Lost

Σας άρεσε το φινάλε του Lost;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 23)
  • Ήταν ό,τι ακριβώς περίμενα!

    Ψήφοι: 3 13.0%
  • Καλό ήταν, μπορούσε να είναι και καλύτερο.

    Ψήφοι: 15 65.2%
  • Δεν μου άρεσε καθόλου.

    Ψήφοι: 5 21.7%

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Περιμένω με αγωνία νέα σου αλλά και το σημερινό επεισόδιο...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Περιμένω με αγωνία νέα σου αλλά και το σημερινό επεισόδιο...:)

Σόρυ που ρωτάω αλλα σε μένα λές; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Σόρυ που ρωτάω αλλα σε μένα λές; :redface:

Περιμένω με αγωνία νέα σου αλλά και το σημερινό επεισόδιο...:)

42=

23=



16=


15=


8= οξυγόνο

4=

Αυτά για αρχή, τα υπόλοιπα όταν έρθω το απόγευμα



Προφανώς βρε... ;)

Απόψε λέω να μείνω ξύπνιος για διάβασμα και μόλις βγεί το επεισόδιο να το δώ...
Lost και τα χαράματα λοιπόν...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Προφανώς βρε... ;)

Απόψε λέω να μείνω ξύπνιος για διάβασμα και μόλις βγεί το επεισόδιο να το δώ...
Lost και τα χαράματα λοιπόν...:P

Νόμιζα ότι σαν εξύγηση θα σας φενόταν χάλια:redface: γιαυτό, είπα ότι μάλλων δεν θέλατε να ακούσετε την θεωρία μου:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
είσαι τρελή???? :P

κι εγώ περιμένω! αυτό με το συνδυασμό αριθμών και στοιχείων δεν το είχα σκεφτεί και μου άρεσε πολύ ως ιδέα!!!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Αφού σας αρέσει ακούστε τι σκέυτηκα, το οξυγόνο είναι βασικό στοιχίο οκ; άν λοιπόν θεωρήσουμε ότι τα πάντα τα κάνει ο συνδιασμός όλων αυτών μπορούμε να πούμε το εξης αναλυτικά,


4=

Χρήσεις
Χρησιμοποιείται κυρίως ως σκληρυντής σε ορισμένα κράματα, ειδικότερα στο moldamax, κράμα χαλκού-βηρυλλίου που χρησιμοποιείται για την παραγωγή καλουπιών για πλαστικές ύλες. Τα κράματα του είναι ταυτόχρονα ελαφρά και δύσκαμπτα, αντιστέκονται στη θερμότητα και διαθέτουν μικρό συντελεστή διαστολής.Το βηρύλλιο ενσωματώνεται σε ορισμένα ειδικά κράματα, για παράδειγμα υλικά που χρησιμοποιούνται για την τριβή. Συναντάται στα μπαστούνια του γκολφ, τα ελατήρια ρολογιών (αντιμαγνητικό), τα γυροσκόπια, σε διαστημικές και αεροναυτικές εφαρμογές. Χρησιμοποιήθηκε και στους κινητήρες για τους αγώνες ταχύτητας (έμβολα της Formula 1) έπειτα όμως η χρήση του απαγορεύτηκε.
Το βηρύλλιο χρησιμοποιείται επίσης σε υψηλού κόστους μεγάφωνα tweeter (απόδοσης υψηλών συχνοτήτων) και mid-range (απόδοσης μέσων συχνοτήτων) ηχείων από ορισμένες εταιρείες, ως εναλλακτικό που πλεονεκτεί έναντι του τιτανίου και του αλουμινίου, κυρίως λόγω της χαμηλότερης πυκνότητας και υψηλότερης σκληρότητάς του (Focal-JMlab). [1]
Το οξείδιο του βηρυλλίου χρησιμοποιείται σε μεγάλο βαθμό στην ηλεκτρονική, σε ιδιαίτερα υψηλή συχνότητα. Το σώμα αυτό διαθέτει πράγματι την ιδιότητα να είναι καλός μονωτής (μικρές διηλεκτρικές απώλειες) εξασφαλίζοντας μια ισχυρή θερμική αγωγιμότητα. Χρησιμεύει επομένως, μαζί με σιλικόνες, ως υλικό ψύξης.
Καθιστά επίσης δυνατή την παραγωγή εργαλείων που δεν προκαλούν σπινθήρες ανάφλεξης στη βιομηχανία των εκρηκτικών.
Ορισμένες χρήσεις των κρυσταλλικών ιδιοτήτων του είναι οι εξής:
  • ως φίλτρο νετρονίων, για να σχηματιστούν «καθαρές» δέσμες νετρονίων απαλλαγμένες από άλλα σωματίδια.
  • ως "παράθυρο" ακτίνων Χ, για παράδειγμα το παράθυρο μιας λυχνίας ακτίνων Χ ή ενός ανιχνευτή ακτίνων Χ, το παράθυρο απομονώνει το εσωτερικό της συσκευής από το γύρω περιβάλλον.
Στη γεωμορφολογία και την παλαιοσεισμολογία, το ισότοπο 10Be, που δημιουργείται από τις κοσμικές ακτίνες, χρησιμοποιείται για τη χρονολόγηση επιφανειών μέσω κοσμογενικών ισοτόπων ή για τον προσδιορισμό του ποσοστού διάβρωσης.

