• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Θέλω να κόψω το κάπνισμα - Ημερολόγιο Απεξάρτησης!

eforius

Νεοφερμένος

Ο eforius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών, επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Εχθές ήταν η ποιο δύσκολη μέρα!!!! Τα είδα όλα!!!

Το story:
15 χρόνια από 2 πακέτα την ημέρα minimum
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ο καλύτερος τρόπος να το κόψεις είναι μαχαίρι, ακόμα και με τέτοιο στόρυ. Δες όλο το topic για να πάρεις κάποιες ιδέες, πχ πολλά νερά, ένα μπεγλέρι να απασχολήσεις τα χέρια σου.... Αλλά αφού πήρες την απόφαση μην υποκύψεις, θα πάει ο κόπος σου χαμένος. :)

Αν φύγει κι αυτή η μέρα, ο μοναδικός λόγος που μπορεί να σε σπρώξει πάλι πίσω δεν θα είναι ούτε η εξάρτηση ούτε τίποτα τέτοιο: θα 'ναι η δύναμη της συνήθειας απλά. Δεν 'ναι τίποτα, θα ξεσυνηθίσεις.

Και θυμήσου - και όλοι όσοι το κόψατε πρόσφατα - απ' τη στιγμή που θα πεις "το κόβω" οφείλεις να σεβαστείς τον εαυτό σου και να μην ξανακάνεις ούτε τζούρα. Το "καπνίζω απ' τα κομμένα" είναι για όσους δεν έχουν ακόμα το θάρρος να το κόψουν, αλλά ίσως είναι στο δρόμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eforius

Νεοφερμένος

Ο eforius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών, επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Είσαι σωστός φίλε μου. Έτσι το έχω κάνει. Δεν κάνω ούτε τζούρα!!!!

Απλά μου έκανε εντύπωση το σοκ που έπαθα εχθές! Δε γίνεται να ήμουν τόσο εξαρτημένος!!! Ένιωσα πολύ άσχημα!

τώρα ούτε τζούρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ωπ, τώρα το 'δα αυτό και μπορώ να πω ότι χάρηκα πολύ για την προσπάθειά σου που αποδίδει! :)

Ντάξει, 32 μέρες.... άψογα είναι! Άντε ομολόγα το ότι είσαι μη καπνιστής πια και σταμάτα να μετράς μέρες σαν φυλακισμένος! :D:D
Συνεχίζω να μην είμαι καπνιστής και σταμάτησα να μετράω μέρες.

Υ.γ.: Τελικά τα starbucks είναι γαμάτα μέσα ... A/C, καθαρό περιβάλλον κτλ κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Συνεχίζω να μην είμαι καπνιστής και σταμάτησα να μετράω μέρες.

Υ.γ.: Τελικά τα starbucks είναι γαμάτα μέσα ... A/C, καθαρό περιβάλλον κτλ κτλ


αχαχαχα δεν μπορώ να μην το σχολιάσω αυτό! και ειλικρινά δεν μπορώ να πιστέψω ότι το διαβάζω απ τον Πάνο :D:D
Μπράβο Πάνο... πολύ χαίρομαι :)


Καλώς ήρθες στην παρέα αυτών που έκοψαν με επιτυχία το κάπνισμα eforius :D
Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να ακολουθήσεις τον δρόμο που χάραξα :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ουφ, διάβασα ΟΛΟΚΛΗΡΟ το θέμα (δεν θέλω να σκεφτώ πόσο χρόνο έχασα από τη δουλειά :redface: ) και είναι όντως εμψυχωτικό (αν και ρε γμτ, όποτε διαβάζω για κάπνισμα, ακόμα και για τα αρνητικά του, θέλω τσιγάρο).

Δεν έγραφα τίποτα νωρίτερα, γιατί φοβόμουν μήπως λακίσω και γίνω ρόμπα τελικά, αλλά νομίζω ότι πλέον μπορώ να το γράψω...
Είμαι 5 ολόκληρες μέρες χωρίς!! :D:D
Τελευταία φορά κάπνισα 16/8 στις 8:30 το πρωί. :)

Γιατί το έκοψα;

