Μήπως ξέρετε; - Διάφορες, σκόρπιες απορίες

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
ωχχχχ καλα το καταλαβα εγω οτι τα σοκολατακια θα πανε στα σκουπιδια. ευτυχως δεν εκανα πολλα! ευχαριστω θοδωρουλα μου που εψαξες!
ναι εγω να μην παθω τιποτα και τα σοκολατακια δεν μας νοιαζουν!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Το έχω καιρό απορία.
Έχουν πέσει στα χέρια μου κάποια φυλλάδια με αρώματα και γράφουν ''Τρίψε εδώ για να το δοκιμάσεις''.
Μυρίζουν όντως.
Ξέρει κανείς πώς γίνεται αυτό; Θα σκάσω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Μου έλυσα, μάλλον, την απορία. :P
Στο σημείο που λέει να τρίψουμε το χαρτί δεν είναι τόσο γυαλιστερό όσο στο υπόλοιπο φύλλο (φαίνεται η διαφορά στο φως). Οπότε μάλλον είναι ειδικό εμποτισμένο χαρτάκι με το άρωμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
κατι τελειως ασχετο.ποσες θεριμιδες πρεπει να καταναλωνει μια μεση εφηβος καθε μερα?και ποσα γευματα να εχει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,869 μηνύματα.
κατι τελειως ασχετο.ποσες θεριμιδες πρεπει να καταναλωνει μια μεση εφηβος καθε μερα?και ποσα γευματα να εχει?

Εξαρτάται αν η μέση έφηβος θέλει να φτιάξει μέση ή να κάνει κάτι ποδάρες χοιρομέρια σα του Lionel Messi.:P Μην αγχώνεσαι συντοπίτισσα, άμα εσύ σου αρέσεις όταν κοιτάζεσαι στον καθρέφτη, τότε όλα καλά.:)

Οι άνθρωποι κάθε ηλικίας, ξεκινούν με ένα καλό πρωινό, ένα πλήρες μεσημεριανό, και κάτι ελαφρύ το βράδυ. Τώρα άμα το ανωμαλέψεις το διατροφικό πρόγραμμα, ή αν ο οργανισμός σου έχει άλλες απαιτήσεις, δεν ξέρω, δεν είμαι διατροφολόγος, ούτε παντο-λόγος, ξέρεις, από δαυτους που τελειώσαν μια επιστήμη αλλά ξέρουν κι άλλες 40 εμπειρικά έτσι να χουμε να ασχολούμαστε.

Ένας Χρηματούλης είμαι μόνο. Ας πάμε να φάμε τώρα τίποτα.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Εξαρτάται αν η μέση έφηβος θέλει να φτιάξει μέση ή να κάνει κάτι ποδάρες χοιρομέρια σα του Lionel Messi.:P Μην αγχώνεσαι συντοπίτισσα, άμα εσύ σου αρέσεις όταν κοιτάζεσαι στον καθρέφτη, τότε όλα καλά.:)

Οι άνθρωποι κάθε ηλικίας, ξεκινούν με ένα καλό πρωινό, ένα πλήρες μεσημεριανό, και κάτι ελαφρύ το βράδυ. Τώρα άμα το ανωμαλέψεις το διατροφικό πρόγραμμα, ή αν ο οργανισμός σου έχει άλλες απαιτήσεις, δεν ξέρω, δεν είμαι διατροφολόγος, ούτε παντο-λόγος, ξέρεις, από δαυτους που τελειώσαν μια επιστήμη αλλά ξέρουν κι άλλες 40 εμπειρικά έτσι να χουμε να ασχολούμαστε.

Ένας Χρηματούλης είμαι μόνο. Ας πάμε να φάμε τώρα τίποτα.:redface:

χαχαχ....το τελειωμα ηταν ολα τ λεφτα.απλα αναρωτιομουν.οχι μια χαρα μου αρεσω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gatoulla

Νεοφερμένος

Η gatoulla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σε όλους σας!
Είμαι πολύ καινούργια εδώ και χρειάζομαι επειγόντως τα φώτα σας γιατί έχω κολλήσει.
Θα διοργανώσω ένα event όπου θα λαμβάνουν μέρος περίπτερα από διάφορες χώρες και
ψάχνω ονομασία και σλογκανς οπώς π.χ International Day - Συνάντηση Πολιτισμών.
Έχει κανείς καμμιά καλύτερη ιδέα;
Ευχαριστώ πολύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Τι εννοείς περίπτερα;
Τσίχλες, τσιγάρα, προφυλακτικά και εφημερίδες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Hello!

Τον τελευταίο καιρό με έχει πιάσει περιέργεια να μάθω σχετικά με το Μάρτη.
Συγκεκριμένα, για πιο λόγο οι κλωστές είναι άσπρο-κόκκινο;
Ξέρει κανείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Κι εγώ το αναρωτιόμουν αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Τον Μάρτη τον φοράμε κυρίως στα μικρά παιδιά, για να «μην τα πιάνει το μάτι», ή κατά μια άλλη εκδοχή, για να «μην τα μαυρίζει ο ήλιος». Συμβολικά το λευκό και το κόκκινο χρώμα το συναντάμε συχνά στην δεισιδαιμονία όταν είναι να αποτρέψουμε κάποιο κακό. Αυτό μνημονεύεται και από τους αρχαίους Έλληνες συγγραφείς. Ο Αρτεμίδωρος στα «Ονειροκριτικά»[1] συσχετίζει τους διάφορους στεφάνους των μαγισσών, ο Βιργίλιος στα «Βουκολικά»[2] αναφέρει πολύχρωμους μίτους περιδεμένους τρις φορές σε εικόνα ερωμένου για να τον σαγηνέψουμε. Ο Πετρώνιος αναφέρει όμοιες μαγγανείες, όπου δένουμε πολύχρωμο στήμονα στον τράχηλο. Οι Βυζαντινοί αναφέρουν την χρήση βαμμένης κλωστής κατά της βασκανίας. Στα Ελευσίνια μυστήρια κατά την αρχαιότητα οι νεαροί μύστες φόραγαν κρόκους στο δεξί χέρι και στο πόδι. Πρόκειται λοιπόν για έθιμο πανάρχαιο, ή όμοιο πανάρχαιων εθίμων.

