Οι φράσεις που σιχαίνεστε...

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
"Με δροσερή διάθεση...μπλα μπλα μπλα"

Πως ακριβώς είναι δροσερή μια διάθεση ή γενικά οτιδήποτε άλλο δεν είναι απτό; Πως το αντιλαμβανόμαστε;

Δεν το αντιλαμβανόμαστε! Απλά αναπαράγουμε μια διαφημιστική ατάκα που βλέπουμε στον αντέννα από τα 8 μας χρόνια.

Στον επόμενο καύσωνα δε θα ανάψω κλιματιστικό, αλλά θα χρησιμοποιήσω τη δροσερή μου διάθεση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΡΗΝΟΥΛΑ

Νεοφερμένος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
πω πω φίλε τι σου είπε? τα μισά να μου έλεγε.. :ropalo:

εσύ μη μιλάς! :mad:

οοοοοοο!!!! καλά να πάθεις! :rant:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
-Μωρε τι μας λες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
-Μην αγχώνεσαι έχουμε καιρό ακόμα

Μα δεν έχουμε καιρό:ropalo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
<<Ναι ναι ξέρω, τι θες τώρα;>>
Η αγένεια στο φουλ. Φταίω εγώ που τους ενημερώνω.:mastigio
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,053 μηνύματα.
- Έλα μωρέ σιγά, τόσοι παρανομούν εγώ γιατί να μην το κάνω;

- Θα πάρουμε τον τύπο.



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
- Θα πάρουμε τον τύπο.
Τι θες να πεις μ'αυτό; Δεν το έπιασα.:hmm:


υ.γ. Γράψε λάθος. Φοιτητής στο τμήμα φυσικής δεν είσαι;! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria1990

Νεοφερμένος

Η maria1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
εχω βαρεθει σε καθε φωτογραφια που βλεπω στο fb να διαβαζω απο κατω "ομορφιες" :mpinelik::mpinelik::mpinelik::mpinelik::mpinelik::wall::wall::wall::wall::wall::knife::knife::knife::knife::knife:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,053 μηνύματα.
- Θα πάρουμε τον τύπο.
Τι θες να πεις μ'αυτό; Δεν το έπιασα.:hmm:
υ.γ. Γράψε λάθος. Φοιτητής στο τμήμα φυσικής δεν είσαι;! :P
Χε-χε-χε!!! Φαίνεται πολύ; Αυτή τη φράση τη χρησιμοποιούν όσοι δεν έχουν καταλάβει ότι η Φυσική απαιτεί κατανόηση των φαινομένων και δεν είναι μια απλή μαθηματικομηχανικιστική εφαρμογή τύπων. Οι τύποι δεν είναι παρά τα εργαλεία με τα οποία περιγράφονται μαθηματικά τα φυσικά φαινόμενα.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
χαλαρραααα....
πωωωω ρε φιλεεεεε....
τρατζικ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
χαλαρραααα....
πωωωω ρε φιλεεεεε....
τρατζικ

Eιδικά όταν υπερτονίζεται το "λ" δηλαδή, «φιλλλΛΛΛΛΛλλλεέέέέέέέ» ή το "τζ" στο "τρατζικ"...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Eιδικά όταν υπερτονίζεται το "λ" δηλαδή, «φιλλλΛΛΛΛΛλλλεέέέέέέέ» ή το "τζ" στο "τρατζικ"...:P
το "λ" παει και στο χαλαρα...να λεει ο αλλος χαλαρα να κουναει τη παλαμη πανω κατω και να τ επαναλαμβανει..γυριζει το ματι μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitris_SM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dimitris_SM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
Σε γραπτα μηνυματα κυριως (αμα εισαι πανω απο 12 χρονων) : lol , omg , x0ax0ax0a , trololo κτλπ ...η καταχρηση του '':P''
Επειτα έχουμε : 1)συναντας καποιον γνωστο ενω περπατάς, λέτε και οι 2 ταυτόχρονα ''τι λέει'' και κανεις δεν απανταει...η συζητηση τελειωνει καπου εδω
2) Συναντας μια κοπελα με την οποια δεν ειστε και ''καλυτεροι φιλοι'' και ειναι αντι να ΜΗΝ σου μιλησει,αποφασιζει να σου πει ενα ΄΄΄γεια΄΄ γεματο υφακι και χωρις να σε κοιταει.ΨΟΦΑ :)
3) ''δεν γινεται να πας στο *τυχαιο μαγαζι/περιοχη* και να μην γ*αμσεις''...κατουρα και λιγο
4)''κοβω το καπνισμα'' οταν το λενε ατομα που δεν το κοβουν...ΠΟΤΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Λόγω του παραπάνω ποστ, μου ήρθε μία φράση που μόλις μου την λένε κάποιοι γνωστοί ανάβουν λαμπάκια και δεν ξέρω τι να απαντήσω για να μην τους προσβάλλω. :P
<<Που είσαι;>>

