Lost

Σας άρεσε το φινάλε του Lost;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 23)
  • Ήταν ό,τι ακριβώς περίμενα!

    Ψήφοι: 3 13.0%
  • Καλό ήταν, μπορούσε να είναι και καλύτερο.

    Ψήφοι: 15 65.2%
  • Δεν μου άρεσε καθόλου.

    Ψήφοι: 5 21.7%

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Βάλτε και τον Σώγιερ στη δημοσκόπηση:(
Είμαι σίγουρη ότι είναι αυτός, αφού όταν ρώτησε τον Τζακ "Friend or family?" είπε "neither" Επιπλέον ο Σώγιερ είναι ο τύπος ανθρώπου που δεν πηγαίνει κόσμος στην κηδεία του:(

Τώρα, το επεισόδιο μου άρεσε πολύ.
Πιστεύω κι εγώ ότι αυτό είναι ΕΝΑ πιθανό μέλλον (εξαιρετική η παρατήρηση με τον μπαμπά του Τζακ, αν και είχε πάψει να είναι γιατρός πριν το ατύχημα ούτως ή άλλως και ήταν και νεκρός:worry:)

Η Ναόμι τότε πώς ήξερε για την ύπαρξη του Ντες αν δεν την στέλνει η Πένυ??
Ο Γουώλτ στάνταρ είναι ο μαύρος καπνός και ο Τζείκομπ:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Αυτή η ρύθμιση μπορεί να ισχύσει για το καλοκαίρι, μέχρι να ξεκινήσουν τα καινούργια επεισόδια Lost. ;)
Moυ φαίνεται δίκαιο έτσι.:)
Τότε -φαντάζομαι- δε θα έχει μείνει κανείς που δε θα έχει δει όλα (τα έως τότε) επεισόδια.:D
Τα καινούρια επεισόδια αν δεν κάνω λάθος ξεκινούν Ιανουάριο και είναι 16(3 σαιζόν με 16 επεισόδια η καθεμία).Σωστά??
Ναι, και εγώ έτσι ξέρω.
Το καινούργιο t-shirt που θα αποκτήσω τη Δευτέρα! :clapup:
Καήκες...:P
Kαι βασικα.....που ξερεις αν ειναι καλοι ανθρωποι αυτοι του dharma ? ε ? :P
Εγώ πάντως το λέω εδώ και πολύ καιρό πως οι "άλλοι" στο τέλος θα φανούν καλοί.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
@Lorien: Δεν το ξέρω αλλά μ'αρέσει :P
@Violetta: Δεν θα βάζουμε πλέον spoiler-tags ;) Στην εφημερίδα είναι γραμμένο και με τους δύο τρόπους.
Έχω κι άλλα spoilers για σας:

Αρχική Δημοσίευση από https://blog.lostpedia.com/:
Like this I read on Lostpedia's article - "Ted", "The Tower", and "beam" are all references to central characters or places in Stephen King's "The Dark Tower" series of books, and other books that allude to the Dark Tower, such as "Hearts in Atlantis"

We know the writers love King's work, so a good easter egg possibility. Also liking the idea that it could be a reference to the philosopher guy, Jeremy Bentham. Again, something the writers like.
@Palladin: Οκ, θα τον προσθέσω! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Nαι violetta υποτιθεται οτι δε μπορουσαν να διαβασουν καλα αν εχει ή οχι "n".

