Γυμναστική, χορός και σωστή διατροφή

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
φίλε,ελλειπτικό με διάδρομο έχουν διαφορά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
φίλε,ελλειπτικό με διάδρομο έχουν διαφορά;

Το ελλειπτικό είναι πιο δύσκολο άρα καίει περισσότερο.
Φυσικά αν είναι αρχάρια διάδρομο με 1000.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Το ελλειπτικό είναι πιο δύσκολο άρα καίει περισσότερο.
Φυσικά αν είναι αρχάρια διάδρομο με 1000.
εντάξει,απο βάρη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
τι θα κάνει ελλειπτικό και βάρη μαζί; Ε παραπάει...μόνο ελλειπτικό ή διάδρομο μιαμιση ώρα κάθε μέρα νομίζω είναι καλό πρόγραμμα...Μακάρι να μπορούσαμε όλοι! Τι να πω κι εγώ που μια μέρα κάθισα σπίτι και το βαλα το κιλό!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το ελλειπτικό ανεβάζει στα ύψη τους παλμούς γιαυτό και θέλει τεράστια προσοχή. Αν αυξήσεις την ένταση νιώθεις την καρδιά σου να “φουσκώνει“ αν και δεν κουράζεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
τι θα κάνει ελλειπτικό και βάρη μαζί; Ε παραπάει...μόνο ελλειπτικό ή διάδρομο μιαμιση ώρα κάθε μέρα νομίζω είναι καλό πρόγραμμα...Μακάρι να μπορούσαμε όλοι! Τι να πω κι εγώ που μια μέρα κάθισα σπίτι και το βαλα το κιλό!:P

δεν είναι σωστό πρόγραμμα αυτό για να χάσεις κιλά. Χρειάζεται και βάρη και κοιλιακούς κ.ο.κ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
δεν είναι σωστό πρόγραμμα αυτό για να χάσεις κιλά. Χρειάζεται και βάρη και κοιλιακούς κ.ο.κ



Κάνεις λάθος. Με τα βάρη και τους κοιλιακούς δεν χάνεις κιλά. Κιλά χάνεις με την αερόβια άσκηση δηλαδή τρέξιμο ποδήλατο κλπ. Οπότε βάρη και κοιλιακοί είναι άχρηστα. Το μόνο που θα βοηθήσουν είναι στη σύσφιξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Ρε Ακη,η συσφιξη δεν προυποθετει και απωλεια λιπους;
Να λοιπον πως βοηθανε τα βαρη στην απωλεια βαρους.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ρε Ακη,η συσφιξη δεν προυποθετει και απωλεια λιπους;
Να λοιπον πως βοηθανε τα βαρη στην απωλεια βαρους.:P


Όχι, άλλο χάνω λίπος και αδυνατίζω και άλλο το μπράτσο που σφίγγει επειδή ειναι σα ζελε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι;
Έχει κανένας σας steper; Αν ναι,πόσο κόστισε.
Ευχαριστώ. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γεια σας παιδια!
Οσοι ασχολειστε με αθλητισμο μπορειτε να μου πειτε πως να αυξησω την αντοχη μου? Εκανα αθλητισμο μεχρι β λυκειου ομως με τις πανελληνιες κτλ εμεινα ουσιαστικα αγυμναστος καποια χρονια... Το προβλημα ειναι οτι ενω πηγαινω για μπασκετ και ποδοσφαιρο με φιλους (οταν κανονιζουμε:P οχι δλδ και καθε μερα) και καποιες φορες γυμναστηριο βλεπω οτι απο αντοχη δεν παμε καλα:P Οχι οτι ηταν και το καλυτερο μου σημειο απο παντα αλλα με τον αθλητισμο κτλ και με την δυναμη ψυχης(:P) αντεχα πολυ ασχετα αν υπεφερα καπως... Τωρα ομως που αν ειναι να αρχισω ενα αθλημα αυτο θα γινει απο Σεπτεμβρη πως μπορω να τα καταφερω? Σκεφτομαι να κανω εγγραφη σε γυμναστηριο. Αν καποιος ξερει ας μου πει τι ασκησεις βοηθουν στο να τα κατεφερω.
Ευχαριστω εκ'των προτερων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lucas D.Hagg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lucas D.Hagg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Μου συμβαινει το ιδιο, φετος τελειωσα(πηρα 3-4 κιλα).
Πηγαινα για μπασκετ κυριως και για τρεξιμο και δεν την παλευα εμενα απο δυναμεις συνεχως
Αποφασισα να γραφτω κολυμβηση κατα κυριο λογο για να χασω αυτα τα κιλακια που πηρα και να ειμαι οκ
αλλα ειδα οτι εκανε καλο στην αντοχη μου.Αφ'ενος μετα απο 2 βδομαδες ημουν σε φορμα και αφ'ετερου σε γυμναζει εξαιρετικα χωρις να σε καταπονει αν και ειναι μονοτονη σαν ασχολεια.
Δοκιμασε το αν το αντεχεις οικονομικα βεβαια,αλλιως βουρ στις θαλασσες να κολυμπας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Τρεις λύσεις έχεις. Ή πας σε γυμναστήριο και του λες ότι θέλεις να βελτιώσεις την αντοχή σου και σου βγάζει το ανάλογο πρόγραμμα.
Ή ξεκινάς από Σεπτέμβρη στίβο. Μην το ξεκινήσεις καλοκαιριάτικο διότι θα σκάσεις και σε βλέπω με ηλίαση.:)
Α και αν είσαι συνηθισμένος σε υδρόβια άσκηση,ξεκίνησε πόλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Από γυμναστήρια δεν ξέρω, δεν έχω ασχοληθεί, οπότε προτείνω με τα χίλια στίβο και κυρίως ανώμαλο έδαφος (η εποχή δεν είναι για ανώμαλο δρόμο αλλά δεν πειράζει).

