• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

mallorca1983

Νεοφερμένος

Η mallorca1983 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Εμενα παντως ο Β. Π. μου ειχε πει το εξης πριν την επεμβαση : 'Μην αρχισεις τα 'τη θελω ετσι, τη θελω αλλιως..' το αποτελεσμα θα ειναι ενα!' και αυτο ισχυει. Δε μπορεις να κανεις παραγγελια. Μια επιτυχημενη πλαστικη για να ειμαστε και προσγειωμενοι ειναι μια βελτωμενη εκδοση της μυτης που ηδη εχεις κι ας μην ειναι τελεια. Εγω πχ δεν ειμαι 100% ευχαριστημενη απο το αποτελεσμα αλλα ειναι ενα επιτυχημενο αποτελεσμα συγκριτικα με τη μυτη που ειχα. Και τη συνηθιζω. Η αδερφη μου ειχε κανει πριν 15 χρονια σε δημοσιο και δεν ειναι ευχαριστημενη ενω για 'μενα η μυτη της ειναι super. Μια συμβουλη που θα εδινα ειναι να τονισεις στο γιατρο τι ΔΕΝ θελεις . Ισως αυτο ειναι πιο εφικτο ωστε να ξερει τι να προσεξει. Και μια αλλη συμβουλη .... να μη μπαινουν οι υποψηφιοι σε αυτο το φορουμ συνεχεια (για να μην πω καθολου)! Πιο πολυ τρελαινεσαι παρα βοηθιεσαι εδω μου φαινεται. Επισης καποιος ειπε οτι ο ΒΠ κανει ιδιες μυτες...αυτο σιγουρα δεν ισχυει..οποια εχω δει ειναι διαφορετικη εντελως μην τρελαθουμε.

έχεις δίκιο για το προσγειωμένοι, αλλά δεν νομίζω ότι κάποιος εδώ μέσα μιλάει για το 100%, και όποιος έχει τέτοια στο μυαλό του, είναι αλλού...αυτό δεν υπάρχει......και θα διαφωνήσω κάθετα με το να μην μπαίνουν οι υποψήφιοι στο φορουμ.....αν μη τι άλλο, από ΕΜΑΣ τουλάχιστον που έχουμε καεί, θα πληροφορηθούν και θα αποφύγουν το μοιραίο (γτ υπάρχουν γιατροί που ΜΟΝΟ κατακρεουργούν και είναι ΓΝΩΣΤΟΙ).....το αν κάποιος τρελαίνεται με τις διαφορετικές γνώμες, είναι θέμα χαρακτήρα.....δλδ το πώς θα χρησιμοποιήσει ο καθένας τις πληροφορίες που θα λάβει, είναι δικό του θέμα....ας πάρει τις γνώμες και ας επισκεφθεί τον/γιατρό ούτως ή άλλως, και ας ζυγίσει τα πράγματα από μόνος του.....ενήλικες είμαστε στην τελική....και νομίζω ότι οι "βαλτοί" είναι φως φανάρι εδώ μέσα και είναι πολύ εύκολο να τους εντοπίσεις ώστε να μην επηρεαστείς....πάντως το να πας στα τυφλά σε έναν γιατρό και να "χάψεις" με την μία ότι σου πει, δεν είναι και το καλύτερο, και μιλάω από προσωπική εμπειρία.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mallorca1983

Νεοφερμένος

Η mallorca1983 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
δεν ειναι θεμα υποκριτηκης,για ολους παρχουν κακα σχολια.το θεμα ειναι να εισαι τυχερος και να μη χειρουργησει κανας βοηθος του.κανενας γιατρος δε θελει να εχει δυσαρεστημενους ασθενεις.το θεμα ειναι μεχρι τι μπορει να κανει ο καθενας

