Εδώ κάνουμε δίαιτα!

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Αυτή η ιδέα του να γίνετε κορμάρες έχει φάση.
Το θεωρώ πιο σωστό το ''θέλω να μην φράξουν οι αρτηρίες μου'' αλλά εγώ είμαι και από άλλο πλανήτη.
juicy02 και γω κάίποτε είχα χαιρετήσει τα 93 αλλά δεν πέθανα τον εαυτό μου για να γίνω κάνα μουνί αλλά για να νιώσω μια Α' υγεία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Γάλα με δημητριακά; Ωραίο είναι και φρυγανιά με τυρί κίτρινο και ντομάτα από πάνω(για τα δικά μου γούστα).:P

Το πρωί για να ξυπνήσω θέλω επειγόντως καφέ!!! Δεν γίνεται να τον αντικαταστήσω με τίποτε άλλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
εσυ μπορεις να μας πεις τι περιπου εκανες και καταφερες να χασεις 16 κιλα?? αα και σε ποσο καιρο τα χασες?
Άρχισα αμέσως μετά τις Πανελλήνιες(τέλη Ιούνη-αρχές Ιούλη) και στο βάρος που είμαι έφτασα τέλη του Ιούνη που μας πέρασε. Είχα και ένα ατύχημα στο γόνατο(ρήξη συνδέσμου) και ήμουν για καιρό σε ακινησία. Στην αρχή πίστευα με δίαιτα πως έρχονται τα αποτελέσματα πιο γρήγορα, αλλά δεν ισχύει. Είναι θέμα συνήθειας, φιλοσοφίας. Αναθεώρησα τις προτεραιότητές μου και τις απόψεις μου και άλλαξα συνήθειες. Συγκεκριμένα δεν παρέλειπα τα γεύματα της ημέρας και το έκανα τρόπο ζωής(ας πούμε). Μετά από κάποιο σημείο συνήθισα και πλέον αρκούμαι σε μικρότερες ποσότητες συγκριτικά με το παρελθόν(μείωσα και τις ποσότητες φυσικά, καθώς οι ανάγκες μου σιγά σιγά καλύπτονταν και με μικρότερες). Είμαι και 1.75 κιόλας και δεν χρειαζόταν να φτάσω π.χ. στα 50 κιλά που θα ήταν δύσκολο εως ανέφικτο. Άρχισα και καθημερινό περπάτημα.

Το πρωί για να ξυπνήσω θέλω επειγόντως καφέ!!! Δεν γίνεται να τον αντικαταστήσω με τίποτε άλλο!
Δεν πίνω καθόλου καφέ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγαθαρχιδης

Νεοφερμένος

Ο Αγαθαρχιδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Η λυση ειναι μια... Να γινετε βεγκαν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑνεξαρτητηΛεμε

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ΑνεξαρτητηΛεμε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
εγω για πρωινο στιβω 4 πορτοκαλια και αλειφω 2 φρυγανιες ολικης αλεσεως με μελι...

Το πρωί για να ξυπνήσω θέλω επειγόντως καφέ!!! Δεν γίνεται να τον αντικαταστήσω με τίποτε άλλο!

ειναι καθαρα θεμα ψυχολογιας..αμα πιστεψεις οτι πχ το μηλο θα σε ξυπνησει τοτε οντως θα ''νιωθεις'' ξυπνιοςςς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Αυτή η ιδέα του να γίνετε κορμάρες έχει φάση.
Το θεωρώ πιο σωστό το ''θέλω να μην φράξουν οι αρτηρίες μου'' αλλά εγώ είμαι και από άλλο πλανήτη.
juicy02 και γω κάίποτε είχα χαιρετήσει τα 93 αλλά δεν πέθανα τον εαυτό μου για να γίνω κάνα μουνί αλλά για να νιώσω μια Α' υγεία