Από https://el.wikipedia.org/wiki/Μάρτης

Έφτιαξα κι εγώ φέτος. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Hello!

Τον τελευταίο καιρό με έχει πιάσει περιέργεια να μάθω σχετικά με το Μάρτη.
Συγκεκριμένα, για πιο λόγο οι κλωστές είναι άσπρο-κόκκινο;


Γιατί, μέχρι Μάρτη βαριά, ο Θρύλος το έχει καβατζώσει το πρωτάθλημα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Γεια σε όλους σας!
Είμαι πολύ καινούργια εδώ και χρειάζομαι επειγόντως τα φώτα σας γιατί έχω κολλήσει.
Θα διοργανώσω ένα event όπου θα λαμβάνουν μέρος περίπτερα από διάφορες χώρες και
ψάχνω ονομασία και σλογκανς οπώς π.χ International Day - Συνάντηση Πολιτισμών.
Έχει κανείς καμμιά καλύτερη ιδέα;
Ευχαριστώ πολύ



Ελα ρε τρολλανθρωπε μπόρατ... τι είναι αυτά που λες.... :P
διεθνής έκθεση θα είναι, ξέρεις τι λέω,
τα περίπτερα θα είναι ανοιχτά να μπαίνεις, μα δυστυχώς δεν θα πουλάνε τσίχλες και τσιγάρα :mad:
αλλά κάτι αηδίες του στυλ "επιδοτούμενη λογοτεχνία", "επιδοτούμενη αγροτική παραγωγή"...

Χμ, πάμε στο θέμα τώρα.
International Day - Συνάντηση Πολιτισμών ε;

Να μερικές ιδέες...


"Synanthsh Politismwn - Διεθνής Μέρα!"
"International Πολιτισμών - Συνάντηση Day!"
"International Συνάντηση - Day Πολιτισμών!"

άντε και καλή σας τύχη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

lady31ath

Νεοφερμένος

Η lady31ath αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
World expo culture
World exhibition 2011
World culture show
λογικα καλυτερο το world απο το European culture show
World international cultural gongress
Cultural congress and expo

δεν υπαρχουν τα δεδομενα για να συνθεσω....οποτε η συνθεση ειναι ασταθης.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geor1979

Νεοφερμένος

Η geor1979 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
"International cultures crossroad" πώς σου φαίνεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gatoulla

Νεοφερμένος

Η gatoulla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ όλους για τις ιδέες σας. Απλά να διευκρινίσω στα περίπτερα θα πουλάνε φαγητά διαφόρων χωρών και θα υπάρχουν αντικείμενα της χώρας δεν θα είναι "λογοτεχνικά".
Στόχος είναι μια υπέροχη μέρα διασκέδασης με μουσική και χορό και ταυτόχρονα επικοινωνία με τον κόσμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
μπορεις να το ονομασεις ....ο γυρος του κοσμου σε μια μερα......(fail?)
για να καταλαβω θα υπαρχουν κιοσκια με φαγητα αρα θα πρεπει να ειναι κατι που θα κεντριζει στον αλλον την προσοχη...χμμμμ:whistle::whistle::whistle:γειτονια του κοσμου....:hmm::hmm::hmm::hmm:χμμμ αυτο σαν γενικο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Cultural Fair 2011 or Cultural Fair Day 2011 :an international festival of civilisations
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katalinos

Δραστήριο μέλος

Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Γεια σε όλους σας!
Είμαι πολύ καινούργια εδώ και χρειάζομαι επειγόντως τα φώτα σας γιατί έχω κολλήσει.
Θα διοργανώσω ένα event όπου θα λαμβάνουν μέρος περίπτερα από διάφορες χώρες και
ψάχνω ονομασία και σλογκανς οπώς π.χ International Day - Συνάντηση Πολιτισμών.
Έχει κανείς καμμιά καλύτερη ιδέα;
Ευχαριστώ πολύ

μήπως θα ήταν χρήσιμο να μας πεις τι προΐόν/κλάδο υπηρεσιών αφορά ; :):):):):)
όχι τίποτα άλλο αλλά έχω όρεξη για brainstorming μαζί με τον μπόρατ (εγώ θα είμαι η storm και ο μπόρατ το brain)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
μήπως θα ήταν χρήσιμο να μας πεις τι προΐόν/κλάδο υπηρεσιών αφορά ; :):):):):)
όχι τίποτα άλλο αλλά έχω όρεξη για brainstorming μαζί με τον μπόρατ (εγώ θα είμαι η storm και ο μπόρατ το brain)

Κοίτα τώρα τι μπρέην στόρμινγκ μου ήρθε σα φάσκελο στο κεφάλι.
Ανάγουμε όλα τα δεδομένα που πήραμε από τον συμφορουμίτη μας
σε ένα πίνακα 3 επί 3

World expo culture
World exhibition 2011
World culture show

αποκλείουμε τον μεταξύ συνδυασμό των στοιχείων της πρώτης γραμμής
και προτείνουμε συνδυασμούς
οριζόντιους ή κάθετους
ή και διαγώνιους (πάντα εντός των μέτρων του λογικού)
προκειμένου να εξάγουμε το επιθυμητό αποτέλεσμα.


Ε; Ε;
Ζηλεύεις καταλίνε;:tongue:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top