[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Από το να χαλάς γάλα και ζελατίνη και να χάνεις χρόνο να τα φτιάχνεις μόνη σου, πάρε έτοιμα 7ευρώ κάνει περίπου το πακετάκι και έχει μέσα 8 strips. [4 για μύτη και 4 για μέτωπο και πιγούνι. Έτσι.:redface:] Τι έυκολη λύση.:redface::redface:

χαχα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Τα pore strips του εμπορίου δεν κάνουν καθόλου καλή δουλειά...και είναι και ακριβά...

Με 7 ευρώ παίρνεις υλικά για χιλιαδες pore strips :P (το παράκανα ε;?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Γιατί ρε δεν κάνουν; Εμένα καλά μου φαίνονται:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Εμένα πάλι δεν μου βγαίνουν όλα και όσα βγουν μπορεί να μην βγουν από την ρίζα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Είχα δοκιμάσει του εμπορίου και όντως δεν έκαναν δουλειά.

Τελικά αυτό το μείγμα βγήκε σαν μάσκα και δεν ξεράθηκε. Το άπλωσα σε όλο το πρόσωπο και το ξέπλυνα μετά από 15 λεπτά. Τώρα το πρόσωπό μου είναι πιο απαλό και νομίζω πως μειώθηκαν και τα μαύρα στίγματα. Δεν θα το συνιστούσα γι' αυτή τη χρήση πάντως, υπάρχουν άλλες, πιο εύκολες και αποτελεσματικές home made μάσκες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Μάρω κουρεύτηκες;:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Είχα δοκιμάσει του εμπορίου και όντως δεν έκαναν δουλειά.

Τελικά αυτό το μείγμα βγήκε σαν μάσκα και δεν ξεράθηκε. Το άπλωσα σε όλο το πρόσωπο και το ξέπλυνα μετά από 15 λεπτά. Τώρα το πρόσωπό μου είναι πιο απαλό και νομίζω πως μειώθηκαν και τα μαύρα στίγματα.
Α δηλαδή έγινε ωραίο scrub? :)
Μάρω κουρεύτηκες;:redface:

:redface::redface::redface:

Κουρεύτηκα!!!!
Φιλάρισμα λίγο γιατί ήταν πολύ μονοκώματα και ύστερα μια πολύ μακρυά φράντζα μέχρι το μάγουλο...

Μου αρέσουν πολύ!!!!! :D:D

Μην τα κουρέψεις εσύ βρε πριγκηπέσσα αν το μαλλάκι σου είναι μακρύ....Αμάν κάνω εγώ τώρα για να το ξαναμακρύνω...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Μήπως ήθελε λιγότερο ζέσταμα και λίγο περισσότερο γάλα;
Δυστυχώς δεν έχει άλλες πληροφορίες μαζί με το βίντεο. Στα σχόλια γράφουν ότι μυρίζει απαίσια, (Το δικό μου δεν μύριζε τίποτα :worry:) και πως σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να χρησιμοποιηθεί αρωματισμένη ζελατίνη γιατί δεν λειτουργεί.
Για άλλους τρόπους παρασκευής, χωρίς φούρνο μικροκυμάτων, δυστυχώς δεν λέει τίποτα. :(

Edit: Μα κι εσύ, το έβαλες σε όλο το πρόσωπο από την πρώτη φορά! :P Ατρόμητη σε βρίσκω! :P
Η ουσία είναι να το αφήσεις να ξεραθεί και να το τραβήξεις.
Σε μένα έκανε περισσότερη δουλειά από του εμπορίου, αλλά τι να πω. Κάθε δέρμα είναι διαφορετικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
:redface::redface::redface:

Κουρεύτηκα!!!!
Φιλάρισμα λίγο γιατί ήταν πολύ μονοκώματα και ύστερα μια πολύ μακρυά φράντζα μέχρι το μάγουλο...

Μου αρέσουν πολύ!!!!! :D:D

Μην τα κουρέψεις εσύ βρε πριγκηπέσσα αν το μαλλάκι σου είναι μακρύ....Αμάν κάνω εγώ τώρα για να το ξαναμακρύνω...;)

Ωωωωωωω μεγειές τότεε!!:D:D Μπράβοοο!:D Καλά έκανες και τόλμησες.:P


Λες; Δε ξέρω το ψιλοβαρέθηκα:/: Ίσως απλά κάνω καθάρισμα :'( Θα το σκεφτώ =/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Ωωωωωωω μεγειές τότεε!!:D:D Μπράβοοο!:D Καλά έκανες και τόλμησες.:P


Λες; Δε ξέρω το ψιλοβαρέθηκα:/: Ίσως απλά κάνω καθάρισμα :'( Θα το σκεφτώ =/

Σ'ευχαριστωωω!!!Ίσως την άνοιξη τολμήσω και την πιο κοντή φράντζα! ;)

Ναι καλύτερα να κάνεις ένα ψιλοκαθάρισμα ή κάποιο άλλο κούρεμα αλλά χωρίς να χάσεις το μάκρος σου...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Καλειδοσκόπιο, βρήκα μια σελίδα που μιλάει για το ίδιο μίγμα και γράφει ότι μπορείς να χρησιμοποιήσεις το μάτι της κουζίνας:
https://www.ehow.com/how_5689146_make-homemade-pore-strips.html

