Μπορούν οι άντρες να φοράνε ροζ;

Μπορούν οι άντρες να φοράνε ροζ;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 307)
  • Ναι, φυσικά!

    Ψήφοι: 248 80.8%
  • Όχι βέβαια!

    Ψήφοι: 59 19.2%

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
γαμωτο καθε φορα που βλεπω αυτο το θεμα (οπως και το αλλο αναλογο) στην αρχικη σελιδα θελω να επισημανω την εκ γενετης (και επιστημονικα αποδεδειγμενη) αλλεργια των ανδρων στο ροζ χρωμα (οπως και την ανυπαρξια των δακρυγονων αδενων στο αντιστοιχο αλλο θεμα)
γιουργια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,057 μηνύματα.
γαμωτο καθε φορα που βλεπω αυτο το θεμα (οπως και το αλλο αναλογο) στην αρχικη σελιδα θελω να επισημανω την εκ γενετης (και επιστημονικα αποδεδειγμενη) αλλεργια των ανδρων στο ροζ χρωμα . . .
Μπα! Τελικά όλα είναι θέμα μόδας, που ως γνωστόν επιβάλλεται. Μπορεί σε κάποια χρόνια οι άντρες να φορούν ρόζ κουστούμι με θαλασσιά γραβάτα. Πριν από καμια 50ριά χρόνια ήταν αδιανόητο να φορέσει ένας άντρας κόκκινο, κίτρινο, προτοκαλί. Αν κάποιος τολμούσε να ξεφύγει από τα μαύρο, γκρι, καφέ, ήταν κατάπτυστος.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eya95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δικηγόρος. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
αν του παει του αλλου, του αρεσει και σε μικρη εκταση ..!! :ΡΡ ναι γτ οχι... δειχνετε και πιο χαριτωμενοι !! :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zithos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 270 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dias:
Μπα! Τελικά όλα είναι θέμα μόδας, που ως γνωστόν επιβάλλεται. Μπορεί σε κάποια χρόνια οι άντρες να φορούν ρόζ κουστούμι με θαλασσιά γραβάτα. Πριν από καμια 50ριά χρόνια ήταν αδιανόητο να φορέσει ένας άντρας κόκκινο, κίτρινο, προτοκαλί. Αν κάποιος τολμούσε να ξεφύγει από τα μαύρο, γκρι, καφέ, ήταν κατάπτυστος.

Είναι γιατί δεν κυκλοφορούσαν εκείνη την εποχή έγχρωμα αντρικά ρούχα στην αγορά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.


έχω ένα τέτοιο, το φοράω στη δουλειά και οι κοπέλες μου λένε ότι μου πάει,
λέτε να με δουλεύουν; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
λέτε να με δουλεύουν; :P
απλως οταν γυριζεις την πλατη σου, ψιθυριζουν "προστύχη"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
απλως οταν γυριζεις την πλατη σου, ψιθυριζουν "προστύχη"

:laugh:, όχι ρε συ, αρέσω, επιβεβαιωμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.

Zithos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 270 μηνύματα.
λέτε να με δουλεύουν; :P

Άν σε δουλεύουν τότε δουλεύουν και τον εαυτό τους μαζί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NatashaLP

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Γιατι οχι?Απλα ειναι το προβλημα οτι το ροζ και το μοβ ταιριαζει μονο σε συγκεκριμενους αντρες.Αν πχ ο αλλος ειναι μικροκαμωμενος ή λεπτεπιλεπτος θα τον "φοραει"το ρουχο και στα ματια του κοσμου θα παραπεμπει αλλου,ξερετε σε "κουνιστο" αντρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ραστώνη

Νεοφερμένος

Η Ραστώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Εμένα προσωπικά δεν μου αρέσει γενικώς να φοράει ο άνδρας πολύ χρώμα.Επομένως...it's a no for me.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YannisYannos

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης Γιάννος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδιά, το ροζ χρώμα το σιχένομαι απίστευτα, λόγο του ότι δεν μου πάει! Με κάνει καραγυφταριό ρε παιδί μου, πώς το λένε;;
Παρ' όλ' αυτά δε πιστεύω ότι οι άντρες δεν μπορούν να φοράνε ροζ! Τα χρώματα δεν έχουν σεξουαλικό προσανατολισμό :p Άντρα με λεοπάρ μη δω, γιατί τότε σας το ορκίζομαι, θα πνιγώ στο αίμα μου! :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mea Culpa

Νεοφερμένος

Η Ποτούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Πιστεύω πως δεν έχει να κάνει τόσο με τις τάσεις της μόδας όσο με το αισθητικό αποτέλεσμα που δίνει. Σε μερικούς ταιριάζει και σε άλλους όχι όπως γίνεται άλλωστε με όλα τα ρούχα τα παπούτσια τα αξεσουάρ κλπ.
Από την άλλη δεν είναι κακό κάποιος νοιώθει άνετα και όμορφα φορώντας ροζ και (επειδή το ροζ θεωρείται "γυναικείο" χρώμα ας πούμε) δεν τον κάνει αυτομάτως ομοφυλόφιλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimpaokara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
Εμένα προσωπικά δεν μ'αρέσει αλλά σε άλλους αρέσει,φοράω ανοιχτόχρωμα ρούχα π.χ. γαλάζιο,αλλά το ροζ πιο πολύ σε γυναίκα μου κάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
Φυσικά και μπορούν να φοράνε ροζ....Λολ μου αρέσει που ρωτάτε κιόλας...
Σε μερικά άτομα κιόλας τους πάει πολύ το ροζ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgia394

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Georgia394 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Οκ. Εκαψα εγκεφαλικα κυτταρα διαβαζοντας τον τιτλο. Γιατι ρε παιδια τι εχει το ροζ;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
γιατι οχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Let.It.Go:\

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μακ* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
φυσικά και μπορούν! μην έχετε κόμπλεξ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolaos p.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikolaos p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Πιστεύω οτι δεν μπορούν! Εντάξει, κάποιοι μοντέρνοι τηνέιτζερς ή κάποιοι της σώουμπιζ, αλλά φανταστείτε έναν γιατρό, δικηγόρο, εκπαιδευτικό, τραπεζικό ή και νταλικέρη, μπετατζή, ταξιτζή, υδραυλικό! :D
Θα αγοράζατε προϊόντα από έναν πλασιέ ντυμένο στα χρώματα της Μπάρμπι; Ή θα εμπιστευόσασταν τη φορολογική σας δήλωση σε έναν λογιστή που εμφανίζεται σαν ροζ μπουμπουνιέρα; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Πιστεύω οτι δεν μπορούν! Εντάξει, κάποιοι μοντέρνοι τηνέιτζερς ή κάποιοι της σώουμπιζ, αλλά φανταστείτε έναν γιατρό, δικηγόρο, εκπαιδευτικό, τραπεζικό ή και νταλικέρη, μπετατζή, ταξιτζή, υδραυλικό! :D
Θα αγοράζατε προϊόντα από έναν πλασιέ ντυμένο στα χρώματα της Μπάρμπι; Ή θα εμπιστευόσασταν τη φορολογική σας δήλωση σε έναν λογιστή που εμφανίζεται σαν ροζ μπουμπουνιέρα; :P

Έλεος, ένα χρώμα είναι, όπως το καφέ ή το μαύρο ή το γκρι. Απλά με την έκθεση στην προπαγάνδα των ΜΜΕ κάθε μέρα αυτομάτως συνδέουμε το ροζ με χαζογκόμενες και γκέι και μπάρμπι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 17 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top