Ναι, περιμενε ο νεος/νέα να σου πει "κανω γυμναστηριο(ή αθλημα/δραστηριοτητα γενικα) για "να μη φραξουν οι αρτηριες"/διατηρησω(ή και φτιαξω) ενα υγιες σωμα,κλπ).
Στην εποχη των πολλαπλων (και) εμφανισιακων ερεθισματων και της ταχυτητας, εχει εγκαθιδρυθει στη θεληση/συνειδηση των ατομων η αναγκη για εμφανιση-παρα για υγεια-ειδικα στα "νεανικα κοινα":P
Σπανιο-ισως-αλλα και σωστο το σκεπτικο σου παρα ταυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

υδωρ

Νεοφερμένος

Η Δεσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
ακουω για τον πρασινο καφε οτι αδυνατιζει...ξερετε αν ισχυει?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
ειναι καθαρα θεμα ψυχολογιας..αμα πιστεψεις οτι πχ το μηλο θα σε ξυπνησει τοτε οντως θα ''νιωθεις'' ξυπνιοςςς

Το χω σκεφτεί κι αυτό αλλά δεν έπιασε...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aba

Τιμώμενο Μέλος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,255 μηνύματα.
Το χω σκεφτεί κι αυτό αλλά δεν έπιασε...:(

Για πόσον καιρό το προσπάθησες; Εγώ που λατρεύω τον καφέ, για λόγους υγείας δεν πίνω πλέον καθημερινά (και όταν πίνω πίνω έναν τη μέρα εννοείται κι όχι περισσότερους :(). Εεε... Τι να κάνεις; Μαθαίνεις να ζεις με αυτό. Θέλω να πω πως αν πραγματικά θέλεις να τον κόψεις μπορείς. Πάντως εγώ αν δεν είχα κάποιο πρόβλημα δεν θα τον έκοβα ποτέ... :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Το θέμα είναι ότι δεν είμαι φαν του πολύ δυνατού καφέ. Θέλω να πω ότι το πρωί για να ξυπνήσω και πρέπει να ανταπεξέρθω σε μια δύσκολη μέρα χρειάζεται να πιω έναν ελληνικό( ναι μόνο αυτός με ξυπνά) διπλό μάλιστα, χωρίς ζάχαρη φυσικά αλλά με λίγο γάλα. Αλλά όταν η μέρα μου δεν είναι δύσκολη(δηλαδή γεμάτη) που συμβαίνει σπάνια ή όταν κοιμάμαι αρκετές ώρες τότε τον ελληνικό τον κάνω γαλλικό που είναι πολύ πιο ελαφρύς ή νες με γάλα(μόνο με γάλα όμως) που είναι σαν να μην πίνω καφέ. Ήταν και μία περίοδος θυμάμαι που είχα φάει κόλλημα με τον εσπρέσο όταν είχα πάρει μια μικρή παραδοσιακή μηχανή, αλλά επειδή γινόταν πολύ γρήγορα και πάντα τον ξεχνούσα και χυνόταν μου σπασε τα νεύρα οπότε από τότε έχω να πιω εσπρέσσο πολύ πολύ καιρό....Πάντως δεν θυμάμαι να υπήρξε πρωινό που να ξύπνησα και να μην ήπια καφέ. Τον έχω στο μυαλό μου σαν κάτι που ενεργοποιεί τον εγκέφαλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alonel

Νεοφερμένος

Η alonel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
παιδια ειναι αληθεια οτι η μπανανα αντιστοιχει σε 2 αλλα φρουτα πχ 2 πορτοκαλια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria Bluemind

Νεοφερμένος

Η Maria Bluemind αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
παιδια ειναι αληθεια οτι η μπανανα αντιστοιχει σε 2 αλλα φρουτα πχ 2 πορτοκαλια;
Ναι, η μπανάνα έχει πολλές θερμίδες για φρούτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

L0uk0umas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 282 μηνύματα.
Λοιπόν να σας πω κ εγώ την εμπειρία μου..
Τους τελευταίους 7 μήνες έχασα 23 κιλα! :) Κάποια στιγμή απλά γίνεται το κλικ στο μυαλό και λες ως εδώ ήτανε! Πρέπει να κάνω κάτι για μένα..
Φυσικά δεν θα πω οτι είναι το πιο εύκολα πράγμα, δεν θα πω οτι δεν πείνασα αλλά τίποτα δεν γίνεται εύκολα..Θέλει προσπάθεια, υπομονή και επιμονή! Και πάνω απ' όλα να σκέφτεστε οτι το κάνετε για τον εαυτό σας!:) Θα δείτε πόσο αλλάζει η ψυχολογία σας!