εννοείται ότι για όλους υπάρχουν άσχημα σχόλια....και έχεις δίκιο γι αυτό που λες για τους βοηθούς, αλλά είναι και θέμα υποκριτικής πιστεύω γτ απλά κάποιοι γιατροί κάνουν περιουσία από κατεστραμμένες μύτες....όσο για τους δυσαρεστημένους ασθενείς, ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΝΟΙΑΖΕΙ, γτ έχουν φροντίσει να εκμεταλλεύονται το σκατά σύστημα της ελλάδας.....πληρώνουν και σβήνουν αρνητικά μηνύματα για αυτούς σε φορουμ (προς το παρόν μόνο σε αυτό δεν έχουν κάνει κάτι, δλδ δεν έχω εντοπίσει τπτ μέχρι τώρα) βασίζονται στο ότι το δικαστικό σύστημα δεν λειτουργεί, και ΑΝ λειτουργήσει θα είναι μετά από καμιά 20ετία.....οπτ πίστεψέ με δεν τους νοιάζει.....και εννοείται ότι δεν μιλάω για όλους....ουδείς αλάνθαστος στην τελική.....αλλά άλλο ένα λαθάκι ή δύο ή τρία και άλλο κατακρεουργώ τα πάντα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Magdalo

Νεοφερμένος

Η Magdalo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
έχεις δίκιο για το προσγειωμένοι, αλλά δεν νομίζω ότι κάποιος εδώ μέσα μιλάει για το 100%, και όποιος έχει τέτοια στο μυαλό του, είναι αλλού...αυτό δεν υπάρχει......και θα διαφωνήσω κάθετα με το να μην μπαίνουν οι υποψήφιοι στο φορουμ.....αν μη τι άλλο, από ΕΜΑΣ τουλάχιστον που έχουμε καεί, θα πληροφορηθούν και θα αποφύγουν το μοιραίο (γτ υπάρχουν γιατροί που ΜΟΝΟ κατακρεουργούν και είναι ΓΝΩΣΤΟΙ).....το αν κάποιος τρελαίνεται με τις διαφορετικές γνώμες, είναι θέμα χαρακτήρα.....δλδ το πώς θα χρησιμοποιήσει ο καθένας τις πληροφορίες που θα λάβει, είναι δικό του θέμα....ας πάρει τις γνώμες και ας επισκεφθεί τον/γιατρό ούτως ή άλλως, και ας ζυγίσει τα πράγματα από μόνος του.....ενήλικες είμαστε στην τελική....και νομίζω ότι οι "βαλτοί" είναι φως φανάρι εδώ μέσα και είναι πολύ εύκολο να τους εντοπίσεις ώστε να μην επηρεαστείς....πάντως το να πας στα τυφλά σε έναν γιατρό και να "χάψεις" με την μία ότι σου πει, δεν είναι και το καλύτερο, και μιλάω από προσωπική εμπειρία.....

Aκριβως αγαπητη...τα ευκολως εννοουμενα παραλειπονται... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

curt441

Νεοφερμένος

Ο curt441 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
απολυτη εντελως μπορεις να εισαι μονο στο λ....ρα κατα τη γνωμη μου απ οτι εχω διαβασει εδω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john29

Νεοφερμένος

Ο john29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
δεν ειναι θεμα υποκριτηκης,για ολους παρχουν κακα σχολια.το θεμα ειναι να εισαι τυχερος και να μη χειρουργησει κανας βοηθος του.κανενας γιατρος δε θελει να εχει δυσαρεστημενους ασθενεις.το θεμα ειναι μεχρι τι μπορει να κανει ο καθενας

Πως μπορουμε να ειμαστε σιγουροι οτι θα μας χειρουργισει ο γιατρος που επιλεξαμε να παμε,και οχι κανενας βοηθος του αληθεια.Υπαρχει καποιος τροπος να κατοχυρωθουμε για κατι τετοιο?
Αν συμβαινει κατι τετοιο και μονο στην ιδεα ,ειναι τραγικο,για μερικες ωρες να εισαι ανημπορος και καποιοι να "εκμετταλευοντε"αυτο κ να κανουν οτι θελουν...πανω σου.Ειναι αισχρο θα ελεγα.

