Ποια η γνώμη σας για τον στοματικό έρωτα;

Ποια η γνώμη σας για τον στοματικό έρωτα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 266)
  • Τρελαίνομαι, μ' αρέσει περισσότερο κι από το παγωτό! :redface:

    Ψήφοι: 139 52.3%
  • Ωραίο είναι, αλλά το αντάλλαζα ευχαρίστως με μια βάφλα :P

    Ψήφοι: 68 25.6%
  • Δεν μ' αρέσει βασικά, αλλά το κάνω για να τον/την ικανοποιώ :look:

    Ψήφοι: 22 8.3%
  • Προτιμώ να φάω χαλασμένη φέτα, παρά να το δοκιμάσω! :sick:

    Ψήφοι: 37 13.9%

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,488 μηνύματα.
Δεν υπάρχει φυσιολογικό και μη φυσιολογικό στο σεξ από τη στιγμή που συμφωνούν όλοι οι ενήλικες συμμετέχοντες και δεν παραβιάζει νόμους κλπ.

Αν ο παρτενέρ της θεωρεί οτι δεν τον εκφράζει ηθικά ή ως νοοτροπία θεωρώ λάθος να προσπαθεί να του αλλάξει γνώμη. :/:


Στην προκειμενη περιπτωση το κολλημα του παρτενέρ της είναι χαζό. Εγω θεωρω ότι δεν υπάρχει λάθος να αλλαξεις ένα χαζο κολλημα.
Επισης μπορει να μην προσπαθει για καιρο ακομα. Αφου του λεει κάνε αυτό γουστάρω εγω είμαι σε παθητικη στάση όχι εσύ και αρχιζει ο άλλος να τις τσαμπουνάει ιστοριες για αγριους. Τεσπα για μενα απορρίπτεται ο ισχυρισμος αυτου περι υποβίβασης δεν στηρίζεται πουθενά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,001 μηνύματα.
Στην προκειμενη περιπτωση το κολλημα του παρτενέρ της είναι χαζό. Εγω θεωρω ότι δεν υπάρχει λάθος να αλλαξεις ένα χαζο κολλημα.
Επισης μπορει να μην προσπαθει για καιρο ακομα. Αφου του λεει κάνε αυτό γουστάρω εγω είμαι σε παθητικη στάση όχι εσύ και αρχιζει ο άλλος να τις τσαμπουνάει ιστοριες για αγριους. Τεσπα για μενα απορρίπτεται ο ισχυρισμος αυτου περι υποβίβασης δεν στηρίζεται πουθενά.

Για σένα είναι χαζό κόλλημα, για αυτόν είναι η άποψή του. Όλοι οι περαιτέρω χαρακτηρισμοί αυτής της άποψης περιττεύουν. Δεν ξέρω γιατί πρέπει να προσπαθήσει κανείς να πείσει τον άλλον για το τι του αρέσει στο σεξ, αν είναι δυνατόν δηλαδή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,488 μηνύματα.
Για σένα είναι χαζό κόλλημα, για αυτόν είναι η άποψή του. Όλοι οι περαιτέρω χαρακτηρισμοί αυτής της άποψης περιττεύουν. Δεν ξέρω γιατί πρέπει να προσπαθήσει κανείς να πείσει τον άλλον για το τι του αρέσει στο σεξ, αν είναι δυνατόν δηλαδή!

Οντως. Αν είναι δυνατον κάποιοι να είναι παντελως μονοι τους ενώ κάποιοι άλλοι να τους λέει η δικια τους να τελειώσουν στο στομα της και να της λένε "Σε σεβομαι για αυτό δεν το κανω" λυπάμαι αλλα δεν μπορω να μην κρατηθω ααπο τα γέλια όταν ακουσω κάτι τέτοιο. Όταν θα χάσεις την ευκαιρια θα την εκτιμησεις. Και θα αφησεις τις φιλοσοφικες συζητήσεις.

