[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Νομιζω ποτε δεν εχω καταφερει να φερω εις περας την επιχειρηση αποτριχωση-σπιτι. Ουτε με ταινιες, ουτε με κερια, ουτε με χαλαουες, παντα τα κανω ολα σκ@τα, και εχω καταφερει να αποτριχωσω με το ζορι μιση γαμπα η οποια φυσικα θα παραμεινει κατακοκκινη μεεερες. Βασανα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
Γιατί δεν κάνεις χαλάουα σε αισθητικό;
Και επιπλεον, εμένα ουτε για πλάκα δεν κράταγε το αποτέλεσμα δύο εβδομάδες, κάθε πέντε ή έξι μέρες ήθελε επανάληψη (και με την ώρα που ήθελε.. κατέληξα να ξυραφιάζομαι πάλι :P)
συμφωνώ μαζί σου. και εγώ κάθε 5 μερες κάνω για να μην εχω πρόβλημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Νομιζω ποτε δεν εχω καταφερει να φερω εις περας την επιχειρηση αποτριχωση-σπιτι. Ουτε με ταινιες, ουτε με κερια, ουτε με χαλαουες, παντα τα κανω ολα σκ@τα, και εχω καταφερει να αποτριχωσω με το ζορι μιση γαμπα η οποια φυσικα θα παραμεινει κατακοκκινη μεεερες. Βασανα.


Εμένα μου έκανε η μαμά μου με κερί στα πόδια κάποτε.
(Καμία σχέση με αισθητικό, απλά μπορούσε να μου τραβάει τις ταινίες :P )
Κι εγώ ούρλιαζα από πόνο και μας άκουγε όλη η Αθήνα.
Από τότε αποφάσισα να χρησιμοποιώ ξυράφι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Σκεφτόμουν να πάω μετά Χόντο να πάρω μεικ απ και πουδρα που δεν έχω και σκεφτόμουν, επειδή έχει εκπτώσεις να πάρω κάποια μάρκα πιο καλή. Μου έχει πει μακιγιέζ-φίλη μου πως η καλύτερη πούδρα είναι της La Prairie και μου σύστησε κι ένα μεικ απ - Shisheido είπε νομίζω-, αλλά θα ήθελα να ακούσω κι άλλες απόψεις. Το μεικ απ θέλω να είναι αρκετά καλυπτικό όμως, να ξεύρετε! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δε χρησιμοποιώ font de teint και πολύ καλυπτικά Makeup.
Έχω όμως την καλύτερη γνώμη για τη Shiseido, ειδικά για τα είδη make up της! Μία πούδρα με ελάχιστη κάλυψη που έχω, επίσης, κρατάει πολύ καλά για ώρες, χωρίς να με κάνει να νιώθω σοβατισμένη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Αυτό με το χαλί δεν το κατάλαβα, πώς το έπαθες!!! Κι εμένα έχει τύχει να πάρει φόρα το ζυμαράκι και να προσγειωθεί αλλού, αλλά άντε δύο φορές...! :D

Απλικατέρ είναι πολύ απλό, ίσως πρέπει να το ζεστάνεις λίγο (έχει πολύ αναλυτικές οδηγίες) και έχει ταινίες υφασμάτινες μέσα... απλώνεις πρώτα το νιανιά στο πόδι, σε μήκος όσο και η ταινία... μετά από πάνω το υφασμάτινο... χσσστ τραβάς!

το νιανια ειναι το θεμα μας. εγω η αχρηστη οταν μου πες να το ζεστανω, το ακουμπησα απλα λιγο στο καλοριφερ και χυυυυυυυυυυυυθηκε... μετα μου πες να το βαλο σε ζεστο νερο και εγινε ΚΩΛΟΣ και τελικα οσο εμεινε για αποτριχωση εφτασε μεχρι το 1/3 του καθε ποδιου στο περιπου, αλλα ετσι οπως εσταζε μου σταζε και στο χαλι, αστα να πανε λεμε, αχρηστηηηη!

Νομιζω ποτε δεν εχω καταφερει να φερω εις περας την επιχειρηση αποτριχωση-σπιτι. Ουτε με ταινιες, ουτε με κερια, ουτε με χαλαουες, παντα τα κανω ολα σκ@τα, και εχω καταφερει να αποτριχωσω με το ζορι μιση γαμπα η οποια φυσικα θα παραμεινει κατακοκκινη μεεερες. Βασανα.

λολ ναι!