Τελος εγω βρει εναν ωρλ,ο οποιος απεχει απο τα φωτα της δημοσιοτητας (επισης ειναι στρατιωτικος ).Με τον ανθρωπο ειπαμε τα παντα,με κυριως εγω,να του εθεσα τι δεν θελω ,με τιποτα και συμφωνησαμε.Φανηκε καλος ανθρωπος τι να πω(οχι σαν τον αλλο τον αδα )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

striker

Νεοφερμένος

Ο striker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Πως μπορουμε να ειμαστε σιγουροι οτι θα μας χειρουργισει ο γιατρος που επιλεξαμε να παμε,και οχι κανενας βοηθος του αληθεια.Υπαρχει καποιος τροπος να κατοχυρωθουμε για κατι τετοιο?
Αν συμβαινει κατι τετοιο και μονο στην ιδεα ,ειναι τραγικο,για μερικες ωρες να εισαι ανημπορος και καποιοι να "εκμετταλευοντε"αυτο κ να κανουν οτι θελουν...πανω σου.Ειναι αισχρο θα ελεγα.

κι εμένα αυτός είναι ο κύριος φόβος μου. ζήτα να υπάρχει δικό σου άτομο στο χειρουργείο.
σε άλλες χώρες (π.χ. καναδά) τα χειρουργεία βιντεοσκοπούνται από το ίδιο το νοσοκομείο.

εδώ στην ελλάδα έχω δει εκπομπές που πάει η κάμερα στο χειρουργείο.
δηλαδή όταν θέλουν να διαφημιστούν στις εκμπομπές είναι οκ να έχει κάμερα,
αλλά στις καθημερινές επεμβάσεις βρίσκουν δικαιολογίες? αν ναι, ύποπτη συμπεριφορά.
βίντεο εκπομπής με κάμερα στο χειρουργείο: www.askouras.gr/videos-live-surgery.html

άρα: (α) δικό σου άτομο που να είναι κοντά να βλέπει, όχι να είναι απλά στο χειρουργείο
σε μια μακρινή γωνιά (β) βιντεοσκόπηση (έστω με απλό τηλέφωνο του συνοδού σου).

αν πουν όχι, μάλλον ψάχνουν κορόιδα-πειραματόζωα και μην κάνεις την επέμβαση.
και πες και σε μας εδώ ποιοι σου είπαν ότι δέχονται άτομο+κάμερα να τους προτιμήσουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

g30rg3

Νεοφερμένος

Ο g30rg3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα σας
Κάνουμε μια προσπάθεια να φτιάξουμε ενα κατάλογο ο οποίος είναι εντελώς δωρεάν.
διαλέξαμε αυτη την συζήτηση γιατί έχουν μπει αρκετή γιατροί.
το όνομα του site www.diafimistite.gr
Όποιος θέλει μπορεί να το επισκέπτη και να καταχώριση εντελώς δωρεάν την επιχείρηση του .

Ευχαριστούμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john29

Νεοφερμένος

Ο john29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
κι εμένα αυτός είναι ο κύριος φόβος μου. ζήτα να υπάρχει δικό σου άτομο στο χειρουργείο.
σε άλλες χώρες (π.χ. καναδά) τα χειρουργεία βιντεοσκοπούνται από το ίδιο το νοσοκομείο.

εδώ στην ελλάδα έχω δει εκπομπές που πάει η κάμερα στο χειρουργείο.
δηλαδή όταν θέλουν να διαφημιστούν στις εκμπομπές είναι οκ να έχει κάμερα,
αλλά στις καθημερινές επεμβάσεις βρίσκουν δικαιολογίες? αν ναι, ύποπτη συμπεριφορά.
βίντεο εκπομπής με κάμερα στο χειρουργείο: www.askouras.gr/videos-live-surgery.html

άρα: (α) δικό σου άτομο που να είναι κοντά να βλέπει, όχι να είναι απλά στο χειρουργείο
σε μια μακρινή γωνιά (β) βιντεοσκόπηση (έστω με απλό τηλέφωνο του συνοδού σου).

αν πουν όχι, μάλλον ψάχνουν κορόιδα-πειραματόζωα και μην κάνεις την επέμβαση.
και πες και σε μας εδώ ποιοι σου είπαν ότι δέχονται άτομο+κάμερα να τους προτιμήσουμε.