Microwave the mixture for 10 seconds or until it is warm, but not hot. You can also use a stovetop if a microwave is unavailable.


https://www.ehow.com/how_5689146_make-homemade-pore-strips.html#ixzz11lkQ6Z27
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Σήμερα πήρα ζελατίνες και λέω να κάνω αυτό γιαν τους πόρους αλλά φοβάμαι. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Σήμερα πήρα ζελατίνες και λέω να κάνω αυτό γιαν τους πόρους αλλά φοβάμαι. :redface:

Do it, Theodora!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Ξεχασα να γραψω γιαυτο. Ποσο βρωμαει Θεε μου, ποσο!? Το ειχα πανω στη μυτη μου και ανακατευμουν. Εβαλα παχια στρωση επειδη διαβασα στο utube πως ποναει λιγοτερο, αλλα δεν ειδα να βγαζει κατι :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Ξεχασα να γραψω γιαυτο. Ποσο βρωμαει Θεε μου, ποσο!? Το ειχα πανω στη μυτη μου και ανακατευμουν. Εβαλα παχια στρωση επειδη διαβασα στο utube πως ποναει λιγοτερο, αλλα δεν ειδα να βγαζει κατι :/

Ωχ... Don't do it, Theodora! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ξεχασα να γραψω γιαυτο. Ποσο βρωμαει Θεε μου, ποσο!?
Το είχα γράψει κι εγώ πιο πάνω:
Στα σχόλια γράφουν ότι μυρίζει απαίσια, (Το δικό μου δεν μύριζε τίποτα :worry:)
Ειλικρινά το δικό μου δεν μύριζε απολύτως τίποτα. Nada. Δεν ξέρω γιατί... :P Το έβαλα στη μύτη μου και το ξέχασα για πάνω από μισή ώρα μέχρι να σφίξει και να μπορώ να το τραβήξω.
Ίσως έχει να κάνει με τη μάρκα της ζελατίνης; Δεν ξέρω. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Κορίτσια αποφάσισα (με βαρειά καρδιά) να κόψω τα μαλλιά μου γιατί βλέπω οτι μου έχουν λιγοστέψει στο πάνω μέρος του κεφαλιού και θέλω να τα δυναμώσω. Έχω πολύ λεπτή τρίχα και το μαλλί μου φαίνεται (και είναι) λίγο. Σκέφτομαι κάτι φιλαριστό ως λίγο πιο κάτω από τον ώμο.



Έχετε να μου προτείνετε κάτι άλλο για την περίπτωσή μου;

Πώς πρέπει να ζητήσω αυτό το κούρεμα για να μου το κάνουν όπως το θέλω; (πολύ έντονο φιλάρισμα για να πάρουν όγκο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_farm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 293 μηνύματα.
Κορίτσια αποφάσισα (με βαρειά καρδιά) να κόψω τα μαλλιά μου γιατί βλέπω οτι μου έχουν λιγοστέψει στο πάνω μέρος του κεφαλιού και θέλω να τα δυναμώσω. Έχω πολύ λεπτή τρίχα και το μαλλί μου φαίνεται (και είναι) λίγο. Σκέφτομαι κάτι φιλαριστό ως λίγο πιο κάτω από τον ώμο.



Έχετε να μου προτείνετε κάτι άλλο για την περίπτωσή μου;

Πώς πρέπει να ζητήσω αυτό το κούρεμα για να μου το κάνουν όπως το θέλω; (πολύ έντονο φιλάρισμα για να πάρουν όγκο)
Αν εχεις πολυ λεπτη τριχα θελει εντονο φιλαρισμα ειδικα πανω και πισω .Και φοβαμαι οτι θα θες συχνο πιστολακι παντως δοκιμασε καποιο ειδικο σαμπουαν και θα βοηθουσε πολυ ενα βιταμινουχο
συμπληρωμα διατροφης ειδικο για μαλλια θα το βρεις σε φαρμακεια φυσικα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiger8755

Νεοφερμένος

Η tiger8755 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Καλημέρα σε όλους θέλω κούρεμα και να βάψω τα μαλλιά μου ξανθά γιατί είναι αλλού ανοιχτό αλλού σκούρα θέλω να γίνουν όλα 1 χρώμα και χρειάζομαι καλό κομμωτήριο το mod's hair είναι καλό?
επίσης θέλω να αποκτήσω μακριά μαλλιά μόνιμα σκεφτομαι να βάλω Τρέσα που ράβεται που θα πάω να μου την τοποθετήσουν ? και να την ανανεώνω κάθε μήνα θα ήθελα να μου προτείνετε καλά επαγγελματικά κομμωτήρια με έμπυρους κομμωτές σε περιοχές δάφνη έως βουλιαγμένη ώστε να έχω καλά αποτελέσματα χωρίς να με πονέσουν με την Τρέσα. Πείτε με προσωπικό μήνυμα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Γεια σας κοριτσάκια.
Είχα κοντή φρατζούλα και πλέον έχει μακρύνει και με ενοχλεί.
Δεν θέλω να πάωνα την ξανά κόψω (βαριέμαι τα κομμωτήρια) πώς μπορώ να τα ''σουλουπώσω'';
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top