Αρχείο από το παιχνίδι

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Στον 1ο γυρο βρε συ, τιποτα δε σημαινει τιποτα. Αλλωστε δεν ηθελα να φορεσω ταμπελα "κοιταξτε ειμαι ο ρουφιανος" με το καλημερα :P
Σε είχαν ψηφίσει και θα ΑΠΟΧΩΡΟΥΣΕΣ!!!
Κανε κατι να μας βοηθησεις....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Ασε Ηρω υπαρχουν και μεγαλυτεροι :whistle:...οποτε μη μιλας για ηλικιες:P
E γιαυτό το ΄πα ρε Neraida..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Συγχαρητήριαααααααααααααααααααα πολιτάκιααααααααααααααα!!!!!!! :D
Μπορεί να φαγωθήκατε στην αρχή, κάποια στιγμή σκέφτηκα μήπως υπάρχει και 5ος δολοφόνος και δεν το ξέραμε :P, αλλά στο τέλος νικήσατε!

Για ρουφ αν είχε μείνει ο Λόριεν ήταν σίγουρο οτι θα λέγαμε αυτόν, αλλά και η Neraida είχε κολλήσει τόσο σε Niyia και kakerlak που ήταν η μοναδική μας υποψήφια! Πάντως Neraida έπαιξες πολύ καλά σε αυτό το γύρο! Να συνεχίζεις να παίζεις έτσι! ;)

Εγώ δολοφόνος ΔΕΝ θέλω να ξαναμπώ! Τουλάχιστον σαν πολίτης μπορώ να δικαιολογήσω το άθλιο παίξιμό μου! :redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Έχει πολύ πλάκα να βλέπει το παιχνίδι κάποιος σαν θεατής χωρίς να ξέρει τους ρόλους.

Μέχρι το τέλος πίστευα ότι η Resident Evil είναι δολοφόνος. Το προσπάθησε πολύ να μοιάζει killer. Αντικειμενικά μιλώντας :P

oυ να μου χαθείς κι εσύ!

Εγώ πάντως προσφέρομαι για ΣουΕ στον επόμενο γύρο...

Γιατί και στον επόμενο πάλι πολίτη θα με κάνετε και τότε δεν το γλυτώνει κανείς το ...ξεμάλλιασμα [:P] να πρέπει να αποδείξω ότι είμαι πολίτης επειδή... έχω καιρό να κάνω δολοφόνος και παίζω πάντα :P

Επίσης ξαναλέω, προτίνω να βάλουμε ρόλο επίσημα τον "τρελό" γιατί θεωρώ ότι μου πάει γάντι :P

Επίσης όταν τελικά κατέληξε ντέρμπυ Νεράιδας-κάκερλακ αλλά στην αρχή έφευγα πανηγυρικά νομίζω ότι... το μάτι μου είχε γυρίσει πολύ ανάποδα και παίζει και να ...γυάλιζε με αυτά που διάβαζα :P

Επίσης, να ζητήσω δημοσίως ένα συγγνώμη από την Ηρώ που λόγω της παραπάνω ... κατάστασής μου την...πήρα και την σήκωσα που, οκ, να τη σκοτώσω ήθελα αλλά παραήμουνα κακιασμένη μαζί της at that point :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Επίσης ξαναλέω, προτίνω να βάλουμε ρόλο επίσημα τον "τρελό" γιατί θεωρώ ότι μου πάει γάντι :P

Ναι, συμφωνώ! Στα τρια τελευταία παιχνίδια άνετα διεκδηκείς τον ρόλο με τόσες αλλαγές ψήφου που κάνεις! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Οκ...ήμασταν έλεος....

Με το καλημέρα βγάλαμε τον ρουφιάνο και μετά την νοσοκόμα :P

Πάντως είμαστε πολύ τυχεροί :D

Και ΡΕ πρωινά ΔΟΥΛΕΥΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!
Και σε είχα και για δολοφόνο αλλοπρόσαλλη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Doooo....φτου σου!:P
βρέχει?!?!?!?!?!?!?!?
γιατί μαρή με φτυνς? τι σου'κανα και φτυνςςςςςςςς (τραγουδιστά αυτό)