Το πρώτο στοιχείο μας θυμάστε τους ήχους που ακούγοντε σαν σηρίνες; και μετά κάποια μάυρη βλακεία τραβάει όποιον είναι μπροστά; αυτό μήπως παίζει με το στοιχείο; αν κάποιος δεί κατι που δεν πρόσεξα το λέει μπάς και βρούμε άκρη, πάντως μπορεί να είναι και σενάριο επιστημονικής φαντασίας, που μόνο εγώ έχω:P

Οι στοά η τσιμεντένια που δεν έσπαγε δεν ήταν ατσάλι, το ατσάλι κάποια στιγμή φρικάρει, αυτό όχι, άρα ποιός μου λέει ότι η σκληρώτητα του είναι για τον θωρακισμό και την ειχομόνωση του; :hmm:

Τώρα πώς; λειτουργούν αυτά; και πώς συνεργάζοντε; με ηλεκτρικες συρμάτινες εγκαταστάσεις άρα....

42=
Χρησιμοποιείται στην κατασκευή ηλεκτρικών αντιστάσεων με μορφή σύρματος, για την κατασκευή νημάτων πυράκτωσης ηλεκτρικών λαμπτήρων. Προστίθεται, ακόμα και σε αναλογία σε πολλά κράματα όπου ανάλογα με την ποσότητα, δίνει διαφορετικές ιδιότητες.

Γίνετε η συρμάτινη λειτουργεία αλλα για να δουλέψουν;ι θελουμε; κόβω αυτό και πάω αλλού, όσοι είναι με προβλήματα υγείας το έφτιαξαν σωστά; μήπως οφήλετε στο 23;

23= οι ενώσεις του έχουν ποικίλες χρήσεις: Το πεντοξείδιό του χρησιμοποιείται στην κεραμεική και είναι από τους σημαντικότερους καταλύτες της πετροχημικής βιομηχανίας και στην παρασκευή θειικού οξέος. Ορισμένες ενώσεις του χρησιμοποιούνται ως συμπληρώματα διατροφής για το "body building" και επειδή αυξάνουν την παραγωγή ινσουλίνης.

άρα που ξέρω εγώ ότι αυτό σε συνδιασμό με το 16

16= Πρόκειται για το γνωστό θειάφι. Απαντάται ελεύθερο στη φύση. Χρησιμοποιείται στη βιομηχανία χημικών καθώς και στην επεξεργασία των ελαστικών. Επίσης γαλάκτωμα αυτού χρησιμοποιείται στην αισθητική προσώπου. Ήταν γνωστό απο την αρχαιότητα.
Το οποιο και είναι η αιτία που όλοι είναι καλά και περιποιημένοι; Τώρα το πρώβλημα είναι τα παιδιά που χάνοντεμήπως πρέπει να σκευτούμε ότι όταν κάτι κάνει καλό σε έναν άνθρωπο μπορεί να κάνει κακό σε μία έγκυο; κάποιο απο τα δύο παραπάνω άν τα πάρει μία εγγυμονούσα τι παθένει; αυτό δεν το βρήκα ακόμα:redface:

Οσο για τον καρκίνο, αφού λέω ότι αυτά είναι καλά απο που βγήκε θα μου πείτε, τα 6 στοιχία τα 3 είναι χειμικά άρα; πόσα χειμηκα είναι που φέραν τον καρκίνο; πόσοι πέθαναν απο χειμικά; γιατί όχι και εκει;:hmm:

Θα συνεχίσω τους συνηρμούς σε λίγο γιατί φρίκαρα στην σκέψη:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Είδε κανείς το τελευταίο; Εντυπώσεις;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
τώρα κατεβαίνει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Eγώ το έχω αλλά ακόμη δεν έχω κάτσει να το δω (αν και μονίμως αυτό έχω στο μυαλό μου)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
σε 15' :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Άρα έχουμε και λέμε: όταν λένε πως είναι από τους 6 της oceanic 815, εννοούμε πως σίγουρα τους:Jack, Kate, Hugo, Sayid, άρα μας μένουν 2 ακόμη, θα μπορούσα να προσθέσω και τον Ben αλλά με αυτό το χαρακτήρα πρέπει πάντα να κρατάς πισινή, άλλωστε μη ξεχνάμε πως τόσο καιρό πιστεύαμε πως ο Ben ζούσε στο νησί ενώ πλέον είδαμε φωτογραφία του εκτός νησιού και ένα σκασμό διαβατήρια...
Αναρωτιέμαι που θα πάει το ελικόπτερο.
Το σίγουρο είναι ένα, πως το νησί δεν είναι κάπου πάνω στη γη (στα όρια του λογικού βέβαια).

Αδημονώ μέχρι το επόμενο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Νομίζω ότι διάβασα κάπου ότι είναι οι... ωωω .το ζευγάρι των γιαπωνεζοκορεατών τέσπα οι άλλοι 2.



31min...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
31 min γιατί;

edit: άσε, κατάλαβα... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
είδες το τελευταίο επεισόδιο? ;)

λολ...οκζ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Για να σου λέω όλα αυτά πάνω λες να μη το είδα; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
XAXA


σωστό κι αυτό!!!! :P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Κι εγώ το είδα καλό ήταν.Για να καταλάβω ''Ο Μπεν μαζί με το Σαγίντ στο μέλλον κυνηγάνε αυτούς τώρα ήρθαν στο νησί για το Μπεν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Μάλλον... Ποιός ξέρει! :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
4 sneak peeks (καλά το 'γραψα? :redface:) από το επεισόδιο 4.

Το ίδιο έχω διαβάσει κι εγώ για τους άλλους δύο ResEv ;)

Για το βραχιόλι κατάλαβε κανείς τίποτα;
(το ίδιο μου φάνηκε πως φορούσε η κοπέλα που σκότωσε ο Sayid)
.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Είμαστε έτοιμοι;


Ε-Ε-Έρχεται...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top