Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,092 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,036 μηνύματα σε 74,647 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποια η στάση σας σχετικά με το κάπνισμα;

Κάπνισμα, ποιά η στάση σας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 175)
Καπνίζω επειδή το θέλω
48
27,43%
Καπνίζω επειδή δεν μπορώ να το κόψω
7
4,00%
Το κατάφερα και το έκοψα
14
8,00%
Είμαι μονο παθητικός καπνιστής
106
60,57%

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gademis
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε στις 20:01, 25-07-05:

Για να δούμε πόσοι είναι καπνιστές και πόσοι όχι, αλλά και τι στάση κρατάτε στις διαμάχες μεταξύ ενεργητικών και ενοχλούμενων παθητικών καπνιστών.

ΥΓ: Αφορμή για το thread αυτό είναι ο πονοκέφαλος της Michelle (αμα καπνίσει λέει πολύ μια μέρα την άλλη έχει πονοκέφαλο)... περαστικα Michelle.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gademis : 25-07-05 στις 20:05.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 20:05, 25-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από gademis
Για να δούμε πόσοι είναι καπνιστές και πόσοι όχι, αλλά κυρίως τι στάση κρατάτε στις διαμάχες μεταξύ ενεργητικών και ενοχλούμενων παθητικών καπνιστών.
Προσωπίκα αν κάποιος μου πει να σβήσω το τσιγάρο θα το σβήσω... Πότε δεν θα τσακοθώ για τέτοιο θέμα....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 20:11, 25-07-05:

Δεω έχω έρθει ποτέ σε αντιπαράθεση! Σέβομαι όταν ο άλλος δεν καπνίζει....Δεν θα καπνίσω ποτέ σε σπίτι μη καπνιστή και αν δεν αντέχω θα βγω στο μπαλκόνι να ανάψω ένα...Όσες φορές μου έχει τυχει σε ραντεβού να βγω με μη καπνιστή πάντα έκανα την ερώτηση αν μου επιτρέπει και πάντα προσέχω προς τα που πάει ο καπνός....Με έχετε γεμίσει άγχη

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη emufear
Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε στις 20:14, 25-07-05:

Μπράβο exp! Εγώ σιχαίνομαι το τσιγάρο...
Αυτός είναι ο αληθινός λόγος που δεν έχω έρθει ακόμα Σαλονίκη!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε στις 20:36, 25-07-05:

Μεγάλος αντι-καπνιστής εγώ και παθών στα χέρια ορισμένων καπνιστών. Η νέα γενιά βλέπω οτι είναι πιό προσεκτική με αυτο το θέμα αλλά έχω τύχει σε πολύ καφρίλα και γι αυτό είμαι λίγο επιθετικός καμιά φορά:
  1. Κάπνισμα κατα τη διάρκεια εξετάσεων. Και δέν αναφέρομαι μόνο σε εξετάσεις πανεπιστημίου αλλά και στις εξετάσεις του λυκείου οπου οι καθηγητές που επιστηρούσαν κάπνιζαν μέσα στην αίθουσα!
  2. Καπνισμα μέσα στο σπίτι η χειρότερα στο αυτοκίνητο (μου) χωρίς κάν να με ρωτήσουν.
  3. Καπνισμα σε χώρους οπου απαγορεύεται και απαίτηση να καπνίσουν αν τους κάνει κάποιος παρατήρηση.
  4. Και τέλος το γεγονός οτι αγνοούν όλοι τη νομοθεσία που επιβάλλει απαγορευση του καπνίσματος σε ορισμένους χώρους χωρίς να έχει κανένας κυρώσεις.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 21:49, 25-07-05:

Μονο παθητικος και ελπιζω να μεινω.

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 22:04, 25-07-05:

μονο παθητικός και περισσότερο απο όλα μου τη σπάει αυτή η ανάγκη για ένα τσιγαράκι που έχουν οι καπνιστές...

Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη gilie
H gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 435 μηνύματα.

H gilie έγραψε στις 23:31, 25-07-05:

μεγαλωσα σε σπιτι με καπνιστες αλλα δεν καπνιζω, εχω ομως συνηθησει να καπνιζει κοσμος γυρω μου, σπανιως με ενοχλει και αλαζω θεση αν αυτο σειμβει, το βρησκω βαρετο να γκρινιαζω συνεχως για το τσιγαρο

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 00:03, 26-07-05:

Καπνίζω, πίνω κι ερωτεύομαι! Αντίρρηση κανεις; Οχι; Όμορφα!

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 00:29, 26-07-05:

Είμαι δραστικά εναντίον των καπνιστών. Με τη μανία που τους δέρνει, έχουν φτάσει οι τιμές των τσιγάρων στα ύψη.

Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ]ifrit[
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 00:40, 26-07-05:

Είμαι παθητικός καπνιστής μόνο και δεν έχω καπνίσει ποτέ. Αν και είναι συντροφιά όντως, καταλαβαίνω τους καπνιστές.

Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 05:18, 26-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
Είμαι δραστικά εναντίον των καπνιστών. Με τη μανία που τους δέρνει, έχουν φτάσει οι τιμές των τσιγάρων στα ύψη.
Εμείς φταίμε ή οι εταιρίες που ανεβάζουν....
Αν είναι έτσι να σταματήσουμε να αγοράζουμε ότιδηποτε μπας και χαμηλώσουν τις τιμές

Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε στις 08:45, 26-07-05:

Εμείς φταίμε ή οι εταιρίες που ανεβάζουν....
Αν είναι έτσι να σταματήσουμε να αγοράζουμε ότιδηποτε μπας και χαμηλώσουν τις τιμές
Αυτό εννοεί. Αμα ανεβαίνουν οι τιμές αλλά δεν το κόβει κανενας λογω αυτού θεωρούν μετά οι εταιρίες το κάπνισμα ανελαστική ανάγκη και αυξάνουν την τιμή ελεύθερα.

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 08:48, 26-07-05:

Αυτό εννοεί. Αμα ανεβαίνουν οι τιμές αλλά δεν το κόβει κανενας λογω αυτού θεωρούν μετά οι εταιρίες το κάπνισμα ανελαστική ανάγκη και αυξάνουν την τιμή ελεύθερα.
Όμως δεν είναι λόγικη αυτή .... Δλδ τι έτσι και η βενζίνη ανέβει στα ύψη θα σταματήσουμε να κυκλοφορούμε με αυτοκίνητο μπας και χαμήλωσουν τις τιμές;
Εγώ πιστεύω ότι την λύση μπορεί να την δώσει μόνο το κράτος

Παράθεση

Rattlehead

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Rattlehead
Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

O Rattlehead έγραψε στις 09:17, 26-07-05:

Ρε σεις νομίζω δεν είναι οι εταιρίες που ανεβάζουν τις τιμές αλλά το κράτος που ανεβάζει το φόρο στα τσιγάρα...

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 09:23, 26-07-05:

δεν είναι οι εταιρίες που ανεβάζουν τις τιμές αλλά το κράτος που ανεβάζει το φόρο στα τσιγάρα...
H σχέση εταιριών-κράτους, είναι σχέση δούναι-λαβείν, αφού και οι δύο ενδιαφέρονται μόνο να βάλουν το χέρι στο τσέπη του κόσμου. Και ένα εμπάργκο στα τσιγάρα δεν θα ήταν καθόλου άσχημο...

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 09:28, 26-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
H σχέση εταιριών-κράτους, είναι σχέση δούναι-λαβείν, αφού και οι δύο ενδιαφέρονται μόνο να βάλουν το χέρι στο τσέπη του κόσμου.
Χεχε και μια φόρα που θα συφνωνήσω 100% μαζί σου

Παράθεση

antonis_wrx

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη antonis_wrx
Ο antonis_wrx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 116 μηνύματα.

O antonis_wrx έγραψε στις 10:44, 26-07-05:

παθητικός γιατί απλά δεν μου άρεσε. Αν και δεν έχω πρόβλημα σε χώρους με καπνό και γενικά να καπνίζουν ή υπόλοιποι στην παρέα/τραπέζι.

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,020 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 11:00, 26-07-05:

Και εγώ παθητικός είμαι.. αν και με ενοχλούν πολύ όταν οι γύρω καπνίζουν και ο καπνός έρχεται πάνω μου, , δε μιλάω.

Δε σκοπεύω να ξεκινήσω ποτέ να καπνίζω.

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 11:45, 26-07-05:

Φανατική καπνίστρια από τα 16 μου.
Πιστεύω ότι ο μόνος τρόπος για να μας καταλάβουν οι αντι-καπνιστές και να συμμεριστούν τον καημό μας, είναι αν μας θεωρήσουν άρρωστους (γιατί στην ουσία αυτό είμαστε, εξαρτημένα πρεζάκια της πίσσας και της νικοτίνης) και μας αντιμετωπίσουν ως αρρώστους. Σαφώς και καταλαβαίνω ότι κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να αναπνέει τον καπνό μου, αλλά guys δεν το ελέγχω. Όταν με πιάσει η διάθεση να κάνω τσιγάρο πρέπει να κάνω τσιγάρο. Όταν μου το απαγορέψουν αρχίζουν να χτυπάνε κουδουνάκια στο κεφάλι μου και μου κάνουν πολύ πιο έντονη την διάθεση για λίγο καρκίνο στα πνευμόνια μου...... Ανωμαλία, έτσι?

