Γενικό θέμα για το e-κάπνισμα

moysatos_

Νεοφερμένος

Ο moysatos_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και επαγγέλεται Γιατρός. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Αγαπητέ, τα έχω δει αυτά τα τσιγάρα εδώ και καιρό. Αλλά μην πάρουμε και φωτιά.. ενώ καπνίζουμε.

ΥΓ: έχω βρει κάτι όπως σας είπα, περιμένω να το δοκιμάσω ο ίδιος για να πειστώ.

Ποιο εχεις βρει;Απο που;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babylonx

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
BABYLONXS έχεις δίκιο αλλά τώρα θα ξυπνήσουν και θα τα χρεώνουν αλλιώς στο τελωνίο.

Δεν χρεώνουν ποτέ τίποτα αλλιώς στο τελωνείο. Τα παραπάνω δεν ισχύουν μόνο για τα e-cig αλλά για τα πάντα. Δεν είναι θέμα το να ξυπνήσουν. Είναι καθαρά θέμα τύχης με πολύ μικρή (αλλά υπάρχουσα) πιθανότητα να πάει κάτι στραβά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos eleutheriou

Νεοφερμένος

Ο manos eleutheriou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Δεν ήξέραν τι τους γίνεται στο τελωνείο και που να το κατατάξουν, το 25% νομίζω θα είναι η αρχή... , αλλά αν όλοι αγοράζουν και βλέπουν εισαγωγές( και οι καπνοβιομηχανίες πιέζουν),τότε σίγουρα θα το κατατάξουν κάπου με άλλο ποσοστό.

Το τελωνείο είναι μπάχαλο.. Δες εισαγωγή Ι.Χ από γερμανία. Αλλα σου λένε την μια φορά και άλλα την άλλη.. δεν υπάρχει λίστα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pasak

Νεοφερμένος

Ο pasak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους.
Διάβασα το φόρουμ σας μετά από μια μικρή αναζήτηση που έκανα στο google για το e-cigarete και συγκεκριμένα για το Gamucci. Έπεσε στα χέρια μου ένα φυλλάδιο που αναφερόταν σ' αυτό και το ψάχνω για να δω αν αξίζει. Αναφέρατε ότι υπάρχει καθυστέρηση στο να παραλάβετε τις αμπούλες. Γιατί από που έρχονται. Το φυλλάδιο έλεγε κάτι για Μπραχάμι. Και τέλος από γεύση τι λέει ; Μοιάζει με τσιγάρο ή τραβάς αέρα κοπανιστό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FaniFox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους.
Διάβασα το φόρουμ σας μετά από μια μικρή αναζήτηση που έκανα στο google για το e-cigarete και συγκεκριμένα για το Gamucci. Έπεσε στα χέρια μου ένα φυλλάδιο που αναφερόταν σ' αυτό και το ψάχνω για να δω αν αξίζει. Αναφέρατε ότι υπάρχει καθυστέρηση στο να παραλάβετε τις αμπούλες. Γιατί από που έρχονται. Το φυλλάδιο έλεγε κάτι για Μπραχάμι. Και τέλος από γεύση τι λέει ; Μοιάζει με τσιγάρο ή τραβάς αέρα κοπανιστό;

Μπραχάμι; Πρώτη φορά το ακούω...(το ότι υπάρχουν στο Μπραχάμι, όχι την συνοικία!) :-)
Εμείς το βρήκαμε ή στον φίλτατο trojy στην Κρήτη ή στο site της smokevapour στην Αγγλία.
Και ναι, θυμίζει έντονα τσιγάρο. Μάλλον καλύτερη είναι η γεύση του και από το ίδιο το τσιγάρο (τουλάχιστον με γεμάτες μπαταρίες και νέο catridge) :D.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

pasak

Νεοφερμένος

Ο pasak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
[FONT=Courier, Courier New, monospace]Τελικά πήγα και το πήρα [/FONT]
[FONT=Courier, Courier New, monospace]Πράγματι η γεύση του είναι καλή σε ξεγελάει αρκετά ώστε να αφήσεις το τσιγάρο.[/FONT]
[FONT=Courier, Courier New, monospace]Το πλήρωσα 85? και μου έδωσαν και 5 αμπούλες έξτρα. Μάλιστα με ενημέρωσαν ότι μπορώ να παραγγέλνω αμπούλες και να μου τις φέρνουν σπίτι την επομένη. Δεν είναι και άσχημα. Σας ευχαριστώ για τις πρώτες γνώμες!!![/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trojy

Νεοφερμένος

Ο trojy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Λοιπόν...πρέπει να ξεκινήσουμε να ψάχνουμε για ταμπακιέρα..