Δηλαδη συγνωμη για να καταλαβω,εχω το δικαιωμα να ζητησω απο το γιατρο ,καποιος δικος μου να ειναι μεσα στο χειρουργειο και να βλεπει αν οντως χειρουργει αυτος?Το δεχοντε?
Επισης αυτα τα θεματα δεν ειναι λιγο λεπτα,εννοω και καλα ελλειψη εμπιστοσυνης κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Δηλαδη συγνωμη για να καταλαβω,εχω το δικαιωμα να ζητησω απο το γιατρο ,καποιος δικος μου να ειναι μεσα στο χειρουργειο και να βλεπει αν οντως χειρουργει αυτος?Το δεχοντε?
Επισης αυτα τα θεματα δεν ειναι λιγο λεπτα,εννοω και καλα ελλειψη εμπιστοσυνης κτλ.

Εμένα μου φαίνεται εντελώς απίθανο να μπορείς να το ζητήσεις αυτό.
Ο Σκ. που ξέρω εγώ θα γινόταν έξαλλος.
Αλλα φαντάζομαι και οποιοσδήποτε επαγγελματίας.
Δείχνει έλλειψη εμπιστοσύνης και δεν νομίζω οτι θα θέλει κανείς να συγχύσει το άτομο που θα τον χειρουργήσει.
Καλύτερα απλα να βρείτε ένα γιατρό που να εμπιστεύεστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Πάντως εμένα που πιστεύω πως δεν μου έκανε πολύ καλή δουλειά ο ΑΣ, δύο μήνες μετά με πήρε τηλέφωνο για να βγούμε μαζί σε κάποιο πρωινάδικο. Ημουν Κρήτη βέβαια κι έτσι δεν πήγα (αλλιώς σιγά μην έχανα τέτοια ευκαιρία η ψωνάρα). Αυτό με έκανε τότε να σκεφτώ πως δεν θα το πρότεινε αν ήξερε πως έχει γίνει κακή δουλειά και χάρηκα.
Για κάμερα πάντως δεν νομίζω να γίνεται...ούτε καν αν πεις πως το θες για "αναμνηστικό". Γιατί ο κάθε γιατρός έχει την τεχνική του, δεν μπορεί να την δείχνει και σε άλλους (γιατρούς) ώστε να την αντιγράψουν. Ασε που και να δεις πως όντως σε χειρούργησε ο ίδιος, τι θα καταλάβεις? Αμα είναι να γίνει λάθος από τον ίδιο, δεν θα σε σώσει το βίντεο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

striker

Νεοφερμένος

Ο striker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Δηλαδη συγνωμη για να καταλαβω,εχω το δικαιωμα να ζητησω απο το γιατρο ,καποιος δικος μου να ειναι μεσα στο χειρουργειο και να βλεπει αν οντως χειρουργει αυτος?Το δεχοντε?
Επισης αυτα τα θεματα δεν ειναι λιγο λεπτα,εννοω και καλα ελλειψη εμπιστοσυνης κτλ.

ακόμα και αν έχω εμπιστοσύνη 100% στο γιατρό, θα μπορούσα να το ζητήσω για ψυχολογικούς και μόνο λόγους. κι ας μην τραβάει βίντεο το άτομο που θα ζητήσω να με συνοδεύει. δηλαδή δεν έχετε ακούσει ξανά να είναι κάποιος στο χειρουργείο ή σε τοκετό κτλ? εφόσον λοιπόν είναι αυτός που θα με χειρουργήσει και όχι άλλος, και εφόσον είναι 100% σίγουρος για τις ικανότητές του, για το τι θα κάνει, τότε δε θα έπρεπε να έχει κανένα πρόβλημα. εγώ δείχνω την εμπιστοσύνη μου σε αυτόν επιλέγοντάς τον να με χειρουργήσει (και στους ιδιωτικούς, πληρώνοντάς τον μάλιστα πολύ καλά). ας μη θιχτεί λοιπόν και ίσα-ίσα ας το δει ως ευκαιρία να διαφημιστεί μετά από τον ασθενή.

