Κορίτσια, γιατί αργείτε τόσο να ετοιμασθείτε;

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
1ον. Αφού η Σεμίνα μίλησε για βραδινή έξοδο πρέπει να βρεις όζα που να ταιριάζουν με τα ρούχα.
2ον. Για να φανεί όμορφο το αποτέλεσμα πρέπει να κάνεις δύο στρώσεις. Τα βάφεις μια φορά, περιμένεις λίγο μέχρι να στεγνώσουν κάπως και κάνεις την επόμενη στρώση.
3ον. Περιμένεις να στεγνώσουν καλά γιατί αλλιώς θα χαλάσουν αν ακουμπήσει το νύχι πουθενά.
4ον. Αν σε έχει ξεφύγει όζα στο δέρμα πρέπει να την αφαιρέσεις προσεκτικά χωρίς να χαλάσεις το βάψιμο στο νύχι.
Πω - πω!!! Τόσο τραγικά είναι τα πράγματα λοιπόν! Δεν το ήξερα, καθώς η κοπέλα μου δεν τα βάφει ποτέ (απλά βάζει μεσα σε 5 min κάτι για να γυαλίζουν), αλλά και η μητέρα μου που τα έβαφε δεν έκανε πάνω από 10 min. Δηλαδή, για 10 νύχια (μόνο χεριών) σαν της εικόνας. πόσος χρόνος χρειάζεται? (Βάλε την απάντηση σε spoiler για να μην τη δω απότομα).



Υ.Γ. Δεν ξέρω αν αποτελώ εξαίρεση, αλλά εκείνο που ποτέ δεν έχω κοιτάξει σε κορίτσια είναι τα νύχια.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Πω - πω!!! Τόσο τραγικά είναι τα πράγματα λοιπόν! Δεν το ήξερα, καθώς η κοπέλα μου δεν τα βάφει ποτέ (απλά βάζει μεσα σε 5 min κάτι για να γυαλίζουν), αλλά και η μητέρα μου που τα έβαφε δεν έκανε πάνω από 10 min. Δηλαδή, για 10 νύχια (μόνο χεριών) σαν της εικόνας. πόσος χρόνος χρειάζεται? (Βάλε την απάντηση σε spoiler για να μην τη δω απότομα).


Χαχαχα κοίτα εγώ όπως κατάλαβες έχω τρέλα με τα νύχια οπότε η διαδικασία είναι αυτή που είπα. Αν βιάζεσαι και δεν έχεις θέμα να τα συνδυάσεις παίρνει λιγότερο χρόνο. Μμμ τα νύχια της εικόνας έχουν πολλά χρώματα. Λογικά για να γίνουν θέλουν να βάζεις με κάποιον τρόπο τη μία στρώση πάνω στην άλλη. Επειδή δεν το έχω κάνει αυτό δεν μπορώ να πω με ακρίβεια οπότε τα συμπεράσματα δικά σου. Να ενημερώσω ότι για να πετύχει κάποιος τέτοιο αποτέλεσμα θέλει πολύ λεπτομέρεια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Υ.Γ. Δεν ξέρω αν αποτελώ εξαίρεση, αλλά εκείνο που ποτέ δεν έχω κοιτάξει σε κορίτσια είναι τα νύχια.

Χμ νε, συνήθως οι άντρες τα προσέχουν τα νύχια απ' ό,τι έχω καταλάβει και τους αρέσει να' ναι περιποιημένα. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Χμ νε, συνήθως οι άντρες τα προσέχουν τα νύχια απ' ό,τι έχω καταλάβει και τους αρέσει να' ναι περιποιημένα. :redface:
Είμαι μικρός ακόμα, αλλά έχω την εντύπωση ότι πολλές φορές οι γυναίκες έχουν λανθασμένη άποψη για το τι πραγματικά αρέσει στους άντρες.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νικόλ93

Νεοφερμένος

Η Νικόλ93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Δεν αργώ πάντα, αλλά όταν το κάνω δεν τολμά να μου πει κανείς τίποτα... Ξέρω να κλείνω στόματα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Μπάνιο (40λεπτά)..Βάλε σαμπουάν,conditioner,κρέμα μαλλιών,αποτρίχωση! Άσε αν κάνεις και καμιά απολέπιση σώματος και προσώπου πάει +20 λεπτά! Στεγνώνεις μαλλιά( 10 λεπτά-ανάλογα το μήκος και την πυκνότητα)
Τα ισιώνεις ή τα σγουραίνεις (20-όσο πάει-ανάλογα το μήκος και την πυκνότητα)
Βάφεις νύχια(30 λεπτά-προαιρετικό βήμα)
Ψάχνεις να βρεις ρούχα και δοκιμάζεις(5-60 λεπτά..Συνήθως είναι γύρω στα 15-30 λεπτά)
Βάφεσαι(10-20 λεπτά)
ΕΤΟΙΜΗΗΗΗΗΗΗ
Πάντα για βραδινή έξοδο μιλάω...

