Τα πάντα για το ξύρισμα και τα γένια

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Εχει και με 10 ευρώ (με καλώδιο) αλλά εμένα μου χάλασε και είχα χάσει την απόδειξη (είχε εγγύηση). Μετά πήρα μια Philips με 30 που κράτησε και ο boyfriend έχει άλλες 2-3 πολύ καλές, αλλά νομίζω έχουν πάνω από 80.
Τα ξυράφια με τις πολλές λεπίδες είναι ο,τι χειρότερο (τα διαφημίζουν σαν καλά, αλλά στην ουσία δεν είναι μόνο πιό ακριβά αλλά και πιό σκληρά στο δέρμα). Τα μιας χρήσης με την μια λεπίδα άντε δύο είναι πολύ φτηνότερα και δεν σου κάνουν δέρμα σκατά.
Επίσης για μια φορά στα τόσα αυτός ο αφρός/κρέμα που το βάζεις 5 λεπτά και φεύγουν οι τρίχες είναι καλό γιατί το δέρμα είναι σούπερ μετά. Απλά κοστίζει παραπάνω.
After shave ποτέ με οινόπνευμα, όχι μονο τσούζει αλλά ξεραίνει το δέρμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mourningStar

Νεοφερμένος

Ο mourningStar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Οι πολλοι αντρες ξυριζονται με το μαχαιρι,που εχουν για κυνηγι,δεν βαζουν σαπουνια και φρουφρου.Οι μηχανες βολευουν ,οι φαλτσετες ειναι επικινδυνες,τα ξυραφακια ακριβα και δυσκολα στο χειρισμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
Οι πολλοι αντρες ξυριζονται με το μαχαιρι,που εχουν για κυνηγι,δεν βαζουν σαπουνια και φρουφρου.

οι πολλοί ή οι πολύ;

Εγώ πάντως όταν χαλάει η μηχανή, ξεθάβω το tomahawk... Κάνει ένα κόντρα ξύρισμα, άλλο πράγμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grayxx

Νεοφερμένος

Ο grayxx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Ρε παιδια ποια η διαφορα κουρευτικης και ξυριστικης μηχανης?Με την κουρευτικη δεν μπορεις να ξυρισεις γενια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
η κουρευτικη ειναι αυτη η κλασσικη με τις δυο σειρες δοντια για κουρεμα μαλλιων και μπολικα γενια,-οπως τα δικα μου:P-και στα αφηνει αγρια για να τριβεις γραβιερα βασικα




η ξυριστικη
ειναι για ελαχιστα γενια,,απομιμηση ξυραφιου ,με λαμαρινα απο πανω με τρυπιτσες και κατι ξυραφια απο κατω
σε μενα δεν πιανει τιποτε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Εισοδηματίας. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
τα γενακια βρε χαζουλια ειναι toooooo sexy!!!
(αρκει να ναι περιποιημενα!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
τα γενακια βρε χαζουλια ειναι toooooo sexy!!!
αν το μαγουλο σας ειναι κασερι ολα οκ:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Κάποτε είχε πάρει μια αποτριχωτική, την Silkepil, κάπως έτσι, και είχα πεθάνει από τον πόνο.
Μετά ανακαλυψα το laser!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Εισοδηματίας. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Παιδιά εχω μια απορία.....
αρχισα να ξυρίζομαι απο την γ γυμνασίου(αμα θυμαμαι καλα) και μεχρι τώρα δν εχουν γινει πολυ "άγρια" τα γένια μου:(
δλδ μόλις ξυριζομαι, τις επόμενες 2-3 ημέρες ειναι πολύ σκληρα τα γένια(καλα βεβαια δν ειναι γενια εκεινα...αλλα αμα βαλεις κόντρα το χερι σου γρατζουνάνε ΠΑΡΑ πολύ)....επειτα ομως αρχιζουν και μαλακώνουν και οταν ειναι για παραδειγμα 1-2 εβδομάδων αν και δν ειναι πολύ μεγάλα σε μέγεθος ειναι σαν τρίχες...μαλακες και καθολου σκληρες:(...δν ξερω πραγματικα τι να κανω...βλεπω τους αλλους τους φιλους μου να εχουν πολυ σκληρα γενια και ζηλευω...
εχω ακουσει οτι πρεπει να ξυριζεσαι πολυ συχνα για να σκληρήνουν αλλα ρε γαμώτο μου πάνε τα γενια και αμα ξυριστω φαινομαι σαν παιδακι δημοτικου:'(:P

εγώ προτιμω να ξυριζομαι με ξυραφι(η μηχανη δν μου αρεσε:/:)