Όταν κάποια ζητάει κάτι και ο άλλος το αρνειται τοτε σιγουρα δεν σέβεται την επιθυμια της. Θα πρέπει να προσφέρεις και μερικά πράγματα για την σχέση αλλιως το κλεινεις το μαγαζάκι και πάς με ιεροδουλες και κάνεις μονο ότι αρέσει σε σενα αδιαφορώντας για την ευχαριστηση της παρτενέρ. Ας μιλησουμε ανοιχτα. Οποια βλέπει ότι ο δικος της δεν κάνει πράγματα για αυτην σε βασικους τομεις όπως είναι ο συναισθηματικος και ο σεξουαλικος υπάρχουν μεγαλες πιθανότητες να τον τζάσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,001 μηνύματα.
Οντως. Αν είναι δυνατον κάποιοι να είναι παντελως μονοι τους ενώ κάποιοι άλλοι να τους λέει η δικια τους να τελειώσουν στο στομα της και να της λένε "Σε σεβομαι για αυτό δεν το κανω" λυπάμαι αλλα δεν μπορω να μην κρατηθω ααπο τα γέλια όταν ακουσω κάτι τέτοιο. Όταν θα χάσεις την ευκαιρια θα την εκτιμησεις. Και θα αφησεις τις φιλοσοφικες συζητήσεις.

Όταν κάποια ζητάει κάτι και ο άλλος το αρνειται τοτε σιγουρα δεν σέβεται την επιθυμια της. Θα πρέπει να προσφέρεις και μερικά πράγματα για την σχέση αλλιως το κλεινεις το μαγαζάκι και πάς με ιεροδουλες και κάνεις μονο ότι αρέσει σε σενα αδιαφορώντας για την ευχαριστηση της παρτενέρ. Ας μιλησουμε ανοιχτα. Οποια βλέπει ότι ο δικος της δεν κάνει πράγματα για αυτην σε βασικους τομεις όπως είναι ο συναισθηματικος και ο σεξουαλικος υπάρχουν μεγαλες πιθανότητες να τον τζάσει.

Κι επειδή θα τον τζάσει πρέπει ο άνθρωπος (είτε άνδρας είτε γυναίκα) να καταπιεστεί και να κάνει κάτι που δεν τον / την ικανοποιεί;
Αναρωτιέμαι αν θα έλεγες τα ίδια αν η κατάσταση ήταν η ανάποδη, αν δηλαδή η γυναίκα ήταν αυτή που αρνιόταν κάτι κι ο άντρας την πίεζε να το κάνει. Αντιλαμβάνεσαι πιστεύω πώς θα ακουγόταν.
Πάμε ξανά: έστω οτι κάποια σού ζητάει να κάνεις κάτι που δε σου αρέσει κι όταν μού το λες σού απαντάω "λυπάμαι αλλα δεν μπορω να μην κρατηθω ααπο τα γέλια όταν ακουσω κάτι τέτοιο. Όταν θα χάσεις την ευκαιρια θα την εκτιμησεις. Και θα αφησεις τις φιλοσοφικες συζητήσεις.". Πώς θα σου φαινόταν;
Αν αυτός ο κάποιος λοιπόν στην περίπτωσή σου ήταν ένας άντρας που ερχόταν και σού έλεγε να κάνετε σεξ κι αρνιόσουν και σού έλεγε τα παραπάνω, πώς θα ένιωθες;
Καταλαβαίνεις πόσο λάθος είναι να κατακρίνουμε κάποιον για το τι γουστάρει στο σεξ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,488 μηνύματα.
Καταλαβαινω τι λες αλλα δεν σχετίζονται τα δυο παραδείγματα. Εγω αυτό το σχολιο το έκανα σε μια συγκεκρίμένη περιπτωση και δεν θα το έκανα για ολες. Αν εσυ εροχοσουν και μου ζητούσες κάτι και το αρνιομουν να στο προσφέρω εννοείται σε παθητική στάση δηλαδή εγω και σε ενεργητική εσυ τοτε οκ. Αλλα να έρχεται η άλλη να σου λεει αυτό το γουστάρω και να της λές εσυ δεν στο κάνω όχι γιατι έχω εγω κάποιο ηθικο κολλημα και με προσβάλει εμενα σαν άνθρωπο αλλα επειδή θεωρω εγω ότι με αυτό υποβαθμίζεσαι.


