Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Πληροφορικάριοι του στεκιου βοηθήστε με. Λοιπόν έχω ένα pc το οποίο΄είναι μίας φίλης μου και προσπαθώ να καταλάβω τι μπορεί να έχει. Τι έκανε λοιπόν αυτη. Ενώ ήταν το pc έτοιμο να κλείσει αργούσε και επειδή η κυρία βιαζότανε τον έκλεισε απο το power. Αποτέλεσμα απο εκείνη την ώρα δν εμφανίζει τπτ στην οθόνη. Ανοίγει κανονικά τα λαμπάκια κτλ όλα κομπλέ αλλά στην οθόνη δεν εμφανίζει τπτ. Γενικά ακούγοντας το λειτουργεί εσωτερικά, δλδ ακούγεται κανονικά ο επεξεργαστής κτλ. Απλώς δν ανοίγει η οθόνη.

1) Πιθανώς να καηκε η κάρτα γραφικών?
2) Χτύπησε ο σκληρός?
3) Κάποιος ιός?
4) Κάηκε ο οθόνη?

Το 4ο μου φένεται τρομέρά απίθανο. Όπως επίσης και το 3ο διότι στη χειρότερη έπρεπε έστω να εμφανίζει να ΄μπω bios να μπορώ να μπουτάρω απο το cd για κανα φορματ η έστω το οτιδήποτε. Η οθόνη είναι μονίμως μάυρη. Αν ήταν κάρτα γραφικών είναι δυνατόν να καεί ολοκληρωτικά και να μν εμφανίζει τπτ? Δεν θα έπρεπε έστω σε μία άθλια κατάσταση να εμφανίζει πράγματα στην οθόνη? Τέσπα αυτή τη στιγμή είναι ανοιχτός φένεται να λειτουργεί αλλά δν εμφανίζει τπτ στην οθόνη και περιμένω να ξεφορτίσει εντελώς μπας και έχει απλά πάθει κανα βραχυκύκλωμα η μπαταρία και μετα είναι οκ.

Όποιος γνωρίζει 2-3 πράγματα ας μου πει τι πιθανολογεί ότι είναι και πως μπορώ, με ποιό τρόπο να εξακριβώσω τι έχει για να δώ τι πιθανώς θα χρειαστεί να αγοράσω απο hardware.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για όποια πιθανή απάντηση!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Καταρχάς βρες μια δεύτερη οθόνη και συνδεσε την για να αποκλείσεις το ότι δεν έχει καεί η οθόνη.
Από προσωπική εμπειρία όταν κάηκε η κάρτα γραφικών (με ίδιο τρόπο) άνοιγε απλά δε φόρτωνε το OS και η οθόνη είχε γεμίσει με γραμμές. Οπότε ίσως να μην φταίει αυτό. Το ότι λες πως συνεχίζει να δουλεύει μέσα με προβληματίζει. Δεν έχω δει ποτέ κάποιο πρόβλημα με δίσκο, αλλά συνήθως τα τροφοδοτικά την κάνουν όχι οι δίσκοι :/ Για ιό μου φαίνεται κάπως απίθανο να έκανε τέτοια ζημιά.

Όταν λες πως η οθόνη είναι μαύρη, μαύρη όπως κλειστή ή όπως μαύρα πίξελς(ενεργά)?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Καταρχάς βρες μια δεύτερη οθόνη και συνδεσε την για να αποκλείσεις το ότι δεν έχει καεί η οθόνη.
Από προσωπική εμπειρία όταν κάηκε η κάρτα γραφικών (με ίδιο τρόπο) άνοιγε απλά δε φόρτωνε το OS και η οθόνη είχε γεμίσει με γραμμές. Οπότε ίσως να μην φταίει αυτό. Το ότι λες πως συνεχίζει να δουλεύει μέσα με προβληματίζει. Δεν έχω δει ποτέ κάποιο πρόβλημα με δίσκο, αλλά συνήθως τα τροφοδοτικά την κάνουν όχι οι δίσκοι :/ Για ιό μου φαίνεται κάπως απίθανο να έκανε τέτοια ζημιά.

Όταν λες πως η οθόνη είναι μαύρη, μαύρη όπως κλειστή ή όπως μαύρα πίξελς(ενεργά)?