"Επίσης η ντου... για προσωπικό της λόγο ήταν πιθανό να μη μπορεί να συμμετέχει κανονικά και η κοπέλα η πρώτη της δουλειά, αντί να κοιτάει το πρόβλημα της ήταν να με πάρει τηλέφωνο να μου πει ότι υπάρχει πρόβλημα κι ΙΣΩΣ δεν θα μπορεί να αντεπεξέλθει όσο καλά θα ήθελε
Της είπαμε να κάτσει κι όσο μπορεί....
..κι αυτή το ξέχεσε!!!" :D:D:D
εγώ ήμουν η περίπτωση που εξεταζε η Σουέ στο τσατ:) έβλεπα τα σενάρια του φανταγκούλη να δίνουν και να παίρνουν κι είχα χεθτεί στο γέλιο:)

ωραίο παιχνίδι!!! το δικό μου σκεπτικό ήταν απλό: με δοσμένους δολοφόνους Κακερ και Νίγια, θεώρησα ότι και οι υπόλοιποι δύο θα ήταν λόου προφάιλ παίχτες, οπότε δεν είχα άλλη επιλογή παρά να την πέσω στα μεγάλα "ονόματα"...μου ήρθε η ιδέα της επανάστασης, και την προχώρησα:D (φανταγκούλη μου σοοοοοορρυυ για τα νεύρα-κρόσσια:P)
επίσης:
δολοφόνια, εκτός από προβλημα εντοπισμού ρουφιάνου είχατε και πρόβλημα εντοπισμού τσιρακίου!!! οι δύο ψήφοι σας με έβγαλαν νωρίς:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Σε είχαν ψηφίσει και θα ΑΠΟΧΩΡΟΥΣΕΣ!!!
Κανε κατι να μας βοηθησεις....:P
E....πηρα 2 ψηφους μαζεμενους απο πολιτες, τα τελευταια 3-4 λεπτα πριν την ληξη της 1ης ψηφοφοριας! Τι να βοηθησω και πότε ; :P

Επίσης ξαναλέω, προτίνω να βάλουμε ρόλο επίσημα τον "τρελό" γιατί θεωρώ ότι μου πάει γάντι :P
Ειχα κανει μια τετοιου ειδους προταση στην ΣΕ λιιιιγο πριν αρχισει αυτος ο γυρος :P

