Διεκδικήσεις ομοφυλόφιλων στις κοινωνικές παροχές

Να νομιμοποιηθούν οι γάμοι ομοφυλοφίλων;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 574)
  • Ναι

  • Όχι

  • Με αφήνει αδιάφορο/η


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
Οπως ακριβως υπαρχει η πιθανοτητα στις μονογονεικες οικογενειες να αναπληρωθει απο το συγγενικο κυκλο, το ιδιο ακριβως ειναι δυνατον να συμβει και στην οικογενεια με ομοφυλοφιλους...
Σου ειναι τοσο δυσκολο να το "δεις"?
Και στις δυο περιπτωσεις λειπει το ενα προτυπο, δεν υπαρχει καμμια διαφορα...
Ειναι διαφορετικό πραγμα το λειπον προτυπο να αναζητείται εκτός των ομοφυλόφιλων οικογενειακών οριων,απο το να αναζητειται εκτός μιας μονογοενεϊκής οικογενειας.
Το παιδί παιρνει πρωτιστως διδάγματα / προσλαμβάνουσες / γαλουχήσεις απο τον εκαστοτε οικογενειακο πυρήνα στον οποιο μεγαλώνει.
Η ελλειψη προτυπων φυλου για ενα παιδι δεν ειναι αδιαφορο, αλλα δεν ειναι και το σημαντικοτερο. Το υγιες οικογενειακο περιβαλλον ειναι πολυ σημαντικοτερο, οσο κι εαν εσυ αρνεισαι να το "δεις"...
Διαφωνώ! Η ελλειψη προτύπων ειναι (για μενα) σημαντικότερη του υγιούς οικογενειακού περιβαλλοντος. Και φρονώ πως και όλη η (πλειοψηφική / ετεροφυλόφιλη) κοινωνία το ενστερνίζεται επίσης,ειδάλλως ήδη θα ειχε προωθήσει και παιδιά να μεγαλώσουν σε ομοφυλόφιλο περιβαλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ειναι διαφορετικό πραγμα το λειπον προτυπο να αναζητείται εκτός των ομοφυλόφιλων οικογενειακών οριων,απο το να αναζητειται εκτός μιας μονογοενεϊκής οικογενειας.


Και για ποιο λογο ισχυει αυτο?

Το παιδί παιρνει πρωτιστως διδάγματα / προσλαμβάνουσες / γαλουχήσεις απο τον εκαστοτε οικογενειακο πυρήνα στον οποιο μεγαλώνει.


Και τι ακριβως θα διδαχθει και πως θα γαλουγηθει απο γονεις ετεροφυλοφιλους, οπου π.χ θα ειναι ειτε αδιαφοροι προς αυτο ειτε θα ειναι η μεταξυ τους σχεση προβληματικη και ολα αυτα θα εχουν σιγουρο αντικτυπο στο παιδι?
Οταν π.χ θα δει τους γονεις του να τσακωνονται για να επιλυσουν το οποιο προβλημα εχουν, τι θα διδαχθει? Οτι τα προβληματα λυνονται μεσω της συζητησης ή μεσω φωνων και τσακωμων?!

Διαφωνώ! Η ελλειψη προτύπων ειναι (για μενα) σημαντικότερη του υγιούς οικογενειακού περιβαλλοντος. Και φρονώ πως και όλη η (πλειοψηφική / ετεροφυλόφιλη) κοινωνία το ενστερνίζεται επίσης,ειδάλλως ήδη θα ειχε προωθήσει και παιδιά να μεγαλώσουν σε ομοφυλόφιλο περιβαλλον.

Σεβομαι το δικαιωμα σου να διαφωνεις, ασχετα με το εαν δε βλεπω την οποια επιχειρηματολογια επ αυτου.
Απλως, εγω θα σου προτεινα να το σκεφτεις διπλα το κατα ποσον ειναι λιγοτερο σημαντικο το υγιες οικογενειακο περιβαλλον για την ανατροφη, διαπαιδαγωγηση και διαμορφωση χαρακτηρα ενος παιδιου.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
Και για ποιο λογο ισχυει αυτο?

Δεν εχει νοημα να ανακυκλώσω πάλι τις απόψεις μου.
Σεβομαι το δικαιωμα σου να διαφωνεις, ασχετα με το εαν δε βλεπω την οποια επιχειρηματολογια επ αυτου.

