Συζήτηση για... τρίχες!

konna96

Νεοφερμένος

Η konna96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
ρε παιδια να ρωτησω κατι...εγω γεννηθηκα με σκουρο καστανο μαλλι ..σχεδον μαυρο...αλλα αρχισαν να μου ανοιγουν οχι τοσο στις ριζες αλλα κατα μηκος της τριχας..σε σημειο στην 2α λυκειου να ειμαι σχεδον ξανθια..μετα στην τριτη λυκειου..αρχισαν να πεφτουν πολυ τα μαλλια μου..και εχω παρατηρησει πως δυστυχως εχουν σκουρυνει πολυ..αλλα χρονια τα ειχα ανοιχτα πολυ...τι παθαν και σκουρυναν σε ενα χρονο?? εχει να κανει με την ηλικια? οσο μεγαλωνεις σκουραινουν? σημειοτεον δε τα χω βαψει ποτε..αλλα εχουν σκουρυνει τοσο που το σκεφτομαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aliki.gr

Νεοφερμένος

Η Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
λοιπον, εγω εχω πολυ σγουρα μαλλια και παρολο που δεν τα ταλαιπωρώ (αφρο ή ζελε χρησιμοποιω αφότου τα λουσω μονο και πιστολακι οχι σε καθημερινη βαση), κουρευτηκα πριν ενα μηνα και δεν εχω ψαλιδα , αυτα κομπιαζουν στις άκρες. Η κομμώτρια μου προτεινε μασκα ενυδατωσης για μετα το σαμπουαν αντί για κρέμα μαλλιων. Εχετε εσεις κατι αλλο να προτείνετε ή καποια καλη μασκα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
λοιπον, εγω εχω πολυ σγουρα μαλλια και παρολο που δεν τα ταλαιπωρώ (αφρο ή ζελε χρησιμοποιω αφότου τα λουσω μονο και πιστολακι οχι σε καθημερινη βαση), κουρευτηκα πριν ενα μηνα και δεν εχω ψαλιδα , αυτα κομπιαζουν στις άκρες. Η κομμώτρια μου προτεινε μασκα ενυδατωσης για μετα το σαμπουαν αντί για κρέμα μαλλιων. Εχετε εσεις κατι αλλο να προτείνετε ή καποια καλη μασκα?
Και μάσκα απαραίτητα 2 φορές την εβδομάδα αλλά και ένα Condiotiner ενυδάτωσης και καλά.
Πολύ καλή μάσκα είναι η Keratinology που κάνει τα πάντα. Λίγο ακριβούτσικη αλλά πολύ καλή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aliki.gr

Νεοφερμένος

Η Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Και μάσκα απαραίτητα 2 φορές την εβδομάδα αλλά και ένα Condiotiner ενυδάτωσης και καλά.
Πολύ καλή μάσκα είναι η Keratinology που κάνει τα πάντα. Λίγο ακριβούτσικη αλλά πολύ καλή.

Ποσο κοστίζει δηλ και που μπορω να τη βρω?
Ευχαριστώ πάντως! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ποσο κοστίζει δηλ και που μπορω να τη βρω?
Ευχαριστώ πάντως! :)

Γύρω στα 6 νομίζω,σε σούπερ μάρκετ και Χόντος είναι διαθέσιμη.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aliki.gr

Νεοφερμένος

Η Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Γύρω στα 6 νομίζω,σε σούπερ μάρκετ και Χόντος είναι διαθέσιμη.:P

Οκ, ευχαριστώ πολυ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Τι γνωμη εχετε για τα ομπρε μαλλια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Τι γνωμη εχετε για τα ομπρε μαλλια?

