Κριτικές για ρούχα και παπούτσια

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,105 μηνύματα.
Τα λατρεύω.. Τόσο άνετα, τόσο "απλά" και ταυτόχρονα τόσο στιλάτα και κυριλέ..:redface:
Τους βάζω 10!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,006 μηνύματα.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
το 1ο κολαν απο ποιο σιτε το εχεις βρει?:hmm:

Δυστυχώς δεν το έχω βρει σε κάποιο online shop :/:

Τα λατρεύω.. Τόσο άνετα, τόσο "απλά" και ταυτόχρονα τόσο στιλάτα και κυριλέ..:redface:
Τους βάζω 10!:)

Όλα αυτά σε ένα ζευγάρι παπούτσια; :worry: :eek:


Πέρα από την πλάκα υπάρχουν και καλύτερα νομίζω...και αυτό που περισσότερο με χαλάει σε τέτοια παπούτσια είναι το πόσο "λεπτεπίλεπτο" μοιάζει το πόδι με αυτά. Προτιμώ κάτι λίγο πιο χοντροκομμένο στους άντρες.

Όπως...

(για sneakers)


(τι φοβερός συνδυασμός χρωμάτων!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,105 μηνύματα.
Πέρα από την πλάκα υπάρχουν και καλύτερα νομίζω...και αυτό που περισσότερο με χαλάει σε τέτοια παπούτσια είναι το πόσο "λεπτεπίλεπτο" μοιάζει το πόδι με αυτά. Προτιμώ κάτι λίγο πιο χοντροκομμένο στους άντρες.

Όπως...

(για sneakers)


(τι φοβερός συνδυασμός χρωμάτων!)
Κάτι λίγο πιο ψηλό και χοντρό όπως τα δύο τελευταία, φάση "(τείνει προς) μποτάκι" δεν θα με χάλαγε για γενική χρήση και ταυτόχρονα πάω σε κλαμπ φάση (ανάλογα το υλικό και αυτά βέβαια..)..
Αλλά κάτι κοντό χοντρό-σε φάση μοιάζει σε skateάδικο όπως το πρώτο που 'χεις βάλει 'ξερω γω, δεν με ψήνει καθόλου..
Δεν ξέρω, δεν μου αρέσει αυτό το χοντροκομμένο-γκουμούτσα πράγμα, μου φαίνεται κάπως..

Πάμε σε άλλο αντικείμενο φίλες και φίλες..
(Προσοχή! Μεγάλη εικόνα! :P)
Οι αγάπες μου..:redface:
Αγορασμένες από ένα μεγάλο υπερμάρκετ 3 χρόνια πριν, 7 ευρώ, και ιδανικές για τις κρύες νύχτες του χειμώνα μέσα στο σπίτι..:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Δυστυχώς δεν το έχω βρει σε κάποιο online shop :/:

Μου κανες τη καρδια περιβολι..το ερωτευτηκα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εγώ πάντως ψηφίζω τα Nike ως τα πιο άνετα παπούτσια ;)
Δεν έχω παράπονο 5 χρόνια τώρα!
Και τα converse καλά είναι,αλλά τα nike είναι άαααλλο πράγμα:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Εγώ πάντως ψηφίζω τα Nike ως τα πιο άνετα παπούτσια ;)
Δεν έχω παράπονο 5 χρόνια τώρα!
Και τα converse καλά είναι,αλλά τα nike είναι άαααλλο πράγμα:redface:

Για Nike θα συμφωνήσω, πολύ άνετα παπούτσια και επίσης κρατάνε υπερβολικά πολύ!
Έχω κάτι αθλητικά 3 χρόνια τώρα και δεν έχουν χαλάσει καθόλου, τα φοράω στη δουλειά και αυτό επειδή απλά τα βαρέθηκα
και έτσι δεν έχω πρόβλημα αν πάθουν κάτι, αλλά τα άτιμα δε λένε να χαλάσουν :redface:

Βέβαια στο παπούτσι παίζει ρόλο και πόσο το προσέχεις, αν το καθαρίζεις συχνά, αν περπατάς σωστά, πχ η αδερφή μου ότι παπούτσια και να της δώσεις σε ένα 6μηνο τα καταστρέφει :P

Τώρα για converse δε ξέρω.. δε μου κάθισαν ποτέ καλά στο μάτι. Ούτε τα σταράκια, ούτε τα αθλητικά τους. Για τα γούστα μου τα θεωρώ πολύ άσχημα όλα τα παπούτσια τους, και σε δεσμεύουν αρκετά.
Πχ δε μπορείς να βάλεις σταράκι αν βρέχει, θα κολυμπάνε στις κάλτσες σου παπάκια.
Γενικά δύσκολα θα ξόδευα τόσα λεφτά για αυτά τα παπούτσια, δε μου φαίνονται της προκοπής.
Νομίζω ότι απλά έχει κολλήσει η επωνυμία στο νου μας και όλοι "λυσσάνε" για αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Ούτε εμένα χαλάνε τα άτιμα!
Απο το δημοτικό έχω κάτι μαύρα backboard της nike και δεν έχουν πάθει τίποτα!Μόνο το πλαστικό κάτω (δε θυμάμαι πως το λένε :( ) έχει κιτρινίσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.


Μα κανένα όριο πια; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Πωπω...για να τα περπατήσεις αυτά πρέπει να έχεις πολύ γυμνασμένα πόδια! :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Βασικά δεν έχω καταλάβει για τι ανάγκες σχεδιάστηκε ένα τέτοιο παπούτσι.
Δε νομίζω να βγει στην αγορά, είπαμε. Συνήθως κάτι τέτοια είναι για τις ανάγκες σε επιδείξεις μόδας, φωτογραφίσεις κλπ...