Λοιπόν Lorien, αν τελικά στο τέλος του παιχνιδιού βγεις πολίτης (που δεν το νομίζω), τότε την επόμενη φορά δεν θα σε παρεξηγούμε που θα γράφεις πολύ και με "επιχειρήματα" :P
Γιατι "επιχειρηματα" σε εισαγωγικα ; Δεν ειδα να αντικρουει κανείς ενα. Αυτο που παραπονιεσαι οτι κανουν οι αλλοι με σενα, το εκανες με μενα. Φτου σου ! :tongue:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Θέλω είμαι ΣουΕ και στον επόμενο γύροοο!
Μόλις σκέφτηκα κάτι υπεροχότατους συνδυασμούς για δολοφόνια- να τραβάτε τα μαλλιά σας!!
:angel: :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Αλλά για τη niyia και τα συμπεράσματα σας λόγω niyia είστε απαράδεκτοι!!
Δηλαδή το ότι επέμενες σε έναν παίκτη που τελικά έφυγε από απουσίες, δεν ήταν ύποπτο; :worry:
Fandagoσαν νοσοκόμα 1000 μπράβο, αλλά γενικά έπαιξες άθλια!
Μαζί με Ηρώ και Bill slayer μας ανακυρήσω χειρότερη 4αδα του γύρου!:P:lol:
Says who? Πες μου εκτός του ότι ψήφισες kakerlak όπως και πολλοί άλλοι, τι καλό έκανες. Μόνο να κατηγορείς Ηρώ, fandago και Resident, δηλαδή δύο πολίτες και μία νοσοκόμα :P
Τουλάχιστον βοήθησα να φύγει το τσιράκι (απορώ γιατί κανείς δεν πίστευε ότι η dooo ήταν τσιράκι) και έσωσα έναν πολίτη από δολοφονία (μία στις 2 προσπάθειες δλδ :D)
5.Αμεσως μετα δινει πινακακι με 5 υποπτους ο fandago και με εχει 1ο-1ο και με ψηφιζει ! Χωρις καμια εξηγηση ! Οταν του το ζητησα, την αιτιολογησε απλα με το τραγικο : μιλας ! Δεν εχει σημασια τι λεω δλδ. Απλα οτι συμμετεχω ! :P
Μα δεν έλεγες και κάτι. Αστειάκια έκανες από εδώ και από εκεί και πολλά quotes. Καμία σχέση με οποιοδήποτε προηγούμενο παιχνίδι σου δηλαδή. Άρα είχες ρόλο, πολύ απλό... Επίσης συνήθως ο ρουφιάνος δεν θέλει να τραβάει τα φώτα της δημοσιότητας, άρα μόνο κακοί ρόλοι σου έμεναν. Δεν καταλαβαίνω τι δεν μπορείς να καταλάβεις. Πρώτος γύρος ήταν άλλωστε, από κάπου πιανόμαστε όλοι...
6.Ξεροντας οτι απο μονο του δεν αρκει , σκαρφιζεται κι αλλο , ακομα πιο τραβηγμενο απο τα μαλλια : οτι η Νεραιδα καλοπιανει (που δε το εκανε), και αρα ειναι δολοφονος (1ο αυθαιρετο συμπερασμα), και επειδη αν εμπαινε η Νεραιδα δολοφονος θα εβαζαν κι εμενα (2ο παντελως ακυρο και αυθαιρετο συμπερασμα), αρα ειμαι δολοφονος ! Τελος (ειχε και 3ο "επιχειρημα") οτι στο παιχνιδι μιλανε πολυ οι πωρωμενοι και οι δολοφονοι. Οι υπολοιποι μουγγα ή λιγο. Αρα ειμαι δολοφονος.
[...]
10.Στο 117 ο fandago προσπαθει να δικαιολογησει τη θεση του, λεγοντας οτι ειμαι δολοφονος..επειδη ειναι η Νεραιδα....και η ΣΕ βαζει ατομα που συννενουνται ευκολα (κατι που ολοι ξερουμεοτι δεν ισχυει για Λοριεν-Νεραιδα !).
Η Neraida επίσης είχε πολύ περίεργη συμπεριφορά. Άλλωστε ήταν η πιο ψηφισμένη παίκτρια σε όλους τους γύρους. Αν βάλεις το ότι η ΣΕ, συνηθίζει να ζευγαρώνει δολοφόνους, δεν θέλει και πολύ. Δεν καταλαβαίνω που βρίσκεις το παράλογο για επιχειρήματα 1ου γύρου :confused:
15. 397 fandago : "Άρα ο Lory για σένα ήταν ρουφιάνος; Καλό..."
Ανάθεμα και αν κάποιος εκτός τους δολοφόνους, σε είχαν για ρουφιάνο πριν το πει η ΣΕ...
μου ήρθε η ιδέα της επανάστασης, και την προχώρησα:D (φανταγκούλη μου σοοοοοορρυυ για τα νεύρα-κρόσσια:P)
Μιλάμε έχανα την ψυχραιμία μου (δύσκολο πράγμα :P)! :D
Πραγματικά όποιος δεν έβλεπε ότι έπαιζες την τρελή = τσιράκι (η Αθηνά πχ) κάτι είχε πάρει... :P

Μου κάνει εντύπωση που κέρδισαν οι πολίτες, ήταν πολύ ξαφνικό :worry:
Μέχρι τέλους είχα για δολοφόνες τις Youki-Resident. Μάλιστα είχα σκεφτεί σενάριο ότι η Αθηνά είχε καρφώσει τελευταία στιγμή kakerlak για να την θεωρήσουν όλοι σίγουρα αθώα και να μας φάει έναν έναν μετά.

Αξίζει να δούμε λίγο τον αριθμό posts:

  1. Neraida 126
  2. Resident Evil 108
  3. Ηρώ 108
  4. fandago 74
  5. Κακή Επιρροή 66
  6. Youki 53
  7. dooo 48
  8. xanp 39
  9. Kakerlak 31
  10. kalypso 29
  11. Bill_Slayer 25
  12. Lorelai 20
  13. Angie_Ann 20
  14. Phoebe 18
  15. Bill 16
  16. Lorien 15
  17. vendetta 15
  18. Vkey 14
  19. kajira 13
  20. pitg21 12
  21. Corpse Bride 9
  22. jrot6 7
  23. Niyia 2
  24. fantasmenos 1
  25. Γιώργος 1
  26. V.ice 1
Οι δολοφόνοι βρίσκεται στις θέσεις 9, 14, 20, 23. Μιλάμε για τις πιο αθόρυβους δολοφόνους έβερ :P
Και μόνο αυτό, δείχνει πόσο κατόρθωμα ήταν η νίκη των πολιτών. :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Μπραβο ρε παιδια!!!! Πω,πω νιωθω οτι εχω το κοκκαλακι της νυχτεριδας..3 παιχνιδια εχω παιξει και τις 3 φορες ημουν με τους νικητες..Ενα μεγαλο μπραβο στην νεραιδα..Μεγαλο παιχνιδι!!!

