Netbooks

elena79

Νεοφερμένος

Η elena79 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Καλησπέρα! Θέλω να αγοράσω ένα καλό και οικονομικό netbook (να μου μείνουν και τίποτα ψιλά για διακοπές!). Ένας φίλος μου έχει αγοράσει το Multirama HT Xpress Book Plus και είναι πολύ ευχαριστημένος. Είδα τα χαρακτηριστικά του στο site των Multirama και μου φάνηκε καλή περίπτωση, και μάλιστα σε πολύ καλή τιμή (299 ευρώ αν το παραγγείλεις online). Μήπως το έχει αγοράσει και κανένας άλλος να μου πει μια δεύτερη γνώμη; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Όντως σαν χαρακτηριστικά είναι κάπως κάλος, βασικά είναι ο μέσος όρος αλλά έχει παραπάνω ram από ότι τα αλλά netbooks. Δηλαδή CPU και κάρτα γραφικών μια από τα ίδια.

Σίγουρα δεν σε καλύπτει κάποιο Dell ή Acer;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstRoPeLeKi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Μπήκε και η Dell στον χώρο τον UMPC. Συγκεκριμένα παρουσίασε το mini Inspiron, τον ανταγωνιστή τoυ HP M1210.

View attachment 3155View attachment 3156

Τα DELL θα συμφωνήσω ότι είναι από τα καλύτερα... Έχω γνωστούς μου που μόνο τέτοια αγοράζουν γιατι θεωρούνται τοπ οφ δε τοπ! Κάτι τέτοιο θέλω να κοιτάξω σε λίγο καιρό, αν διοριστώ εκτός Αθήνας.

ευχαριστώ, βασικά το θέλω για τον φίλο μου για να γράφει από εκεί για τηνδουλειά του όταν είναι εκτός γραφείου.

καμιά ταινία μπορούμε να δουμε από εκεί; οικονομικα 40? το μήνα για 12 μήνες είναι πολλά;
https://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/detailsWithBundleParts-4101.action
Είναι 40 ευρώ; Εγώ που ρώτησα μου είπαν 49-50 ευρώ και έχει για 12 και 24 μήνες, αλλά δεν θυμάμαι πολύ καλά ποια η διαφορά των 12 μηνών απο τους 24.

Επίσης σκέφτομαι και το άλλο.... επειδή το ζαχάρωνα και γω το συγκεκριμένο.... Πες ότι είναι 40 ευρώ το μήνα, επί 12 μας κάνει 480 ευρώ. Με 300 ευρώ βρίσκεις netbook, οπότε πληρώνεις 180 ευρά παραπάνω. Τώρα για το ιντερνετ, εφόσον έχουν wifi τα μικρά, αν έχεις και άλλο πισι σπίτι σου ή βρεις ξεκλείδωτο νετ από κανα γείτονα (πολλοί το κάνουν) και πάλι θα έχεις ιντερνετ.

Πραγματικά δεν ξέρω... Από Σεπτέμβρη θα αρχίσω να ψάχνω περισσότερο καισυστηματικά για να δω τι θα κάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Εγώ κλείνω 3 μήνες τώρα με το lenovo ideapad s10e απο το οποίο είμαι κατευχαριστημένος. Είμαι εντυπωσιασμένος απο το πόσο στιβαρό είναι αφου πραγματικά έχει τραβήξει τα πάνδεινα με μόνη απολεια το ενα πλαστικό ποδαράκι του μετά απο επανηλημμένο πολύ άγαρμπο τράβηγμα απο την τσάντα. Είναι κομματάκι πιό βαρύ απο τον ανταγωνισμό (1,3 κιλα αντί για 1 του msi wind που ζαχάρωνα) αλλά υποπτεύομαι οτι είναι ο λόγος που έχει αντέξει την κακοποίηση που έχει φάει ανα την αττική. Εχει ανταπεξέλθει πολυ καλα και στις softwareικες απαιτήσεις (και office και διαφορα ψιλοβαρια προγραμματα ανάπτυξης, αλλα και virtual machines). 330 ευρώπουλα το ειχε προσφορά το e-shop.

Στάνταρ definition ταινία βλέπεις μια χαρα, αρκεί να το βάλεις σε performance mode.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

constantine10346

Δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 584 μηνύματα.
Οχι αλλα hp k Acer!!!!!!

dell ή toshiba!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Απ. Όχι. Τα acer είναι πολύ καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Πιο η γνώμη σας για τα philips freevents...εγώ πιστεύω πως δεν είναι και τόσο καλά!!....