Είμαι σίγουρη ότι είναι αυτός, αφού όταν ρώτησε τον Τζακ "Friend or family?" είπε "neither" Επιπλέον ο Σώγιερ είναι ο τύπος ανθρώπου που δεν πηγαίνει κόσμος στην κηδεία του:(
Kαλα μονο ο Σογιερ ειναι "ουτε φιλος ουτε οικογενεια" για τον Τζακ ; Δεν ειναι σημαντικο κριτηριο αυτο. Το 2ο που ειπες οκ ταιριαζει. Απο την αλλη δε ταιριαζει να μην πηγε η Κειτ στην κηδεια του ;)

Ο Γουώλτ στάνταρ είναι ο μαύρος καπνός και ο Τζείκομπ
Ο καπνος υπηρχε και μολις πατησαν στο νησι ομως, γιατι να ειναι ο Γουωλτ ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Sunrise

Δραστήριο μέλος

Η Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 643 μηνύματα.
PALLADIN παιδί μου...χαζεύειςςς! Συγκεντρώσου μην σε κάνω ντα ντα!!!:)
δεν θα πήγαινε η Κέιτ στην κηδεία του Σώγιερ?
Επίσης αν ήταν κάποιος από το νησί στο φέρετρο, πιστεύω ότι θα ήταν κάποιος που ΠΙΣΤΕΥΕ στο νησί(όπως ο Μπεν ή ο Λοκ, αν και μάλλον πιο πιθανό το πρώτο κατ' εμέ, για αυτό και η τόση απογοήτευση του Τζακ, όταν βρισκόταν πάνω από το φέρετρο! Σαν να έλεγε, "γιατί πέθανες γμτ μου"?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Και επιμένω στο συλλογισμό μου, πως μπορεί να είναι μέσα στο φέρετρο ο πατέρας του Jack, αφού καθαρά ο ίδιος ο Jack προκάλεσε το συνάδελφο του να βρεί το πατέρα (που όπως φαίνεται είναι και αυτός κάπου μέσα στο νοσοκομείο και που μετά μας δείχνει το Jack να χρησιμοποιεί συνταγή φαρμάκων γραμμένη από τον πατέρα του) του προκειμένου να δουν ποιός είναι περισσότερο μεθυσμένος.
Isiliel για να σε προλάβω καλύτερα να βγαλεις το πατέρα του Jack και στη θέση του να βάλεις τον Sawyer.
υγ: Isiliel σε έχουμε ζαλίσει.:D
υγ: εγώ ακόμη δεν έχω ψηφίσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sunrise

Δραστήριο μέλος

Η Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 643 μηνύματα.
-Επίσης δεν ξέρω αν πιστεύω ότι ο Μπεν δεν περίμενε την Ναόμι, για αυτό και φρόντισε να "αυτοσυστηθεί"...πιθανόν να την περίμενε!
και βασικά για αυτό πιστεύω ότι ζήτησε το δορυφορικό τηλ. από τον Τζακ...γιατί αν έλεγε αλήθεια, θα μπορούσε να του ζητήσει να το καταστρέψει και όχι να του το δώσει!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Παιδιά αν κάνω άλλη τροποποίηση στο poll μετά θα αρχίσει να συμπεριφέρεται παράξενα...
Αν είναι να το φτιάξω διαφορετικά θα πρέπει να γίνει πρώτα reset και να ξαναψηφίσετε. :/:
(δεν έχω βάλει τον πατέρα του Jack αλλά...τον ίδιο! :devil: )
Υ.Γ. Δε με ζαλίζετε! :D It's ok!

EDIT: E, λοιπόν ναι. It makes sense now... Αν είναι στο φέρετρο ο ίδιος ο Jack (για κάποιο τρελό λόγο-quantum physics perhaps) σίγουρα θα του έκανε εντύπωση που δεν πήγε κανείς στην κηδεία (του) και σίγουρα η Καιτούλα (που και καλά ξέρει πως είναι ζωντανός) δεν θα είχε λόγο να πάει σ'αυτήν την κηδεία...;)
How's my theory? :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Και επιμένω στο συλλογισμό μου, πως μπορεί να είναι μέσα στο φέρετρο ο πατέρας του Jack, αφού καθαρά ο ίδιος ο Jack προκάλεσε το συνάδελφο του να βρεί το πατέρα (που όπως φαίνεται είναι και αυτός κάπου μέσα στο νοσοκομείο και που μετά μας δείχνει το Jack να χρησιμοποιεί συνταγή φαρμάκων γραμμένη από τον πατέρα του) του προκειμένου να δουν ποιός είναι περισσότερο μεθυσμένος.
επίσης ο Τζακ έχει ΉΔΗ πάει μία φορά στην κηδεία του πατερα του ΠΡΙΝ το ατύχημα
Ίζι γιατί έβαλες τον Τζακ στη δημοσκόπηση:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Δείτε το Edit μου πιο πάνω please και πείτε καμία γνώμη! :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Δείτε το Edit μου πιο πάνω please και πείτε καμία γνώμη! :worry:
no offence αλλά μου φαίνεται υπερβολικά κουφή:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ενώ όλο το υπόλοιπο Lost σου φαίνεται καθημερινότητα? :P :D