η εξοδος παιζει να διαρκεση και λιγοτερο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Βασικά και που τα κάνουμε, θα πιούμε, θα φάμε, θα κάνουμε, θα ράνουμε και πάλι χάλια θα γίνουμε και θα ξυπνήσουμε ξανά άβαφτες και αχτένιστες, αλλά δε βαριέσαι. Το ταξίδι μετράει όχι η Ιθάκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Χμ νε, συνήθως οι άντρες τα προσέχουν τα νύχια απ' ό,τι έχω καταλάβει και τους αρέσει να' ναι περιποιημένα. :redface:
Α γεια σου, εγώ συγκεκριμένα γουστάρω μαύρο χρώμα ή κόκκινο :redface:
Βασικά και που τα κάνουμε, θα πιούμε, θα φάμε, θα κάνουμε, θα ράνουμε και πάλι χάλια θα γίνουμε και θα ξυπνήσουμε ξανά άβαφτες και αχτένιστες, αλλά δε βαριέσαι. Το ταξίδι μετράει όχι η Ιθάκη.
You missed the point. Σας θέλουμε όμορφες και περιποιημένες για να σας κάνουμε μετά εμείς χάλια :P :rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Βασικά και που τα κάνουμε, θα πιούμε, θα φάμε, θα κάνουμε, θα ράνουμε και πάλι χάλια θα γίνουμε και θα ξυπνήσουμε ξανά άβαφτες και αχτένιστες, αλλά δε βαριέσαι. Το ταξίδι μετράει όχι η Ιθάκη.
Δε μετράει το ότι θα ξυπνήσετε στην αγκαλιά μας?


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Βασικά και που τα κάνουμε, θα πιούμε, θα φάμε, θα κάνουμε, θα ράνουμε και πάλι χάλια θα γίνουμε και θα ξυπνήσουμε ξανά άβαφτες και αχτένιστες, αλλά δε βαριέσαι. Το ταξίδι μετράει όχι η Ιθάκη.
Σιγά μην έπρεπε να ξυπνάμε και βαμμένες...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Χμ νε, συνήθως οι άντρες τα προσέχουν τα νύχια απ' ό,τι έχω καταλάβει και τους αρέσει να' ναι περιποιημένα. :redface:

Iσχύει αυτό που λες το έχω προσέξει. Πράγμα ξέρω γω που μπορεί να μην το προσέξει η κολλητή μου (ή αν το προσέξει, να μην κάνει σχόλιο), αλλά μπορεί να το προσέξει το αγόρι μου! Θυμάμαι χαρακτηριστικά ένα απόγευμα ξέβαψα τα νύχια στα πόδια και βαριόμουν να τα ξαναβάψω εκείνη τη στιγμή. Το βράδυ έβαλα πέδιλα,και καμιά κοπέλα δεν μου είπε κάτι ή έκανε σχόλιο αργότερα, το αγόρι μου όμως μόλις με είδε,με κοίταξε που είχα ντυθεί, και πρόσεξε αμέσως ότι είχα ξεβάψει τα νύχια και έκανε σχόλιο :P. Είχα μείνει λίγο! :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Δε μετράει το ότι θα ξυπνήσετε στην αγκαλιά μας?


Ε, είναι το μόνο που μετράει βασικά.:redface:
Iσχύει αυτό που λες το έχω προσέξει. Πράγμα ξέρω γω που μπορεί να μην το προσέξει η κολλητή μου (ή αν το προσέξει, να μην κάνει σχόλιο), αλλά μπορεί να το προσέξει το αγόρι μου! Θυμάμαι χαρακτηριστικά ένα απόγευμα ξέβαψα τα νύχια στα πόδια και βαριόμουν να τα ξαναβάψω εκείνη τη στιγμή. Το βράδυ έβαλα πέδιλα,και καμιά κοπέλα δεν μου είπε κάτι ή έκανε σχόλιο αργότερα, το αγόρι μου όμως μόλις με είδε,με κοίταξε που είχα ντυθεί, και πρόσεξε αμέσως ότι είχα ξεβάψει τα νύχια και έκανε σχόλιο :P. Είχα μείνει λίγο! :hehe:

Έχω πάθει το ίδιο ακριβώς με τα χέριαμου τα' χα άβαφτα επειδή είχαν κιτρινίσει τα νύχια και τα άφησα ένα 2ημερο να ηρεμήσουν και μου' χε πει ''μπα?δε βάψαμε νύχια σήμερα?" και του λεω γτφφφ!
Και γενικά σχόλια κάνει,όλα τα προσέχουν μωρέ, όλα.
Ή το μαλλί που λένε αν κουρευτείς, αν βάψεις μαλλιά, κτλ ότι δε τα προσέχουν, ΨΕΜΑΤΑ ΟΛΑ, ξέρει ακριβώς τι έχει αλλάξει, είτε επειδή είναι πιο ίσια από άλλες φορές, είτε πιο σγουρά, είτε πιο έντονο χρώμα, το' χουν.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Έχω πάθει το ίδιο ακριβώς με τα χέριαμου τα' χα άβαφτα επειδή είχαν κιτρινίσει τα νύχια και τα άφησα ένα 2ημερο να ηρεμήσουν και μου' χε πει ''μπα?δε βάψαμε νύχια σήμερα?" και του λεω γτφφφ!
Nαι, είχα μείνει κι εγώ έκπληκτη! :eek: Φαντάσου, εμένα ήταν και νύχια των ποδιών!