Δεν κάνω πλάκα. Προτιμώ να κρατάω μία ταμπακιέρα που να περιέχει θήκες για - 2 άδεια cartridges, 1 atomiser, 2 μπαταρίες.
Κάτι σαν...
https://ruyanxpress.com/product_info.php?products_id=82
https://ruyanxpress.com/product_info.php?cPath=33&products_id=63
Αν κάποιος έχει κανέναν γνωστό να μας φτιάξει, μπορώ να του δώσω τόσα κομμάτια παραγγελία, ώστε να βγει οικονομικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Λοιπόν...πρέπει να ξεκινήσουμε να ψάχνουμε για ταμπακιέρα..

Δεν κάνω πλάκα. Προτιμώ να κρατάω μία ταμπακιέρα που να περιέχει θήκες για - 2 άδεια cartridges, 1 atomiser, 2 μπαταρίες.
Κάτι σαν...
https://ruyanxpress.com/product_info.php?products_id=82
https://ruyanxpress.com/product_info.php?cPath=33&products_id=63
Αν κάποιος έχει κανέναν γνωστό να μας φτιάξει, μπορώ να του δώσω τόσα κομμάτια παραγγελία, ώστε να βγει οικονομικό.
Γιατί δεν αγοράζεις από τη Ruyanxpress την ταμπακιέρα για το Janty Classic (όχι το KISSbox) ?
Είμαι σίγουρη ότι μια χαρά θα ταιριάζει το Gamucci εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pasak

Νεοφερμένος

Ο pasak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Τρίτη μέρα με το Gamucci και φαίνετε ότι πράγματι μπορεί να με κρατήσει μακριά από το τσιγάρο. Από γεύση τελικά είναι ουδέτερο. Και το πιο σημαντικό δεν μυρίζει , σταμάτησε η γκρίνια από τους συνάδελφους.

Ξέχασα να σας πω το Gamucci βγαίνει και σε μαύρο !!!!!! . Πιο ωραίο από το λευκό.
Θα ανεβάσω Φώτο .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Το ξέρουμε καλέ, και το δικό μου μαύρο ήταν ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trojy

Νεοφερμένος

Ο trojy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Το ξέρουμε καλέ, και το δικό μου μαύρο ήταν ;)

Χμμμ... λέτε σε λίγο να μου ζητάνε από εκείνα τα τσιγάρα... τα μαύρα :hmm: ;
Λέτε να πουλάω σε λίγο μαύρο; (τσιγάρο εννοώ)

Σε τί κόσμο φέρνουμε τα παιδιά μας Νίκο Τσιαμτσίκα;

Πέρα από την πλάκα.. προσέχετε με τα μαύρα τσιγάρα, γιατί εύκολα μπορείτε να βγάλετε κανά μάτι. Όταν πάτε για βραδυνή έξοδο, θα με θυμηθείτε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Κάτι που παρατήρησα με το Ruyan, καλό είναι μετά από κάθε cartridge να βάζετε το "dummy" έτσι ώστε να καθαρίζετε το atomizer. Προσωπικά είδα μεγαλή διαφορά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ανοίγω αυτό το θέμα για να μοιραζόμαστε διάφορα tips και συμβουλές που ανακαλύψαμε για το e-κάπνισμα!

Ξεκινάω με ορισμένα tips που ανακάλυψα εγώ:
  • Αν διαπιστώσετε ότι το e-cig σας δεν βγάζει όσο καπνό μπορεί για αρκετές τζούρες στη σειρά, τότε βγάλτε το cartridge (καλό είναι να έχετε πάντα κρατημένη μια θήκη cartridge για τέτοιες περιπτώσεις) και βάλτε το σκέτο mouthpiece που ήρθε μαζί με το e-cig. Καπνίστε το έτσι μέχρι να σταματήσει να βγάζει καπνό (έτσι καθαρίζετε το atomizer). Όταν σταματήσει να βγαίνει καπνός από το mouthpiece αυτό, δοκιμάστε για λίγο χωρίς καθόλου mouthpiece πριν ξαναβάλετε το cartridge (προσοχή μην το σαλιώσετε!). Ενίοτε δε, το καθάρισμα του atomizer είναι πιο απολαυστικό (=περισσότερος και πυκνότερος ατμός) και από το ίδιο το e-smoking με cartridge, ίσως επειδή ουσιαστικά είναι το ίδιο με το λεγόμενο "dripping" (το οποίο δεν το έχω δοκιμάσει).
  • Αν δυσκολεύεστε να ρουφήξετε όσο δυνατά χρειάζεται για να βγει αρκετός καπνός, δοκιμάστε το εξής: Πριν από κάθε "κανονική" τζούρα, να ρουφάτε 2-3 φορές χωρίς να εισπνέετε παράλληλα (κάτι που είναι λιγότερο κουραστικό προφανώς), μέχρι να πάρει μπρος για τα καλά το atomizer (συνήθως ακούγεται και ένας μικρός θόρυβος όταν ανάβει) και να μπορείτε να απολαύσετε μια γερή τζούρα με πολύ λιγότερο κόπο.