Το σκεπτικό μου το εχω παραθέσει. Ουσιαστικά,και οι δυο αντιμαχομενες πλευρές μιλούν δυνητικά / θεωρητικά - κινδυνολογικά ακόμη αν θέλεις - με την εννοια οτι δεν υπαρχουν απτά / παγιωμένα αποτελεσματα απο ερευνες. Φρονώ πως ολα αυτά εν γενει θα ξεπεράσουν τον ζωικό μας ορίζοντα και δε θα κληθουμε να απολογηθούμε για το λαθος ή σωστό (μας).... .:):D
Απλως, εγω θα σου προτεινα να το σκεφτεις διπλα το κατα ποσον ειναι λιγοτερο σημαντικο το υγιες οικογενειακο περιβαλλον για την ανατροφη, διαπαιδαγωγηση και διαμορφωση χαρακτηρα ενος παιδιου.
Οσο δεν "ψηνεσαι" εσύ,αλλο τόσο δεν "ψηνομαι" κι εγώ!:P;):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Από τις εξομολογήσεις παιδιών ομοφυλόφιλων ζευγαριών που έχουν καταγραφεί από διεθνείς οργανώσεις:

«Μεγάλωσα με δύο μαμάδες. Η μία ήταν η momma και η άλλη η mommy. Από μικρή άρχισα να καταλαβαίνω πόσο διαφορετικές ήταν και πόσο διαφορετικοί είμαστε όλοι μας».

«Το όνομά μου είναι Λίνα και είμαι 24 ετών. Ο πατέρας μου μού αποκάλυψε την αλήθεια για την ερωτική του ζωή πριν από τέσσερα χρόνια, παρ' ότι το ήξερα εδώ και 12 χρόνια. Παρ' όλα αυτά,μόνο τώρα μπόρεσα να τον ζήσω μέσα στο αληθινό του περιβάλλον. Νομίζω ότι θα προτιμούσα να ζω από παλιά μαζί του, μέσα στη σχέση που αυτός θεωρούσε προσωπική του επιλογή».

«Η μητέρα μου είναι λεσβία. Αρχικά είχε ετεροφυλόφιλες σχέσεις αλλά, όταν έγινα οκτώ χρόνων,μου είπε την αλήθεια. Δεν κατάλαβα ακριβώς τι σήμαινε αυτό. Νόμιζα ότι μόνο οι άνδρες μπορούν να είναι gay. Η ενστικτώδης αντίδρασή μου όμως ήταν να αποδεχθώ ό,τι θα την έκανε ευτυχισμένη. Μεγάλωσα με τη μητέρα μου και τη σύντροφό της. Και νομίζω ότι μεγάλωσα σωστά».


ΜΑΡΝΥ ΠΑΠΑΜΑΤΘΑΙΟΥ
ΤO ΒHMAonline

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Η μία ήταν η momma και η άλλη η mommy.

γιατι τις ξεχωριζει?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
γιατι τις ξεχωριζει?:hmm:

Τωρα τι ερωτηση ειναι αυτη?!:D
Προφανως ξεχωριζει τον τροπο που τις προσφωνει για να μην μπερδευονται μεταξυ τους και να απαντα εκεινη που πρεπει καθε φορα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
Τωρα τι ερωτηση ειναι αυτη?!:D
Προφανως ξεχωριζει τον τροπο που τις προσφωνει για να μην μπερδευονται μεταξυ τους και να απαντα εκεινη που πρεπει καθε φορα...

Ωιμέ!!!:(:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
[αν και ειμαι της άποψης οτι εμφορουνται απο εγωιστικά κριτηρια και μόνον]
Τι ακριβώς είναι ένα εγωϊστικό κριτήριο; :hmm:
Γιατί έτσι όπως το αντιλαμβάνομαι εγώ, εγωιστικά κριτήρια εμφορούνται και οι ετεροφυλόφιλοι που κάνουν παιδιά αλλά και οι ετερο που θέλουν να υιοθετήσουν. :hmm:


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
Τι ακριβώς είναι ένα εγωϊστικό κριτήριο; :hmm:
Γιατί έτσι όπως το αντιλαμβάνομαι εγώ, εγωιστικά κριτήρια εμφορούνται και οι ετεροφυλόφιλοι που κάνουν παιδιά αλλά και οι ετερο που θέλουν να υιοθετήσουν. :hmm:
-petros

Εχω τοποθετηθει επ' αυτου καποιες σελίδες πίσω στο παρον θεμα :) - ή σε καποιο αλλο σπλιταρισμένο παραλληλο θεμα.