Και γενικά σχόλια κάνει,όλα τα προσέχουν μωρέ, όλα.
Ή το μαλλί που λένε αν κουρευτείς, αν βάψεις μαλλιά, κτλ ότι δε τα προσέχουν, ΨΕΜΑΤΑ ΟΛΑ, ξέρει ακριβώς τι έχει αλλάξει, είτε επειδή είναι πιο ίσια από άλλες φορές, είτε πιο σγουρά, είτε πιο έντονο χρώμα, το' χουν.:P

Αυτό που λες πραγματικά ισχύει! Όσο κι αν το παίζουν ότι δεν τους νοιάζει, δεν προσέχουν κλπ . τίποτα δεν περνάει απαρατήρητο, άλλο που μερικές φορές επιλέγουν να μην σχολιάσουν. Θυμάμαι χαρακτηριστικά ''ανέμελα'' σχόλια του τύπου: ''Έχεις κάνει κάτι στα μαλλιά σου σήμερα;'' και τα είχα ισιώσει τότε (το μαλλί μου είναι τέρμα μπούκλα :hehe:). Όλα τα προσέχουν, όσο κι αν δεν το παραδέχονται :whistle:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ωραίο πράγμα να μη σε παρατηρούν αν έχεις βαμμένα νύχια ή όχι.
(Αλήθεια το λέω):redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Θυμάμαι χαρακτηριστικά ''ανέμελα'' σχόλια του τύπου: ''Έχεις κάνει κάτι στα μαλλιά σου σήμερα;'' και τα είχα ισιώσει τότε (το μαλλί μου είναι τέρμα μπούκλα :hehe:).

Ε καλά,εαν δεν είχε πέσει στην αντίληψή του μια τέτοια ανατρεπτική αλλαγή στα μαλλιά,θα είχε σίγουρα μυωπάρα τόσο καιρό. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Ναι μεν δεν θέλετε να αργούνε οι γυναίκες στα ραντεβού, αλλά αν σκάσουν μύτη αξύριστες με το μαλλί αφάνα, άβαφτες και με οτι να'ναι ρούχα, θα λέτε πως δεν ξέρουν να κυκλοφορούν. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Ε καλά,εαν δεν είχε πέσει στην αντίληψή του μια τέτοια ανατρεπτική αλλαγή στα μαλλιά,θα είχε σίγουρα μυωπάρα τόσο καιρό. :P

Καλά όχι μόνο αυτό, αλλά και το αδιάφορο του στυλ ''Οκ, μια μικρή αλλαγή στον ορίζοντα'' :P.
Και μιλάμε για την αλλαγή :hehe:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Καλά όχι μόνο αυτό, αλλά και το αδιάφορο του στυλ ''Οκ, μια μικρή αλλαγή στον ορίζοντα'' :P.
Και μιλάμε για την αλλαγή :hehe:.
Δεν είναι μυωπιάρα ρε.:P
Δεν ξέρω πού πατάω και πού βρίσκομαι είναι.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Πω - πω!!! Τόσο τραγικά είναι τα πράγματα λοιπόν! Δεν το ήξερα, καθώς η κοπέλα μου δεν τα βάφει ποτέ (απλά βάζει μεσα σε 5 min κάτι για να γυαλίζουν), αλλά και η μητέρα μου που τα έβαφε δεν έκανε πάνω από 10 min. Δηλαδή, για 10 νύχια (μόνο χεριών) σαν της εικόνας. πόσος χρόνος χρειάζεται? (Βάλε την απάντηση σε spoiler για να μην τη δω απότομα).



Υ.Γ. Δεν ξέρω αν αποτελώ εξαίρεση, αλλά εκείνο που ποτέ δεν έχω κοιτάξει σε κορίτσια είναι τα νύχια.



Το έχω κάνει και δεν πρόκειται να το ξανακάνω:P
Κάνεις περίπου κανα μισάωρο για κάθε χέρι.Ειδικά αν δεν το έχεις κάνει πάλι:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΨΑΡΑΚΙ1993

Πολύ δραστήριο μέλος

Η BLOODY MARY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Παιδαγωγός και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,816 μηνύματα.
γιατι θελουμε να αισθανομαστε ομορφα με αυτο που βλεπουμε καθε φορα στον καθρεφτη και να αρεσουμε στον ανδρικο πληθυσμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top