Σωστή διατροφή λοιπόν, γυμναστική και γενικά αλλαγή νοοτροπίας και τρόπου σκέψης! Αυτός είναι ο τρόπος!
Δεν υπάρχει κανένα μαγικό κουμπί που να το πατάμε και να ξυπνάμε αδύνατοι, ούτε μαγικά σκευάσματα!
ΌΛΑ είναι στο μυαλό! Εκεί κατέληξα εγώ!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Ιπποκράτης: «Εκείνο που διατηρεί την υγεία είναι ισομερής κατανομή και ακριβής μείξη μέσα στο σώμα των δυνάμεων (= ισονομία) του ξηρού, του υγρού, του κρύου, του γλυκού, του πικρού, του ξινού και του αλμυρού. Την Αρρώστια την προκαλεί η επικράτηση του ενός (=μοναρχία). Η θεραπεία επιτυγχάνεται με την αποκατάσταση της διαταραχθείσας ισορροπίας, με τη μέθοδο της αντίθετης από την πλεονάζουσα δύναμη».

Tις αντιλήψεις αυτές τις βρίσκουμε ακέραιες στον Ιπποκράτη. Η ακριβής μείξη, η ισονομία, η συμμετρία, η αρμονία, βρίσκονται στη βάση των δογμάτων των Πυθαγορείων και του Ιπποκράτη. Κι εδώ, όπως θα δούμε, μας εντυπωσιάζει ο νόμος της αναλογικότητας!

Τα Κόκκινα Φασόλια: πραγματικά μπορούν να θεραπεύσουν και να βοηθήσουν στη διατήρηση της καλής νεφρικής λειτουργίας - και μοιάζουν ακριβώς όπως τα ανθρώπινα νεφρά.

Το Καρύδι: μοιάζει με έναν μικρό εγκέφαλο, ένα αριστερό και ένα δεξί ημισφαίριο, τον άνω και κάτω εγκέφαλο και την παρεγκεφαλίδα. Τα καρύδια βοηθούν στην ανάπτυξη του εγκεφάλου και την εγκεφαλική λειτουργία.

Το Καρότο: Η διατομή του καρότου μοιάζει με το ανθρώπινο μάτι. Τα καρότα ενισχύουν σε μεγάλο βαθμό τη ροή του αίματος στα μάτια και ενισχύουν γενικά την λειτουργία των ματιών.

Το Σέλινο: μοιάζει με τα οστά. Το σέλινο στοχεύει ειδικά στην ενδυνάμωση και την αντοχή των οστών. Τα τρόφιμα με νάτριο, όπως το σέλινο τροφοδοτεί με τα απαραίτητα, τις σκελετικές ανάγκες του σώματος.

Το Αβοκάντο: στοχεύει στην υγεία και στη καλή λειτουργία της μήτρας και του τραχήλου της μήτρας της γυναίκας. Τα Αβοκάντο βοηθούν τις γυναικείες ορμόνες να έλθουν σε ισορροπία, να ρίξει ανεπιθύμητο βάρος μετά τη γέννηση, και την αποτροπή του καρκίνου του τραχήλου της μήτρας.

Τα σύκα: υποκαθιστούν τους όρχεις και είναι γεμάτα από σπόρους και κρέμονται ανά ζεύγη, όταν μεγαλώνουν. Τα σύκα αυξάνουν την κινητικότητα των αρσενικών(+) σπερματοζωαρίων, καθώς αυξάνουν και τον αριθμό των σπερματοζωαρίων, για βοηθήσουν, να ξεπεραστεί η ανδρική στειρότητα.