Ακριβώς δν εμφανίζει τπτ και με κανέναν τρόπο. Είναι μάυρη. Ιό και εγώ σχεδόν το αποκλείω. Κάρτα γραφικών για τον ίδιο λόγω, έπρεπε έστω κατι να εμφανίζει ρε γμτ.. έστω.. Φένεται ότι δουλεύει κανονικά και τώρα προσπάθω να τον αφίσω να ξεφορτίσει λίγο να δώ τι παίζει με την μπαταρία-φόρτιση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Μάλλον έχει καεί η κάρτα οθόνης, η η οθόνη η ίδια. Τα άλλα δύο τα θεωρώ αρκετά απίθανα (υποθέτω ότι όταν λες δουλεύει κανονικά κατά τα άλλα, φορτώνει τα windows (βλέπεις το λαμπάκι του σκληρού να δουλεύει και πιθανώς ακούς τον ήχο που κάνουν στο login). Δεν μας λες τι κάνει το ενδεικτικό λαμπάκι της οθόνης (αν δεν ανάβει καθόλου είναι πρόβλημα απο μόνο του).

To πιο πιθανό είναι κάψιμο οθόνης. Ο ευκολότερος τρόπος να το διαγνώσεις είναι βάζοντας laptop στην οθόνη.
Αντίστοιχα ο ευκολότερος τρόπος να διαγνώσεις καμμένη κάρτα είναι να βάλεις άλλη οθόνη. Τις περισσότερες φορές όταν σου καεί η καρτα γραφικών ο υπολογιστής δεν την βλέπει και δεν ξεκινάει κάνοντας τα χαρακτηριστικά beep. Αν όμως καεί κάτι μετά το ramdac ο υπολογιστής βλέπει το hardware της κάρτας κανονικά, απλά δεν δουλεύει το κομμάτι της κάρτας που οδηγεί την οθόνη. Είναι αρκετά σπάνια περίπτωση αλλά γίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Μάλλον έχει καεί η κάρτα οθόνης, η η οθόνη η ίδια. Τα άλλα δύο τα θεωρώ αρκετά απίθανα (υποθέτω ότι όταν λες δουλεύει κανονικά κατά τα άλλα, φορτώνει τα windows (βλέπεις το λαμπάκι του σκληρού να δουλεύει και πιθανώς ακούς τον ήχο που κάνουν στο login). Δεν μας λες τι κάνει το ενδεικτικό λαμπάκι της οθόνης (αν δεν ανάβει καθόλου είναι πρόβλημα απο μόνο του).

To πιο πιθανό είναι κάψιμο οθόνης. Ο ευκολότερος τρόπος να το διαγνώσεις είναι βάζοντας laptop στην οθόνη.
Αντίστοιχα ο ευκολότερος τρόπος να διαγνώσεις καμμένη κάρτα είναι να βάλεις άλλη οθόνη. Τις περισσότερες φορές όταν σου καεί η καρτα γραφικών ο υπολογιστής δεν την βλέπει και δεν ξεκινάει κάνοντας τα χαρακτηριστικά beep. Αν όμως καεί κάτι μετά το ramdac ο υπολογιστής βλέπει το hardware της κάρτας κανονικά, απλά δεν δουλεύει το κομμάτι της κάρτας που οδηγεί την οθόνη. Είναι αρκετά σπάνια περίπτωση αλλά γίνεται.

Πραγματικά απο εσένα περίμενα μια απάντηση...!! Λοιπόν άκου τι παίζει.. Στα bios δεν μπαίνει καν.. στα windows με τπτ φυσικά δεν ακούγεται ο παραμικρός ήχος οπότε δεν είναι καμένη η οθόνη. Σε άλλο μέρος του hardware η του software υπάρχει πρόβλημα. Όλα τα λαμπάκια ανάβουνε κανονικά μέχρι και του cd rom αναβοσβίνει στην αρχή με το που τον ανοιγεις. Τα μπεεπ όντως δεν ακούγονται οπότε επέκλεισα σχεδόν καμένη κάρτα γραφικώ για τον ίδιο λόγω πρόβλημα στη moderboard. Αυτά. Σκέφτομαι μήπως είναι μπλοκαρισμένο ξεσ στην αναμονή μόνιμα τώρα μήπως γιατί τον έκλεισε με τον τρόπο που τον έκλεισε.. Αυτά! Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια.. Τώρα βσκ έψαχνα γ εξωτερική οθόνη γ να δώ κ με αυτό αν παίζει κατί.

