Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

Isom1312

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Isom1312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Public Relations και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
ΒΟΉΘΕΙΑ!
Είμαι ένα βήμα πριν πάθω κρίση! :verymad:
Θέλω να πάρω τη μικρή μου αδερφή και να την φυτέψω στο χώμα αφού τη κουρέψω γουλί και την ξεκοιλιάσω. Ακόμα τρέμω από τα νεύρα!!!!!!
Με έσμπρωξε το σκασμένο και πήρα παραμάζωμα το λαπτοπ και προσγειώθηκα πάνω σε αυτό αφού πρώτα σφήνωσε το ποντίκι ανάμεσα στην οθόνη και το πληκτρολόγιο.
Το αποτέλεσμα έσπασε η οθόνη. Λοιπόν έχω το toshiba satellite c660D-10D μπορεί κάποιος να μου πει τι κάνω σε αυτή τη περίπτωση; Που μπορώ να βρω οθόνες και πόσο θα μου βγει το μαλλί;;;;;;


edit: Συγνώμη, δεν διάβασα σωστά το τίτλο στο θέμα από την ταραχή, νόμιζα λέει "χάλασε ο φορητός μου" και όχι ο φορτιστής αν μπορεί κάποιος ας το μεταφέρει σε ανάλογο θέμα πλιζ.

ψάξε αρχικά ανταλλακτικό στο Internet,θα το βρεις φθηνότερο πιστεύω.Την τοποθέτηση μπορείς να κοιτάξεις και πάλι στο internet για το πώς θα την κάνεις,ή σε κάποιο κατάστημα Η/Υ.Θα σου πρότεινα να μη πας σε μεγάλες εταιρίες,πχ πλαίσιο,multirama κλπ διότι είναι πανάκριβες.Σε κάτι τέτοιες περιπτώσεις χρειάζεσαι τις ''γνωριμίες'':PΔοκίμασε να συνδέσεις το λάπτοπ σε οθόνη σταθερού υπολογιστή,για να δεις αν λειτουργεί μετά την αφαίρεση της μπαταρίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Φρικάρω χωρίς λόγο
Women! :P

Πήγαινε σύνδεσε την οθόνη και παίξε με το λαπτοπ και άσε να έρθει να ρωτήσει κανένας με σοβαρό πρόβλημα. ΤΙΠΟΤΑ δεν έχει! Έχω αλλάξει RAM σε laptop έχοντας ξεχάσει την μπαταρία και δεν έπαθε τίποτα. Άντε, και μετά λένε εμένα περίεργο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Ρε άι από΄δω, δεν είμαι περίεργη..άσχετη είμαι! :P
Λογικό να φρικάρω με το παραμικρό, αφού δε το γνωρίζω το συγκεκριμένο θέμα και είμαι στο ψάξιμο!


Και δε τρώω κανενός τη σειρά, όποιος έχει θέμα, το γράφει, άντε! :mad:


Isom1312 Σε ευχαριστώ πολύ να΄σαι καλά, αλλά όπως είπα χρειάζομαι οθόνη στο λάπ-τοπ γιατί το έχω για εξωτερικές δουλειές, και εννοείται πως δε θα πάω στις "γνωστές" εταιρίες, έχω κι άλλους τρόπους πιο διασκεδαστικούς να πετάξω τα λεφτά μου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isom1312

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Isom1312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Public Relations και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
Ρε άι από΄δω, δεν είμαι περίεργη..άσχετη είμαι! :P
Λογικό να φρικάρω με το παραμικρό, αφού δε το γνωρίζω το συγκεκριμένο θέμα και είμαι στο ψάξιμο!


Και δε τρώω κανενός τη σειρά, όποιος έχει θέμα, το γράφει, άντε! :mad:


Isom1312 Σε ευχαριστώ πολύ να΄σαι καλά, αλλά όπως είπα χρειάζομαι οθόνη στο λάπ-τοπ γιατί το έχω για εξωτερικές δουλειές, και εννοείται πως δε θα πάω στις "γνωστές" εταιρίες, έχω κι άλλους τρόπους πιο διασκεδαστικούς να πετάξω τα λεφτά μου. :P

Το να αλλάξεις οθόνη στο είπα για να δεις αν δουλεύει ενώ ξέχασες να βγάλεις τη μπαταρία:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Ναι- ναι, το έπιασα! :P
Αύριο θα το δοκιμάσω να δω τι γίνεται. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
SOS!!! ξερετε κανενα καλο και ευκολο προγραμμα για σχεδιαση (ζωγραφικη)? εννοω κατι σαν την ζωγραφικη που εχει μεσα ο υπολογιστης(των windows) αλλα λιγο πιο προχωρημενο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
SOS!!! ξερετε κανενα καλο και ευκολο προγραμμα για σχεδιαση (ζωγραφικη)? εννοω κατι σαν την ζωγραφικη που εχει μεσα ο υπολογιστης(των windows) αλλα λιγο πιο προχωρημενο...