Το μανιτάρι: Τα μανιτάρια μπορούν να βοηθήσουν τη βελτίωση της ακοής, όπως ακόμη, τα μανιτάρια είναι ένα από τα λίγα τρόφιμα που περιέχουν βιταμίνη D. Η συγκεκριμένη βιταμίνη είναι σημαντική για υγιή οστά, η οποία ισχυροποιεί ακόμα και τα μικροσκοπικά οστάρια που βρίσκονται μέσα στο αυτί τα οποία μεταδίδουν τον ήχο προς τον εγκέφαλο.

Τα σταφύλια: Μια διατροφή υψηλή σε φρέσκα φρούτα, όπως τα σταφύλια, έχει αποδειχθεί ότι μειώνει τον κίνδυνο καρκίνου του πνεύμονα και το εμφύσημα. Οι σπόροι σταφυλιών περιέχουν επίσης μια χημική ουσία που ονομάζεται proanthocyanidin, η οποία φαίνεται να μειώνει τη δριμύτητα του αλλεργικού άσθματος.

Ginger (η πιπερόριζα):
Ένα από τα μεγαλύτερα πλεονεκτήματά της είναι η υποβοήθηση της πέψης, ενώ είναι επίσης μια δημοφιλής θεραπεία για κινητικά προβλήματα-ασθένειες.

Οι Γλυκοπατάτες: Οι γλυκοπατάτες μοιάζουν με το πάγκρεας και πράγματι επιφέρουν ισορροπία το γλυκαιμικό δείκτη των διαβητικών.

Τα κρεμμύδια:
Βοηθούν τα κύτταρα να απαλλαγούν από τις τοξίνες. Επίσης, όταν τα κόβουμε, παράγουν δάκρυα, καθαρίζοντας επιθηλιακά κύτταρα του ματιού.

Το σκόρδο: Βοηθάει στην απομάκρυνση άχρηστων υλικών και τις επικίνδυνες ελεύθερες ρίζες από το σώμα.

ΤΟ ΛΕΜΟΝΙ: ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΘΑΥΜΑΤΟΥΡΓΟ ΠΡΟΙΟΝ ΣΤΟ ΝΑ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΤΑ ΚΑΡΚΙΝΟΓΟΝΑ ΚΥΤΤΑΡΑ. ΕΙΝΑΙ 10000 ΦΟΡΕΣ ΙΣΧΥΡΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΗΜΕΙΟΘΕΡΑΠΕΙΑ, ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΟ ΣΕ ΚΑΡΚΙΝΟΥΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΜΟΡΦΩΝ. ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΤΟ ΘΕΩΡΟΥΝ ΣΑΝ ΕΝΑΝ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑ ΑΝΤΙΜΙΚΡΟΒΙΑΚΟΥ ΕΥΡΕΟΣ ΦΑΣΜΑΤΟΣ, ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΜΟΛΥΝΣΕΩΝ ΤΩΝ ΒΑΚΤΗΡΙΔΙΩΝ ΚΑΙ ΟΓΚΩΝ, ΙΚΑΝΟ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΠΟΛΕΜΗΣΗ ΤΩΝ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ ΠΑΡΑΣΙΤΩΝ ΚΑΙ ΣΚΟΥΛΗΚΙΩΝ, ΡΥΘΜΙΣΤΗ ΤΗ ΥΨΗΛΗΣ ΑΡΤΗΡΙΑΚΗΣ ΠΙΕΣΗΣ, ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΟ ΚΑΙ ΚΑΤΑΠΟΛΕΜΑ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΝΕΥΡΙΚΕΣ ΔΙΑΤΑΡΑΧΕΣ.

Ο χυμός του λεμονιού περιέχει βιταμίνη C, σάκχαρα, υδατάνθρακες, πρωτεΐνες και μεταλλικά άλατα (κάλιο, φώσφορο, ασβέστιο, μαγνήσιο, νάτριο και πυρίτιο) ενώ η φλούδα του αναζωογονητικό αιθέριο έλαιο. Επίσης, το λεμόνι είναι πλούσιο σε φλαβόνες, αντιοξειδωτικές ουσίες πολύτιμες στη θεραπευτική. Το λεμόνι είναι εξαιρετικό αντιβακτηριακό, απολυμαντικό, στυπτικό και αντισηπτικό, θεωρείται πως βοηθάει στον έλεγχο του ουρικού οξέος, εμποδίζει τη θρόμβωση των αρτηριών και των φλεβών και τη συσσώρευση αλάτων. Το λεμόνι, επειδή ενεργοποιεί το ανοσοποιητικό μας σύστημα (αυξάνοντας τα λευκά αιμοσφαίρια) θεωρείται και άριστο αιμοστατικό.