Βτw έκανα αποφόρτιση cmos μα τπτ again..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
μηπως καηκε απλα η μητρικη?
απλα δοκιμασε μια οθονη και αν λειτουργει -τοτε καηκε η οθονη και η μητρικη και καρτα γραφικων ειναι καλα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Άρα ΔΕΝ δουλεύει εσωτερικά και δεν κάνει και beeps.

Οθόνη ΔΕΝ είναι γιατί χωρίς οθόνη bootαρει
Κάρτα οθόνης ΔΕΝ είναι γιατί χωρίς αυτή κάνει beep (ούτε μνήμη για τον ίδιο λόγο)
Υπάρχει η πολύ αμυδρή περίπτωση να κάνει beep και να μην έχει συνδεδεμένο μεγαφωνάκι πάνω, πράγμα που συμβαίνει στα παλιά pcια όμως (τα καινούρια έχουν piezo speaker κολλημένο στη μητρική). Για την ώρα υποθέτω πως γενικά κάνει beeps που εσύ θα το ξέρεις γιατί κάνει ένα όποτε ξεκινάει.
Η βασικό τμήμα της μητρικής ή επεξεργαστής. Το συνηθέστερο όμως είναι μητρική. Σπάνια έχει νόημα να διαγνώσεις ποιο απ τα δύο εκτός αν είναι αρκετά καινούρια η μητρική (οπότε είναι εντός εγγυήσεως) γιατί θα τα ψωνίσεις μάλλον πακέτο.

Προκειμένου να παρηγορηθεί η φίλη σου τώρα, το συγκεκριμένο πρόβλημα ΔΕΝ μπορεί να προέλθει επειδή έκλεισε χωρίς shutdown, η διαδικασία του shutdown προφυλάσσει από άλλου είδους corruption, απλά ήταν η ώρα της απ ότι φαίνεται.
Καλά ψώνια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
καταλαβα..αν δεν κανει μπιμπ αστα να πανε να μπιιιμππ:P
παντως η καινουρια μητρικη που πηρα εγω ειχε υποδοχη ηχειου που του εβαλα εκει το καλωδιο του ηχειου του κουτιου...
δηλ δεν ειχε ενσωματωμενο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Πιθανώς απλά να 'ταν η ώρα της μητρικής..... γιατί με το Desktop μου έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Δηλαδή παίρνει ρεύμα, ανάβει, αλλά δεν ακούγεται το "beep" (κανένας ήχος βασικά που να δηλώνει ότι πέρασε το Power-On-Self-Test ή ότι απέτυχε) και κατά συνέπεια δεν βλέπω και τίποτα στην οθόνη...


Κι έχω αλλάξει κάρτα γραφικών αλλά πάλι τα ίδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kexarcho

Νεοφερμένος

Ο kexarcho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Δεν έχω φορτώσει κανένα script μέσω του plus!
Μόνο το plus έχω, όπως το γέννησε η μάνα του :P
Θα δοκιμάσω αυτά που μου είπατε (ευχαριστώ), όταν έρθει ο Πάνος γιατί εγώ είμαι άσχετη απο τέτοια :redface:
Δοκίμασε να απεγκαταστήσεις το MSN και να το εκγαταστήσεις απο την αρχή.

Πάτα Alt-Ctrl-Del για να ανοίξεις Task Manager και πήγαινε στις διεργασίες (processes). Την στιγμή που κολλάει το pc δες ποια διεργασία/πρόγραμμα ανεβάζει πολύ CPU.

p.s.: format και registry αφησέ τα για τελευταίες επιλογές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Έχω τα Windows 7.Προσπαθώ να κάνω format αλλά λαμβάνω αυτό το μήνυμα λάθους:
problemd.png