Θα γυρισει η άλλη και θα του πει για κατσε ρε φιλε , μισο λεπτο εσυ θα μας πεις τι μας υποβαθμιζει και τι όχι. Αν το καταλαβες αυτός εμμεσα πάει να της επιβάλλει τι πρέπει να κανει στο σεξ και τι όχι με το πεπλο ότι εγω και καλα ενδιαφέρομαι για σενα και να μην υποβαθμίζεσαι. Αυτά που γράφεις σε μενα κατ επεκταση για αυτόν πάνε. Αυτος πάει να ρυθμισει τι θα αρέσει στην άλλη και τι όχι και αυτό διοτι ποτέ δεν προέβαλε το επιχειρημα ότι αυτό προσβάλει εμενα τον ιδιο. Για αυτό και εξαρχής εγραψα ότι ο ισχυρισμος ότι η κοπελα υποβαθμίζεται είναι παντελως αστηρικτος διοτι δεν είναι αυτος ο αρμόδιος να αποφασισει τι υποβαθμιζει τον άλλον και τι όχι ο άλος θα του το πει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Happily.Motionless

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Happily.Motionless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Παιδια τι φαση επαιξε και την εχασα? Ποτε μου δεν ειχα σκοπο να προκαλεσω κατι τετοιο. Κοιτα και εγω το εβρισκα αρχικα ανηθικο αλλα ηθελα να μαθω πως ειναι. Ενταξει δεν λεω ειναι γπεροχο παιδι ( βεβαια λογο του οτι ειναι μανιατης με τα ολα του εχει ενα κολληματακι αλλα ολα καλα) και με σεβεται παρα πολυ. Σε βαθμο που λεω δεν μπορει παιδι παπα ειναξ ... Απλα ενταξει θελω να τον ικανοποιω και σε αλλους τομεις. Οχι μονο μαγειρεμα και σπιτι και οτι αλλο συμβαινει στην σχεση μας

Επισης λιγο διαφωνω με τον χρηστη Ηιμελα γιατι, ας πουμε εγω γουσταρω να ειμαι submissive/ BDSM references ... Αν ο αλλος δεν του πολυ αρεσει να ειναι dominant , τι κανεις? Και εχετε σχεση ενα χρονο και τον αγαπας πολυ. Επειδη στην περιπτωση μου ισχυει λιγο αυτο ενταξει ... Εμενα δεν μου αρεσει το ισπανικο, και οταν μου ειπε αν θελω να το κανω του ειπα ρε μωρο μου , προτιμω να τελειωσεις μεσα μου παρα πανω μου ... Σου αρεσει εσενα να με δεις με τα υγρα σου πανω μου?. Μου ειπε οχι μωρο μου αλλα αν θες το δοκιμαζουμε χωρις να τελειωσω. Και συμφωνησα. Θελει συζητηση και αλληλοσυμβιβασμους μια σχεση. Συνεργασια..... Ετσι ξερω. Και συμφωνησε καποια στιγμη να δοκιμασουμε .... Πιο κινκι καταατασεις

Αλλα βλεπεις που το παω? Οτι ναι μεν καποιοι δεν το θελουν αλλα μπορουν να συμβιβαστουν .... Αυτο παει και στον ντεβιλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,488 μηνύματα.
Συμφωνήσατε λέει αλλα έγινε το δικο του ;D


Εγω με αφορμή το δικο σου περιστατικο έγραψα στην Himela ότι δεν μπορει ο άλλος όταν του ζητάς κάτι να σου καθοριζει τι σε υποβαθμιζει και τι όχι.
Οσο αναφορά την ερωτηση σου στο τι κανεις αν εσυ γουστάρεις υποταγη και ο άλλος είναι μαλθακος σε αυτό το τομέα το απαισιοδοξο σενάριο για εκεινον είναι ότι αργά ή γρηγορα θα φάει κέρατο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Happily.Motionless

