[Γυναίκες] Μυστικά ομορφιάς

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.

την αγόρασα σήμερα και είναι πάρα πολύ καλή!!! :clapping:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
την αγόρασα σήμερα και είναι πάρα πολύ καλή!!! :clapping:

Με γεια σου, να την χαρείς.
Απλά φοβάμαι πως στην ηλικία σου, δεν έχει ιδιαίτερες απαιτήσεις το δέρμα σου και γι αυτό δεν χρειάζεσαι κατι εξειδικευμένο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Με γεια σου, να την χαρείς.
Απλά φοβάμαι πως στην ηλικία σου, δεν έχει ιδιαίτερες απαιτήσεις το δέρμα σου και γι αυτό δεν χρειάζεσαι κατι εξειδικευμένο.

ευχαριστω!!!:)
ενταξει,δεν ειναι και τιποτα το εξειδικευμενο...μια κρεμουλα ειναι!!απλα κανει το δερμα πιο ομορφο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.

την αγόρασα σήμερα και είναι πάρα πολύ καλή!!! :clapping:
Είναι καλύτερη σε σχέση με την κρέμα της Garnier;

Γιατί εγώ δοκίμασα της Garnier και δεν εντυπωσιάστηκα καθόλου. Τζάμπα λεφτά πραγματικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής. Έχει γράψει 768 μηνύματα.

την αγόρασα σήμερα και είναι πάρα πολύ καλή!!! :clapping:

Έχω διαβάσει κάπου ότι είναι αρκετά λιπαρή.... Ισχύει?:Ο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Είναι καλύτερη σε σχέση με την κρέμα της Garnier;

Γιατί εγώ δοκίμασα της Garnier και δεν εντυπωσιάστηκα καθόλου. Τζάμπα λεφτά πραγματικά.
Δεν εχω δοκιμασει της garnier,αλλα της maybilline εμενα μου αρεσε...και δεν ηταν και πολυ ακριβη,10ευρω!;)

Έχω διαβάσει κάπου ότι είναι αρκετά λιπαρή.... Ισχύει?:Ο
Λιπαρη δεν μου φανηκε παντως...ειναι αναλογα και με τον τυπο του δερματος που εχει ο καθενας! εγω ειχα δοκιμασει πρωτα ενα δειγμα και μου αρεσε και μετα την πηρα...;) αν σκεφτεσαι να την παρεις,δοκιμασε την πρωτα να δεις αν σου κανει!!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Οι δυτικές bb δεν έχουν σχέση με bb cream, μην σας πουλάνε παραμύθια ότι κάνει καλό στο δέρμα. Τίγκα στα παραμπέν είναι και στις σιλικόνες.Άλλο αν τις θεωρήσει κανείς ελαφρύ foundation.
Σας το λέω εγώ η super beauty blogger :P Καλή δυτική bb cream είναι της smashbox από τα sephora.

Άσχετο, άμα πάτε στα χόντος μπορείτε να πάτε τα δικά σας βαζάκια και να σας τα γεμίσουν με ό,τι προιόν θέλετε ως τέστερ :P
Πήγα να πάρω του αδερφού μου ένα τζελ για την ακμή, έπιασα κουβέντα με την κοπέλα της clarins και πήγα και πήρα λοσιόν, κρέμα σώματος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Είναι κρέμες όλα σε ένα (αντιηλιακό, μεικαπ, ενυδατική).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Οι δυτικές bb δεν έχουν σχέση με bb cream, μην σας πουλάνε παραμύθια ότι κάνει καλό στο δέρμα. Τίγκα στα παραμπέν είναι και στις σιλικόνες.Άλλο αν τις θεωρήσει κανείς ελαφρύ foundation.
Σας το λέω εγώ η super beauty blogger :P Καλή δυτική bb cream είναι της smashbox από τα sephora.

Όντως.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
bb creams ήταν αρχικά φαρμακευτικά προιόντα. Μετά πουλούσαν σαν τρελά στην Κορέα και οι Αμερικάνοι προσπάθησαν να τις κάνουν και στην Αμερική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
και γω το παθαινω αυτο!!και τωρα τελευταια βάζω βαζελινι γιατι σκάνε συνεχεια τα χειλη μου!επισης,μου είπαν οτι κάνει καλό η ζάχαρη με το μέλι στα χείλη!;)
Το μελι και η ζαχαρη στα χειλη κανει και σαν απολεπιση οπως επισης το ιδιο ειναι γενικα ενα καλο απολεπιστικο εχω ακουσει.
Για μενα ενα αλλο πραγμα που κανει θαυματα ειναι η μαγειρικη σοδα στα δοντια τα λευκαινει παιδια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Άσχετο, άμα πάτε στα χόντος μπορείτε να πάτε τα δικά σας βαζάκια και να σας τα γεμίσουν με ό,τι προιόν θέλετε ως τέστερ :P
Πήγα να πάρω του αδερφού μου ένα τζελ για την ακμή, έπιασα κουβέντα με την κοπέλα της clarins και πήγα και πήρα λοσιόν, κρέμα σώματος :P