Τι πρέπει να κάνω για να κάνω διαμόρφωση?(format):hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Άμα πηγαίνεις να κάνεις format τον δίσκο που έχεις το λειτουργικό λογικό είναι να σου δίνει σφάλμα.
Αν θες να ξαναεγκαταστήσεις το λειτουργικό, το φορμάτ θα γίνει κατά τη διαδικασία που κάνεις για να εγκαταστήσεις το λειτουργικό και θα επιλέξεις να κάνεις format το partition που θα επιλέξεις για το λειτουργικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ειναι σαν να πριονιζεις το κλαδι που καθεσαι επανω...
δεν μπορει το λειτουργικο να σβησει τον εαυτο του..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
μια ερωτηση..τα xp sp3 που εχω δεν μπορουν να γραψουν dvd και δεχονται μονο ενα dvd με ενεργοποιημενη την εγγραφη... το εχουν αλλαξει αυτο τα win 7?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

randy1989

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 112 μηνύματα.
ram https://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/RAM/Adata-Ddr3-3Gb-Kit-1600G-AD31600G001GU3K.htm
σκληρός https://multirama.gr/products/product?pid=0316140&catid=020801
κάρτα γραφικών https://multirama.gr/products/catego...20300:A00630:F00075&nav=020300:A00247:K186207
επεξεργαστής https://multirama.gr/products/product?pid=0415301&catid=020100
ψύκρα https://multirama.gr/products/product?pid=0370988&catid=020400
τροφοδοτικό https://multirama.gr/products/product?pid=0447055&catid=020500
μητρική https://multirama.gr/products/product?pid=0422263&catid=020200
case https://www.plaisio.gr/Computers/Har...Silver-Case-RC-310-SKN1-GP-RC-310-SKN1-GP.htm
Πώς σας φαίνεται αυτός ο συνδυασμός;Βασικά με πιο μικρό τροφοδοτικό!Θα υπάρχει κάποια ασυμβατότητα;
Δεν με νοιάζει που είναι από διαφορετικά μαγαζιά!



Μέχρι πόσα δίνεις? Φίλε το τροφοδοτικό που διάλεξες είναι μεγαλύτερο από αυτό που απαιτεί το συστημά σου. Θα μπορούσες να πάρεις αντί για την 5770 μία 5850 και όταν μαζέψεις λεφτά να πάρεις άλλη μία και να τις ενώσεις σε crossfirex και να πάρεις. Βέβαιοα ανεβαίνουμε λίγο σε τιμή αλλά έτσι θα σου κρατησει για αρκετό καιρό σε medium γραφικά αν όχι σε high. Κατα τ'άλλα με λίγο overclocking στο cpu είσαι ok man. Πάντως με 5770 φίλε μου σε βλέπω για αναβάθμιση απ΄λο του χρόνοιυ κιόλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
παιδια ηθελα να ρωτησω στη word θελω να εχω την μπαρα για να αλλαζω γραμματοσειρα κλπ να φαινεται. κατι εγινε και δεν μου την δειχνει με αποτελεσμα καθε φορα που θελω να κανω μια αλλαγη πρεπει να παω στο home να μου τη βγαλει.. πως μπορω να την εχω μονιμα οταν ανοιγω τη word?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ruko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ruko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 320 μηνύματα.
Λογικά πρέπει να πας Επιλογές γραμμής εργαλείων (πάνω δεξιά) > Προσθαφαίρεση κουμπιών > Μορφοποίηση > Γραμματοσειρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
θα μπορουσες να μου το πεις στα αγγλικα γιατι δεν τα ξερω στα ελληνικα τους ορους...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Να ρωτήσω και εγώ..Δίπλα από την γραμμή διεύθυνσης, τέρμα δεξιά μου είχε βγάλει δύο εικονίδια ενός antivirus που είχα. Ενώ το έχω βγάλει το antivirus αυτά εξακολουθούν να είναι εκεί.
Έψαξα στο google και βρήκα έναν τρόπο για να φύγουν, έφευγε μόνο το ένα όμως και όταν ξανά άνοιγα τον browser ήταν και τα δύο εκεί.:confused:
Επίσης, έχω ξανά εγκαταστήσει τον browser τικάροντας την σχετική επιλογή για να μην διατηρρήσει καμία τροποποίηση από πριν αλλά ντεν.

Καμία άλλη λύση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,048 μηνύματα.
Το έχεις κάνει απεγκατάσταση από τα προγράμματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top