The Hangover (2009)

chris80

Νεοφερμένος

Ο chris80 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Είδα το The Hangover σε avant premiere και έκλαιγα από τα γέλια! Είναι μακράν η καλύτερη κωμωδία που έχω δει τελευταία. Παίζει κι ένας Έλληνας, ο Γαληφιανάκης (δεν ξέρω αν έχει σχέση με τον Γαλιφιανάκη με τα γαλακτομπούρεκα :P), ο οποίος είναι απίστευτη μορφή! Πρέπει να την δείτε οπωσδήποτε - ιδανικά με αντροπαρέα!
https://thehangover.gr/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
Αχ αυτά τα γαλακτομπούρεκα του Γαλιφιανάκη...
Ναι ξέρω οφφτοπικ! Αλλά δεν άντεξα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasosgrig

Νεοφερμένος

Ο tasosgrig αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
To Hangover θα το δω εγώ τη Δευτέρα :-)...
Κέρδισα σε ένα site μια πρόσκληση!!!!!!!!!! :clapup:

Ανυπομονώ, έχω ακούσει τα καλύτερα για την ταινία :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geor1979

Νεοφερμένος

Η geor1979 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Καλό απόγευμα.

Πριν μερικές ημέρες είδα σε ειδική προβολή την ταινία "The hangover" που έχει χαρακτηριστεί από κάποιους κριτικούς "η απόλυτη κωμωδία του καλοκαιριού". Το σχόλιο αυτό δεν είναι καθόλου υπερβολικό. Πρόκειται για μια πραγματικά διασκεδαστική, έξυπνη ταινία, που έχει και πολύ όμορφες εικόνες από το Λας Βέγκας και την έρημο. Σας τη συνιστώ ανεπιφύλακτα - θα αρχίσει να παίζεται στην Ελλάδα στα μέσα Ιουλίου.

Μπορείτε να βρείτε περισσότερες πληροφορίες στο επίσημο site της ταινίας αλλά και σε ένα ανεπίσημο blog στα ελληνικά.

A, και μην αποθαρρυνθείτε από το γεγονός ότι το καστ δεν αποτελείται από διάσημους ηθοποιούς. Πιστεύω ότι ο πραγματικά κωμικός Zach Galifianakis θα ανήκει σύντομα σε αυτή την κατηγορία :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasosgrig

Νεοφερμένος

Ο tasosgrig αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Λοιπόν η ταινία είναι καταπληκτική! Την προτείνω ανεπιφύλακτα.
Να το πω πιο απλά...
The Hangover Rulez!!!!!

Ο "Έλληνας" Zach Galifianakis είναι κορυφαίος και έχει και τον καλύτερο ρόλο της ταινίας. Ο μόνος που ίσως μπορεί να σταθεί δίπλα του είναι ο gay Κινέζος μαφιόζος... αλλά σταματάω εδώ :-) μη σας χαλάσω την ταινία!

Πολύ καλός ρυθμός, ατάκες που πέφτουν βροχή και μια αίθουσα να έχει λυθεί στα γέλια. Καταπληκτική εμπειρία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geor1979

Νεοφερμένος

Η geor1979 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Ο "Έλληνας" Zach Galifianakis είναι κορυφαίος και έχει και τον καλύτερο ρόλο της ταινίας.

Για το φίλο tasosgrig (και επειδή κι εγώ συμφωνώ ότι ο Galifianakis είναι κορυφαίος στο The Hangover) ένα μικρό δωράκι: το site του Zach Galifianakis, που, κατά τη γνώμη μου, του ταιριάζει πολύ :D

Επίσης, στα Νέα διάβασα μια πολύ καλή συνέντευξη του Galifianakis με τίτλο "H μεγάλη ελπίδα της αμερικανικής κωμωδίας", από τον Γιάννη Παπαδόπουλο.

Αγαπητέ tasosgrig, νομίζω ότι θα σας αρέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena79

Νεοφερμένος

Η elena79 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Το είδα σε avant premiere εχθές και ένα έχω να πω: Η ταινία τα σπάει! Επίσης, δηλώνω fan του Γαλυφιανάκη! Δεν υπάρχει ο τύπος! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasosgrig

Νεοφερμένος

Ο tasosgrig αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
geor1979 ευχαριστώ ευχαριστώ ευχαριστώ ;-) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris80

Νεοφερμένος

Ο chris80 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Ξέρατε ότι ο Galifianakis ξεκίνησε την καριέρα του με stand up comedies; Δείτε videάκι από live performance του. Δεν υπάρχει ο τύπος!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katepap

Νεοφερμένος

Η katepap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Είδα τα trailers του "The Hangover" και άλλα βιντεάκια με τους ηθοποιούς στο https://thehangover.gr/, και παρόλο που είμαι επιφυλακτική με τις αμερικανικές κωμωδίες, έξω ψηθεί να το δω! Και εγώ (οπός όλοι εδώ απ' ότι βλέπω!) ξεχωρίζω τον Zach Galifianakis! Μορφή!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

chris80

Νεοφερμένος

Ο chris80 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Αγαπητή Katepap, έμαθα ότι θα γίνουν ειδικές προβολές (sneak previews) πριν την επίσημη πρεμιέρα (που είναι στις 16/7) σε επιλεγμένες ημέρες και ώρες, σε πολλά σινεμά. Οπότε μπορείς να το δεις πριν τον πολύ κόσμο ;) Όχι τίποτα άλλο, αλλά θα γίνεται χαμός!!!
https://thehangover.gr/post/137661488/the-hangover-sneak-previews
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena79