Με το συνεχές σπλιτάρισμα,μου ειναι πλεον αδυνατο να παρακολουθήσω που εχω γραψει τι - αρα και να παραπέμψω επακριβώς!:D:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Διαφωνώ! Η ελλειψη προτύπων ειναι (για μενα) σημαντικότερη του υγιούς οικογενειακού περιβαλλοντος. Και φρονώ πως και όλη η (πλειοψηφική / ετεροφυλόφιλη) κοινωνία το ενστερνίζεται επίσης,ειδάλλως ήδη θα ειχε προωθήσει και παιδιά να μεγαλώσουν σε ομοφυλόφιλο περιβαλλον.

Μισόοοοο ... να δω αν το έπιασα καλά! Είναι χειρότερο να μεγαλώνει ένα παιδί χωρίς το ένα από τα δύο πρότυπα, απ' ότι να μεγαλώνει σε ένα μη υγιές οικογενειακό περιβάλλον;

Δηλαδή καλύτερα να ζει με π.χ. έναν πατέρα αλκοολικό, που δέρνει μάνα και παιδιά, απ' ότι να μεγαλώνει σε μια π.χ. μονογονεϊκή οικογένεια ή με ένα ζευγάρι ομοφυλόφιλων, που θα το αγαπούν και θα το προσέχουν;

Δεν είμαι και πολύ συμφιλιωμένη με την ιδέα να μεγαλώνουν τα ζευγάρια ομοφυλόφιλων παιδιά, αλλά σε κάθε περίπτωση θα προτιμούσα να μεγαλώνω με 2 ομοφυλόφιλους σε ένα υγιές περιβάλλον, παρά με 2 ετεροφυλόφιλους σε μη υγιές περιβάλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
Δηλαδή καλύτερα να ζει με π.χ. έναν πατέρα αλκοολικό, που δέρνει μάνα και παιδιά, απ' ότι να μεγαλώνει σε μια π.χ. μονογονεϊκή οικογένεια ή με ένα ζευγάρι ομοφυλόφιλων, που θα το αγαπούν και θα το προσέχουν; .
Δηλ. ο αλκοολισμός ειναι κατι που συμβαίνει μονο σε ετεροφυλες οικογενειες?
Οι ομοφυλοφιλες οικογενειες ειναι θεσφατικώς υγιείς? Ο αλκοολισμός δηλ. εκει - και όλα τα αλλα "καλούδια" - εχουν εποστρακιστεί ως δια μαγειας απο αυτές? Δεν τιθεται καν θεμα τετοιων δυσλειτουργιων?
Οι ομοφυλόφιλοι γονεις δεν ειναι ανθρωποι με αδυναμίες? Ειναι εξ ορισμού οι βέλτιστοι???
Δεν είμαι και πολύ συμφιλιωμένη με την ιδέα να μεγαλώνουν τα ζευγάρια ομοφυλόφιλων παιδιά, αλλά σε κάθε περίπτωση θα προτιμούσα να μεγαλώνω με 2 ομοφυλόφιλους σε ένα υγιές περιβάλλον, παρά με 2 ετεροφυλόφιλους σε μη υγιές περιβάλλον.
Και επαναλαμβανω: και οι ομοφυλόφιλοι γονεις,ανθρωποι με αδυναμιες ειναι.
Απο που κι ως που προκυπτει πως αυτοι παρεχουν τροπον τινά ενα ad hoc παραδεισένιο περιβάλλον - και σε τι ποσοστο αραγε,σε σχεση με τους ετερόφυλους γονεις?

Για μενα ειναι εντελώς αστηρικτο το :

"ομοφυλόφιλο περιβάλλον = Ο παραδεισος για ενα παιδί,Η αγάπη για ενα παιδί,ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΛΑ για ενα παιδί":)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Παίρνουμε τα δύο άκρα γιατί εσύ ακριβώς λες πως σε ΚΑΘΕ περίπτωση μία οικογένεια ετερόφυλων είναι καλύτερη από μία ομοφυλόφιλων μόνο και μόνο επειδή προσφέρει πρότυπα (και πραγματικά ελπίζω μην έχεις κατα νου πρότυπα του τύπου η μαμά φοράει μέηκ απ και μαγειρεύει ενώ ο μπαμπάς φοράει γραβάτα και φέρνει τα λεφτά στο σπίτι).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Δηλ. ο αλκοολισμός ειναι κατι που συμβαίνει μονο σε ετεροφυλες οικογενειες?
Οι ομοφυλοφιλες οικογενειες ειναι θεσφατικώς υγιείς? Ο αλκοολισμός δηλ. εκει - και όλα τα αλλα "καλούδια" - εχουν εποστρακιστεί ως δια μαγειας απο αυτές? Δεν τιθεται καν θεμα τετοιων δυσλειτουργιων?
Οι ομοφυλόφιλοι γονεις δεν ειναι ανθρωποι με αδυναμίες? Ειναι εξ ορισμού οι βέλτιστοι???