ο Hawk Fin δεν ήταν που πήγε στην κηδεία του? (Στον Τομ Σογιερ)?

(no offence taken! :kissing:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Παιδιά αν κάνω άλλη τροποποίηση στο poll μετά θα αρχίσει να συμπεριφέρεται παράξενα...
Αν είναι να το φτιάξω διαφορετικά θα πρέπει να γίνει πρώτα reset και να ξαναψηφίσετε. :/:
(δεν έχω βάλει τον πατέρα του Jack αλλά...τον ίδιο! :devil: )
Υ.Γ. Δε με ζαλίζετε! :D It's ok!

EDIT: E, λοιπόν ναι. It makes sense now... Αν είναι στο φέρετρο ο ίδιος ο Jack (για κάποιο τρελό λόγο-quantum physics perhaps) σίγουρα θα του έκανε εντύπωση που δεν πήγε κανείς στην κηδεία (του) και σίγουρα η Καιτούλα (που και καλά ξέρει πως είναι ζωντανός) δεν θα είχε λόγο να πάει σ'αυτήν την κηδεία...;)
How's my theory? :D
:clapup:
Με παλάβωσες.:P
Αλλά έχει πλάκα...:D
Ο Jack είναι ο μόνος άνθρωπος που πήγε στη ίδια του τη κηδεία (στην οποία κανείς άλλος δε καταδέχτηκε να πάει).
Μπαίνεις στο παιχνίδι με νέα δεδομένα.:worry: (:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Παιδιά αν κάνω άλλη τροποποίηση στο poll μετά θα αρχίσει να συμπεριφέρεται παράξενα...
Αν είναι να το φτιάξω διαφορετικά θα πρέπει να γίνει πρώτα reset και να ξαναψηφίσετε. :/:
(δεν έχω βάλει τον πατέρα του Jack αλλά...τον ίδιο! :devil: )
Υ.Γ. Δε με ζαλίζετε! :D It's ok!

EDIT: E, λοιπόν ναι. It makes sense now... Αν είναι στο φέρετρο ο ίδιος ο Jack (για κάποιο τρελό λόγο-quantum physics perhaps) σίγουρα θα του έκανε εντύπωση που δεν πήγε κανείς στην κηδεία (του) και σίγουρα η Καιτούλα (που και καλά ξέρει πως είναι ζωντανός) δεν θα είχε λόγο να πάει σ'αυτήν την κηδεία...;)
How's my theory? :D

Ναι, αλλά δεν είναι νεκρός ο Τζακ, εφόσον μιλάει με τον γιατρό, την κοπελιά στο φαρμακείο, όλοι τον αναγνωρίζουν με το όνομά του κτλ :confused::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Και επιμένω στο συλλογισμό μου, πως μπορεί να είναι μέσα στο φέρετρο ο πατέρας του Jack, αφού καθαρά ο ίδιος ο Jack προκάλεσε το συνάδελφο του να βρεί το πατέρα (που όπως φαίνεται είναι και αυτός κάπου μέσα στο νοσοκομείο και που μετά μας δείχνει το Jack να χρησιμοποιεί συνταγή φαρμάκων γραμμένη από τον πατέρα του) του προκειμένου να δουν ποιός είναι περισσότερο μεθυσμένος.
Και γιατι να πει οτι δεν ηταν ουτε φιλος ουτε οικογενεια ο Τζακ ; Επειδη δεν τον αισθανοταν τιποτα απο τα 2 ; Τοτε γιατι να στενοχωρηθει τοσο που να παει να φουνταρει ; Δε ξερω, δε μου κολλαει.