  • Ο κυριότερος λόγος ήταν η φιλαρέσκεια μου: Όταν το έκοψε πολύ κοντινό μου άτομο και μου είπε ότι βρωμάω τσιγαρίλα (παλιότερα δεν το καταλάβαινε) δεν μπορούσα να συμβιβαστώ στην ιδέα ότι "χάνω πόντους", ότι αρέσω λιγότερο ως γυναίκα λόγω του τσιγάρου (διότι όπως και να το κάνουμε το να βρωμάει κάποιος τσιγαρίλα είναι αντιαισθητικότατο). Όταν μάλιστα ένας άλλος γνωστός μου έτυχε πάνω σε μια συζήτηση για άσχετο θέμα (χωρίς να αναφέρεται σε μένα) να πει "η τσιγαρίλα είναι ντεκαυλέ" (αυτολεξεί :P) βεβαιώθηκα για την απόφαση μου και έμενε απλά να την κάνω πράξη.
  • Ένας πολύ σημαντικός λόγος ακόμη είναι ότι ήθελα επιτέλους να νιώσω το λαιμό μου καθαρό και να μου φύγει αυτό το ενοχλητικό βηχαλάκι κάθε τρεις και λίγο (δεν είχα αποκτήσει ακόμα κανονικό "βαρύ" τσιγαρόβηχα). Το βηχαλάκι παρεμπιπτόντως έφυγε από την πρώτη-δεύτερη μέρα, αλλά το λαιμό μου ακόμα δεν τον νιώθω καθαρό (αν και σίγουρα είναι καλύτερα από πριν).
  • Ένας εξίσου σημαντικός λόγος ήταν ότι δεν μου αρέσει να καθορίζει ένας εθισμός τη ζωή μου σε τέτοιο βαθμό, όσο κλισέ κι αν ακούγεται.
  • Και φυσικά, το οικονομικό. 200 ευρώ το μήνα για τσιγάρα δεν είναι και λίγα!
Random facts, thoughts & tips

  • Την πρώτη μέρα που το έκοψα, πήγα για καφέ στα Starbucks και έκατσα μέσα. Αυτό με βοήθησε για 2 λόγους: Αφενός μεν είδα τι έχανα που καθόμουν έξω, αφετέρου βεβαιώθηκα ότι αφού μπορώ να πιω καφέ χωρίς τσιγάρο, μπορώ να κάνω το οτιδήποτε χωρίς τσιγάρο.
  • Το περίμενα πολύ δυσκολότερο από αυτά που είχα ακούσει και ειδικά δεδομένου ότι το έκοψα "απροετοίμαστα": Όταν κάπνισα το τελευταίο μου τσιγάρο δεν ήξερα ότι ήταν το τελευταίο μου (ήταν απλά το τελευταίο του πακέτου), δεν άρχισα κανένα υποκατάστατο νικοτίνης (άλλωστε θα ένιωθα ακόμα εθισμένη αν το έκανα, πράγμα πολύ κακό για την ψυχολογία μου), ούτε καν απλές τσίχλες δεν πήρα τις πρώτες 3 μέρες (και ακόμα και τώρα δεν πολυμασάω τσίχλες). Τελικά αν εξαιρέσεις κάτι απότομα cravings τα οποία όλο και μειώνονται, είναι αρκετά εύκολο!
  • Γενικά ο εθισμός μου ήταν κυρίως ψυχολογικός, παρά σωματικός. Η νικοτινη που έπαιρνα ημερησίως ήταν ίση με αυτη που υπάρχει σε 5 Marlboro. Ήταν όμως κατανεμημένη σε ...2 πακέτα τσιγάρα (έκανα πολύ πολύ ελαφριά, 0.1/1) οπότε είχα εθιστεί ψυχολογικά στο να έχω ένα τσιγάρο στο χέρι σε σχεδόν οτιδήποτε κάνω.
