Θέλω να αγοράσω μηχανάκι!

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,403 μηνύματα.
Αλήθεια τώρα; Θεσσαλονίκη μόνο 450 €;;;

Εμάς εδώ δε βρίσκεις με λιγότερα από 700 € (και λίγα λέω)...

Με το παλιό σύστημα ήταν 400. Απο Φεβρουάριο που άλλαξε πήγε 450. Κάποιες το έχουν και 500. (max 500, παραπάνω δε πάει γιατί η σχολή δε θα έχει κόσμο). Στη Θεσσαλονίκη έχει αμέτρητες σχολές οδήγησης. Δε τους συμφέρει να βάζουν 700+ γιατί κανείς δε θα πάει σ' αυτούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ανναχ

Νεοφερμένος

Η ανναχ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Σε λίγες μέρες δίνω για το δίπλωμα μου κ έχω αρχίσει να ψάχνω μηχανάκι
Κατέληξα στο liberty piaggio κ στο vision Honda
Ποιο πιστευτε ότι είναι καλύτερο?
Δε το θέλω για πολύ μεγάλες αποστάσεις
Μένω σε επαρχία κ θέλω να μπορω να πηγαίνω άνετα από τη μία μεριά της πόλης στην άλλη
Επισησ είμαι λίγο κοντουλα (1,60) κ Γενικά μικροκαμωμενη ,Μηπωσ δε θα μπορώ να τα κοντρολαρω?
Αν κ οταν ανέβηκα στο μαγαζί μου φάνηκαν Οκ
Περιμένω απόψεις
Ευχαριστώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Κοιτα,επειδη δεν εχω τεχνικα χαρακτηριστικα,θα σου πω το εξης.Το μηχανακι πρεπει να στριβει καυλα και να μπορεις να το κοντρολαρεις και να νιωθεις ανετα.Γιαυτο θα σου προτεινα να κανεις ενα test drive και στα δυο αλλιως μην το παρεις.ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ χωρις ΤΕΣΤdrive.Δες πως στριβει με ποιο νιωθεις πιο ανετα στις στροφες και πιο στριβει καλυτερα πιο εχει καλυτερα φρενα και τετοια.Με λιγα λογια παρε το για τεστ ντραιβ και λιωστο το μηχανακι βγαλτου τα ματια ωστε να δεις οτι συμπεριφερεται καλα στις στροφες και στα αποτομα φρεναρισματα.Νιωθεις ασφαλης και ανετος οδηγοντας το.Μονο ετσι εγω θα το επαιρνα.Τωρα απο τεχνικα χαρακτηριστικα εαν τα βρεις και τα ποσταρεις θα σχολιασω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ανναχ

Νεοφερμένος

Η ανναχ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Δυστυχως δεν κάνουν τεστ ντραιβ
Κατέληξα στο λιμπερτυ πάντως
Ευχαριστώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Επίσης όποιος ξέρει, θα το εκτιμούσα αν μου πρότεινε κάποιο καλό σκούτερ στα 125cc .Επειδή θα είναι το πρώτο μου, θέλω να είναι ελαφρύ και ευκολοδηγητο, τετράχρονο. Μεχρι 2000€ μπορώ να διαθεσω maximum.
Σκέφτομαι piaggio liberty ή new fly ή sym symphony που έχω ακούσει - διαβάσει καλά σχόλια. Τι άλλο μου προτείνετε?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
Επίσης όποιος ξέρει, θα το εκτιμούσα αν μου πρότεινε κάποιο καλό σκούτερ στα 125cc .Επειδή θα είναι το πρώτο μου, θέλω να είναι ελαφρύ και ευκολοδηγητο, τετράχρονο. Μεχρι 2000€ μπορώ να διαθεσω maximum.
Σκέφτομαι piaggio liberty ή new fly ή sym symphony που έχω ακούσει - διαβάσει καλά σχόλια. Τι άλλο μου προτείνετε?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων:)

Honda PCX 125. Από τιμές δεν ξέρω τι παίζει στα σκούτερ, αλλά μάλλον μεταχείρω θα το βρεις (αν παίζει) στην τιμή που θέλεις.
Το είχε φίλος και ήταν πολύ ευχαριστημένος. Οικονομικότατο και αρκετά δυνατό (αφού κατάφερνε και τραβούσε 110 κιλά γομάρι).
Για την SYM έχω ακούσει καλά λόγια σαν εταιρία, αλλά δεν έχω ιδέα τι μοντέλα βγάζει.
Σκούτερ πάντως σημαίνει πολύ πλαστικό, και αν σου πέσει (πιθανό αφού είναι το πρώτο) σημαίνει κλάμα για την αντικατάσταση τους. Τα πλαστικά είναι πανάκριβα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top