προτιμώ να θιχτεί ο γιατρός και να μη δεχτεί, παρά να θιχτεί η νοημοσύνη μου και να με χειρουργήσει κάποιος βοηθός ενώ έχω πληρώσει-συνεννοηθεί για άλλα πράγματα. και στο τέλος να βγω με μια μούρη χάλι και να ψάχνω τι πήγε στραβά και γιατί. διότι κάποια κακά αποτελέσματα από καλούς γιατρούς δε δικαιολογούνται εύκολα. πολύ πιθανόν κάποιοι άλλοι χειρουργούν και όχι αυτοί που για να μη θίξεις "εμπιστεύτηκες".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

striker

Νεοφερμένος

Ο striker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Εμένα μου φαίνεται εντελώς απίθανο να μπορείς να το ζητήσεις αυτό.
Ο Σκ. που ξέρω εγώ θα γινόταν έξαλλος.
Αλλα φαντάζομαι και οποιοσδήποτε επαγγελματίας.
Δείχνει έλλειψη εμπιστοσύνης και δεν νομίζω οτι θα θέλει κανείς να συγχύσει το άτομο που θα τον χειρουργήσει.
Καλύτερα απλα να βρείτε ένα γιατρό που να εμπιστεύεστε.

μπορώ να ζητήσω ότι χρειάζομαι και πληρώνω πολύ καλά για αυτό. αν πχ ο Σκ. γινόταν έξαλλος, επειδή
θα ζητούσα να υπάρχει ένα δικό μου άτομο, στο χειρουργείο, τότε εγώ να δεις πόσο έξαλλος μπορώ να γίνω.

αν δείχνει έλλειψη εμπιστοσύνης, πρόβλημα του γιατρού. σιγά μην αποκτήσει και ψυχολογικά.
από τη στιγμή που επιλέγω κάποιον να με χειρουργήσει, σημαίνει ότι τον εμπιστεύομαι ως ένα βαθμό.
όμως δεν εμπιστεύομαι κανέναν 100%. ούτε τον κ#λο μου. πάω να κλ@σω και χέζομαι (σχήμα λόγου).
η επιλογή μου και μόνο θα έπρεπε να του είναι αρκετή. από εκεί και πέρα θα κριθεί από το αποτέλεσμα,
και εφόσον σε κάμερες εκπομπών ανοίγουν τις πόρτες τους για να διαφημιστούν, ας μην έχουν
πρόβλημα όταν το ζητήσει κάποιος απλός θνητός. εκτός αν πρόκειται να το σκάσουν μετά τη νάρκωση,
αφήνοντας κάποιον άλλον να χειρουργήσει, για να κάνουν πολλά χειρουργεία ταυτόχρονα για χρήμα.
και μετά αν βγεις με μούρη χάλια, ψάχνε για revision.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

striker

Νεοφερμένος

Ο striker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Πάντως εμένα που πιστεύω πως δεν μου έκανε πολύ καλή δουλειά ο ΑΣ, δύο μήνες μετά με πήρε τηλέφωνο για να βγούμε μαζί σε κάποιο πρωινάδικο. Ημουν Κρήτη βέβαια κι έτσι δεν πήγα (αλλιώς σιγά μην έχανα τέτοια ευκαιρία η ψωνάρα). Αυτό με έκανε τότε να σκεφτώ πως δεν θα το πρότεινε αν ήξερε πως έχει γίνει κακή δουλειά και χάρηκα.
Για κάμερα πάντως δεν νομίζω να γίνεται...ούτε καν αν πεις πως το θες για "αναμνηστικό". Γιατί ο κάθε γιατρός έχει την τεχνική του, δεν μπορεί να την δείχνει και σε άλλους (γιατρούς) ώστε να την αντιγράψουν. Ασε που και να δεις πως όντως σε χειρούργησε ο ίδιος, τι θα καταλάβεις? Αμα είναι να γίνει λάθος από τον ίδιο, δεν θα σε σώσει το βίντεο.