  • Πάντως ελάχιστα αντιμετώπισα πρόβλημα με το τι να κάνω τα χέρια μου. Αυτό που μου έλειψε εντονότερα (και ακόμα μου λείπει ενίοτε) είναι η γεύση του τσιγάρου και αυτό το ελαφρύ κάψιμο που νιώθεις στο λαιμό μετά από κάθε τζούρα. Και για αυτό να πάρει δεν μπορώ να βρω υποκατάστατο :( Φεύγει ποτέ τελείως η επιθυμία για τη γεύση του τσιγάρου;
  • Αυτό που με βοήθησε πολύ στο να το κόψω είναι ότι το είδα σαν παιχνίδι: Μετρούσα πόσες ώρες (έπειτα μέρες) είχα άκαπνη και νιώθω σαν να κρατάω σκόρ σε κάποιο παιχνίδι και κάθε μέρα κάνω ένα καινούριο high score :P Ουδέποτε με βοήθησε εμένα η τακτική "θα κάνω, αλλά όχι τώρα, σε λίγο": Μετά από λίγο απαιτούσα από τον εαυτό μου το τσιγάρο που κέρδισα με το ...σπαθί μου :P
  • Πάντως δεν είμαι από τους ανθρώπους που μπορούν να το κόψουν έχοντας το πακέτο στην τσέπη τους. Όσο είχα πακέτο μέσα στο σπίτι μου, το περισσότερο που κατάφερα ήταν να το μειώσω σε 15 τσιγάρα (την μέρα πριν το κόψω) και αυτό με μεγάλη δυσκολία και στέρηση. Όταν μου τελείωσε αυτό το πακέτο, αποφάσισα πολύ απλά να μην πάρω άλλο. :)
  • Πάντως μέχρι στιγμής μου φαίνεται αστείο πόσα πράγματα θεωρούσα ότι ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ να τα κάνω χωρίς τσιγάρο (είτε πριν ή κατά τη διάρκεια τους ή μετά) και από τότε που το έκοψα τα έχω κάνει όλα και τις περισσότερες φορές ούτε καν μου έλειπε. Καφές, σεξ, φαγητό, δουλειά, στεναχώρια, συζήτηση που "σηκώνει τσιγάρο", θέαση ταινίας... Και κάθε ένα από αυτά που καταφέρνα να το κάνω χωρίς τσιγάρο μου έδινε πάρα πολύ κουράγιο.
  • Από όλα τα κείμενα κατά του καπνίσματος, το μόνο που με βοήθησε είναι αυτό που λέει 15 λεπτά μετά το τσιγάρο συμβαινει αυτό, 1 ώρα μετά εκείνο κοκ (έχει δημοσιευτεί δις στο παρόν θέμα). Το κοιτάω κάθε τόσο και σκέφτομαι πόσα έχω κερδίσει ακόμα και το μικρό διάστημα που το έχω κόψει και τι θα κερδίσω αν κάνω υπομονή λίγο ακόμα. :) Κρίμα που δεν είναι πιο αναλυτικό (από τις 3 μέρες πάει στις 15 :( )
  • Συνειδητοποιώ τώρα ότι γράφω συνεχώς στον αόριστο και όλο το μετατρέπω σε ενεστώτα με το ζόρι, λες και έχει ολοκληρωθεί η προσπάθεια μου να το κόψω και την εξιστορώ, ενώ κατά βάση, ακόμα προσπαθώ υποτίθεται (αφού είμαι στην 5η μέρα ακόμα). Αυτό καλό πρέπει να είναι, θεωρώ δηλαδή ήδη εαυτόν μη καπνίστρια. :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Απ' τη στιγμή που πέρασαν οι 3 μέρες είσαι κι επίσημα μη-καπνίστρια. :D