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Happily.Motionless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Κοιτα κερατο δεν θα φαει.... Δεν ειναι στον χαρακτηρα μου να πληγωνω... Ασε που ετσι οπως ειμαι δεν παιζει.... Και απο ψυχολογικο κομματι και μονο να το εθετα δεν μπορω να προδοσω καποιον. Να τον "εγκαταλειψω " ξερεις ειμαι το ατομο που πασχιζει να κρατησει μια σχεση, ειτε ερωτικη ειτε φιλικη.... Απλα και μονοκ απο παλια γεγονοτα

Οχι ακριβως εγινε το δικο του. Εγινε και το διμο μου. Αν προσεξες δεν εκανα αυτο που ηθελε και δεν εκανε αυτο που ηθελα οποτε το θεμα ειναι τελςιωμενο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,184 μηνύματα.
Πολύ καλά τα λες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,488 μηνύματα.
Οχι ακριβως εγινε το δικο του. Εγινε και το διμο μου. Αν προσεξες δεν εκανα αυτο που ηθελε και δεν εκανε αυτο που ηθελα οποτε το θεμα ειναι τελςιωμενο


Ποσο χρονων είναι το αγορι σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Happily.Motionless

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Happily.Motionless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
19-20 .... Μην βρισεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,488 μηνύματα.
19-20 .... Μην βρισεις


Eνταξει μικρος είναι ακομα. Για αυτό στα λέει αυτά. Μεγαλώνοντας αλλάζει ο άνθρωπος και μειώνονται και οι αναστολές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Happily.Motionless

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Happily.Motionless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Ελπιζω.... Και εγω να ειμαι καλυτερη .... Σε πολλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Το μοτέρ είναι καινούργιο και θέλει στρώσιμο
Μετά απο κάποια χιλιόμετρα θα πιάσει την πλήρη ιπποδύναμη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Εχει τετοιες αναστολες; Ωραια, δεσ'τον στο κρεβατι, κανε ο,τι θες να κανεις με την ησυχια σου και μετα πηγαινε πατησε του και ενα φιλι. Αν εχει προβλημα με την ολη φαση, εχει πολλες αναστολες και κολληματα. Chances are οτι θα καυλωσει και θα σε βαλει στη θεση σου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Αυτό που έχω καταλάβει εγώ, και κοπέλες, είναι ότι στην αρχή είσαι πολύ συντηρητικός με την ιδέα. Μόλις το κάνεις, και λίγο χαλαρώσεις και δεν ντρέπεσαι τον άλλον, δεν έχεις κανένα πρόβλημα, αντιθέτως το ζητάς και όλας :D Αυτός τώρα εάν είναι λιγάκι πρωτάρης, και θέλει να φανεί καλός, λίγα τα τραγικοποιεί, θα στρώσει :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
ε δεν ξερω ειναι καπως αμοιβαια αυτη η σταση και προσωπικα σιχαινομαι να κανω σε κοπελα στοματικο αν και κοπελα να μου στοματικο εμενα το ψινω αλλα δεν εχει γινει ποτε αυτο γιατι 1ο μπορει να αηδιαζει οπως και εγω να κανω στοματικο σε αυτη ετσι και αυτη και 2ο οπως αναφερα πριν αυτη η σταση του σεξ ειναι πραξη ανταποδοσης κατα εμενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
^Μάλλον δεν σ' έχει κάνει καμιά κομμάτια εγκεφαλικά και σωματικά ως τώρα, ειδάλλως δε νομίζω να έλεγες κάτι τέτοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
^Μάλλον δεν σ' έχει κάνει καμιά κομμάτια εγκεφαλικά και σωματικά ως τώρα, ειδάλλως δε νομίζω να έλεγες κάτι τέτοιο.

λες :P;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εμ. Αλλιώς δεν θα της άφηνες ούτε κοκκαλάκι. :P

Όταν έχουμε κάποιον κοντά μας που μας καυλώνει σε όλα τα επίπεδα, τότε δεν υπάρχουν τα «σιχαίνομαι». Θες να κάνεις απλά τα πάντα, και παίρνεις ευχαρίστηση μέσα απ' την ευχαρίστηση που προσφέρεις εκείνη την ώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top