μπερδεύομαι. εσύ δεν είσαι ευχαριστημένη αισθητικά ή λειτουργικά?
απορία 1: το τηλεφώνημα αλλάζει την αισθητική σου?
απορία 2: το τηλεφώνημα σου αποκαθιστά το λειτουργικό πρόβλημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Με τις ώρες μου...μερικές φορές και τα δύο είναι καλά, άλλες το ένα και άλλες και τα δύο χάλια. Πάντως ακόμα και στις "καλές" μέρες είμαι χειρότερα από πριν λειτουργικά. Αισθητικά είμαι καλύτερα από πριν, αλλά δεν με ευχαριστεί πλήρως το αποτέλεσμα.
Τίποτα από αυτά δεν αλλάζει το τηλεφώνημα, η κοινή λογική λέει όμως πως αν ο γιατρός είναι διατεθειμένος να δείξει την δουλειά που σου έκανε στην τηλεόραση, μάλλον πιστεύει πως έκανε καλή δουλειά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john29

Νεοφερμένος

Ο john29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Με τις ώρες μου...μερικές φορές και τα δύο είναι καλά, άλλες το ένα και άλλες και τα δύο χάλια. Πάντως ακόμα και στις "καλές" μέρες είμαι χειρότερα από πριν λειτουργικά. Αισθητικά είμαι καλύτερα από πριν, αλλά δεν με ευχαριστεί πλήρως το αποτέλεσμα.
Τίποτα από αυτά δεν αλλάζει το τηλεφώνημα, η κοινή λογική λέει όμως πως αν ο γιατρός είναι διατεθειμένος να δείξει την δουλειά που σου έκανε στην τηλεόραση, μάλλον πιστεύει πως έκανε καλή δουλειά.

Δεν ξερω τι λες ,αλλα εμενα δεν μου ακουγετε φυσιο -λογικο αυτο.
Τι με νοιαζει εμενα τι πιστευει αυτος ,το θεμα ειναι τι πιστευω εγω για το αποτελεσμα της επεμβασης μου και δεν θα με επηρεαζε στο ελαχιστο η αποψη του,και ουτε τι λεει. κ τη κανει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
ακόμα και αν έχω εμπιστοσύνη 100% στο γιατρό, θα μπορούσα να το ζητήσω για ψυχολογικούς και μόνο λόγους. κι ας μην τραβάει βίντεο το άτομο που θα ζητήσω να με συνοδεύει. δηλαδή δεν έχετε ακούσει ξανά να είναι κάποιος στο χειρουργείο ή σε τοκετό κτλ? εφόσον λοιπόν είναι αυτός που θα με χειρουργήσει και όχι άλλος, και εφόσον είναι 100% σίγουρος για τις ικανότητές του, για το τι θα κάνει, τότε δε θα έπρεπε να έχει κανένα πρόβλημα. εγώ δείχνω την εμπιστοσύνη μου σε αυτόν επιλέγοντάς τον να με χειρουργήσει (και στους ιδιωτικούς, πληρώνοντάς τον μάλιστα πολύ καλά). ας μη θιχτεί λοιπόν και ίσα-ίσα ας το δει ως ευκαιρία να διαφημιστεί μετά από τον ασθενή.

προτιμώ να θιχτεί ο γιατρός και να μη δεχτεί, παρά να θιχτεί η νοημοσύνη μου και να με χειρουργήσει κάποιος βοηθός ενώ έχω πληρώσει-συνεννοηθεί για άλλα πράγματα. και στο τέλος να βγω με μια μούρη χάλι και να ψάχνω τι πήγε στραβά και γιατί. διότι κάποια κακά αποτελέσματα από καλούς γιατρούς δε δικαιολογούνται εύκολα. πολύ πιθανόν κάποιοι άλλοι χειρουργούν και όχι αυτοί που για να μη θίξεις "εμπιστεύτηκες".

Σωστά στη θεωρία, κανείς δεν διαφωνεί μαζί σου, αλλά στην πράξη δεν είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα.

μπορώ να ζητήσω ότι χρειάζομαι και πληρώνω πολύ καλά για αυτό. αν πχ ο Σκ. γινόταν έξαλλος, επειδή
θα ζητούσα να υπάρχει ένα δικό μου άτομο, στο χειρουργείο, τότε εγώ να δεις πόσο έξαλλος μπορώ να γίνω.

