Τα Μουσεία που έχω επισκεφθεί (και ποια θα ήθελα να επισκεφθώ)

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Εγώ έχω επισκεφθεί
1.Μουσείο Βυζαντινού Πολιτισμού Θεσσαλονίκης
2.Μουσείο Λευκού Πύργου (Λευκός Πύργος)
3.ΝΟΗΣΙΣ - Κέντρο Διάδοσης επιστημών & Μουσείο Τεχνολογίας
4.Μουσείο Ακρόπολης
5.Μουσείο Αβέρωφ
6.Μουσείο Tom Ungerer (Στρασβούργο,Γαλλία)
7.Βεργίνα (αρχαιολογικός χώρος και μουσείο)
Κάποια στιγμή θα ήθελα να επισκεφτώ το Μουσείο του Λούβρου και το Βρετανικό Μουσείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Το ωραιότερο είναι στην Βεργίνα, το αρχαιολογικό! Με τον τάφο του Φίλιππου Β'.

Εκεί πήγαμε εκδρομή με το σχολείο στο δημοτικό!Τέλεια ήταν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
-Νεολιθικός οικισμός Αυγής ( Καστοριά)
- Λιμναίος οικισμός ( Καστοριά)
- Αρχαιολογικό μουσείο Καστοριάς
- Βεργίνα
- Μουσείο λευκού πύργου ( Θεσσαλονίκη)
- Μουσείο βυζαντινού πολιτισμού
Τον Απρίλη θα επισκεφτώ το μουσείο της Ακρόπολης όπως μουσείο Αβέροφ
Το μεγάλο μου όνειρο είναι να επισκεφτώ το Deutsche Museum στο Μόναχο όπως και το μουσείο ιστορίας του Βερολίνου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna3kc

Νεοφερμένος

Η ioanna3kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 6 μηνύματα.

Το μεγάλο μου όνειρο είναι να επισκεφτώ το Deutsche Museum στο Μόναχο όπως και το μουσείο ιστορίας του Βερολίνου.

To μουσείο ιστορίας του Βερολίνου πραγματικά αξίζει!! είναι να πας απτο πρωι και να φας όλη τη μέρα σου εκει! εγώ έκατσα 6 ώρες (έφυγα γτ έκλεινε) και δεν μου έφτασε!! έχει τα πάντα! μόνο που έκανα το λάθος και τα κοιτούσα όλα πολύ λεπτομερώς απτην αρχή και όταν έφτασα στον 20ο αιώνα (που τον θεωρώ και τον πιο ενδιαφέρων) είχα κουραστεί και δεν είχα πολύ χρόνο να τα δω όπως ήθελα.. :( πιστεύω ότι ή πρέπει να το σπάσεις σε 2 μέρες (δλδ να το δεις μισό μισό), αλλά έτσι θα πληρώσεις διπλό εισητήριο ή να έχεις από πριν στο μυαλό σου που θα δώσεις πιο πολύ βαρύτητα για να μην κουραστείς και δεν χαρείς αυτο που θες να δεις πιο πολύ.. όπως και από πολλά άλλα μουσεία στο Βερολίνο, φεύγεις από εκεί μέσα με πολύ περίεργη ψυχολογία.. αξίζει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
To μουσείο ιστορίας του Βερολίνου πραγματικά αξίζει!! είναι να πας απτο πρωι και να φας όλη τη μέρα σου εκει! εγώ έκατσα 6 ώρες (έφυγα γτ έκλεινε) και δεν μου έφτασε!! έχει τα πάντα! μόνο που έκανα το λάθος και τα κοιτούσα όλα πολύ λεπτομερώς απτην αρχή και όταν έφτασα στον 20ο αιώνα (που τον θεωρώ και τον πιο ενδιαφέρων) είχα κουραστεί και δεν είχα πολύ χρόνο να τα δω όπως ήθελα.. :( πιστεύω ότι ή πρέπει να το σπάσεις σε 2 μέρες (δλδ να το δεις μισό μισό), αλλά έτσι θα πληρώσεις διπλό εισητήριο ή να έχεις από πριν στο μυαλό σου που θα δώσεις πιο πολύ βαρύτητα για να μην κουραστείς και δεν χαρείς αυτο που θες να δεις πιο πολύ.. όπως και από πολλά άλλα μουσεία στο Βερολίνο, φεύγεις από εκεί μέσα με πολύ περίεργη ψυχολογία.. αξίζει..

Αχου με κανεις να θελω να το επισκεπτω ακομα πιο πολυ:redface::redface: . Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω κατι συγκεκριμενο στο μυαλο μου δηλ για το ποια περιοδο θα ηθελα να μαθω περισσοτερα! Θελω να μαθω οτι υπαρχει και δεν υπαρχει! Λογικα θα το σπασω σε 2 μερες! Μεχρι τον Ιουλιο που θα παω δοξα τω Θεω εχω ακομα χρονο! Πριν φυγω θα σου ζητησω λεπτομεριες:P:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sunflower_

Νεοφερμένος

Η sunflower_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Στην Ελλάδα
1) Μουσείο Ακρόπολης
2) Εθνικό Αρχαιολογικό
3) Βεργίνα
4) Μουσείο Φυσικής Ιστορίας (Λέσβος)
5) Αρχαιολογικό μουσείο Ηρακλείου


Εξωτερικό:
1) Λούβρο
2) Musee d' Orsay
3) Βρετανικό μουσείο
4) Madame Tussauds
5) Μουσείο Περγάμου (Βερολίνο)
6) Εθνικό μουσείο Πράγας
7) Μουσείο Ιστορίας της τέχνης (Βιέννη)
8) Πινακοθήκη Brera (Μιλάνο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Προσθεσα στην λιστα μου:
-Μουσειο Ακροπολης
-Αρχαιολογικο μουσειο Αθηνας
-Deutsche Museum (Μοναχο)
-Stadt Museum (Μοναχο)
-Παλια Πινακοθηκη Μοναχου
- Μουσειο της BMW (Μοναχο)
- Jüdisches Museum ( Μοναχο)
- Μünchner Puppenmuseum ( Μοναχο)
- Residenz (Μοναχο)
-Spielzeugmuseum ( Μοναχο)
:inlove: :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top