Πονάει περισσότερο αυτός που χωρίζει ή που τον χωρίζουν;

Poetofmadness

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
πριν 2 χρόνια χώρισα απο μια περίεργη σχέση 9 μηνες σχέση εξ αποστάσεως την γνώρισα στο fb μιλάγαμε συνέχεια και στο τηλέφωνο ηταν 9 χρονια μεγαλύτερη μου και μου κέντρισε το ενδιαφέρον...ειχε μια άποψη εντελώς χαλαρή για τα πάντα αλλά ειχε και το άγχος της δουλειάς(εργαζόνταν σε νοσοκομείο) εγώ τελείωνα την πρώτη μου σχολή ειχα ένα σχετικα άγχος να τελειώσω αφού ήθελα 5 μαθήματα για πτυχίο ήμουν και 27,5 και μου την λέγαν οι γονείς μου(7 χρονια βιολογικό δεν ειναι και λίγα) τέσπα εκείνη την περίοδο είχα τα άγχη μου ένα σύνδρομο πανικού κλασσική αξία όταν εισαι φοιτητης...τυχαία την γνώρισα απο ενα group και ανταλλάξαμε τηλέφωνα...το πρώτο πράγμα που με ρώτησε πές μου μια φαντασίωση σου!!!Ωπα ρωτάω τι έγινε ρε μάγκες...επέσα σε καμμένο άτομο όμως διαπίστωσα οτι η τυπισσα ήθελε να ξεσπάσεις οταν περνάς 12 ώρες σε ενα νοσοκομείο με τρελούς και παλαβούς κάπου πρέπει να διοχετευτεί αυτή η ενέργεια...η σχέση κράτησε εξ αποστάσεως ηταν να βρεθούμε αλλά όλο κάτι συνέβαινε...κάποια στιγμή νόμισα οτι δεν ζώ έρωτα απλά μια φαντασίωση κάτι απο το μυαλό μου...μέχρι που αποφάσισε να κατέβει Αθήνα για ενα συνέδριο...ήθελα να πάω αλλά απο την άλλη φοβομουνα δεν μου ειχε ξανατύχει να κάνω τέτοιο σκηνικό...ωστόσο πήγα την ειδα και δεν θα ξεχάσω το φιλί που δώσαμε εκείνη την βροχερή νύκτα του Φλεβάρη...Η συνάντηση έμεινε για λίγες ώρες γιατί μετά πήρε το τρένο και πήγε Σαλόνικα...κατάλαβα οτι η σχέση δεν προχωράει...η απόσταση Πάτρα-Θεσσ ειναι μεγάλη αλλά ωστόσο μετα απο 10 μέρες πήρα το ΚΤΕΛ και ανέβηκα...δεν έχω ξανακάνει ποτέ θυσία για Γυναίκα και ήμουν τις απόψεις οτι όποιοι κάνουν θυσίες ειναι κοροίδια αλλά ωστόσο για αυτή την γυναίκα το έκανα γνώριζα οτι μετά το ταξίδι έπρεπε να κοπεί η σχέση η απόσταση, οι αλλές ανάγκες μου κλπ...Τελικά έγινε αυτό που έγινε και δεν μετανοιώνω χωρίσαμε αναίμακτα αν και δεν μπορούσα να το χωνέψω αρχικά...ωστόσο ήταν η πιο παθιάρικη σχέση που έχω κάνει και ο χωρισμός αυτός πάντα πιστεύω οτι μου έκανε καλό...τελείωσα την σχολή μου και έδωσα κατακτήριες για άλλη!!!Δεν ξαναέκανα καμια σχέση με έκανε πιο υπεύθυνη η μάρια και για αυτό της χρωστάω πολλά...ας ειναι καλά εκει που ειναι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
ποναει περισσοτερο αυτος που εχει επενδυσει στη σχεση,που είναι πραγματικά ερωτευμένος,που έχει κανει θυσιες δηλαδη αυτος που τον χωριζουν

δεν μιλαω για σχεσεις εξ αποστασεως,σχεσεις απαγορευμενες κλπ κλπ που ο χωρισμος θα ερχοταν ουτως η αλλως
μιλαω για τις σχεσεις απ τις οποιες το μονο που αποκομιζεις ειναι τα κερατα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

darkstarm

Νεοφερμένος

Η darkstarm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος management και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
ποναει περισσοτερο αυτος που εχει επενδυσει στη σχεση,που είναι πραγματικά ερωτευμένος,που έχει κανει θυσιες δηλαδη αυτος που τον χωριζουν

δεν μιλαω για σχεσεις εξ αποστασεως,σχεσεις απαγορευμενες κλπ κλπ που ο χωρισμος θα ερχοταν ουτως η αλλως
μιλαω για τις σχεσεις απ τις οποιες το μονο που αποκομιζεις ειναι τα κερατα!