Σημείωση Συντονιστή:Το μήνυμα προήλθε έπειτα απο συγχώνευση με το θέμα " Συμβουλές και tips που ανακαλύψατε!"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Κάτι που παρατήρησα με το Ruyan, καλό είναι μετά από κάθε cartridge να βάζετε το "dummy" έτσι ώστε να καθαρίζετε το atomizer. Προσωπικά είδα μεγαλή διαφορά
Αυτό το έγραψα και στο θέμα που άνοιξα για τα tips. :)
Καλό είναι τέτοια να τα γράφουμε εκεί, για να μην θάβονται σε άσχετα θέματα. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FaniFox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Να συνεχίσω κι εγώ...
Ειδικά για το Gamucci το οποίο βγάζει αρκετό υγρό πολύ συχνά:
Διαπίστωσα ότι ο καλύτερος τρόπος για να μην βγάζει υγρό είναι να το κρατάω με την "καύτρα" λίγο προς τα κάτω κι όχι σε εντελώς οριζόντια θέση.
Επίσης, σε κάθε αλλαγή catridge και έχοντας ήδη βγάλει το παλιό catridge φυσάω για μερικά δευτερόλεπτα το τσιγάρο από την πλευρά της καύτρας έχοντας ένα χαρτομάντηλο στην πίσω πλευρά. Έτσι και καθαρίζει και περιορίζει το υγρό που αλλιώς θα κατέληγε στο στόμα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexandros-pilotos

Νεοφερμένος

Ο alexandros-pilotos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Θα το δοκιμάσω και θα σας ενημερώσω άμεσα!Ποια συσκευή να εμπιστευτώ όμως;Σκέφτομαι το gamucci.Αν και λίγο μεγάλο είναι αρκετά αξιόπιστο απ΄ότι ξέρω..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

markosrma

Νεοφερμένος

Ο markosrma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα,
Βλέπω το έχετε αναγάγει σε επιστήμη και σαν καινούργιος στο Forum, που είδα στο google ψάχνοντας για ηλεκτρονικό τσιγάρο,
θέλω να ρωτήσω πoιο να πάρω...
Στην εταιρία που δουλεύω έχουν πάρει 2 Kiss box, το πολυαναφερόμενο GAMUCCI (το οποίο δεν πρόλαβαν να το πολυχαρούν , και NOBACCO όλα απο e-shop. Εγώ βέβαια έχω βρει και άλλα σε ξένα site.
Τα παραπάνω τα έχω δοκιμάσει. Πoιο να πάρω?? τα λεφτά δεν είναι και λίγα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δοκίμασε το Janty, μέχρι στιγμής μοιάζει το καλύτερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αφού τα έχεις δοκιμάσει, δεν ξέρεις ποιό σου φάνηκε καλύτερο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

markosrma

Νεοφερμένος

Ο markosrma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας.

Πιο δυνατό σε γεύση μου φάνηκε το Gamucci ΚΑΙ Nobacco αλλά μπορεί να είχαν πιο δυνατή νικοτίνη.
Όλα ΄εχουν τα προβληματάκια τους, το θέμα είναι το after sale, αν μου χαλάσει κάτι τί κάνω; το καταπίνω ή το αλλάζουν; το πληρώνω ή το αλλάζουν δωρεάν; Το Nobacco είχε άμεση εξυπηρέτηση για αντικατάσταση, αλλά φτάνει μόνο αυτό; :hmm:
Το Janty είναι το kissbox ; ή άλλη μάρκα.

Τι είναι το DUMMY?? Πώς καθαρίζει το atomizer και το πουλάνε μαζί;

Sorry για τις χαζές ερωτήσεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top