Σορρυ για την περιορισμενη συμμετοχη,αλλα γενικα ετρεχα και δεν εφτανα..(γι'αυτο το λογο αλλωστε ζητησα να μην μου δοθει ρολος)..

Νοσοκόμα Φαντάγκο κι έσωσε τον Jrot

Fandago i love you!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
fandago... Κόψε τις βλακείες και τις δικαιολογίες και παραδέξου μια φορά ότι μπορεί κάποιος [για μένα λέω :P] να έχει διαίσθηση :P, ενώ εσύ είσαι εντελώς μα εντελώς κουκουρούκου [ως παίκτης-πολίτης, ως νοσοκόμα μια χαρά τα πήγες :)]

Οκ... για την dooo έκανα λάθος, αλλά αφενός μεν η διαίσθηση μίλησε για τη Niyia, αφετέρου... That's niyia όταν είναι δολοφόνος [πυροτεχνήματα ποστ αλλά στοχευμένα όπως έκανε σε μένα] και ένας παλιός παίκτης όπως εσύ θα έπρεπε να το ξέρει ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
fandago... Κόψε τις βλακείες και τις δικαιολογίες και παραδέξου μια φορά ότι μπορεί κάποιος [για μένα λέω :P] να έχει διαίσθηση :P, ενώ εσύ είσαι εντελώς μα εντελώς κουκουρούκου [ως παίκτης-πολίτης, ως νοσοκόμα μια χαρά τα πήγες :)]

Οκ... για την dooo έκανα λάθος, αλλά αφενός μεν η διαίσθηση μίλησε για τη Niyia, αφετέρου... That's niyia όταν είναι δολοφόνος [πυροτεχνήματα ποστ αλλά στοχευμένα όπως έκανε σε μένα] και ένας παλιός παίκτης όπως εσύ θα έπρεπε να το ξέρει ;)
Διαίσθηση my ass. Οι ψήφοι σου ήταν:
Resident Evil: ψηφίζει με το καλημέρα Youki (υποπτεύεται xanp, dooo, V.ice, αθωώνει Ηρώ, fandago, Vendetta λόγω συνεχόμενου ρόλου). Αργότερα θεωρεί τον Lorien δολοφόνο και 2 λεπτά πριν την ψηφοφορία τον ψηφίζει (ενώ ισοψηφούσε με αυτήν)/Lorien/ψηφίζει Niyia και αργότερα αλλάζει σε fandago θεωρώντας την dooo καθαρό πολίτη, μετά πάλι Niyia/Niyia/ψηφίζει Niyia/Niyia/ψηφίζει kakerlak/kakerlak/ψηφίζει Neraida και αλλάζει σε kakerlak μισή ώρα πριν την ψηφοφορία, ανατρέποντας το αποτέλεσμα υπέρ της Neraidas/kakerlak/ ψηφίζει Phoebe
(ναι έκανα πινακάκι μέχρι τέλους :P)

Έβγαλες όπως και άλλοι τον ρουφιάνο Lorien με την πρώτη και μέχρι αρκετά μετά τον θεωρούσες δολοφόνο. Αργότερα αθωώνοντας το τσιράκι dooo κατάφερες να διώξεις τη νοσοκόμα fandago και όλα αυτά μόνο από διαίσθηση και μέσα σε 2 γύρους. Έπειτα κατάφερες να μαζεύεις ψήφους συνεχώς γιατί όλοι θεωρούσαν το παίξιμο σου περίεργο. Άσε ρε, άσε ΡΕ! :P