Αυτός που έχει επενδύσει δεν είναι κατά κανόνα αυτός που τον χωρίζουν.
Μπορεί να έχεις δώσει ότι καλύτερο σε έναν άνθρωπο, να έχεις αλλάξει την άποψή σου για τη ζωή αλλά να είσαι αυτός που θα κάνει το μεγάλο βήμα να πει "χωρίζουμε", διότι δεν ανταποκρίνεται τελικά σε αυτά που θέλεις από έναν άνθρωπο.
Ιστορίες καθημερινής τρέλας, έχει συμβεί και στην ιδία αλλά και σε φίλους, και πονάει πολύ να λές σε κάποιον χωρίζουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poetofmadness

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
ποναει περισσοτερο αυτος που εχει επενδυσει στη σχεση,που είναι πραγματικά ερωτευμένος,που έχει κανει θυσιες δηλαδη αυτος που τον χωριζουν

δεν μιλαω για σχεσεις εξ αποστασεως,σχεσεις απαγορευμενες κλπ κλπ που ο χωρισμος θα ερχοταν ουτως η αλλως
μιλαω για τις σχεσεις απ τις οποιες το μονο που αποκομιζεις ειναι τα κερατα!
Για να μην φάς κέρατο καλό ειναι να καταλάβεις των άλλων πριν προχωρήσεις σε σχέση
νομίζω μονο έτσι αγαπητή μου τρελή φιλόσοφος δεν θα πονέσεις...την έχω πατήσει και εγώ πριν 4 χρόνια με μια συνομίληκη μου...αλλά ξέρεις κάθε ΕΜΠΟΔΙΟ για καλό που λένε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Εγω απ'οτι ξερω μονο η πρωτη φορα ποναει:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bonjovicat

Νεοφερμένος

Η Νεφελη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
συνηθως ποναν περισσοτερο αυτοι που ΤΟΥΣ χωριζουν,αλλα και σε αρκετες περιπτωσεις πονα περισσοτερο η αντιθετη πλευρα...(νομιζω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Engineer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Engineer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Αυτός που χωρίζει, πονάει περισσότερο, όταν χωρίζει επειδή πρέπει, κι όχι επειδή το θέλει. Και πονάει διπλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penni_k

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Αυτός που χωρίζει, πονάει περισσότερο, όταν χωρίζει επειδή πρέπει, κι όχι επειδή το θέλει. Και πονάει διπλά!
Ax.. ποσο μα ποσο δικιο εχεις. Συμφωνω απολυτα! Ειναι απιστευτα οδυνηρο και φυσικα ποναει ποιο πολυ αυτος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Τι ερώτηση είναι αυτή;:D Προφανώς στην περίπτωση που αυτός που χωρίζει γιατί τον έχουν κερατώσει θα πονάει περισσότερο, ενώ στην περίπτωση που κάποιον και τον έχουν κερατώσει και τον χωρίζουν κι από πάνω θα πονάει ακόμα περισσότερο.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Αυτός που τον χωρίζουν, αφού αυτός που χωρίζει τον άλλον έχει σκεφτεί ήδη τι θέλει να κάνει στην ερωτική του ζωή και στάνταρ έχει βρει την επόμενη κοπέλα/αγόρι του/της. Αλλιώς για ποιον λόγο θα έμπαινε σε διαδικασία χωρισμού;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Πονάει περισσότερο αυτός που τον χωρίζουν νομίζω...αυτός που χωρίζει του έχει μπεί ήδη η ιδέα κάποιο διάστημα πρίν βλέπει οτι τα κακά είναι περισσότερα απο τα καλά και παίρνει μια απόφαση και την ανακοινώνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Και τι γίνεται όταν η σχέση φτάσει σε αδιέξοδο και το μόνο που γίνεται είναι να αλληλο-πληγώνονται; Κι όταν ο/η άλλος/η μένει αδρανής και αφήνεται στον πιο "δυνατό" η απόφαση να κόψει τον "γόρδιο δεσμό"; Συνήθως πονάει εκείνον που μένει πίσω, όχι πάντα όμως.

Περισσότερο θα έλεγα από εκείνον που αγαπιέται, πονάει εκείνον που αγαπάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
''Περισσότερο θα έλεγα από εκείνον που αγαπιέται, πονάει εκείνον που αγαπάει''
και επίσης, καθόλου σίγουρο δεν είναι πως αυτός που χαλάει τον κόσμο πως αγαπάει και υποφέρει, κοινοποιώντας το όπου βρεθεί κι όπου σταθεί, είναι κι αυτός που του στοιχίζει πιο πολύ. Όπως επίσης καθόλου δεδομένο δεν είναι πως αυτός που φεύγει και φαίνεται να εγκαταλείπει την σχέση και το μαύρο πρόβατο από όλους χαρακτηρίζεται, είναι κι αυτός που την σχέση διέλυσε. Απλά έφυγε από μιά σχέση που διαλυόταν γιατί κάποιος έπρεπε να το κάνει. Πριν σε ανεπίτρεπτες συμπεριφορές εμπλακεί ΚΑΙ ο αποχωρών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
.
Όπως επίσης καθόλου δεδομένο δεν είναι πως αυτός που φεύγει και φαίνεται να εγκαταλείπει την σχέση και το μαύρο πρόβατο από όλους χαρακτηρίζεται, είναι κι αυτός που την σχέση διέλυσε. Απλά έφυγε από μιά σχέση που διαλυόταν γιατί κάποιος έπρεπε να το κάνει
Τα ίδια λέμε, με άλλα λόγια, φίλτατε Στράτο.
Καλή σου μέρα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
to επεξέτεινα λιγάκι -αν και έως παρεξηγήσιμα επιγραμματικά- και σε τομείς άτσαλους που εσείς ερίτιμη Αλκυόνα, ίσως λόγω ιδιότητας, ή λόγω κοινωνικού σεξισμού, θα ήταν άκομψο να μπλεχτείτε.
Καλλίστη η μέρα και υμών αλλά και των συμφορουμιτών ολωνώνε!
(ή ολονώνε είναι το σωστό; Χάνουμε την ορθογραφία μας γμτι μου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top