αν δείχνει έλλειψη εμπιστοσύνης, πρόβλημα του γιατρού. σιγά μην αποκτήσει και ψυχολογικά.
από τη στιγμή που επιλέγω κάποιον να με χειρουργήσει, σημαίνει ότι τον εμπιστεύομαι ως ένα βαθμό.
όμως δεν εμπιστεύομαι κανέναν 100%. ούτε τον κ#λο μου. πάω να κλ@σω και χέζομαι (σχήμα λόγου).
η επιλογή μου και μόνο θα έπρεπε να του είναι αρκετή. από εκεί και πέρα θα κριθεί από το αποτέλεσμα,
και εφόσον σε κάμερες εκπομπών ανοίγουν τις πόρτες τους για να διαφημιστούν, ας μην έχουν
πρόβλημα όταν το ζητήσει κάποιος απλός θνητός. εκτός αν πρόκειται να το σκάσουν μετά τη νάρκωση,
αφήνοντας κάποιον άλλον να χειρουργήσει, για να κάνουν πολλά χειρουργεία ταυτόχρονα για χρήμα.
και μετά αν βγεις με μούρη χάλια, ψάχνε για revision.

Again, θεωρίες..

Δεν ξερω τι λες ,αλλα εμενα δεν μου ακουγετε φυσιο -λογικο αυτο.
Τι με νοιαζει εμενα τι πιστευει αυτος ,το θεμα ειναι τι πιστευω εγω για το αποτελεσμα της επεμβασης μου και δεν θα με επηρεαζε στο ελαχιστο η αποψη του,και ουτε τι λεει. κ τη κανει...

Ρε παιδιά, έκανε η κοπέλα την επέμβαση. Ε στην αρχή δεν ξέρεις πως είναι το αποτέλεσμα. Στην πολύ αρχή έχεις γάζες, μετά η μύτη είναι πρησμένη, πρήζεται κι άλλο κτλ. Ε κάπου εκεί την παίρνει τηλέφωνο ο γιατρός. Και σκέφτεται η κοπέλα "Για να μου ζητάει να βγω στην τηλεόραση, σημαίνει ότι όλα πήγαν άψογα. Αλλιώς δεν θα το ριψοκινδύνευε!". Όμως ένα χρόνο μετά την επέμβαση που έχει πια οριστικοποιηθεί το σχημα και το μέγεθος, η κοπέλα παρατηρεί κάποια λειτουργικά θέματα και αισθητικά θα η μύτη της θα μπορούσε να είναι και καλύτερη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john29

Νεοφερμένος

Ο john29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Μπορει καποιος να περιγραψει πως ειναι τα πραγματα,δηλαδη η πορεια προς το χειρουργειο κτλ.
Εγω μεχρι στιγμης εχω μιλησει με καποιους γιατρους.Σε περιπτωση που εισαι ετοιμος να κανεις την επεμβαση τι γινετε.
Ετσι απλα ξαναπας στο γιατρο και κλεινεις μια ημερομηνια-ωρα για το χειρουργειο στην εκαστοτε κλινικη και αυτο ηταν?(δινεις προκαταβολη εκει?)
Υπαρχει καποιο σημειο- κατι που πρεπει να προσεξω -διευκρινησω...

Επισης (δευτερο σκελος)μετα την επεμβαση,υποτιθετε η πρωτη βδομαδα ειναι η μαρτυρικη (οπου θα αναπνεεις απο το στομα κτλ),αυτο που ηθελα να ρωτησω.
Αφοτου βγει ο ναρθηκας και αποκαλυφθει η μυτη,αυτο που θα δεις δεν ειναι το τελικο αποτελεσμα?
ή ειναι και μετα (μολις βγει ο ναρθηκας)αρχιζει να πρηζετε ωστε να μη μπορεις να το δεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Μπορει καποιος να περιγραψει πως ειναι τα πραγματα,δηλαδη η πορεια προς το χειρουργειο κτλ.
Εγω μεχρι στιγμης εχω μιλησει με καποιους γιατρους.Σε περιπτωση που εισαι ετοιμος να κανεις την επεμβαση τι γινετε.
Ετσι απλα ξαναπας στο γιατρο και κλεινεις μια ημερομηνια-ωρα για το χειρουργειο στην εκαστοτε κλινικη και αυτο ηταν?(δινεις προκαταβολη εκει?)
Υπαρχει καποιο σημειο- κατι που πρεπει να προσεξω -διευκρινησω...