Ειρήνη το 1ο αλλά αν ψάξεις καλύτερα θα βρεις και άλλα πιο καλά με την ίδια τιμή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eukleidis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ευκλείδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,072 μηνύματα.
Αν το θες για παιχνιδια παρε το 1ο, αλλιώς το καλύτερο είναι το 2ο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
https://www.skroutz.gr/s/83315/Acer-Aspire-One-D250.html

ακούω γνώμες - δηλαδή η μουν ακούει

στόχος : ευκολία στην μεταφορά και απλός κειμενογράφος , τίποτα εξεζητημένο

Θα είναι δεύτερο πισί , βοηθητικό άρα περιορισμένο μπάτζετ οπότε πρότεινα (αν βολευτεί το μικρο πληκτρολόγιο) netbook

υπάρχει λόγος να προτιμήσει κανείς ένα μικρό λαπτοπ από νετμπουκ αν δεν ζητά τίποτα σπουδαίο από άποψη μνήμης κ.λ.π. ;

το μοντέλο που εικονίζεται καλό ; (ας μην ξεχνάμε ότι η δεσποινίδα απαιτεί και λουκ , χρωματάκι , εμφάνιση και σκέρτσο :P - βάλντερ κανόνισε να το πάρεις υπόψη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantine10346

Δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 584 μηνύματα.
Απ. Όχι. Τα acer είναι πολύ καλά.

Δεν θα εδινα τα λεφτα μου σε μια εταιρια με ιστοριa στο τραγικο aftersales service :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,499 μηνύματα.
Κατηγορηματικά:

MSI Wind U200

Το MSI Wind U200 διαθέτει οθόνη 12'' και αντίθετα με τα μικρότερα μοντέλα της σειράς Wind δεν εξοπλίζεται με κάποιον επεξεργαστή Intel Atom καθώς στηρίζεται στην πλατφόρμα Intel CULV (Customer Ultra Low Voltage). Οι πρώτες φωτογραφίες δείχνουν ένα αρκετά ευρύχωρο πληκτρολόγιο.

Από πλευράς τεχνικών χαρακτηριστικών έχουμε στη θέση του επεξεργαστή τον Intel Penryn ULV SFF 723 (πλατφόρμα CULV), την οθόνη των 12'' που σημειώσαμε ήδη (ανάλυσης 1366x768) τεχνολογίας LED και 2GB μνήμης. Ο σκληρός δίσκος έχει χωρητικότητα 250GB και το βάρος του MSI Wind U200 φτάνει με τη μικρή (3 cell) μπαταρία στα 1,4kg.


Τιμή: 499 ευρώ αυτό το μοντελάκι.

Και οι Γερμανοί λένε τα άλλα εξής:

Das erste 12" Notebook mit Intel Ultra Low Voltage Technologie

- 12" WXGA TFT Display, Auflösung 1366x768
- 4096 MB DDR2-RAM Arbeitsspeicher on-board
- 320 GB Festplatte 5400rpm
- 10/100/1000 Ethernet
- WLAN 802.11b/g/n integriert
- 3x USB
- 1x HDMI
- 4-in-1 Cardreader
- 1.3 MP Webcam
- Trackpad
- VGA Ausgang
- 1x Line-out, 1x Mikrofon-in
- Li-Ion Akku 6 Zellen
- Microsoft Vista Home Premium
- 2 Jahre Pick-Up und Return Garantie



Fact.-No.: 00124212-SKU2
Availability: Deliverable in 3 - 4 weeks - preorder possible

με 629 ευρώ

Source: notebook.de​
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Acer και Turbo-X, εγγύηση.



not.

Τurb-ΩΧ.
Ε. Δεν παλεύεται και πολύ.

Acer ίσως να βρείς της προκοπής με ανάλογο ψάξιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Το MSI U200 είναι ΤΕΡΑΣ για netbook. Ωστόσο τι άλλες επιλογές υπάρχουν με CULV; Ο Culv είναι 32bit;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Το MSI U200 είναι ΤΕΡΑΣ για netbook. Ωστόσο τι άλλες επιλογές υπάρχουν με CULV; Ο Culv είναι 32bit;


πέστα χρυσόστομε , του λένε περιορισμένο μπάτζετ και συστήνει το τέρας :xtipao:

culv σημαίνει χαμηλή κατανάλωση ρεύματος ; :redface:
αυτό που πρότεινα μια χαρά δεν είναι - δεν υποστηρίζεις και την acer γενικά ; (νυστάζω μπορεί και να τα μπέρδεψα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ρίξε μια ματιά στο
https://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=14009 έχει ελαφρός καλύτερο CPU

Τα acer δεν θεωρούνται Η καλύτερη επιλογή αλλά σίγουρα έχουν καλή απόδοση στην τιμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
αχ τι ωραια που τα λετε και δεν καταλαβαινω τιποτα..:redface: τι ειναι το CPU Παναγιωτη μου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
αχ τι ωραια που τα λετε και δεν καταλαβαινω τιποτα..:redface: τι ειναι το CPU Παναγιωτη μου?
Μήπως ψάχνεις κάτι σαν αυτό;
moonlight.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
αχ τι ωραιο που ειναι:D κανει καμια δουλεια ομως ή τζαμπα το λιμπιστικα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
αχ τι ωραιο που ειναι:D κανει καμια δουλεια ομως ή τζαμπα το λιμπιστικα :redface:
Η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω τα χαρακτηριστικά του.:P
https://techblog.gr/notebook/hp-vivienne-tam-special-edition/
https://thevoyager.gr/2009/03/27/hp-vivienne-tam-special-edition/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top