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 12:03, 26-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen
Πιστεύω ότι ο μόνος τρόπος για να μας καταλάβουν οι αντι-καπνιστές και να συμμεριστούν τον καημό μας, είναι αν μας θεωρήσουν άρρωστους (γιατί στην ουσία αυτό είμαστε, εξαρτημένα πρεζάκια της πίσσας και της νικοτίνης) και μας αντιμετωπίσουν ως αρρώστους. Σαφώς και καταλαβαίνω ότι κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να αναπνέει τον καπνό μου, αλλά guys δεν το ελέγχω. Όταν με πιάσει η διάθεση να κάνω τσιγάρο πρέπει να κάνω τσιγάρο. Όταν μου το απαγορέψουν αρχίζουν να χτυπάνε κουδουνάκια στο κεφάλι μου και μου κάνουν πολύ πιο έντονη την διάθεση για λίγο καρκίνο στα πνευμόνια μου...... Ανωμαλία, έτσι?
Αν και καταλαβαίνω το σκεπτικό σου εγώ ακολουθώ το εξής: Όταν κάποιος δεν θέλει να είναι παθιτικός καπνιστής δεν κάνω το τσιγάρο. Δεν μπορώ να αναγκάσω κάποιον να αναπνέει δυλητήριο μόνο και μόνο επειδή είμαι πρεζάκιας. Βασικά το βλέπω ως μια δοκιμασία με τον ευατό μου αν μπορώ να μείνω μακρία από το τσιγάρο αν το θελήσω... Βέβαια εμένα μου την δίνει όταν κάποιος σε κοιτάει λόξα μόνο και μόνο επειδή καπνίζεις ....

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 12:07, 26-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Αν και καταλαβαίνω το σκεπτικό σου εγώ ακολουθώ το εξής: Όταν κάποιος δεν θέλει να είναι παθιτικός καπνιστής δεν κάνω το τσιγάρο. Δεν μπορώ να αναγκάσω κάποιον να αναπνέει δυλητήριο μόνο και μόνο επειδή είμαι πρεζάκιας. Βασικά το βλέπω ως μια δοκιμασία με τον ευατό μου αν μπορώ να μείνω μακρία από το τσιγάρο αν το θελήσω... Βέβαια εμένα μου την δίνει όταν κάποιος σε κοιτάει λόξα μόνο και μόνο επειδή καπνίζεις ....
Αν κάποιος μου το ζητήσει ευγενικά να μην καπνίσω, τότε δεν θα το κάνω. Είναι βέβαια θέμα χρόνου πότε θα σηκωθώ και θα πάω κάπου όπου θα μπορέσω να απολαύσω το τσιγαράκι μου. Έχω παρατηρήσει επίσης ότι μπορεί να περάσει αρκετή ώρα και να μην καπνίσω επειδή ΔΕΝ ΘΕΛΩ, αν όμως κάποιος μου ζητήσει να μην το κάνω τότε αρχίζω και τρώγομαι πότε θα ανάψω τσιγάρο. Λειτουργώ εντελώς αντιδραστικά και δεν μπορώ να το ελέγξω, δυστυχώς.....

Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

H gilie έγραψε στις 12:09, 26-07-05:

αν εσυ νιωθεις αρρωστη θα πρεπει εσυ να νοσηλευθεις και οχι να αρρωστησεις και μενα ντε και καλα...ξαναλεω οτι δεν ειμαι φανατικη αντικαπνιστρια αλλα η λογικη σου ειναι λιγο...πως να το πω...οπως βολευει εσενα

ερωτηση κρισεως: εχεις ενα παιδι με αλλεργικο ασθμα στα 5 του (δεν το ευχομαι ουτε σε σενα ουτε σε κανεναν απλα βαζω ενα παραδειγμα) και το χεις παρει μαζι σου σε ενα εστιατοριο, ενας κυριος διπλα καπνιζει και οταν του ζητας να το σβησει λογω ασθενειας του μικρου σου λεει πως και εκεινος ειναι "αρρωστος" τι κανεις? αν ηταν δικο μου το παιδι ισως και να χτυπουσα για πρωτη φορα ανθρωπο...

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 12:26, 26-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από gilie
αν εσυ νιωθεις αρρωστη θα πρεπει εσυ να νοσηλευθεις και οχι να αρρωστησεις και μενα ντε και καλα...ξαναλεω οτι δεν ειμαι φανατικη αντικαπνιστρια αλλα η λογικη σου ειναι λιγο...πως να το πω...οπως βολευει εσενα

ερωτηση κρισεως: εχεις ενα παιδι με αλλεργικο ασθμα στα 5 του (δεν το ευχομαι ουτε σε σενα ουτε σε κανεναν απλα βαζω ενα παραδειγμα) και το χεις παρει μαζι σου σε ενα εστιατοριο, ενας κυριος διπλα καπνιζει και οταν του ζητας να το σβησει λογω ασθενειας του μικρου σου λεει πως και εκεινος ειναι "αρρωστος" τι κανεις? αν ηταν δικο μου το παιδι ισως και να χτυπουσα για πρωτη φορα ανθρωπο...