Τα αμύγδαλα:
Αμυγδαλέλαιο λαμβάνεται από τους καρπούς του αμύγδαλου. Πλούσιο σε βιταμίνες Α, Ε, Β1, Β2, Β6 . Β17 και ιχνοστοιχεία. Η βιταμίνη Β17 δεν είναι βιταμίνη. Είναι η παλιά ονομασία της αμυγδαλίνης. Τρώτε άφοβα κάθε μέρα από λίγα κουκούτσια βερίκοκου και αμύγδαλα.
πηγή

Στη διατροφή μου χρησιμοποιώ συχνα το λεμόνι για βιταμίνη C αλλά και σαν ευεργετικό για το συκώτι... δεν ξερω αν ισχυουν οσα λεει το δημοσιευμα αλλά το λεμόνι σκίζει!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Το πράσινο τσάι κατά πόσο μπορεί να βοηθήσει κάποιον να χάσει κιλά, και κάτω υπό ποιες συνθήκες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elsa D

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η elsa D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
το πράσινο τσάι έχει αντιξειδωτικές ικανότητες και βοηθαει στο να χάσεις κιλά σίγουρα όμως χρείαζεται να κανεις και κάποια διατροφη σιγουρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

L0uk0umas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 282 μηνύματα.
Aκριβώς! Το πράσινο τσάι δουλεύει σαν αντιοξειδωτικό και σαν λιποδιαλυτικό αλλα μην περιμένεις να κάνει δουλειά απο μόνο του..
Βοηθάει μόνο σε συνδιασμό με σωστή διατροφή και γυμναστική όπως όλα δηλαδή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Aκριβώς! Το πράσινο τσάι δουλεύει σαν αντιοξειδωτικό και σαν λιποδιαλυτικό αλλα μην περιμένεις να κάνει δουλειά απο μόνο του..
Βοηθάει μόνο σε συνδιασμό με σωστή διατροφή και γυμναστική όπως όλα δηλαδή!
Aχ, που όρεξη για γυμναστική!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

L0uk0umas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 282 μηνύματα.
Aχ, που όρεξη για γυμναστική!

Πίστεψε με ούτε εγώ ήμουν φαν απλά αναγκάστικα και είδα οτι τελικά δεν είναι τόσο άσχημα! Είναι μια ώρα την ημέρα και βλέπεις τρομερή διαφορά στο σώμα σου και στις αντοχές σου!

Απλά πολλοί συνδιάζουν την γυμναστική αποκλειστικά με το χώρο "γυμναστήριο"..Γυμναστική είναι πολλά πράγματα! Απο το να πας βόλτα με το ποδήλατο ή περπατόντας, ο χορός, το κολύμπι κτλ..

Αν βαριέσαι την γυμναστική λοιπόν απλά ψάξε την μορφη άσκησης που θα ταιριάξει σε σένα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Το πράσινο τσάι κατά πόσο μπορεί να βοηθήσει κάποιον να χάσει κιλά, και κάτω υπό ποιες συνθήκες;

εφόσον κάνεις μια διατροφή ισορροπημένη(ελάχιστο τζανκ φουντ,πιο πολλα φρουτα,λαχανικά,αρκετά υγρά) και κάνεις λίγη άσκηση (την απαραίτητη) το τσάι μπορεί να σε βοηθήσει.Απλά ελπίζω να μη θεωρείς ότι θα παίρνεις δύο σουβλάκια σπέσιαλ και μετά θα πίνεις και ένα φλυτζάνι τσάι για να χάσεις κανα κιλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top