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί τα standard επιχειρήματα πρώτου γύρου(!!) από το βιβλιαράκι του Παλέρμο, σου φαίνονται τόσο κουκουρούκου. Και εσύ η ίδια τα είχες αρκετές φορές ψωμοτύρι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Μα δεν έλεγες και κάτι. Αστειάκια έκανες από εδώ και από εκεί και πολλά quotes. Καμία σχέση με οποιοδήποτε προηγούμενο παιχνίδι σου δηλαδή. Άρα είχες ρόλο, πολύ απλό... Επίσης συνήθως ο ρουφιάνος δεν θέλει να τραβάει τα φώτα της δημοσιότητας, άρα μόνο κακοί ρόλοι σου έμεναν. Δεν καταλαβαίνω τι δεν μπορείς να καταλάβεις. Πρώτος γύρος ήταν άλλωστε, από κάπου πιανόμαστε όλοι...
Δε νομιζω οτι θυμασαι καλα. Το οτι εκανα και πλακιτσα που και που δε σημαινει οτι δεν ειχα επιχειρηματα. Ισα ισα απο τους αλλους δεν εβλεπα να ειναι αρκετα για να μου την πεσουν με τοση σιγουρια. Ειδικα επειδη ειναι 1ος γυρος ;)
Συνηθως ο ρουφιανος δε τραβαει προσοχη. Εγω τραβουσα. Αρα δε θα με υποψιαζοντουσαν οι δολοφονοι και θα "εδινα" το δυνατον γρηγοροτερα του 2 που ηξερα, οπότε μετα εκτελεσα το ρολο μου ;) Οι πολιτες πρεπει να προσεχουν πιο πολυ απο τους δολοφονους :P Επισης δε νομιζω οτι επαιζα διαφορετικα (οσο ειχα προλαβει) παλαιοτερα. Απλά σε πιο μικρο αριθμο ποστς λογω χρονου (εκανα και συλογη απο απουσιες). Αληθεια,μηπως σου βρισκεται κανα πινακακι με το ποιοι παιξαμε πότε ; Θελω να δω πως ειχα παιξει παλια.

Η Neraida επίσης είχε πολύ περίεργη συμπεριφορά. Άλλωστε ήταν η πιο ψηφισμένη παίκτρια σε όλους τους γύρους. Αν βάλεις το ότι η ΣΕ, συνηθίζει να ζευγαρώνει δολοφόνους, δεν θέλει και πολύ. Δεν καταλαβαίνω που βρίσκεις το παράλογο για επιχειρήματα 1ου γύρου :confused:
Τι εννοεις "η πιο ψηφισμενη" και πως αυτο την εκανε αυτοματως υποπτη ; Και τι θα πει "η ΣΕ ζευγαρωνει δολοφονους" ; :confused:. Το παραλογο ειναι οτι αυτα δεν ειναι επιχειρηματα, αλλά εικασιες χωρις ιδιαιτερο βαρος. Θα μου πεις, 1ος γυρος ειναι , με τι θα παιξω ; Ναι οκ, απλά παραβιαστηκατε με μενα, βασιμενοι στην υποθεση "οποιος παιζει διαφορετικα ειναι υποπτος". Ε κι εγω προσπαθουσα να το αντικρουω για να δειξω οτι δεν ισχυει παντα , μη βιαζεστε κλπ.

Ανάθεμα και αν κάποιος εκτός τους δολοφόνους, σε είχαν για ρουφιάνο πριν το πει η ΣΕ...
Fυσικα και οχι, καθως ηταν 1ος γυρος, λιγοι μιλουσαν κλπ. Ειχα πει ομως να μη βιαζομαστε...Και άλλο το "δε σε εχω ακομα για ρουφιανο" , ...και άλλο το "μιλας αρα εισαι ηδη δολοφονος", ...ειδικα για 1ο γυρο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorelai

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Oh well, ειχα βρει pitg απο την αρχη, μετα kakerlak, και τελος Phoebe. Βεβαια ηταν σα να μην υπηρχα.
Lorelai εξενερωσεν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Τι έγινε ρε παιδιά εδώ, πάμε κόντρα ποιος έπαιξε καλύτερα;
Σας έχω όλους:P:P


Δε νομιζω οτι θυμασαι καλα. Το οτι εκανα και πλακιτσα που και που δε σημαινει οτι δεν ειχα επιχειρηματα. Ισα ισα απο τους αλλους δεν εβλεπα να ειναι αρκετα για να μου την πεσουν με τοση σιγουρια. Ειδικα επειδη ειναι 1ος γυρος ;)
Συνηθως ο ρουφιανος δε τραβαει προσοχη. Εγω τραβουσα. Αρα δε θα με υποψιαζοντουσαν οι δολοφονοι και θα "εδινα" το δυνατον γρηγοροτερα του 2 που ηξερα, οπότε μετα εκτελεσα το ρολο μου ;)
Eμμ.. βασικά ξέρεις ότι οι δολοφόνοι πλέον μπορούν να καρφώσουν ρουφιάνο έτσι; Άρα κανείς δεν περίμενε από τον ρουφιάνο να δώσει γρήγορα 2 ονόματα, αλλά να είναι προσεκτικός και αθόρυβος όσο γίνεται :)