Οου.:worry: Για πες.
Και τι? Θα παρω ενα βαζακι? Κι οταν λες βαζακι, τι εννοεις βαζακι? Βαζακι μικρο? Βαζακι tiny η βαζαρα? Εχω κι απαυτη:P
Και μετα και μετα? Τι θα πω μετα? Με βαζετε λιγο τεστερ περικαλω? Για πες βρε.:D

Btw τις bb τις εχω βαλει κι εγω στο ματι. Παμφτηνες ειναι οποτε και μουφα να βγουν θα καταληξουν κρεμες ποδιου οπως κανω με οσες μου βγαινουν σκαρτες.:P Ναι ναι ας εχει χρωμα, εννοια μου:P


Το μελι και η ζαχαρη στα χειλη κανει και σαν απολεπιση οπως επισης το ιδιο ειναι γενικα ενα καλο απολεπιστικο εχω ακουσει.
Για μενα ενα αλλο πραγμα που κανει θαυματα ειναι η μαγειρικη σοδα στα δοντια τα λευκαινει παιδια :)

Ασχετο, τωρα που πατε για χειλη να σας πω κι εγω κατι που ανακαλυψα. Ειχα παθει που λετε αμυγδαλιτιδα κι αρχικως πριν παρω απο φαρμακειο αυτο που κανουμε γαργαρες, εβαζα αλατονερο. Περιπου 10-15 γαργαρες για δυο μερες. Κοριτσια,τα χειλια μου ειχαν γινει λες κι ειχα βαλει σιλικονη...Τυφλα να χει δλδ η σιλικονη! Οποτε τρικ-

οποια θελει χειλακια-χειλαρες,
να κανει με αλατονερο γαργαρες!

.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Οου.:worry: Για πες.
Και τι? Θα παρω ενα βαζακι? Κι οταν λες βαζακι, τι εννοεις βαζακι? Βαζακι μικρο? Βαζακι tiny η βαζαρα? Εχω κι απαυτη:P
Και μετα και μετα? Τι θα πω μετα? Με βαζετε λιγο τεστερ περικαλω? Για πες βρε.:D

Btw τις bb τις εχω βαλει κι εγω στο ματι. Παμφτηνες ειναι οποτε και μουφα να βγουν θα καταληξουν κρεμες ποδιου οπως κανω με οσες μου βγαινουν σκαρτες.:P Ναι ναι ας εχει χρωμα, εννοια μου:P




Ασχετο, τωρα που πατε για χειλη να σας πω κι εγω κατι που ανακαλυψα. Ειχα παθει που λετε αμυγδαλιτιδα κι αρχικως πριν παρω απο φαρμακειο αυτο που κανουμε γαργαρες, εβαζα αλατονερο. Περιπου 10-15 γαργαρες για δυο μερες. Κοριτσια,τα χειλια μου ειχαν γινει λες κι ειχα βαλει σιλικονη...Τυφλα να χει δλδ η σιλικονη! Οποτε τρικ-

οποια θελει χειλακια-χειλαρες,
να κανει με αλατονερο γαργαρες!

.:P
Κοιτα,νταξ αν πας παρε κανενα μικρο μην παρεις κανενα απο αυτα του σαμπουαν:redface:.
Παρε ενα μετριο σε μικρο μεγεθος ρε΄συ εξαλλου ο λογος που θες να στο γεμισει ειναι για να το δοκιμασεις,οχι για να παρεις δωρεαν bb :hehe:
Και για πειτε καποια τι προτεινει για να μακρυνουν γρηγορα τα νυχια μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.

Και για πειτε καποια τι προτεινει για να μακρυνουν γρηγορα τα νυχια μου.
να μην τα τρως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.

Και για πειτε καποια τι προτεινει για να μακρυνουν γρηγορα τα νυχια μου.