Ένα μπράβο στη Λία και τον Πάνο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Συγχαρητήρια που τα κατάφερες Λια..!! :clapup:

ΥΓ: Παρεπιπτόντως το μπανεράκι σου είναι φοβερό! Έβαλα τα δικά μου στοιχεία κι έπαθα σοκ!



Βασικά έχω γλιτώσει 642.370 ευρώ! :D
Και 5841 τσιγάρα.. μιλάμε για ΠΟΛΛΑ τσιγάρα! Και δεν είναι ούτε χρόνος που δεν καπνίζω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Συγχαρητήρια Λία και Πάνο!
Αυτό ομολογώ ότι δεν το περίμενα! Έχω σοκαριστεί τόσο που λέω να κάνω ένα τσιγαρο:P

Πάντως Λία μου κάνει εντύπωση που στην ουσία δεν ήταν η υγεία σου ο λόγος που το έκοψες. Δεν έχεις πειστεί ότι το κάπνισμα όντως βλάπτει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Value

Νεοφερμένος

Ο Value αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Εδώ και πολύ καιρό σκέφτομαι να κόψω (πάλι) το κάπνισμα. Το είχα καταφέρει στο παρελθόν, αλλά στους 4 μήνες από καθαρή βλακεία το άναψα και πάλι. Καπνίζω 16 συναπτά έτη. Από την πρώτη προσπάθεια έχω να θυμάμαι πως το πολύ ζόρι ήταν οι 3-4 πρώτες μέρες. Έχω συνειδητοποιήσει πως ο λόγος για τον οποίο το ξεκίνησα, αλλά και ο λόγος για τον οποίο το συνεχίζω, είναι η αυτοκαταστροφή και τίποτα άλλο. Ούτε παροτρύνθηκα, ούτε παρασύρθηκα, ούτε το θεώρησα μαγκιά ή κάτι ωραίο. Σκέτη, απλή κι ατόφια διάθεση αυτοκαταστροφής ήταν που με έκανε να το ανάψω και η ίδια είναι που με κάνει να το συνεχίζω. Ελπίζω σύντομα στις επόμενες μέρες να σας ανακοινώσω την διακοπή του και τα συγχαρητήρια μου σε όσους το έχουν ήδη κάνει.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Συγχαρητήρια Λία και Πάνο!
Αυτό ομολογώ ότι δεν το περίμενα! Έχω σοκαριστεί τόσο που λέω να κάνω ένα τσιγαρο:P

Πάντως Λία μου κάνει εντύπωση που στην ουσία δεν ήταν η υγεία σου ο λόγος που το έκοψες. Δεν έχεις πειστεί ότι το κάπνισμα όντως βλάπτει;
Φυσικά και έχω πειστεί. Όι περισσότερες απολαύσεις όμως βλάπτουν, οπότε αυτό από μόνο του δεν αποτελούσε επαρκή λόγο να το κόψω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.





που έχω φάει αυτά τα λεφτά θα ήθελα να ξέρω... αν και υποψιάζομαι σε σουβλάκια :P
και ισχύει απ ότι βλέπω αυτό που είχα πει στην Ισι πριν χρόνια....
αν είχα κρατήσει αυτά τα λεφτά, σήμερα θα μπορούσα να κάνω το γύρο του κόσμου για 2-3 μήνες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LongTom

Νεοφερμένος

Ο LongTom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Καλημέρα,
Ήθελα να ρωτήσω τους καπνιστές του φόρουμ εάν νομίζουν ότι τα πάτς νικοτίνης είναι αποτελεσματικά. Μια γνωστή μου σκέφτεται να κόψει το κάπνισμα και εγώ σαν μη-καπνιστής δεν ξέρω τι να της προτείνω ή ακόμη πως να της συμπαρασταθώ.

Υ.Γ. Άκουσα για τα ηλεκτρονικά τσιγάρα, τι είναι αυτά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
ΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ & ΠΑΝΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ΜΠΡΑΒΟ

παιδιά χαρηκα πάρα μα πάρα πολυ.
ελπιζω να συνεχίσετε και οι 2 χωρίς τσιγάρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.





που έχω φάει αυτά τα λεφτά θα ήθελα να ξέρω... αν και υποψιάζομαι σε σουβλάκια :P
και ισχύει απ ότι βλέπω αυτό που είχα πει στην Ισι πριν χρόνια....
αν είχα κρατήσει αυτά τα λεφτά, σήμερα θα μπορούσα να κάνω το γύρο του κόσμου για 2-3 μήνες :P
Κουε σοβαρέψου, 4923 μέρες είναι πάνω από 10 χρόνια! Δεν το έχεις κοψει ΤΟΣΟ καιρο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,877 μηνύματα.
5 μήνες ακριβώς, δίχως ούτε ρουφηξιά και συνεχίζω. (Όχι ότι τίθεται θέμα πλέον, απλά το αναφέρω για τα στατιστικά και μόνο):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Κουε σοβαρέψου, 4923 μέρες είναι πάνω από 10 χρόνια! Δεν το έχεις κοψει ΤΟΣΟ καιρο :P


:hmm: τι μλκ έκανα άραγε?
:P

ναι έχεις δίκιο... μα λέω κι εγώ... πόσο πια έχουν φτάσει τα σουβλάκια! :redface::P




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πλέον φτιάξαμε δικό μας τέτοιο bannerάκι, το οποιό δείχνει και χρόνια/μήνες (μα 1272 days?), και δέχεται ευρώ, και είναι και πιο όμορφο. ;)
Θα το βρείτε στο https://sincemylastcigarette.com
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Είναι η τέταρτη μέρα και θα μου στρίψει! Μου 'χει γυρίσει το μάτι, κάνω σαν ψυχασθενής! Θα δαγκώσω κανέναν στον δρόμο και θα με μπαγλαρώσουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Στο μυαλό σου είναι όλα! Ηρέμησε, προσπάθησε να κάνεις πράγματα να ξεχνιέσαι, πιες πολύυυυυυυ νερό και χυμούς και σκέψου τι θα κάνεις με τα χρήματα που θα σου περισσεύουν κάθε μήνα! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top