Διακρίνω μια επιθετική διάθεση ή κάνω λάθος?
Anyway..... Αν διαβάσεις το αμέσως επόμενο μου μήνυμα, θα καταλάβεις, ότι δεν υποχρεώνω κανέναν να εισπνέει τον καπνό μου, αλλά φροντίζω να είμαι διακριτική. Εξηγούσα απλά στον Bone πώς λειτουργεί το μυαλό μου στην απαγόρευση.
Όσο για το ερώτημά σου, θα φρόντιζα το παιδί μου να το κυκλοφορώ σε υγιεινό περιβάλλον, και σε χώρους για μη καπνίζοντες.

Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

H gilie έγραψε στις 12:36, 26-07-05:

Διακρίνω μια επιθετική διάθεση ή κάνω λάθος?
Anyway..... Αν διαβάσεις το αμέσως επόμενο μου μήνυμα, θα καταλάβεις, ότι δεν υποχρεώνω κανέναν να εισπνέει τον καπνό μου, αλλά φροντίζω να είμαι διακριτική. Εξηγούσα απλά στον Bone πώς λειτουργεί το μυαλό μου στην απαγόρευση.
Όσο για το ερώτημά σου, θα φρόντιζα το παιδί μου να το κυκλοφορώ σε υγιεινό περιβάλλον, και σε χώρους για μη καπνίζοντες.
οχι απλα κουβεντα κανουμε

σε ενα ferry boat Χειμωνα και χωρις αλλες διαθεσημες θεσεις ας πουμε? (ναι ειμαι απο νησι) ας μην παιζουμε με τις λεξεις, αυτο που σε ρωταω ειναι αν πραγματικα θεωρεις οτι νοσεις ή απλα εξεπατεις ετσι τον εαυτο σου...Οχι δεν διαβασα το μηνυμα του exposed, καταλαβαινω οτι πριν χρησιμοποιησες μια υπερβολη (αποκαλοντας σε πρεζακι) για να περιγραψεις μια κατασταση αλλα δυστηχως εχω παρει τετοια απαντηση σε καραβι για την ξαδελφη μου η απαντηση ηταν: αν δε μπορει το κοριτσακι να παει στο καταστρωμα (Δεκεμβρης μεσοπελαγα!!) δε ειπε οτι ειναι αρρωστος αλλα θα τον βολευε να διαβαζε την απαντηση σου εδω μεσα συγουρα...στην Ελλαδα του 2005 δεν ειναι παντα ευκολο να φροντηζεις!!

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 12:41, 26-07-05:

Εγώ την μόνη λύση που βλέπω είναι οι καπνίστες όταν τους ζητηθεί να μην καπνίζουν αλλά και μη καπνιστές να το ζητούν ευγενικά....

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 13:27, 26-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από gilie
οχι απλα κουβεντα κανουμε

σε ενα ferry boat Χειμωνα και χωρις αλλες διαθεσημες θεσεις ας πουμε? (ναι ειμαι απο νησι) ας μην παιζουμε με τις λεξεις, αυτο που σε ρωταω ειναι αν πραγματικα θεωρεις οτι νοσεις ή απλα εξεπατεις ετσι τον εαυτο σου...Οχι δεν διαβασα το μηνυμα του exposed, καταλαβαινω οτι πριν χρησιμοποιησες μια υπερβολη (αποκαλοντας σε πρεζακι) για να περιγραψεις μια κατασταση αλλα δυστηχως εχω παρει τετοια απαντηση σε καραβι για την ξαδελφη μου η απαντηση ηταν: αν δε μπορει το κοριτσακι να παει στο καταστρωμα (Δεκεμβρης μεσοπελαγα!!) δε ειπε οτι ειναι αρρωστος αλλα θα τον βολευε να διαβαζε την απαντηση σου εδω μεσα συγουρα...στην Ελλαδα του 2005 δεν ειναι παντα ευκολο να φροντηζεις!!
Εφόσον μου είναι πάρα πολύ δύσκολο να κόψω αυτή τη τόσο κακή συνήθεια, σε σχέση με κάποιες άλλες που δεν απαιτούν τόσο προσπαθεια, σαφώς και θεωρώ τον εαυτό μου πρεζάκι της πίσσας και της νικοτίνης. Όταν ξυπνάω το πρωί και δεν μπορώ να ανοίξω τα μάτια μου χωρίς μια τζούρα καφέ με τσιγάρο, όταν τελειώνοντας το φαγητό μου δεν μπορώ να χωνέψω αν δεν βάλω λίγο καπνό στο στομάχι μου, θεωρώ ότι ο εθισμός μου είναι σε πολύ μεγάλο βαθμό και δεν κρύβομαι πίσω από το δάχτυλό μου. Σαφώς και έχω πρόβλημα, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι έτσι δικαιολογώ την στάση μου απέναντι στους αντι-καπνιστές και μη. Όταν μου ζητηθεί ΕΥΓΕΝΙΚΑ να μην καπνίσω, δεν θα το κάνω με όλη μου την καρδιά. Οτιδήποτε και αν μου ζητηθεί ευγενικά είμαι πρόθυμη να το προσφέρω, όχι να σβήσω ένα χαζο-τσίγαρο. Αλίμονο! Πόσο περισσότερο για ένα παιδάκι.
Στην περίπτωση που αναφέρεις, με το δίκιο σου εξοργίστηκες διότι ο τύπος ήταν θρασσύτατος και για πολλές σφαλιάρες. Ποτέ και με τίποτα δεν μπορείς να βάλεις στο ίδιο τσουβάλι ένα παιδάκι ή έναν ηλικιωμένο με όλους τους υπόλοιπους.