Εγώ έκανα πριν λίγο καιρό και μου αρέσουν πάρα πολύ. Μπορεί να είναι επειδή δεν έκανα τεράστια αλλαγή αλλά πιο πολύ προς το φυσικό μου. Κάπως έτσι είναι το κάτω μέρος (το πάνω είναι λίγο πιο μελί, το φυσικό μου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Τι γνωμη εχετε για τα ομπρε μαλλια?
Είναι τέλειο. Σε όλα τα είδη μαλλιών.:clapup:Επίσης,Alireza ούτως ή άλλως το ombre πρέπει να΄ναι ένα φυσικό ξάνοιγμα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Εγώ έκανα πριν λίγο καιρό και μου αρέσουν πάρα πολύ. Μπορεί να είναι επειδή δεν έκανα τεράστια αλλαγή αλλά πιο πολύ προς το φυσικό μου. Κάπως έτσι είναι το κάτω μέρος (το πάνω είναι λίγο πιο μελί, το φυσικό μου)

Πολυ ωραιοοο :D Εγω σκεφτομουν να κανω ενα απαλο ροζ... το μαλλι μου ειναι σοκολατι, λες να δειχνει ασχημο? :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Πολυ ωραιοοο :D Εγω σκεφτομουν να κανω ενα απαλο ροζ... το μαλλι μου ειναι σοκολατι, λες να δειχνει ασχημο? :/:
Μοβ καλύτερα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπλε.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
το ροζ -μωβ δεν κρατανε κ θα κανεις αδικα και ντεκαπαζ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Θα ήθελα κάποια στιγμή να κάνω καμιά μοβ ή βυσσινί τούφα!Αλλά κι εγώ έχω καστανά μαλλιά και δεν ξέρω κατά πόσο θα βγει.
Αυτή τη βδομάδα λέω να κουρευτώ.Οι άκρες μου έχουν γίνει χάλια και σκέφτομαι μια αλλαγή.Θα κόψω φράντζα! :D
Βέβαια τα μαλλιά μου είναι σπαστά και θα πρέπει να την ισιώνω αλλά δεν βαριέσαι...Κάθε φορά που κόβω φράντζα λέω σε όλους να μου θυμίσουν αν μην το ξανακάνω αλλά χρειάζονται και οι αλλαγές στα μαλλάκια μας! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Εμένα τα μαλλιά μου είναι σπαστά-κατσαρά-σγουρά-φουντωτά..με τις μέρες τους τέλος πάντων.. :P όποτε τα κόβω για να δυναμώσουν αν έχω καιρό να πάω για κούρεμα θέλουν αρκετό κόψιμο οπότε μετά δε μ' αρέσουν και τα τραβάω για να μακρύνουν..:confused: ευτυχώς μακραίνουν πάρα πολύ γρήγορα..:D στο γυμνάσιο για ένα διάστημα τα έκοβα λίγο πιο κάτω από τους ώμους και κάθε φορά το μετάνιωνα..φράντζα μπροστά δεν έκανα ποτέ και ούτε πρόκειται!!..όταν ήταν στο μήκος που έλεγα η φράντζα ήταν στο πλάι και ήταν σγουρή και απαίσια..δεν ασχολιόμουν ποτέ με ισιωτικές και πιστολάκια οπότε την άφηνα έτσι και περίμενα να μακρύνει..από τότε λογίκεψα και τα έχω μακριά γιατί μαλλιά σαν τα δικά μου δεν είναι ούτε για καρέ, ούτε για ώμο ούτε για φράντζα!!! :P:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Είναι τέλειο. Σε όλα τα είδη μαλλιών.:clapup:Επίσης,Alireza ούτως ή άλλως το ombre πρέπει να΄ναι ένα φυσικό ξάνοιγμα.;)
Πράγματι μου αρέσει πάρα πολύ! Μην το λες, προχθες στο λεωφορείο πέτυχα μια με τιρκουάζ ombre πάνω σε καστανό μαλλί και ήταν οκ. Θα μπορούσε να το περιποιηθεί καλύτερα βέβαια αλλά το χρώμα ήταν τέλειο.
Πολυ ωραιοοο :D Εγω σκεφτομουν να κανω ενα απαλο ροζ... το μαλλι μου ειναι σοκολατι, λες να δειχνει ασχημο? :/:
Χμμ δε λέω όχι στα έντονα αρκεί να είναι όμορφο και καλοφτιαγμένο. Κάτι τέτοιο θα το έκανα προσωπικά => (η τελευταία φωτογραφία άσχετη αλλά μοιάζει περισσότερο στο μαλλί μου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • 7c28d383392aed5832e674022b185005.jpg
    7c28d383392aed5832e674022b185005.jpg
    89.1 KB · Εμφανίσεις: 1,755
  • 9867800adcf75d8dc0fb117a453e641d.jpg
    9867800adcf75d8dc0fb117a453e641d.jpg
    41.9 KB · Εμφανίσεις: 1,136
  • tumblr_lxm9i5rv7b1qhgw48.jpg
    tumblr_lxm9i5rv7b1qhgw48.jpg
    87.3 KB · Εμφανίσεις: 352
  • copper-ombre.jpg
    copper-ombre.jpg
    238.9 KB · Εμφανίσεις: 4,242
Τελευταία επεξεργασία:

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Πράγματι μου αρέσει πάρα πολύ! Μην το λες, προχθες στο λεωφορείο πέτυχα μια με τιρκουάζ ombre πάνω σε καστανό μαλλί και ήταν οκ. Θα μπορούσε να το περιποιηθεί καλύτερα βέβαια αλλά το χρώμα ήταν τέλειο.

Χμμ δε λέω όχι στα έντονα αρκεί να είναι όμορφο και καλοφτιαγμένο. Κάτι τέτοιο θα το έκανα προσωπικά => (η τελευταία φωτογραφία άσχετη αλλά μοιάζει περισσότερο στο μαλλί μου)

μα δεν θα ειναι εντονο :P το φανταζομαι καπως ετσι, οπως στη δευτερη φωτογραφια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

life12

Πολύ δραστήριο μέλος

Η life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,588 μηνύματα.
εχει κανει καποια κοπελα την ισιωτικη <<θεραπεια>> brazilian keratin??αν ναι 8α η8ελα να μ πει στο περιπου ποσο κοστιζει ποσο καιρο κραταει κ αν εχει επιπτωσεισ στην υγεια??:worry::worry:

για ombre hair τι χρωμα πιστευετε οτι παει στο καταμαυρο μαλλι??:worry::worry:
για κοκκινο τι λετε?:P
για το μπλε??:P

αυτα τα βαζω γιατι μ αρεσουν τα χρωματα αλλα δεν 8α το εκανα ποτε εγω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
εχει κανει καποια κοπελα την ισιωτικη <<θεραπεια>> brazilian keratin??αν ναι 8α η8ελα να μ πει στο περιπου ποσο κοστιζει ποσο καιρο κραταει κ αν εχει επιπτωσεισ στην υγεια??:worry::worry:

για ombre hair τι χρωμα πιστευετε οτι παει στο καταμαυρο μαλλι??:worry::worry:
για κοκκινο τι λετε?:P
για το μπλε??:P

Εμένα το μπλε μαρέσει αλλά για να κάνεις κάτι τέτοιο θα πρέπει να χεις και τα κότσια να το δείχνεις σωστά και να σου ταιριάζει, και προπάντων να μην σε νοιάζει τι θα πούνε οι άλλοι διότι μπλε είναι όχι κόκκινο, θα τους φανεί κάπως, πρωτόγνωρο ίσως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

life12

Πολύ δραστήριο μέλος

Η life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,588 μηνύματα.
Εμένα το μπλε μαρέσει αλλά για να κάνεις κάτι τέτοιο θα πρέπει να χεις και τα κότσια να το δείχνεις σωστά και να σου ταιριάζει, και προπάντων να μην σε νοιάζει τι θα πούνε οι άλλοι διότι μπλε είναι όχι κόκκινο, θα τους φανεί κάπως, πρωτόγνωρο ίσως.

τωρα που το 3αναβλεπω χτυπαει πολυ το μπλε :redface: το κοκκινο ειναι πιο φυσιολογικο:P μμμμ δεν 3ερω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
τωρα που το 3αναβλεπω χτυπαει πολυ το μπλε :redface: το κοκκινο ειναι πιο φυσιολογικο:P μμμμ δεν 3ερω:P

Κάνε αν είναι το κόκκινο και αν δεν σαρέσει κάνεις και το μπλε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top