Paint.NET
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
ευχαριστω! βρηκα ενα αλλα ηταν βλακεια. θα το δοκιμασω κι αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pok@

Νεοφερμένος

Η Ευστρατία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
έκανα μία τρομερή βλακεία!!!!! :wall: Χθες κατέβασα ένα αρχείο Microsoft office, με ρωτάει στις λήψεις του firefox με ποιό πρόγραμμα θέλω να το ανοίξω και επιλέγω Microsoft office. Μετά όμως μου έκανε όλα τα αρχεία που είχα στην επιφάνεια εργασίας και ΄όλα τα προγράμματα στην γραμμή εργασίων αρχεία του Microsoft officε. Το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα ήταν ότι κόλλησε... το αφήνω λοιπόν λίγη ώρα... τίποτα... κάνω επανεκκίνηση... τίποτα... το κλείνω εντελώς και το ξαναανοίγω μετά απο πολλή ώρα... τίποτα....

Έχω απελπιστεί.... ξέρεις κανείς τι να κάνω για να το φτιάξω;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • αρχείο λήψης.jpg
    αρχείο λήψης.jpg
    184.5 KB · Εμφανίσεις: 135
Τελευταία επεξεργασία:

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
έκανα μία τρομερή βλακεία!!!!! :wall: Χθες κατέβασα ένα αρχείο Microsoft office, με ρωτάει στις λήψεις του firefox με ποιό πρόγραμμα θέλω να το ανοίξω και επιλέγω Microsoft office. Μετά όμως μου έκανε όλα τα αρχεία που είχα στην επιφάνεια εργασίας και ΄όλα τα προγράμματα στην γραμμή εργασίων αρχεία του Microsoft officε. Το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα ήταν ότι κόλλησε... το αφήνω λοιπόν λίγη ώρα... τίποτα... κάνω επανεκκίνηση... τίποτα... το κλείνω εντελώς και το ξαναανοίγω μετά απο πολύ ώρα... τίποτα....

Έχω απελπιστεί.... ξέρεις κανείς τι να κάνω για να το φτιάξω;;;;

τι κουφο ειναι αυτο???:eek: σβησε αυτο το αρχειο που κατεβασες χθες, κλεισε τον υπολογιστη και ξαναανοιξτον... αν και δεν νομιζω να γινει κατι. αλλα καντο. πρωτη φορα βλεπω κατι τετοιο...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pok@

Νεοφερμένος

Η Ευστρατία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
τι κουφο ειναι αυτο???:eek: σβησε αυτο το αρχειο που κατεβασες χθες, κλεισε τον υπολογιστη και ξαναανοιξτον... αν και δεν νομιζω να γινει κατι. αλλα καντο. πρωτη φορα βλεπω κατι τετοιο...:/:

το διέγραψα... ξαναάνοιξα τον υπολογιστή και ειναι ακόμα έτσι :'(:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
εχεις μπει σε safe mode? κανει το ιδιο πραγμα αν μπεις απο εκει? ισως να εχεις κολλησει ιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pok@

Νεοφερμένος

Η Ευστρατία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
εντάξει είμαι πολύ άσχετη :redface: ... πως μπαίνω σε safe mode;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
εντάξει είμαι πολύ άσχετη :redface: ... πως μπαίνω σε safe mode;;;

δες εδω. και δες εδω καποιον που εχει το ιδιο προβλημα με σενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pok@

Νεοφερμένος

Η Ευστρατία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
το δεύτερο το είχα βρει και γω αλλά δε κατάλαβα πολλά...

πατάω το f8 αλλά δε κάνει τίποτα (δοκίμασα να πατάω και το fn ταυτόχρονα αλλά παλί δε κάνει τίποτα. :(

Ευχαριστώ για τη βοήθεια πάντως....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
έκανα μία τρομερή βλακεία!!!!! :wall: Χθες κατέβασα ένα αρχείο Microsoft office, με ρωτάει στις λήψεις του firefox με ποιό πρόγραμμα θέλω να το ανοίξω και επιλέγω Microsoft office. Μετά όμως μου έκανε όλα τα αρχεία που είχα στην επιφάνεια εργασίας και ΄όλα τα προγράμματα στην γραμμή εργασίων αρχεία του Microsoft officε. Το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα ήταν ότι κόλλησε... το αφήνω λοιπόν λίγη ώρα... τίποτα... κάνω επανεκκίνηση... τίποτα... το κλείνω εντελώς και το ξαναανοίγω μετά απο πολλή ώρα... τίποτα....

Έχω απελπιστεί.... ξέρεις κανείς τι να κάνω για να το φτιάξω;;;;

ΔΟκίμασε επαναφορά .
Αν δεν στρώσει ίσως να είναι ιός (ίσως και όχι) οπότε ψάξου με έλεγχο για ιούς σε 2η φάση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
επισης δοκιμασε και την αποκατασταση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos1889

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikos1889 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 269 μηνύματα.
Γεια σας παιδια εχω καποια προβληματα με τον υπολογιστη μου.....τον εχω εδω και 6 μηνες και δεν μπορω να δω βιντεο HD και οταν βλεπω ταινιες στο ιντερνετ κολλαει....Εφερα εναν φιλο μου να το δει και ειπε οτι ειναι πολυ καλο ..εχει 1kb μνημη επεξεργαστη Ιντελ Core i5 και μνημη 500gb.....μηπως ξερετε τι μπορει να φταιει??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
ασχετα απο τα χαρακτηριστικα, μπορει να φταιει και η ταχητυτα του ιντερνετ που κολλαει. μαλλον οχι μπορει, αυτο ειναι. αν εννοεις αυτο που καταλαβα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos1889

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikos1889 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 269 μηνύματα.
ναι το σκεφτηκα αλλα παλια επαιζε γι αυτο προβληματιζομαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top