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 14:29, 26-07-05:

Κάπνιζα 11 χρόνια και το έχω κόψει 1 χρόνο και. Δεν θα κάτσω να αραδιάσω τα εκατομύρια οφέλη που έχει γιατι εμένα με άλλαξε γενικά σαν άνθρωπο σε όλους τους τομείς της ζωής μου. Το έκοψα μαχαίρι και στην τελικη δεν το μεγαλοποίησα με τσιχλες νικοτίνης και απεγνωσμένες κινήσεις να μην με πιάσει η έλληψη νικοτίνης. Απλά το πολέμισα για τις 3 πρώτες μέρες και μετά μέρα με την μέρα απομακρυνόταν η επιθυμία.
Αυτο που θέλω να πω ειναι ότι όλοι έχουν το δικαιωμα και καλό είναι οι αντικαπνιστές να σέβονται κάποια πράγματα στους καπνιστές και να σταματήσουν γενικά να τους την λένε. Στην τελική ποιο σιχαμερό είναι απο ένα μ****α να σκαλήζει την μύτη του δίπλα σου απο το καπνίζει ένα τσιγάρο κάποιος. Το δίκιο είναι κάπου στην μέση. Στο σπίτι μου επιτρέπω το κάπνισμα αλλα φυσικά μονο στο σαλόνι και στο αμάξι μπορεί όποιος θέλει να καπνίσει αλλα με ανοικτά τα παράθυρα μόνο. Ας σεβαστούμε και τις πλευρές και στην τελική ας καταλάβουμε ότι κανένας απο τους 2 δεν έχει απόλυτο δίκιο-άδικο!

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 17:10, 26-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από yiannis
Κάπνιζα 11 χρόνια και το έχω κόψει 1 χρόνο και. Δεν θα κάτσω να αραδιάσω τα εκατομύρια οφέλη που έχει γιατι εμένα με άλλαξε γενικά σαν άνθρωπο σε όλους τους τομείς της ζωής μου. Το έκοψα μαχαίρι και στην τελικη δεν το μεγαλοποίησα με τσιχλες νικοτίνης και απεγνωσμένες κινήσεις να μην με πιάσει η έλληψη νικοτίνης. Απλά το πολέμισα για τις 3 πρώτες μέρες και μετά μέρα με την μέρα απομακρυνόταν η επιθυμία.
Εγώ αυτό που φοβάμαι είναι να μην έρθει η ώρα να το κόψω και να μην μπορώ

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 12:26, 27-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Εγώ αυτό που φοβάμαι είναι να μην έρθει η ώρα να το κόψω και να μην μπορώ
Μια ιδέα είναι! οι 3 πρώτες μέρες είναι δύσκολες μετά όμως μέρα με την μέρα χαλαρώνει η πιέση (έλλειψη νικοτίνης) Μετα τις πρώτες μέρες οι "κρίσεις" έλλειψης νικοτήνης περιορίζονται σε 2-3 λεπτά αν το ξεπεράσεις είσαι οκ.

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 12:56, 27-07-05:

20 τσιγάρα να έχω κάνει σε όλη μου τη ζωή (με μπόλικο αλκοόλ να ρέει ήδη στις βλέβες μου ). γενικά με ενοχλεί πολύ ο καπνός, αλλά στις συγκεκριμένες περιπτώσεις το είχα ανάγκη :o.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 13:43, 27-07-05:

Ουφ..έγραφα πόση ώρα πρίν και την ώρα που πάτησα το sent μου έβγαλε μήνυμα ότι δεν ήμουν συνδεμένη (κοινώς είχε περάσει κάποια ώρα και με πέταξε )
Πάμε πάλι αλλά αυτή τη φορά θα γράψω λιγότερα
Είμαι καπνίστρια περίπου 15 χρόνια και φροντίζω πάντα (και τα 15 χρόνια) να σέβομαι τον χώρο που βρίσκομαι και τους συνανθρώπους μου ζητώντας πάντα την άδεια τους.
Δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ μου κάποιο πρόβλημα συμπεριφοράς και ίσως να έχει να κάνει και με τη δική μου συμπεριφορά.

Πιστεύω ότι και οι καπνιστές και οι μη καπνιστές έχουν ο καθένας το δικό του δίκιο και το πρόβλημα ξεκινάει από έλλειψη σεβασμού του ενός για τον άλλο και από τις δύο πλευρές.
Ας μην ξεχνάμε ότι μιλάμε για ανθρώπους....