Δοκίμασε για αρχή να πηγαίνεις στο στάδιο και να τρέχεις στο χόρτο του γηπέδου (το ταρτάν χτυπά τα πόδια ιδίως χωρίς spikes). Μετά από ένα τέταρτο προθέρμανσης πχ. κάνε 10 Π σε έντονο ρυθμό με διάλειμμα περπάτημα στο μεταξύ τους. Όταν το συνηθίσεις τρέχα πχ. 10 μονόστροφα (μια στροφή στο γήπεδο) σε καλό ρυθμό με διάλειμμα 30''-60''. Πήγαινε διαδοχικά σε διστροφα, τριστροφα, τετραστροφα (σε 11χ11 πρέπει να είναι 1000 μέτρα αυτό)...τα τελευταία ειδικά είναι πιο δύσκολα από ό,τι ακούγονται, αν τα κάνεις σωστά (διατηρείς το ρυθμό). Αν υπάρχει και κάπου καμιά ανηφόρα, φτιάξε μια κούρσα με αυτήν που να βγαίνει σε κάτω από 1 λεπτό και επανάλαβέ την. Η δουλειά έρχεται όταν κουράζεσαι και καταλαβαίνεις ότι δεν σου έχει μείνει πολύ οξυγόνο (βελτιώνεις την αναερόβια επίδοσή σου).

Εναλλακτικά άμα βρίσκεσαι σε κανένα βουνό βγες και τρέχα το για καμιά ώρα. Όλα όσα είπα παραπάνω τα κάνω / έκανα κι εγώ, αλλά έχω κάνει επίσης τη βλακεία να τρέχω στα βουνά μέρα μεσημέρι (ντάλα ήλιο) χωρίς νερό, το οποίο απλά σε εξουθενώνει χωρίς λόγο. Για αυτό καλύτερα να τρέχεις μετά τις έξι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Κατέβασε το Zombies,Run! και Run for your life!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑνεξαρτητηΛεμε

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ΑνεξαρτητηΛεμε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
προτείνω τρέξιμο είτε σε βουνό είτε σε γήπεδο
κι άμα βαριέσαι βάλε μουσικούλα ή πήγαινε με καλή παρέα(καλό θα ήταν να τρέχει μαζί σου όμως:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Καθημερινό τρέξιμο σε γηπεδάκι και ανά 3 μέρες να προσπαθείς να αυξήσεις τους γύρους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις!(Ενοειται οτι απευθυνομαι σε οσους απαντησαν σοβαρα).
Απο οτι παρατηρω οι πιο πολλοι μου προτεινετε τρεξιμο. Το κακο ειναι οτι τωρα με τις ζεστες θα πρεπει να τρεχω απογευματινες (μην πω και νυχτερινες ωρες:P) γιατι αλλιως βλεπω να παθαινω ηλιαση ή αφυδατωση:P. Ωστοσο απο οσο ξερω ειναι το πιο αποτελεσματικο για αυξηση αντοχης.
Καλη λυση παντως ακουγεται και η κολυμβηση. Εχουμε και καμποσα κολυμβητηρια στην πολη οπωτε σκεφτομαι να ρωτησω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Και τα δυο ειναι αποτελεσματικα για την αυξηση της αντοχης. Παντως για τρεξιμο θα σου προτεινα πρωινες ωρες ... Επισης για να εχεις μια συνεχεια και να μην πας μονο μια φορα θα πρεπει το τρεξιμο να παει με μουσικη, ή ακομα καλυτερα με παρεα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και τα δυο ειναι αποτελεσματικα για την αυξηση της αντοχης. Παντως για τρεξιμο θα σου προτεινα πρωινες ωρες ... Επισης για να εχεις μια συνεχεια και να μην πας μονο μια φορα θα πρεπει το τρεξιμο να παει με μουσικη, ή ακομα καλυτερα με παρεα.

Αναμφιβολα η μουσικη και η παρεα θα το κανουν πολυ πιο...ανωδυνο. Οταν λες πρωινες ωρες φοβαμαι οτι θα λες πριν τις 11:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top