Τι που είμαι ρε. :P Πες τι κάνεις. Πωωωωωωω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,006 μηνύματα.
Σιχαίνομαι τη φράση "χαλάρωσε", "κουλαρε", "ηρέμησε" και όλα τα παρόμοια. Όταν δεν είμαι χαλαρή, κουλ, ήρεμη το να ακούω αυτές τις φράσεις με εξαγριωνουν ακόμη περισσότερο. Λες κι εγώ δεν το είχα σκεφτεί να χαλαρώσω, κουλαρω, ηρεμήσω - περίμενα άλλον να μου το πει! :down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Σιχαίνομαι τη φράση "χαλάρωσε", "κουλαρε", "ηρέμησε" και όλα τα παρόμοια. Όταν δεν είμαι χαλαρή, κουλ, ήρεμη το να ακούω αυτές τις φράσεις με εξαγριωνουν ακόμη περισσότερο. Λες κι εγώ δεν το είχα σκεφτεί να χαλαρώσω, κουλαρω, ηρεμήσω - περίμενα άλλον να μου το πει! :down:

Πόσω μάλλον όταν αυτοί που αυτές τις προστακτικές σκορπάνε, είναι εκείνοι που την ψυχραιμία και τον αυτοέλεγχό τους έχουν χάσει. Κι αυτό κάνει μπαμ σε κάθε συνιστώσα συμπεριφοράς τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Μου την δίνει πολύ το οντως. Όταν λεω σε κάποιον κάτι και μου απαντάει οντως σπαζομαι παρά πολύ. Νιώθω λες και με γράφει όλη την ώρα και απλώς απαντάει για να πει κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
αν λέγεται με περισπούδαστο 185 καρδιναλίων υφάκι, σπαστικό όντως (ουπσσσσσσσσ!!!). Αν όμως ο άλλος κυριολεκτεί και τω όντι επί πραγματικού συμφωνεί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Σε όλα αυτά που μας την σπάνε, υπάρχουν άλλα τόσα δικά μας που την σπάνε στους άλλους. Να με συγχωρείτε, δεν ήξερα ότι θα σκεφτώ αν θα πω "βασικά", επειδή κάποιος την έχει δει κάπως με τις λέξεις. Είπαμε για ορισμένες χοντροκοπιές, αλλά μέχρις εκεί. Μέσα σε αυτές θα βάλω και όλους τους γελοίους νεωτερισμούς, τύπου "γιόλο". Τι πάει να πει, γιόλο; Την γλώσσαν μου έδωσαν ελληνικήν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Donatella

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Donatella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Μου την δίνει πολύ το οντως. Όταν λεω σε κάποιον κάτι και μου απαντάει οντως σπαζομαι παρά πολύ. Νιώθω λες και με γράφει όλη την ώρα και απλώς απαντάει για να πει κάτι.

Εγώ το λέω συνεχεια το "όντως". :worry: Δεν το θεωρώ κακό, εκτός και αν σου λένε ένα σκετο όντως και τελειώνει η κουβέντα εκει :hmm: Δηλαδή το χρησιμοποιούν επίτηδες για να κλείσουν την συζητηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top