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 14:04, 27-07-05:

Χμμμ εγώ καπνίζω συστηματικά απο τα 17 μου (αν και το δοκίμασα στα 15 ωστόσο το έκοψα λίγο πιο μετά και το ξαναξεκίνησα στα 17). Πλέον καπνίζω πολύ κάθε μέρα (1 πακέτο και βάλε) αλλά ευτυχώς πολύ ελαφριά τσιγάρα (0.1/1 για τους γνωρίζοντες). Αν μου ζητήσει κάποιος να το σβήσω θα προσπαθήσω απλά να απομακρυνθώ απο αυτόν όσο μπορώ περισσότερο για να το καπνίσω με την ησυχία μου και μόνο αν αυτό δεν γίνεται θα το σβήσω. Προς το παρόν καπνίζω κυρίως επειδή το θέλω (όχι οτι δεν είμαι εξαρτημένη αλλά μου αρέσει, δεν θέλω να το κόψω) και ελπίζω όταν έρθει η ώρα να το κόψω (πχ λόγω εγκυμοσύνης) να τα καταφέρω. Πάντως ΄σοο κι αν χρειαστεί να παιδευτώ ποτέ δεν θα κάπνισω κατα τη διάρκεια εγκυμοσύνης ή κοντά σε μικρό παιδι, το θεωρώ εγκλημα.

Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε στις 18:23, 27-07-05:

Αυτό είναι το μεγαλύτερο ανέκδοτο στον ελλαδικό χώρο. Οι μόνοι χώροι για μή καπνιστές στους οποίους απαγορέυεται πραγματικά το κάπνισμα είναι στα νοσοκομεία, τα αεροπλάνα, άντε και σε κανα χλιδατο πλοίο. Ακόμα και εκεί υπάρχει πάντα κάποιος κάφρος που επιμένει παρά τις παρατηρήσεις να καπνισει. Πέστε μου εσείς σε πόσες καφετέρειες βλέπετε πλέον 50-50 καπνιστών και μή καπνιστών; Ακόμα και αν υπάρχουν οι περισσότερες παρέες ακόμα και ένα καπνιστή να έχουν αυτός τους τραβάει σε μή καπνιστών θέσεις, αλλά το δίλημμα λύθηκε γιατι μόνο το flocafe ηξερα στα χανιά που το έκανε αυτό για τον πρώτο χρόνο.

Πλέον καπνίζω πολύ κάθε μέρα (1 πακέτο και βάλε) αλλά ευτυχώς πολύ ελαφριά τσιγάρα (0.1/1 για τους γνωρίζοντες).
Πρόσφατα είδα σε εφημερίδα ανακοίνωση της philip morris που λέει οτι τα "ελαφριά" τσιγάρα δεν πρέπει να θεωρούμε οτι κάνουν ανάλογα λιγότερο κακό λόγω του τρόπου απορρόφησής τους απο τον οργανισμό. Την ίδια άποψη την έχω ακούσει και σε κάποια εκπομπή της ΝΕΤ.

Πάντως crazyhelen εσύ που λές οτι είσαι junkey είσαι η καλύτερη υποψήφια να το κόψεις γιατι ακριβώς έχεις αυτή την άποψη. Οι περισσότεροι που ξέρω που το έχουν κόψει ηταν μανιώδεις καπνιστές που κάποια στιγμή αηδίασαν με τον εαυτό πους.

Βλέπω πάντως οτι όλοι σχεδόν είναι ηπιοι σε συμπεριφορά καπνιστές και εχω ελπίδες οτι θα μειωθεί η καφρίλα. Και δια του λόγου το αληθές, ατάκα σε εμένα απο το διπλανό μου σε αμφιθέατρο πρίν να αρχίσει η εξέταση: "Τώρα που θα ρωτήσω αν μπορώ να καπνίσω και ο επιτηρητής πεί πως ναι αν δεν ενοχλώ κανέναν μην τυχών και πείς οτι σε ενοχλεί εσένα όπως έκανες προχθες!!"

Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

H gilie έγραψε στις 19:01, 27-07-05:

, ατάκα σε εμένα απο το διπλανό μου σε αμφιθέατρο πρίν να αρχίσει η εξέταση: "Τώρα που θα ρωτήσω αν μπορώ να καπνίσω και ο επιτηρητής πεί πως ναι αν δεν ενοχλώ κανέναν μην τυχών και πείς οτι σε ενοχλεί εσένα όπως έκανες προχθες!!"
....................

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 10:01, 28-07-05:

Αυτό είναι το μεγαλύτερο ανέκδοτο στον ελλαδικό χώρο. Οι μόνοι χώροι για μή καπνιστές στους οποίους απαγορέυεται πραγματικά το κάπνισμα είναι στα νοσοκομεία, τα αεροπλάνα, άντε και σε κανα χλιδατο πλοίο. Ακόμα και εκεί υπάρχει πάντα κάποιος κάφρος που επιμένει παρά τις παρατηρήσεις να καπνισει.

