ανθρώπων που είχαν την ατυχία να μένουν στο διάβα του συγκεκριμένου κάγκουρα?

Αν μας διευκρινήσεις, εγώ ευχαρίστως να συμμετέχω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Πρέπει να καταλάβουμε ότι το ψυχικό τοπίο (όπως και το φυσικό) το αισθάνεται, το γνωρίζει και το χαίρεται μόνο εκείνος που το ζεί με άνεση, όχι βιαστικά και λαχανιασμένα.

Όποιος περνάει από πάνω του γρήγορα, δεν προλαβαίνει να το φέρει στη συνείδησή του.
Επομένως ούτε αντιλαμβάνεται, ούτε σκέφτεται ούτε πάλλεται πραγματικά από ένα συναίσθημα ή μια επιθυμία.
Φτεροκοπάει διαρκώς παραπέρα χωρίς να συνειδητοποιεί τίποτα σαν αυτόν που κάνει τουρισμό κλεισμένος μέσα στην άτρακτο ενός υπερηχητικού αεροπλάνου...μπορεί να "περιηγηθεί" τρεις φορές όλες τις χώρες της γης, δεν θα έχει δεί τίποτα.

Να συμπιέσεις το χρόνο -οδηγώντας ένα πανγρήγορο αμάξι- που δεν αποτελείται από σημαντικά γεγονότα (τον ψυχικά άδειο ή περίπου άδειο), για να επιμηκύνεις κάποιον άλλο που τον περιμένεις πλούσιο σε βιώματα "ποιότητας", είναι μια καλή τακτική: επιστρέφω με το νιτρομπουκαλάμαξο στο σπίτι από τη δουλειά μου, για ν'απολαύσω μουσική μαζί με αγαπητούς φίλους. :)

Τέτοια δεν είναι όμως η βιασύνη του ιδιοκτήτη. Αυτή μοιάζει με άγχος. Τρέχοντας μεταθέτουμε διαρκώς τους στόχους μας χωρίς να περιμένουμε να δούμε μήπως αυτοί που τους προσπεράσαμε κάνουν περιττούς τους παρακάτω.
Έτσι το τυχόν κέρδος μας από τη συμπίεση του χρόνου δεν το επενδύουμε έπειτα σε κάτι πιο προσοδοφόρο, αλλά ανώφελα το θυσιάζουμε.

Λέγεται ότι, όταν κάποτε ο Romain Rolland φιλοξενούσε τον Mahatma Gandhi στην έπαυλή του, στην Ελβετία, του μίλησε για ένα γειτονικό ιστορικό πύργο και του πρότεινε μια εκδρομή ως εκεί.

"Τι προτιμάτε;" τον ρώτησε. "Να πάμε με τα πόδια ή με το αυτοκίνητο;" "Αν πάμε με το αυτοκίνητο, θα κερδίσουμε μια ώρα".

"Για να την κάνουμε τί;" είπε ο Ασιάτης σοφός που συνήθιζε να εκτιμά το χρονικό κέρδος με άλλα μέτρα.

Χρονοκτόνους ονομάζουν μερικοί τους ανθρώπους της αγχώδους βιασύνης. Λάθος.
Δεν "σκοτώνεται" ο χρόνος, αυτοί "σκοτώνουν" την ψυχή τους όταν την καταδικάζουν σ'ένα ασταμάτητο κυνηγητό που φέρνει μοιραία τη φθορά.

Γιατί άραγε αυτή η φυγή προς τα εμπρός;

Οι άνθρωποι της εποχής μας φεύγουν, διαρκώς φεύγουν. Φεύγουν από ποιόν;

Θα αποτολμήσω μια απάντηση:

Από τον εαυτό τους. Όταν αυτός κάποτε τους προλαβαίνει, το βάζουν στα πόδια.
Τρέχουν με σπορ αμάξια μέγιστης επιτάχυνσης για να μη τον συναντήσουν και αναγκαστούν να λογαριαστούν μαζί του...

Απόδειξη το γεγονός ότι αποστρέφονται την περισυλλογή, τον αργό ρυθμό ζωής, το διάλογο με αυτόν το σύντροφο που τους καταδιώκει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top