Θενκσ!
Λαδι λενε και τα βουτας μεσα. Ελαιολαδο δλδ. Εγω δεν το κανω, αλλα ξερω πως δυναμωνει τα νυχια πολυ. Κανε το δυο φορεσ τη μερα κι αστα μεσα για κανα τεταρτο. Φανταζομαι ειναι οκ. Και ναι μην τα μασουλας, μην μπλεκεις με πολλα νερα, βαλε αλλον να σου κανει τις μπουγαδες:P (εγω και να θελα... δεν:P αλλα ευτυχως τα δικα μου στεκουν και με τα νερα προς ωρας τουλαχιστον:hmm:). Αυτα.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Θενκσ!
Λαδι λενε και τα βουτας μεσα. Ελαιολαδο δλδ. Εγω δεν το κανω, αλλα ξερω πως δυναμωνει τα νυχια πολυ. Κανε το δυο φορεσ τη μερα κι αστα μεσα για κανα τεταρτο. Φανταζομαι ειναι οκ. Και ναι μην τα μασουλας, μην μπλεκεις με πολλα νερα, βαλε αλλον να σου κανει τις μπουγαδες:P (εγω και να θελα... δεν:P αλλα ευτυχως τα δικα μου στεκουν και με τα νερα προς ωρας τουλαχιστον:hmm:). Αυτα.:D

Κι εγώ για ελαιόλαδο ξέρω. Τα βουτάς κάθε μέρα για λίγο, δυο φορές τη μέρα, πρωί - βράδυ.
Και δυναμώνουν πάρα πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbow Blues

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 305 μηνύματα.
Ασχετο, τωρα που πατε για χειλη να σας πω κι εγω κατι που ανακαλυψα. Ειχα παθει που λετε αμυγδαλιτιδα κι αρχικως πριν παρω απο φαρμακειο αυτο που κανουμε γαργαρες, εβαζα αλατονερο. Περιπου 10-15 γαργαρες για δυο μερες. Κοριτσια,τα χειλια μου ειχαν γινει λες κι ειχα βαλει σιλικονη...Τυφλα να χει δλδ η σιλικονη! Οποτε τρικ-

οποια θελει χειλακια-χειλαρες,
να κανει με αλατονερο γαργαρες!:P

Εδώ αν φάς αλατισμένα σπόρια πρήζεσαι... φαντάζομαι τί θα γίνετε με το αλατόνερο... Δεν πρήζετε όμως και μέσα το στόμα? Μη πας για λουκ Αντζελίνα και βγεί Steeve Tyler.... :rofl::rofl::rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Πατατάκια με ξύδι για σαρκώδη χείλη. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Θενκσ!
Λαδι λενε και τα βουτας μεσα. Ελαιολαδο δλδ. Εγω δεν το κανω, αλλα ξερω πως δυναμωνει τα νυχια πολυ. Κανε το δυο φορεσ τη μερα κι αστα μεσα για κανα τεταρτο. Φανταζομαι ειναι οκ. Και ναι μην τα μασουλας, μην μπλεκεις με πολλα νερα, βαλε αλλον να σου κανει τις μπουγαδες:P (εγω και να θελα... δεν:P αλλα ευτυχως τα δικα μου στεκουν και με τα νερα προς ωρας τουλαχιστον:hmm:). Αυτα.:D
Ναι ρε'συ αλλα μετα αν ας πουμε θελω να κανω μια δουλεια με τα λαδωμενα χερια θα την κανω?
Δεν μπορω μετα να τα σκουπισω καπου? Ή πρεπει να μεινω με τα λαδια στα χερια

Πατατάκια με ξύδι για σαρκώδη χείλη. :redface:
Και αν τα θες σκασμενα επισης
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Για οσες αντεχουν τη μυρωδια εγω ετσι και ετσι ειναι πολυ καλο και τελειως φυσικο μαλακτικο conditioner το ασπρο ξυδι. Δεν εχει σχεση με το γνωστο σε ολους μας "ξυδι". Μυριζει πολυ λιγοτερο και για οσες δεν αντεχουν την οσμη του μεσα βαλτε μεσα κλοναρακια απο λεβαντα για 1 μηνα περιπου. Θα μυριζετε λεβεντα. Εγω προσωπικα που δεν αντεχα καθολου το ξυδι αυτο το αντεχω. Και επισης ξεμπερδευει πολυ καλα. Μπορειτε να το χρησιμοποιησετε στο τελευταιο ξεπλυμα να τυλιξετε τα μαλλια σας σε μια πετσετα και να συνεχισετε το μπανιο σας. Υστερα βγαζετε την πετσετα και χτενιζετε.;)
Ειμαι σιγουρη οτι ολες σας θα λετε "μπλιαξ","εγω ξυδια στα μαλλια μου δε βαζω" και΄γω αυτα ελεγα το χρησιμοποιησα μια φορα και πειστηκα απο τοτε το μονο που αγοραζω ειναι η μασκα μαλλιων. Ακομη και σαμπουαν εχω βρει συνταγες και φτιαχνω με τη βοηθεις της μαμας :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top