συμφωνώ μαζί σου. και εγώ κάθε 5 μερες κάνω για να μην εχω πρόβλημα
5 μερες δεν ειναι υπερβολικο καλε? κυτταρα σου αποτριχωνη δαυτη, οχι τριχες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
το καλοκαίρι που δεν κάνω με κοπέλα αποτρίχωση, χρησιμοποιώ σιλκ εν πιλ. αναγκαστικά κάνω καθε 5 μέρες για να μη μεγαλώσουν πολύ οι τρίχες και κάνω 2 ωρες. δλδ οταν κάνω κάθε 5 μέρες μου παίρνει 40 λεπτά. αν κανω κάθε 10 μέρες μου παίρνει 2 ώρες σίγουρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Δεν υποφέρεται πάντως άλλο αυτή η κατάσταση με τις τρίχες... Δυστυχώς χρόνος δε μου περισσεύει για να κάθομαι με τις ώρες να παλεύω με το σιλκ επιλ (δεν το έχω, απλά σκεφτόμουν να το αγοράσω) και γενικά βαριέμαι πάρα μα πάρα πολύ εύκολα. Αυτό σημαίνει ότι πάντα καταλήγω στο ξυραφάκι που είναι και το πιο γρήγορο. Έχω και κρύες ταινίες κεριού, είχα πάρει και κερί που πρέπει να το ζεστάνεις και όλα τα σχετικά αλλά θέλουν υπομονή όλα αυτά που δυστυχώς εγώ δε διαθέτω (αααααχ...!!!) Μήπως ξέρετε καμιά καλή αισθητικό στην Αθήνα; Πολλά ρωτάω ε; Απλά έλεγα να ξεκινήσω να πηγαίνω σιγά σιγά γιατί με βλέπω στα 30 μου να έχω γίνει αρκουδίτσα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Για μενα 10 φορες να παρετε ενα πακετο αποτριχωσης με λειζερ και να ξενοιασετε μια και καλη, παρα αυτο που κανετε...
Βεβαια και εγω στην ηλικια σας το θεωρουσα πολυτελεια...κατι βεβαια που το εχω μετανοιωσει, γιατι θα ειχα ξενοιασει απο αυτο το ζορι με τις τριχες εδω και χρονια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ποιος έχει δει μόνιμα αποτελέσματα με το λέιζερ;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ολοι οσοι εχουν κανει που γνωριζω εχουν δει μονιμα...
Μπορει βεβαια μια φορα στα 3 χρονια να χρειαστει να κανεις μια συνεδρια...
Βεβαια, βασικη προυποθεση ειναι να σου εχουν κανει καλη δουλεια εκει που εχεις επιλεξει να πας ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Γιατί εγώ ξέρω μόνο περιπτώσεις, όπου διήρκησε μεν για ένα διάστημα, αλλά μετά επανήλθαν οι τρίχες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Επανηλθαν? Και εννοεις ετσι οπως ηταν πριν κανουν λειζερ?:/:
Ε αυτο μου ειναι αδυνατον να το πιστεψω....δεν παιζει....
Τελος παντων, εγω εκει που πηγαινω εχω και ενα λογο παραπανω να τους εμπιστευομαι, γιατι αυτη που εχει το ινστιτουτο ειναι ξαδερφη του γαμπρου μου και δε υπηρχε λογος να με φλομωσει με ψεματα.
Και τραστ μι, η διαφορα σε πυκνοτητα και σκληροτητα τριχας φαινεται απο την πρωτη κιολας συνεδρια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δεν αμφισβητώ εσένα... Απλα φίλη γιατρός και δήλωσε απογοητευμένη (και το είχε κάνει σε γιατρό), ενώ και η αδερφή μου χρειάζεται και πάλι κεριά και ξυράφια.
Είναι όντως καλύτερα, αλλά... αξίζει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Δεν αμφισβητώ εσένα... Απλα φίλη γιατρός και δήλωσε απογοητευμένη (και το είχε κάνει σε γιατρό), ενώ και η αδερφή μου χρειάζεται και πάλι κεριά και ξυράφια.
Είναι όντως καλύτερα, αλλά... αξίζει;

Το ινστιτουτο που παω ειναι medi. Αυτη που τα εχει ειναι δερματολογος ....
Απο οσο ξερω ολοι οι δερματολογοι κανουν λειζερ στα ιατρεια τους....
Προσωπικα μιλωντας, ειμαι κατι παραπανω απο ευχαριστημενη και ακομα δεν εχουν ολοκληρωθει τα πακετα που εχω παρει...Για μενα, ναι αξιζει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δεν αντιλέγω, εγώ σκέφτομαι πιο μακροπρόθεσμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Μα εγω δε μιλησα γα βραχυπροθεσμα αποτελεσματα...
Εγω αυτο που ειπα ειναι οτι απο την πρωτη συνεδρια βλεπεις διαφορα...
Αλλα οκ, καταλαβαινω την ανησυχια σου....
Εγω παντως δεν ξερω καποια/-ον που να εχει κανει λειζερ και να μην εμεινε ευχαριστημενη/-ος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Nεράϊδα, μπορείς σε παρακαλώ να μου στείλεις ΠΜ με το όνομα του ινστιτούτου που πας και διεύθυνση/περιοχή ή τηλέφωνο; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ερώτηση....
έχει ψωνίσει ποτέ καμιά δύο ζευγάρια παπούτσια το ίδιο σχέδιο σε άλλο χρώμα ή είμαι η μοναδική βλαμμένη? :redface:

πήγα σήμερα για ψώνια κι είδα ένα παπουτσάκι που πολύ το γούσταρα... ήταν και σε προσφορά και πολύ οικονομικό!
Μου άρεσε πάρα πολύ σε μωβ, αλλά με περιορίζει πολύ στα ρούχα... έτσι το πήρα και σε μωβ αλλά και σε μαύρο για περισσότερες επιλογές (τσίμπησα και μια μωβ τσάντα cavalli για να τα σετάρω:redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
To 'χω κάνει κι εγώ, μην αγχώνεσαι! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top