Άντε βρε, δεν έχετε ιδέα από βολικό, άνετο και στυλάτο παπούτσι. Βάλ΄το στο σουπερ μαρκετ να δεις τι άνετο που είναι, να σκάσει και από τη ζήλια της αυτή που κόβει τα σαλάμια! :yahoo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
...επειδή η οικογένεια είναι ιερό πράγμα και αλλού κι όχι μόνο εδώ και οι παππούδες-γιαγιάδες βοηθάνε όπως μπορούν τα εγγόνια τους...

Απογειώθηκαν οι πωλήσεις μιας μπουτίκ με ρούχα για έφηβες στην Κίνα από την στιγμή που η ιδιοκτήτρια αποφάσισε να ποστάρει φωτογραφίες του 72χρονου παππού της, Λιου Χιανπίνγκ, ντυμένου με τις τελευταίες δημιουργίες της.

«Το όλο πράγμα ξεκίνησε ως αστείο. Μας βοηθούσε μια μέρα να ξεπακετάρουμε κάποια κουτιά όταν πήρε στα χέρια του μια φούστα και άρχισε να μας δίνει συμβουλές για mix and match. Το βρήκαμε τόσο αστείο που αρχίσαμε να τον φωτογραφίζουμε να φοράει ότι πρότεινε και μετά το ανεβάσαμε στο ίντερνετ. Δεν περιμέναμε ποτέ ότι θα συμβεί όλο αυτό», δήλωσε σε τοπική εφημερίδα η ιδιοκτήτρια της μπουτικ που είναι ταυτόχρονα και μια από τις πέντε εγγονές του παππού με τα καλλίγραμμα πόδια.
Το αποτέλεσμα του «αστείου» είναι οι έφηβες fashionistas της Κίνας να λατρέψουν το παράδοξο αυτό μοντέλο με την λεπτή φιγούρα και τα μακριά πόδια και να αρχίσουν να αγοράζουν σωρηδόν τις collection της φίρμας.
Όσον αφορά το τι αισθάνεται ο ίδιος ο παππούς για το ότι έγινε φίρμα στα γεράματα, δηλώνει «Είμαι τόσο γέρος που το μόνο που με νοιάζει είναι να κάνω ευτυχισμένους τους ανθρώπους που αγαπώ. Όπως την εγγονή μου».

Πηγή:72χρονος παππούς γίνεται μοντέλο για εφηβική σειρά γυναικείων ρούχων [εικόνες] | iefimerida.gr https://www.iefimerida.gr/node/78011#ixzz2D4Js0KgJ


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Πως σας φαινεται αυτο το φορεμα ;

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,006 μηνύματα.
Πως σας φαινεται αυτο το φορεμα ;


Σαν πορτατίφ λίγο αλλά εγώ είμαι και άσχετη με τη μόδα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Πως σας φαινεται αυτο το φορεμα ;

Δεν με εντυπωσιάζει και τόσο να σου πω!
Ενώ το πάνω μέρος είναι οκ, ο συνδυασμός με τη διαφάνεια κάτω, δεν θα με έπειθε να το φορέσω!
Σκέφτεσαι να αγοράσεις τέτοιο κομμάτι? Γιατί αν ναι, ίσως να κόιταγες και άλλα σχέδια!
Το συγκεκριμένο είναι κάπως "πρόχειρο"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Σαν πορτατίφ λίγο αλλά εγώ είμαι και άσχετη με τη μόδα. :P
Χαχα. Δεν πειραζει. :P
Δεν με εντυπωσιάζει και τόσο να σου πω!
Ενώ το πάνω μέρος είναι οκ, ο συνδυασμός με τη διαφάνεια κάτω, δεν θα με έπειθε να το φορέσω!
Σκέφτεσαι να αγοράσεις τέτοιο κομμάτι? Γιατί αν ναι, ίσως να κόιταγες και άλλα σχέδια!
Το συγκεκριμένο είναι κάπως "πρόχειρο"...

Ναι σκεφτομαι να το αγορασω. Κοιτα, δεν θελω τις φουστες τυπου που ποσταρε η Λαουρα. :P
Οποτε μονο αυτο βρηκα λιγο πιο διαφορετικο.
Αλλα φανταζομαι με κατι τετοιο θα πηγαινει και δεν θα ναι τοσο προχειρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Ναι σκεφτομαι να το αγορασω. Κοιτα, δεν θελω τις φουστες τυπου που ποσταρε η Λαουρα. :P
Οποτε μονο αυτο βρηκα λιγο πιο διαφορετικο.
Αλλα φανταζομαι με κατι τετοιο θα πηγαινει και δεν θα ναι τοσο προχειρο.

Από princess μ αρεσει η πρωτη φουστα..
Τώρα... να σου πω...άμα βάλεις το φόρεμα σε συνδυασμό με αυτό το παπούτσι..... δεν ξέρω..... δεν σου κάνει οικογένεια Adams??????:P:P:P
Ελπίζω να μην έχεις και μαύρο μαλλί!!!:D:D
Βασικά δεν είμαι και πολύ αυτού του στυλ ντυσίματος!
Αμα δεν το δεις και πάνω σου βεβαια.... μπορεί να είναι τέλειο μπορεί όμως και να μη σου πηγαίνει!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top