Τι μηχανάκι θα παίρνατε;

Ποιο μηχανάκι θα παίρνατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 26)
  • Italjet Dragster

    Ψήφοι: 3 11.5%
  • Piaggio Liberty

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Gillera Runer

    Ψήφοι: 3 11.5%
  • Μπομπο (οποιοδήποτε)

    Ψήφοι: 2 7.7%
  • Παπί (οποιοδήποτε)

    Ψήφοι: 8 30.8%
  • Piagio Zip

    Ψήφοι: 1 3.8%
  • Peugeoth 206WRC

    Ψήφοι: 2 7.7%
  • Adress

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 7 26.9%

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
στην άλλη ζωή που θα γεννηθώ ποιό ψηλή :P θέλω να οδηγώ μια Africa twin ή μια super tenere ή ένα TDM...(λέμε τώρα....)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Ειμαι κατα της μηχανης ποσο μαλιστα των παπιων.Στις συγχρονες μεγαλουπολεις υπαρχει μεγαλος κινδυνος.Τωρα αν μου λεγανε οτι μου δεινουν παπι μονο στο χωριο μου θα το καβαλουσα.Μην ξεχναμε οτι τα παπια κλοτσανε + την σημαντικα μειωμενη προσφυση που εχουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dare-Devil:
Ειμαι κατα της μηχανης ποσο μαλιστα των παπιων.Στις συγχρονες μεγαλουπολεις υπαρχει μεγαλος κινδυνος.Τωρα αν μου λεγανε οτι μου δεινουν παπι μονο στο χωριο μου θα το καβαλουσα.Μην ξεχναμε οτι τα παπια κλοτσανε + την σημαντικα μειωμενη προσφυση που εχουν.
Εδώ είσαι λάθος καθώς λόγω της μεγαλύτερης διαμέτρου (17-18") των τροχών προσφέρουν καλύτερη πρόσφυση σε κλίσεις από ότι τα σκουτεράκια με τις 10-13" ρόδες.

Έχεις δει ποτέ καμιά μηχανή με μικρή διάμετρο ελαστικών;Δεν νομίζω ;)

Επίσης η πρόσφυση εξαρτάται από το είδος και την ποιότητα των ελαστικών αλλά αυτό είναι άλλο θέμα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Covenant:
Εδώ είσαι λάθος καθώς λόγω της μεγαλύτερης διαμέτρου (17-18") των τροχών προσφέρουν καλύτερη πρόσφυση σε κλίσεις από ότι τα σκουτεράκια με τις 10-13" ρόδες.

Έχεις δει ποτέ καμιά μηχανή με μικρή διάμετρο ελαστικών;Δεν νομίζω ;)

Επίσης η πρόσφυση εξαρτάται από το είδος και την ποιότητα των ελαστικών αλλά αυτό είναι άλλο θέμα :)

Σωστα ολα αυτα αλλα και παλι τα μηχανακια ειναι επικινδυνα.Δεν εκανα αναλυση του συστηματος παπακι-scooter
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
πήρα πριν μια εβδομάδα το Gilera runner 125cc:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Εγώ πάντως θα ήθελα να πάρω μια vespa!!:D Φοβερό design!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lost_in_space

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Εγώ θέλω ένα ημιαυτόματο μηχανάκι, δεν ξέρω πως λέγεται αλλά θέλω να είναι τουλάχιστον 90cc οπότε το ξεχνάω το μηχανάκι στα 16 :( (Μήπως να γράψω τους βρωμονόμους και να πάρω καμιά harley στα 16; :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Θα ήθελα ...., βασικά δεν θα ήθελα μηχανάκι:P ,προτιμώ 100 φορές τα αυτοκίνητα όπου ο κίνδυνος σωματικών βλάβεων απο σύγκρουση είναι πολύ πιο μικρός!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από lost_in_space:
Εγώ θέλω ένα ημιαυτόματο μηχανάκι, δεν ξέρω πως λέγεται αλλά θέλω να είναι τουλάχιστον 90cc οπότε το ξεχνάω το μηχανάκι στα 16 :( (Μήπως να γράψω τους βρωμονόμους και να πάρω καμιά harley στα 16; :P)

μπορείς με υπογραφή του κηδεμόνα στην αστυνομία να βγάλεις δίπλωμα για 50 και αν πάρεις ένα 50 και στα 18 βγάζεις δίπλωμα και παίρνεις μεγαλύτερη;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Troll

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Troll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Θα μου άρεσε να έχω ένα παπάκι. (οτιδήποτε) Δεν μου αρέσουν ιδιαίτερα τα μηχανάκια αλλά όσοι λατρεύουν τις μηχανές σα και εμένα είναι αναγκαίο να πάρουν ένα για <<προπόνηση>> πρίν ανέβουν κατηγορία. Το ονειρό μου είναι να αποκτήσω κάποτε μια Yamaha R-6. Δεύτερη επιλογή η Kawasaki η 600άρα. Δεν είμαι φάν των μεγάλων ταχυτήτων καθώς η ασφάλεια των μηχανών είναι μηδαμινή απέναντι σε αυτή του αυτοκινήτου. Παρόλα αυτά μου αρέσουν πολύ οι μηχανές και θα ήθελα μια. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Troll:
Θα μου άρεσε να έχω ένα παπάκι. (οτιδήποτε) Δεν μου αρέσουν ιδιαίτερα τα μηχανάκια αλλά όσοι λατρεύουν τις μηχανές σα και εμένα είναι αναγκαίο να πάρουν ένα για <<προπόνηση>> πρίν ανέβουν κατηγορία. Το ονειρό μου είναι να αποκτήσω κάποτε μια Yamaha R-6. Δεύτερη επιλογή η Kawasaki η 600άρα. Δεν είμαι φάν των μεγάλων ταχυτήτων καθώς η ασφάλεια των μηχανών είναι μηδαμινή απέναντι σε αυτή του αυτοκινήτου. Παρόλα αυτά μου αρέσουν πολύ οι μηχανές και θα ήθελα μια. :)


ωραία γούστα έχεις;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lost_Prophet

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lost_Prophet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 170 μηνύματα.


Ducati Hypermotard 796!!!!!!!!!!!! ;):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.







Όταν μεγαλώσω βέβαια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Βέσπα!Βέσπα!Και πάλι Βέσπα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Προσωπικά, αν ποτέ καβαλούσα μηχανή, αυτή θα ήταν μια μαύρη 1000άρα bmw


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Σε αυτην την εποχη απογνωσης, δικυκλο με ταχυτες και αν των 150κυβικων να ναι, και οτι να ναι...!
Λιγα φραγκα για την αγορα να βρεθουν μονο!:D:P

(και μην ξεχναμε, στο γκαραζ γινονται θαυματα! Μερακι και ορεξη για πειραματισμο ναεχουμε!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Siafa

Νεοφερμένος

Η Siafa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Vespa struzzo ή rally 180
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top