Νεοφερμένος

Η elena79 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Βρήκα ένα videάκι με το making of!!! Αχ, αυτός ο Γαλιφιανάκης, αχ!!! :P
https://thehangover.gr/post/138408815/funny-video
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
To είδα σήμερα στην Βάρκιζα. Είχε γέλιο, αλλά θα έλεγα πως ήταν περισσότερο κρύο το χιούμορ. Όχι πως δεν αξίζει, ειδικά για θερινό (που σε θερινό πήγα και μάλιστα σε έναν που έχει και καναπεδάκια! :D), αλλά με τόσα καλά λόγια που είχα ακούσει περίμενα κάτι πιο αστείο. Ενδείκνυται πάντως για αντροπαρέες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris80

Νεοφερμένος

Ο chris80 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
kajira, όντως η ταινία ενδείκνυται για αγοράκια (είναι buddie movie, που λένε και οι φίλοι μας οι Αμερικανοί), αλλά και οι φίλες μου που την είδαν έκαναν πολύ θετικά σχόλια. Άσε που έχουν τρελαθεί όλες τους με τον Galifianaki!!! Όχι πως τις αδικώ, ο τύπος είναι απίστευτος. Respect! ;-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Η πιο ωραία κωμωδία που έχω δει έβερ!!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε. Ίσως επειδή περίμενα πολλά - όλο το καλοκαίρι είχα ακούσει τα καλύτερα - ίσως επειδή η ψυχολογία μου δεν ήταν η καλύτερη όταν την είδα. Πάντως το σίγουρο είναι ότι λίγες φορές γέλασα κατά τη διάρκεια της ταινίας (ενώ γενικά δε δυσκολεύομαι να γελάσω, κάθε άλλο) και από ερμηνείες δεν μπορώ να πω ότι τρελάθηκα κιόλας.

Σε γενικές γραμμές δηλαδή ήταν μία μέτρια ταινία. Θα της έβαζα ένα 5/10.
Μίλησε η σκύλα που κρύβω μέσα μου... Και τώρα σκάω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Σε γενικές γραμμές δηλαδή ήταν μία μέτρια ταινία. Θα της έβαζα ένα 5/10.
Μίλησε η σκύλα που κρύβω μέσα μου... Και τώρα σκάω :P
χαχα.. :D

Και μενα να σου πω την αληθεια δεν μου εκανε ιδιαιτερη εντυπωση για ολο αυτον τον ντορο που εγινε γυρω απ'την ταινια. Kαταραμενα hypes:mad:..

Με λιγα λογια ηταν πολυ κοντα στο υφος της κλασσικης αμερικανικης φαρσοκωμωδιας παρα κατι το εναλλακτικο(αυτο που νομιζα οτι θα δω εγω). Ο ρολος του Γαληφιανακη ας πουμε ειναι σημα κατατεθεν μιας κοινης χαζοκωμωδιας. Ο τυπος που ειναι χυμαδιο, που γελοιοποιειται συνεχεια, που μπλεκεται μαζι με ολους και με ολα.. Μια βολικη φιγουρα για να στησεις μια απλοικη κωμωδια..

Ωστωσο ενω σαν βαση ειχε την κλασσικη αμερικανια, το στορυ ειχε μια ευρηματικοτητα παραπανω απ'τις αλλες κωμωδιες. Η ιστορια ειναι δυνατη και χρωματισμενη ωραια (λας βεγκας ρουλς:P) αλλα στις λεπτομερειες χανει αρκετα..


Σιγουρα μια καλη κωμωδια που πρεπει να δεις σιγουρα. Βγαζει γελοιο..:D

6,5/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Σιγουρα μια καλη κωμωδια που πρεπει να δεις σιγουρα. Βγαζει γελοιο..:D
Με τίποτα όμως! :P
Από τις χειρότερες ταινίες που έχω δει ever.
Δε γέλασα καθόλου και το κυριότερο: βαρέθηκα. :/:
Για να μη νιώθει η fielda σκύλα που έδωσε χαμηλή βαθμολογία, εγώ του δίνω 3/10.
Ούτε μισό παραπάνω. :mad::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Για μενα ενω το στορυ της ταινιας ηταν κλασσικο χαζοαμερικανικο,μου εβγαλε αβιαστο γελιο..Και δεν γελαω και ευκολα με κωμωδιες..Δεν ειναι το σουπερ εργο που θα σου μεινει,αλλα εγω το ειδα πολυ ανετα..Ειδικα μετα τις τελευταιες σαβουρες που εχω δει..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Δεν νομίζω πως έχω γελάσει πιο πολύ με ταινία στη ζωή μου! Α ρε Γαλυφιανάκη γίγαντα!!! Περιμένω με ανυπομονησία το sequel! Τι γαμάτη ταινιάρα! Όποιος δεν έχει δει κάνει εγκληματικό λάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top