Και επαναλαμβανω: και οι ομοφυλόφιλοι γονεις,ανθρωποι με αδυναμιες ειναι.
Απο που κι ως που προκυπτει πως αυτοι παρεχουν τροπον τινά ενα ad hoc παραδεισένιο περιβάλλον - και σε τι ποσοστο αραγε,σε σχεση με τους ετερόφυλους γονεις?

Για μενα ειναι εντελώς αστηρικτο το :

"ομοφυλόφιλο περιβάλλον = Ο παραδεισος για ενα παιδί,Η αγάπη για ενα παιδί,ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΛΑ για ενα παιδί":)

Σου απάντησε η Obscura, αλλά μια και απευθύνθηκες σε εμένα να σου πω κι εγώ.
Πουθενά δεν είπα ότι εξ' ορισμού ένα ομοφυλοφιλικό ζευγάρι είναι ιδανικό. Απ' ότι θυμάμαι μάλλον είπα ότι δεν είμαι και πολύ φαν της ιδέας.

Αυτά που γράφω είναι απάντηση σε δικό σου ποστ που λέει ότι θεωρείς την έλλειψη προτύπων πιο σοβαρή από ένα μη υγιές περιβάλλον. Εκεί και μόνο απαντώ και λέω ότι ένα μη υγιές περιβάλλον είναι πολύ χειρότερο από ένα περιβάλλον που λείπει το ένα από τα δύο πρότυπα.
Τώρα αν λείπει το ένα από τα δύο πρότυπα και είναι και μη υγιές, εκεί κλάφ' τα Χαράλαμπε.!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Δηλ. ο αλκοολισμός ειναι κατι που συμβαίνει μονο σε ετεροφυλες οικογενειες?
Οι ομοφυλοφιλες οικογενειες ειναι θεσφατικώς υγιείς? Ο αλκοολισμός δηλ. εκει - και όλα τα αλλα "καλούδια" - εχουν εποστρακιστεί ως δια μαγειας απο αυτές? Δεν τιθεται καν θεμα τετοιων δυσλειτουργιων?
Οι ομοφυλόφιλοι γονεις δεν ειναι ανθρωποι με αδυναμίες? Ειναι εξ ορισμού οι βέλτιστοι???

Και επαναλαμβανω: και οι ομοφυλόφιλοι γονεις,ανθρωποι με αδυναμιες ειναι.
Απο που κι ως που προκυπτει πως αυτοι παρεχουν τροπον τινά ενα ad hoc παραδεισένιο περιβάλλον - και σε τι ποσοστο αραγε,σε σχεση με τους ετερόφυλους γονεις?

Για μενα ειναι εντελώς αστηρικτο το :

"ομοφυλόφιλο περιβάλλον = Ο παραδεισος για ενα παιδί,Η αγάπη για ενα παιδί,ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΛΑ για ενα παιδί":)

Sorry δηλαδη, αλλα τι στο καλο γραφεις?!
Δεν εχει απαντηθει αυτο σε προηγουμενα ποστς?!
Κανεις δεν εγραψε οτι α πριορι οι ομοφυλοφιλοι γονεις προσφερουν ενα υγιες οικογενειακο περιβαλλον...
Αυτο που γραφουμε ειναι οτι εαν ειναι καποιος να διαλεξει αναμεσα σε ενα προβληματικο περιβαλλον 2 ετεροφυλοφιλων γονεων και σε ενα ζευγαρι ομοφυλοφιλων, που ομως διατηρουν μια υγιη σχεση, τοτε ειναι προτιμοτερο το δευτερο...

Κατανοητο?



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.

Κανεις δεν εγραψε οτι α πριορι οι ομοφυλοφιλοι γονεις προσφερουν ενα υγιες οικογενειακο περιβαλλον...
Αυτο που γραφουμε ειναι οτι εαν ειναι καποιος να διαλεξει αναμεσα σε ενα προβληματικο περιβαλλον 2 ετεροφυλοφιλων γονεων και σε ενα ζευγαρι ομοφυλοφιλων, που ομως διατηρουν μια υγιη σχεση, τοτε ειναι προτιμοτερο το δευτερο...

