Πρόβλημα με firmware Canon 40D

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Καλησπέρα :)

Πήγα να κάνω update στο firmware της φωτογραφικής μου μηχανής από το 1.0.8 στο 1.1.1 αλλά εκεί που θα έπρεπε να μου δίνει την δυνατότητα να κάνω update, μου γράφει
CF card containing firmware is required to update. Cannot update.

Γιατί;

Αυτό προσπάθησα να ακολουθήσω κάνοντας πρώτα format στην κάρτα μνήμης μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Θα σε παραπέμψω να κάνεις την απάντηση σου στο dpgr όπου θα μπορέσεις να πάρεις απάντηση από άτομα που έχουν την ίδια μηχανή και έχουν κάνει το update firmware.

Η δική μου συμβουλή που έχω κάνει update firmware για λογαριασμό της pentax k-x μου είναι να κάνεις format της κάρτας μνήμης μέσο του Pc απο την επιλογή format που βρίσκεται στα properties του αφαιρούμενου δίσκου σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Θα σε παραπέμψω να κάνεις την απάντηση σου στο dpgr όπου θα μπορέσεις να πάρεις απάντηση από άτομα που έχουν την ίδια μηχανή και έχουν κάνει το update firmware.

Μόλις το πόσταρα... ;)

Η δική μου συμβουλή που έχω κάνει update firmware για λογαριασμό της pentax k-x μου είναι να κάνεις format της κάρτας μνήμης μέσο του Pc απο την επιλογή format που βρίσκεται στα properties του αφαιρούμενου δίσκου σου

Αφού την έχω ήδη κάνει format. Έχει δηλαδή σημασία που την έκανα format από την μηχανή; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top