Τι εννοεις "η πιο ψηφισμενη" και πως αυτο την εκανε αυτοματως υποπτη ; Και τι θα πει "η ΣΕ ζευγαρωνει δολοφονους" ; :confused:. Το παραλογο ειναι οτι αυτα δεν ειναι επιχειρηματα, αλλά εικασιες χωρις ιδιαιτερο βαρος. Θα μου πεις, 1ος γυρος ειναι , με τι θα παιξω ;
Ε συνηθίζεται δλδ η ΚουΕ μας το μαθε να βάζει "φιλαράκια" . Ε Λοριεν σε αυτά βασίζεσαι στον πρώτο γύρο.
Και τελικά είχες ρόλο για αυτόήσουν διαφορετικός.
Η Neraida με εξέπληξε και πολύ το χάρηκα!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Επισης δε νομιζω οτι επαιζα διαφορετικα (οσο ειχα προλαβει) παλαιοτερα. Απλά σε πιο μικρο αριθμο ποστς λογω χρονου (εκανα και συλογη απο απουσιες). Αληθεια,μηπως σου βρισκεται κανα πινακακι με το ποιοι παιξαμε πότε ; Θελω να δω πως ειχα παιξει παλια.
Όχι δεν έχω τέτοιο πινακάκι, αλλά αυτό που μου έχει μείνει εμένα είναι παιχνίδια που έκανες μικρά posts χωρίς quotes, συνήθως αστειευόμενος με το πως παίζεται το παιχνίδι. Αν θυμάται άλλος καλύτερα, ας με διαψεύσει. :)
Τι εννοεις "η πιο ψηφισμενη" και πως αυτο την εκανε αυτοματως υποπτη ; Και τι θα πει "η ΣΕ ζευγαρωνει δολοφονους" ; :confused:
Το πιο ψηφισμένη δείχνει ότι αρκετοί την είχαν για δολοφόνα, λόγω του παιξίματος της. Δεν είναι περίεργο λοιπόν που την είχα και εγώ.
Επίσης το ζευγάρωμα γινόταν επί εποχής ΣΕ kajira στα πρώτα παιχνίδια, που η επιλογή των δολοφόνων γινόταν με κριτήριο τις φιλίες, ώστε να τα λένε όλοι μαζί στο msn. Και τώρα γίνεται αυτό σε μικρότερο βαθμό, όπως χαρακτηριστικότερο παράδειγμα στον προηγούμενο γύρο με vendetta, fandago, Ηρώ δολοφόνους όπου η ΣΕ είπε ότι είμαστε φίλοι. Δεν είναι κάτι καινούριο. Τώρα αν θες να μου πεις ότι με την Neraida δεν είστε πιο άνετα από άλλα μέλη είναι άλλο :P
Και άλλο το "δε σε εχω ακομα για ρουφιανο" , ...και άλλο το "μιλας αρα εισαι ηδη δολοφονος", ...ειδικα για 1ο γυρο. :)
Το σχόλιο το έκανα στο δικό σου 15, όπου σου φάνηκε παράξενο που δεν σε θεωρούσα ρουφιάνο. ;)

Anyway, θα το πω για πολλοστή φορα ότι δεν διεκδικώ το αλάθητο. Απλά όχι να μου τη λένε άτομα που παίξανε χειρότερα (βλέπε youki :P). Στην τελική είπαμε, οι δολοφόνοι δεν μιλούσαν και τόσο, ειδικά στους πρώτους γύρους, ποιους να κατηγορήσεις εκτός από αυτούς που μιλούσαν περισσότερο από το συνηθισμένο (Lorien), ή διαφορετικά (Neraida); :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Βρε...τι διαφορετικα?!
Παντα ετσι παιζω...δλδ ακομα επιμενεις οτι επαιζα διαφορετικα?!:mad:
Και που να δεις στο επομενο...αν δε με κανεις τουρμπο, βεβαια...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
@fandago...

Για πολλοστή φορά...