Επισης (δευτερο σκελος)μετα την επεμβαση,υποτιθετε η πρωτη βδομαδα ειναι η μαρτυρικη (οπου θα αναπνεεις απο το στομα κτλ),αυτο που ηθελα να ρωτησω.
Αφοτου βγει ο ναρθηκας και αποκαλυφθει η μυτη,αυτο που θα δεις δεν ειναι το τελικο αποτελεσμα?
ή ειναι και μετα (μολις βγει ο ναρθηκας)αρχιζει να πρηζετε ωστε να μη μπορεις να το δεις?

Εγώ το έκανα στον Α.Σ..
Πήγα στο γραφείο του, με είδε, πλήρωσα κανονική επίσκεψη, και όταν αποφάσισα να το κάνω (2 χρόνια μετά), πήγα και τον βρήκα στο Ιασώ για να μην ξαναπληρώσω επίσκεψη. Τα είπαμε, τα συμφωνήσαμε, και δώσαμε ραντεβού στο νοσοκομείο.
Μία μέρα πριν το χειρουργείο, με πήρε τηλ η βοηθός του να μου θυμίσει να φάω ελαφρά, τι ώρα να μαι στο νοσοκομείο κτλ.
Τη μέρα του χειρουργείου πήγα στο νοσοκομείο, μου έκαναν προληπτικές εξετάσεις , περιμεναμε στο δωμάτιο, με πήγαν και με χειρούργησαν.
Την άλλη μέρα ήρθε ο γιατρός και με είδε, πληρώθηκε κτλ. Α ναι. Και τσακωθήκαμε. Προκαταβολή δεν είχα δώσει, ούτε μου χε ζητήσει τίποτα.
Η πρώτη βδομάδα είναι η χειρότερη, αλλά δεν τη λες και μαρτυρική. Ανάλογα με τον άνθρωπο. Εγώ μια χαρά ήμουν.

Όταν βγαίνει ο νάρθηκας βλέπεις τη μύτη σου σαφώς μικρότερη και ουσιαστικά θα μπορούσες να πεις ότι είναι το τελικό αποτέλεσμα. Μετά όμως αρχίζει και πρήζεται (εκεί θα στενοχωρηθείς) και πρέπει να περιμένεις να ξεπρηστεί. Εμένα τώρα μου ξεπρήστηκε, 10 μήνες μετά.
Α ναι, στην αρχή μετά την επέμβαση, πας συχνά στο νοσοκομείο για καθαρισμούς.
Τι άλλο θες να μάθεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

striker

Νεοφερμένος

Ο striker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Again, θεωρίες..

καθόλου θεωρίες. δε θέλει-δέχεται άλλο άτομο? με χάνει από πελάτη. τόσο απλά.
αν ζητήσεις κάτι ευγενικά και ο οποιοσδήποτε "γίνει έξαλλος" δικό του θέμα.
βεβαίως και μπορεί να αρνηθεί. να γίνει έξαλλος όχι. διότι θα γίνω κι εγώ 2 φορές έξαλλος :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john29

Νεοφερμένος

Ο john29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Όταν βγαίνει ο νάρθηκας βλέπεις τη μύτη σου σαφώς μικρότερη και ουσιαστικά θα μπορούσες να πεις ότι είναι το τελικό αποτέλεσμα. Μετά όμως αρχίζει και πρήζεται (εκεί θα στενοχωρηθείς) και πρέπει να περιμένεις να ξεπρηστεί. Εμένα τώρα μου ξεπρήστηκε, 10 μήνες μετά.
Α ναι, στην αρχή μετά την επέμβαση, πας συχνά στο νοσοκομείο για καθαρισμούς.
Τι άλλο θες να μάθεις?
Οταν βγαζεις το ναρθηκα δηλαδη βλεπεις (για λιγο)το τελικο αποτελεσμα(και το ακρορινιο και ολα)?πως θα ειναι δηλαδη μετα το περας του πρηξιματος (10 μηνες στη περιπτωση σου)και μετα αρχιζει και γινετε σα τερας?Μεγαλη αποκλιση?

Οταν ειναι πρησμενη ολο αυτο το καιρο,μπορεις να εμφανιστεις σε κοσμο κανονικα και να μη φανει τιποτα.Θελω να πω ακομη και πρησμενη ειναι καλυτερη απο πριν?
-Eυχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top