ΥΓ.Εχω δει κατι ατομα που ενω εχουν μολις ξυριστει εχουν γενια 1-2 ημερων...αυτο πως γινεται??πώς ξυριζονται??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grayxx

Νεοφερμένος

Ο grayxx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Ωραια μπορει καποιος να με βοηθησει στην επιλογη μου να διαλεξω μηχανη που να κανει 2-3 ημερων γενια?
https://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=10054241

https://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=10099854

https://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=10106384


https://www.kotsovolos.gr/site/products.jsp?catid=7463 και εδω φαινονται ολες ,πανω απο 30 ευρω δεν δινω,επισης η izzy σαν μαρκα ειναι καλη η να προτιμησω philips?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Οποιαδήποτε απο όλες αυτές άν παρεις τα γένια σου,με την αρχική σκάλα,χωρίς κάποιο απο τα εξαρτήματα,θα έχεις γένια 2-3 ημερών.
Αν και θα σου πρότεινα ξυριστική μηχανή αντί για κουρευτική.Οι πλαστικές σκάλες είναι άχρηστες για γένια.Μόνο για μαλλί χρησιμεύουν.
Είχα παλιά μία της Philips,με μικρά "δοντάκια" εκανε τέλεια δουλειά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
η καλυτερη μαρκα ειναι η remingtonειδικη σε μηχανες
https://www.skroutz.gr/s/414598/Remington-HC240.html
https://www.skroutz.gr/s/321162/Remington-HC5030-Clipper-Trimmer.html

εχω εδω και χρονια μια σαν τις παραπανω..ουτε θυμαμαι απο που την πηρα και κοβει με ρευμα τα παντα..προβατο κουρευει..

και γυμνοχωρις πλαστικηκεφαλη.. κοβει τα σκληρα γενια μου ενος μηνα σε 3 λεπτα και τα κανει τριφτη..οπως θελεις δηλαδη
ξυρισμενο αξυριστο..τη χρησιμοποιω γιατι ποναω οταν κοβω τα γενια που δεν μαλακωνουν με τιποτα..

αυτες αξιζουν..οι κλασσικες που κοβουν τα παντα και τα σκληροτερα μουσια και δεν κολωνουν πουθενα....οι γνησιες κουρευτικες

τωρα για τις αλλες τις μοντερνες και επαναφορτιζομενες δεν ειμαι σιγουρος,οτι εχουν την ιδια αντοχη..
αυτες που εχουν και με ρευμα ειναι ενδιαφερουσες


επισης ακομα πιο επαγγελματικες ισχυρες αμερικανικες -για κουρεία- ειναι οι wahl
δεν εχουν design αλλα πανισχυραμοτερ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

grayxx

Νεοφερμένος

Ο grayxx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
ωραια ειμαι αναμεσα σε δυο
αυτη https://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=10054241 η οποια εχει σκαλα μεχρι 3mm και φτανει ανα 2 μεχρι 21mm και ειναι με ρευμα

και αυτη https://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=10098832 η οποια εχει σκαλα μεχρι 2 mm και φτανει μεχρι 18 και ειναι χωρις ρευμα με μπαταρια που δεν μαρεσει αυτο

Εχω και μια αλλη philips ξυριστικη με κεφαλες και την χρησιμοποιω σπανια οποτε δεν χρειαζομαι καποια μηχανη να ξυριζομαι φουλ,οποτε λετε να παρω την πρωτη μιας και θα με βοηθαει να ξυριζω και κανα μαλλι αμα θελω ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εχει ασχολιθει κανεις απο εδω με ξυρισμα με "straight razor";
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.


Φαλτσετα, ξυραφι του παπου, ξυραφι του μπαρμπερι... Το εχω ακουσει με πολλα ονοματα, πιο θεωρειται σωστο δεν ξερω... :P
Μονολεπιδο παντος, εγω καταλαβενω το απλο-κλασικο bic
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
αυτο λεω το εχω ακουσει καπου και ως μονολεπιδο :look:

ξερω ατομο που (ελεγε οτι) ξυριζοταν με αυτο :P


και το ξερεις και συ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Η παρενθεση με τρομαζει, το spoiler με τρομοκρατει! Πες μου απλα οτι δεν ητανε το ατομο που νομιζω! :P


Κοιτα, θα μπορουσε να λεγεται και μονολεπιδο, αφου μια λεπιδα εχει...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Λεω να παρω κουρετικη μηχανη για να μην χρειαζεται να πηγαινω στα κουρεια. Ετσι κ αλλιως κ εκει που παω απλα κοντα λεω να μου τα παιρνει.

Τι τιμες περιπου εχουν? Καμια καλη μαρκα εχετε να προτεινεται? Τι θα πρεπει να προσεξω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top