Eγω πάλι ειμαι φάν του αντιθέτου!:D:)
Κατανοητο?

"Ψήθηκα"!:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
[/size][/font][/size]
Eγω πάλι ειμαι φάν του αντιθέτου!:D:)


"Ψήθηκα"!:D:D

Μπορεις να εισαι φαν του οτιδηποτε σε εκφραζει και ευχαριστει, αρκει να μην διαστρεβλωνεις τα γραφομενα των αλλων...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
Μπορεις να εισαι φαν του οτιδηποτε σε εκφραζει και ευχαριστει, αρκει να μην διαστρεβλωνεις τα γραφομενα των αλλων...:)
Δε νομιζω να υπεπεσα σε τετοιο ατόπημα!
Φιλτράρω παντα τα γραπτά μου προτου τα αναρτησω!:)

Αρα,θεωρω πως υπαρχει προβλημα αποκωδικοποίησης - και εκει δε μπορω να κανω κατι.:):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Δε νομιζω να υπεπεσα σε τετοιο ατόπημα!
Φιλτράρω παντα τα γραπτά μου προτου τα αναρτησω!:)

Αρα,θεωρω πως υπαρχει προβλημα αποκωδικοποίησης - και εκει δε μπορω να κανω κατι.:):D

Σορρυ, αλλα εσυ δε θ αμε τρελλανεις...
Απαντας στη Σιμπυ:
Οι ομοφυλόφιλοι γονεις δεν ειναι ανθρωποι με αδυναμίες? Ειναι εξ ορισμού οι βέλτιστοι???


Που στο διατανο στα παρακατω το εγραψε αυτο και εγω αδυνατω να το δω?!

Δηλαδή καλύτερα να ζει με π.χ. έναν πατέρα αλκοολικό, που δέρνει μάνα και παιδιά, απ' ότι να μεγαλώνει σε μια π.χ. μονογονεϊκή οικογένεια ή με ένα ζευγάρι ομοφυλόφιλων, που θα το αγαπούν και θα το προσέχουν; .

Δεν είμαι και πολύ συμφιλιωμένη με την ιδέα να μεγαλώνουν τα ζευγάρια ομοφυλόφιλων παιδιά, αλλά σε κάθε περίπτωση θα προτιμούσα να μεγαλώνω με 2 ομοφυλόφιλους σε ένα υγιές περιβάλλον, παρά με 2 ετεροφυλόφιλους σε μη υγιές περιβάλλον.

Τη συγκριση κανει σε ενα προβληματικο, ασταθες και σε ενα υγιες περιβαλλον, διοτι οπως κι εκεινη σου απαντησε, ισχυριζεσαι οτι θεωρεις σημαντικοτερα τα προτυπα των φυλων απο ενα υγιες οικογενειακο περιβαλλον...

Ενταξει τωρα?


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
Σορρυ, αλλα εσυ δε θ αμε τρελλανεις...

Που στο διατανο στα παρακατω το εγραψε αυτο και εγω αδυνατω να το δω?!

Τη συγκριση κανει σε ενα προβληματικο, ασταθες και σε ενα υγιες περιβαλλον, διοτι οπως κι εκεινη σου απαντησε, ισχυριζεσαι οτι θεωρεις σημαντικοτερα τα προτυπα των φυλων απο ενα υγιες οικογενειακο περιβαλλον...

Χαλάρωσε!!:D

Τονίστηκε υπερ το δεον - και εκλήφθηκε και απο εμενα ως αίσθηση - οτι οι ομοφυλόφιλοι ειναι ικανοί εκ των πραγματων να προσφέρουν αυτο που προβλήθηκε (ασχετως της σύγκρισης) ως σημαντικότερο: στοργή,αγαπη και προδέρμ - και που εγώ αμφισβήτησα.

Να εισέπραξα λάθος αισθηση?
Οκ...το χρεώνομαι!:):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Χαλάρωσε!!:D

Τονίστηκε υπερ το δεον - και εκλήφθηκε και απο εμενα ως αίσθηση - οτι οι ομοφυλόφιλοι ειναι ικανοί εκ των πραγματων να προσφέρουν αυτο που προβλήθηκε (ασχετως της σύγκρισης) ως σημαντικότερο: στοργή,αγαπη και προδέρμ - και που εγώ αμφισβήτησα.

Να εισέπραξα λάθος αισθηση?
Οκ...το χρεώνομαι!:):D

Επιτελους, συνεννοουμαστε. :)
Ε δε θα με τρελλανετε εσεις ντιαρ!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top