Πάντως crazyhelen εσύ που λές οτι είσαι junkey είσαι η καλύτερη υποψήφια να το κόψεις γιατι ακριβώς έχεις αυτή την άποψη. Οι περισσότεροι που ξέρω που το έχουν κόψει ηταν μανιώδεις καπνιστές που κάποια στιγμή αηδίασαν με τον εαυτό πους.
Καταρχάς, η καφετέρεια, δεν νομίζω ότι είναι χώρος που θα συναντήσεις πολλά παιδιά, οπότε καταλαβαίνεις ότι δεν είχα κάτι τέτοιο στο μυαλό μου. Βέβαια, τώρα που προσπαθώ να σκεφτώ μέρη, δεν μου έρχεται και τίποτα στο μυαλό, εκτός από κάποια πολύ καλά εστιατόρια, τα οποία και πάλι όταν έχει πολύ κόσμο, περισσότερο με τεκέδες μοιάζουν παρά με εστιατόρια. Τελικά μάλλον μόνο τους παιδότοπους και στα πάρκα μπορεί να βρεις λίγο καθαρό αέρα!
Όσο για το αν μπορώ να κόψω το τσιγάρο στη φάση που βρίσκομαι..... χμ.... Δεν λέω να το πάρω απόφαση να μπω σε αυτή τη διαδικασία, γιατί φοβάμαι ότι θα παχύνω. :o

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 14:43, 28-07-05:

Καταρχάς, η καφετέρεια, δεν νομίζω ότι είναι χώρος που θα συναντήσεις πολλά παιδιά, οπότε καταλαβαίνεις ότι δεν είχα κάτι τέτοιο στο μυαλό μου. Βέβαια, τώρα που προσπαθώ να σκεφτώ μέρη, δεν μου έρχεται και τίποτα στο μυαλό, εκτός από κάποια πολύ καλά εστιατόρια, τα οποία και πάλι όταν έχει πολύ κόσμο, περισσότερο με τεκέδες μοιάζουν παρά με εστιατόρια. Τελικά μάλλον μόνο τους παιδότοπους και στα πάρκα μπορεί να βρεις λίγο καθαρό αέρα!
Όσο για το αν μπορώ να κόψω το τσιγάρο στη φάση που βρίσκομαι..... χμ.... Δεν λέω να το πάρω απόφαση να μπω σε αυτή τη διαδικασία, γιατί φοβάμαι ότι θα παχύνω. :o
Εγώ πάλι έχω παρατηρίσει ότι τα καταστήματα που σέβονται τον ευατό τους έχουν τους κατάληλους εξοπλισμούς που δεν γίνεται κάθολου τεκές.....

Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 14:06, 29-07-05:

Δεν έχει μπει πάλι τέτοιο θέμα με τοκάπνισμα στα διάφορα????
κι εγώ παθητική καπνίστρια είμαι και όντως πιστεύω είναι όλα θέμα μυαλού για να κοπέι το κάπνισμα και να παρθεί η απόφαση τέρμα το κάπνισμα
βέβαια ξέρω εύκολο να το λές δύσκολο να το κάνεις

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 14:34, 29-07-05:

γιατι δεν υπαρχει η επιλογη "ΔΕΝ ΚΑΠΝΙΖΩ" ????

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 14:37, 29-07-05:

υπάρχει, κάτου κάτου.

Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 14:43, 29-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από Giovanna
γιατι δεν υπαρχει η επιλογη "ΔΕΝ ΚΑΠΝΙΖΩ" ????
ούτε εγώ καπνίζω αλλά δεν νομίζω να μην έχεις συναναστροφές με κάποιον που καπνίζει αρα χωρίς να το θέλουμε γίνομαστε καπνιστές,παθητικοί

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 16:28, 29-07-05:

μμμ, ναι, εχεις δικιο! αλλα αμα σου πω οτι κανενας απο την παρεα δεν καπνιζει?
μαλλον ειμαστε απο τις λιγες παρεες...

Παράθεση

Nessa NetMonster

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nessa NetMonster
H Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 361 μηνύματα.

