Γενική συζήτηση για τα antivirus

Ποιο Antivirus χρησιμοποιείτε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 25)
  • avast!

    Ψήφοι: 6 24.0%
  • AVG Anti-Virus

    Ψήφοι: 2 8.0%
  • Avira

    Ψήφοι: 1 4.0%
  • BitDefender

    Ψήφοι: 3 12.0%
  • ClamAV / ClamWin

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Windows Defender

    Ψήφοι: 1 4.0%
  • Kaspersky

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ESET

    Ψήφοι: 6 24.0%
  • Norton

    Ψήφοι: 1 4.0%
  • Άλλο (διευκρινίστε με μήνυμα ποιο)

    Ψήφοι: 1 4.0%
  • Κανένα (διευκρινίστε με μήνυμα γιατί όχι)

    Ψήφοι: 4 16.0%
  • Panda Antivirus

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
οποτε το εβαλα μου φαινοταν υπερβαρο...πολυπλοκο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

element skate

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βρασιδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 950 μηνύματα.
οποτε το εβαλα μου φαινοταν υπερβαρο...πολυπλοκο..

κοιτα στο βαρυ ακουγονται πολλα αλλα οι νεες εκδοσεις ειναι ελαφριες το παλιο οντως ηταν λιγο βαρυ
πολυπλοκο ειναι θεμα συνηθεις και το νεο τα κανει ολα μονο του ενημερωσεις και λοιπα οποτε δεν ειναι θεμα.
εμενα παντως το user interface του μου φαινεται πολυ καλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
το θεμα ειναι οτι το norton δεν πιανει αρκετους ιους. Το ειχα ενα χρονο και οταν εληξε και εβαλα το avira και εκανα scan μου βρηκε ενα σωρο ιους και spyware.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

element skate

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βρασιδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 950 μηνύματα.
ελα τα ρε παιδια τωρα μη λεμε τετοια οταν βγαινει καποιος καινουργιος ιος 99% τον εχει βρει η symantec και εχει βγαλει ενημερωση.για το οτι ηταν βαριες και δεν ειχαν καλη αξιοπηση των πορων του συστηματος οι προηγουμενες εκδοσεις το καταλαβαινω αλλα οτι το avira πιανει περισσοτερους ιους δε μπορω να το πιστεψω.
και το avira βρηκε οτι βρηκε γτ οντας δωρεαν λογισμικο δεν εχει τοσο καλη ενημερωση απο το νορτον το οποιο συλλεγη πληροφοριες για το ποια προγραμμα ειναι κακοβουλα ή οχι και μαλλον γι αυτο δε σου εβγαζε ενημερωση.ακομα το νορτον ειναι σιωπηλο δεν ενοχλει τον χρηστη τα κανει ολα μονο του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Αν και πιστεύω οτι ο τίτλος τα λέει όλα, ξανα κάνω την ερώτηση. Ποίο Antivirus χρησιμοποιείτε?
Έγω πλέων χρησιμοποιώ το Nod32. Είναι το καλλίτερο που έχω χρησιμοποιήσει. Δυστυχώς απο Interface δεν είναι ότι καλλίτερο αλλά εμένα δεν με πειράζει καθόλου!
Πάντως εγώ χρησιμοποιώ το Norton είναι βραβευμένο γιατί λένε ότι βρίσκει όλους τους ιούς:clapup: (εγώ το χρησιμοποιώ για αυτό το λόγο;))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosCraft

Νεοφερμένος

Ο PanosCraft αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Εγω δεν εχω ποια Antivirus.Αλλα παλια ειχα Nod32.Ηταν αρκετα καλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Έχω το Eset smart security δύο χρόνια που το αναβάθμισα από το απλό Nod32.
Μέχρι στιγμής, κανένα πρόβλημα, ελαφρό, και με έχει προειδοποιήσει αρκετές φορές σε διάφορες σελίδες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Έχω linux.
Problem solved :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

element skate

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βρασιδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 950 μηνύματα.
Για όταν μπαίνω απο win έχω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ναι,ελυσες ενα δημιουργωντας χιλια..:P
ειναι σαν το γαμο ενα πραγμα,,:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

element skate

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βρασιδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 950 μηνύματα.
ναι,ελυσες ενα δημιουργωντας χιλια..:P
ειναι σαν το γαμο ενα πραγμα,,:worry:

έχεις μια μανία με το linux :P πλέον διανομές όπως ubuntu/mint/fedora δεν έχουν κάτι να ζηλέψουν από τα windows
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Την πάτησα πολύ άσχημα με το Trojan Worm:Win32/Dorkbot.A. Είχα συνδέσει τον εξωτερικό δίσκο σε υπολογιστή που δεν ο ιδιοκτήτης δεν το φρόντιζε ιδιαίτερα. Μου έκανε κρυφά όλα τα αρχεία του δίσκου, και έφτιαξε διάφορες άχρηστες και κακόβουλες συντομεύσεις. Το χειρότερο ήταν ότι οι συντομεύσεις είχαν τα ονόματα των φακέλων που είχα στο δίσκο με αποτέλεσμα να μην το προσέξω και τα εκτελέσω.

Το Microsoft Security Essentials δεν το εντόπισε κατευθείαν, έπρεπε να το υποψιάστω εγώ και να κάνω scan τον δίσκο. Αφού έσβησα το Trojan, καθάρισα τις δεκάδες συντομεύσεις τελικά αποφάσισα ότι με τα antivirus δεν πρέπει να παίζουμε όποτε αγόρασα σήμερα το ESET. Παλιότερα είχα άδεια, όποτε η ανανέωση μου στοίχισε περίπου 15€
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@nn@

Νεοφερμένος

Η @nn@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Γειά σας , θέλω να εγκαταστήσω ένα free antivirus αλλά δέν ιδέα πιό είναι το καλύτερο μήπως θα μπορούσε κανείς να μου προτείνει κάποιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Γειά σας , θέλω να εγκαταστήσω ένα free antivirus αλλά δέν ιδέα πιό είναι το καλύτερο μήπως θα μπορούσε κανείς να μου προτείνει κάποιο.

Απο τα πρώτα που μου έρχονται στο μυαλό:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@nn@

Νεοφερμένος

Η @nn@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Πιστεύετε ότι τα free antivirus καλύπτουν τις ανάγκες ενός υπολογιστή για προστασία ή είναι η έσχατη λύση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
καλυπτουν αψογα,,το αβιρα εχω,,και δεν του εχει ξεφυγει τιποτα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
noorton!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Κι εγω τα Avira εχω βαλει αλλα οποτε τρεχουν τα updates απο πισω κολλαει ολο το συμπαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ε,,δεν κανει συνεχεια updates,,μπορεις να κλεισεις και τα αυτοματα updates..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BRUCE

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γυμναστής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 237 μηνύματα.
Εδώ είναι ένα καλό ελληνικό σάιτ με κριτικές και συμβουλές για antivirus. Καλό θα ήτανε να το επισκευτείτε:
https://www.bestantivirus.gr/index.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top