Η θεωρια να ειναι η κηδεια του Τζακ , καλη αλλα δε νομιζω οτι θα παει τοοοσο μακρια η βαλιτσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Βιάζομαι τώρα αλλά:

Visiting their own funeral

In The Adventures of Tom Sawyer, Huck, Tom and their friend Joe Harper spend a few nights on Jackson's Island, a secluded spot a few miles from St. Petersburg. Since the boys didn't give notice of where they were going, their families panicked, convinced themselves the boys had drowned, and held a funeral for them the following Sunday. Tom, overhearing the plan for the funeral, convinces the boys to wait a few days and then march in on their own funerals. Twain describes the scene in chapter 17 of Tom Sawyer:

There was a rustle in the gallery, which nobody noticed; a moment later the church door creaked; the minister raised his streaming eyes above his handkerchief, and stood transfixed! First one and then another pair of eyes followed the minister's, and then almost with one impulse the congregation rose and stared while the three dead boys came marching up the aisle, Tom in the lead, Joe next, and Huck, a ruin of drooping rags, sneaking sheepishly in the rear! They had been hid in the unused gallery listening to their own funeral sermon!

Δεν έχετε διαβάσει mark twain όταν είσασταν παιδιά? :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Λέτε να είναι ο Μπεν; Αυτό έχει νόημα... Αν ο Μπεν ήταν ο σύνδεσμος μεταξύ real life και νησιού και ο Τζακ ήθελε τόσο απεγνωσμένα να γυρίσει στο νησί τότε είναι φυσικό να στεναχωρέθηκε τόσο πολύ που πέθανε γιατί έτσι χάθηκε η ευκαιρία του να γυρίσει στο νησί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ναι, αλλά δεν είναι νεκρός ο Τζακ, εφόσον μιλάει με τον γιατρό, την κοπελιά στο φαρμακείο, όλοι τον αναγνωρίζουν με το όνομά του κτλ :confused::hmm:

Κι αν είναι νεκρός σε ένα παράλληλο σύμπαν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Ναι, αλλά δεν είναι νεκρός ο Τζακ, εφόσον μιλάει με τον γιατρό, την κοπελιά στο φαρμακείο, όλοι τον αναγνωρίζουν με το όνομά του κτλ :confused::hmm:
Προφανώς και είναι ζωντανός.:)
Και γιατι να πει οτι δεν ηταν ουτε φιλος ουτε οικογενεια ο Τζακ ; Επειδη δεν τον αισθανοταν τιποτα απο τα 2 ; Τοτε γιατι να στενοχωρηθει τοσο που να παει να φουνταρει ; Δε ξερω, δε μου κολλαει.
Άλλωστε σε κάποια φάση ο Sawyer είχε πεί στο Jack πως ο δεύτερος είναι ό,τι πιο κοντινό έχει ο πρώτος σε "φίλο".:hmm:
Δε νομίζω πως ο Jack δεν αισθάνεται φίλο τον Sawyer.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Ναι, αλλά οι γιατροί δεν θα πάθαιναν ένα σοκ αν ο νεκρός ήταν ο Τζακ, από τη στιγμή που τον βλέπουν ζωντανό; Ο Τζακ έμαθε για τον νεκρό στην πτήση, πριν πάει να αυτοκτονήσει και γίνει ήρωας τελικά κτλ Άρα όσοι ήξεραν τον Τζακ και πριν θα είχαν πάθει σοκ να μιλάνε μαζί του ενώ ξέρουν ότι είναι νεκρός... :-S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top