Αν δεν σε είχα στην καμπούρα μου σε όλο το παιχνίδι (μετά ανέλαβε η Ηρώ δεν μπορώ να πω) να μου λες ΒΛΑΚΕΙΕΣ ίσως και να μην αναγκαζόμουν να αλλάζω ψήφους συνεχώς για να σώσω τον (ΠΟΛΙΤΗ) ευατό μου.

Και επίσης... Όπως σου έχω πει ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΟΝΟΥΣ σε αυτό το παιχνίδι ήθελα να σε βγάλω γιατί απλά και μόνο μου έσπαγες τα νεύρα με την αστοχία σου και την εμμονή σου μαζί μου και όχι τόσο γιατί πίστευα ότι ήσουν "κακός". Αυτό που σου λεγα και σου ξανάλεγα είναι ότι "ΕΥΧΟΜΑΙ να έχεις κακό ρόλο γατί αλλιώς είσαι αδικαιολόγητος"..

EΠίσης, δεν ήξερα ότι ως πολίτης έπρεπε να πάρω την ...άδεια σου για να ρίξω άδεια και να πιάσω γεμάτα πηγαίνοντας ενάντια στην Neraida που την είχα για ρουφιάνα και την ακολουθούσα, ώστε να τη "φέρω" στην κακερλακ που πίστευα ότι είναι δολοφόνος λόγω της εμμονής που είχε η (ρουφιάνα κατ'εμε) νεράιδα(!!!!!)


Αυτά :P
Kαι μιας και κακό ρόλο δεν είχες οπότε ... είσαι αδικαιολόγητος... live with it :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Eμμ.. βασικά ξέρεις ότι οι δολοφόνοι πλέον μπορούν να καρφώσουν ρουφιάνο έτσι; Άρα κανείς δεν περίμενε από τον ρουφιάνο να δώσει γρήγορα 2 ονόματα, αλλά να είναι προσεκτικός και αθόρυβος όσο γίνεται :)
Ναι, οταν λεω "γρηγορα" θελω να πω οσο πιο γρηγορα γινεται αλλα ταυτοχρονα και διακριτικα. ωστε να μην με σκοτωσουν τυχαια.

Και τελικά είχες ρόλο για αυτόήσουν διαφορετικός.
Και στο επομενο ετσι θα ειμαι περιπου, οπότε κανονιστε :P

Όχι δεν έχω τέτοιο πινακάκι, αλλά αυτό που μου έχει μείνει εμένα είναι παιχνίδια που έκανες μικρά posts χωρίς quotes, συνήθως αστειευόμενος με το πως παίζεται το παιχνίδι. Αν θυμάται άλλος καλύτερα, ας με διαψεύσει. :)
Θυμαμαι μια τουλαχιστον φορα, που μιλησα οπως εδω και παλι βγηκα σε χρονο dt και λεγαμε τοτε πως οτι και να κανω παλι βγαινω. Ηταν ενα παιδικο τραυμα και μου εχει αποτυπωθει στην τρυφερη μου μνημη :(..

Επίσης το ζευγάρωμα γινόταν επί εποχής ΣΕ kajira στα πρώτα παιχνίδια, που η επιλογή των δολοφόνων γινόταν με κριτήριο τις φιλίες, ώστε να τα λένε όλοι μαζί στο msn. Και τώρα γίνεται αυτό σε μικρότερο βαθμό, όπως χαρακτηριστικότερο παράδειγμα στον προηγούμενο γύρο με vendetta, fandago, Ηρώ δολοφόνους όπου η ΣΕ είπε ότι είμαστε φίλοι. Δεν είναι κάτι καινούριο. Τώρα αν θες να μου πεις ότι με την Neraida δεν είστε πιο άνετα από άλλα μέλη είναι άλλο :P
Βασικα θελω να πω αυτο που ειπε η ΚΕ. Οτι δεν υπαρχει αλγοριθμος εδω και καποιο καιρο, για το πως διαλεγονται οι ρολοι. Δεν ειναι οσο προβλεψιμο οσο νομιζετε.

Στην τελική είπαμε, οι δολοφόνοι δεν μιλούσαν και τόσο, ειδικά στους πρώτους γύρους, ποιους να κατηγορήσεις εκτός από αυτούς που μιλούσαν περισσότερο από το συνηθισμένο (Lorien), ή διαφορετικά (Neraida); :)
Προτεινω να ριχνετε ζαρια, πιο ευστοχα θα παει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top