H Nessa NetMonster έγραψε στις 13:10, 01-08-05:

Εγώ είμαι αντικαπνίστρια. Μέχρι τώρα έδειχνα ανοχή στους καπνιστές, αλλά με αυτά που βλέπω έχω πάρει ανάποδες και θα αρχίσω να τους τη μπαίνω

Καταρχάς αυτοί που καπνίζουν μέσα στο αμφιθέατρο την ώρα που γράφουμε είναι για μπάτσες. Δυο-τρεις ώρες είναι ρε φίλε, κάπνισε πριν και μετά. Τόσο πια το έχεις ανάγκη;
Επίσης πρέπει κάποιος επιτέλους να προτείνει ψήφισμα στο τμήμα μας (ηλεκτρολόγοι) για να μην καπνίζουν στις συνελεύσεις. Καπνίζουν σε υπερβολικό βαθμό. Γίνεται τέτοιο απίστευτο ντουμάνι που διώχνουν κόσμο. Δηλαδή υπάρχουν φοιτητές που θα ήθελαν να συμμετέχουν στη συνέλευση και δεν πάνε γιατί δεν αντέχουν τον καπνό! Μόνο σε εμένα φαίνεται απαράδεκτο αυτό; Πώς εσύ κύριε καταπατάς το δικαίωμά μου να πηγαίνω στη συνέλευση κάτω από ανθρώπινες συνθήκες, να μπορώ να παρακολουθώ, να λέω τη γνώμη μου και να ψηφίζω... Δε μπορείς να πας παραέξω να κάνεις το τσιγάρο σου; Ο φασισμός των καπνιστών!

Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε στις 14:04, 01-08-05:

Επίσης πρέπει κάποιος επιτέλους να προτείνει ψήφισμα στο τμήμα μας (ηλεκτρολόγοι) για να μην καπνίζουν στις συνελεύσεις.
Δεν χρειάζεται κάν ψήφισμα. Το κάπνισμα απαγορέυεται δια νόμου σε όλα τα σχολεία, ΑΕΙ και ΤΕΙ. Κανονικά ούτε ο πρύτανης μέσα στο γραφείο του δεν μπορεί να καπνίσει.

Δεν θα ξεχάσω ποτέ στο ΙΤΕ στο Ηράκλειο ενα σκηνικό που είχε γίνει. Ημουν μέσα σε γραφείο καθηγητή και μπουκάρει μέσα μια γραμματέας χωρίς να χτυπήσει για να μας πιάσει άν τυχόν καπνίζαμε (εχει κεντρικό κλιματισμό και της είχε μυρίσει καπνός απο κάπου). Αλλά το ασυλο κάνει μερικές φορές τον κόσμο να νομίζει οτι δέν ισχύουν οι νόμοι..

Εδώ να δώσω και το link για την ευρωπαική καμπάνια κατά του τσιγάρου. Δείτε τις κορυφαίες διαφημήσεις όσοι δεν τις έχετε πετύχει στην TV (είναι αυτές με τις καραμούζες αντι για τσιγάρα).

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gademis : 01-08-05 στις 15:04.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 17:04, 01-08-05:

Πάντως παρ'οτι καπνίστρια, αυτό το ντουμάνι μέσα στις συνελευσεις κι εμένα με ένοχλει...

Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

H gilie έγραψε στις 17:33, 01-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από Giovanna
και γω εχω 2 χρονια τωρα που ετυχε να μη συνανστερφομαι ιδιετερα με καπνιστες και το σπιτακι μου μυριζει φρεσκαδα! το πως το χαιρομαι δε λεγεται ...στο γραφειο ομως υποφερω γιατι μαζευεται το σοι μου την ωρα που δουλευω και καπνιζει και πολλες φορες κλεινω το airco και ανοιγω τα παραθυρα!

Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε στις 18:40, 01-08-05:

Ε δεν νομιζω να μήν έχεις εκτεθεί ποτέ σε καπνό; Σε club, εστιατόριο, καφετέρια, στη δουλειά, λεωφορείο η ταξί, στο σχολείο, απο γονείς ίσως; Ο λόγος που δέν έβαλα επιλογί "δεν καπνίζω" ήταν για να δείξω αυτό ακριβώς το πράγμα. Aν παρ όλα αυτά επιμένεις οτι δεν καπνίζεις να το βαλω.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gademis : 01-08-05 στις 18:42.
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 18:40, 01-08-05:

Δεν χρειάζεται κάν ψήφισμα. Το κάπνισμα απαγορέυεται δια νόμου σε όλα τα σχολεία, ΑΕΙ και ΤΕΙ. Κανονικά ούτε ο πρύτανης μέσα στο γραφείο του δεν μπορεί να καπνίσει.
Δλδ όλοι οι καθηγήτες είναι παράνομοι.... Και αυτοί που καπνίζουν στα σχολεία κτλ κτλ , αλλά και αυτοί που κάνουν τα στραβά μάτια;

Ξέρεις μήπως σε ποίο κώδικα είναι και ποίος είναι ο αριθμός του άρθου; Θέλω να την λέω σε κάνεναν καθηγήτη αν μου το παίζει και κάλα σωστός καθηγητής κτλ κτλ :o

Παράθεση

billthevampire

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη billthevampire
Ο billthevampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 210 μηνύματα.

O billthevampire έγραψε στις 06:43, 17-08-05:

Πριν 3 μήνες παθητικός, τώρα καπνιστής.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 06:46, 17-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από billthevampire
Πριν 3 μήνες παθητικός, τώρα καπνιστής.
Απο 14 ετών???
Βρε μήπως έγραψες λάθος την ηλικία?

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους