[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Τι εννοείς για την επιδερμίδα σου δεν θα το διακινδύνευες? Τι δεν θα διακινδύνευες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Τι εννοείς για την επιδερμίδα σου δεν θα το διακινδύνευες? Τι δεν θα διακινδύνευες?
Na ψάξω μόνη μου δερματολόγο για να πετύχω καλύτερες προσφορές, χωρίς να μου έχουν συστήσει, λόγω του ότι δεν έχω μεγαλώσει εδώ για να γνωρίζω περισσότερα. Αυτό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Αυτή που πηγαίνω είναι καθηγήτρια Πανεπιστημίου και το ιατρείο της είναι στο Κεφαλάρι.
Μου εχει κάνει ειδική τιμή επειδή γενικά είμαι πελάτισσα.
Αν ποτέ ενδιαφερθείς, στείλε μου ΠΜ και θα σου δώσω τα στοιχεία της.
Καλή επιτυχία με το λέιζερ, εγώ εχω κάνει σε πολλές περιοχές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

elena

Πολύ δραστήριο μέλος

Η elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος. Έχει γράψει 888 μηνύματα.
ρε παιδιάα..εσείς που κάνετε laser είχατε καθόλου προβλήματα με ερεθισμούς, ουλές και σημάδια; :worry:
ρωτάω γιατί κ εγώ ενδιαφέρομαι και φοβάμαι γιατί έχω ακούσει διάφορα..

επίσης είναι ριζική η αποτρίχωση με το laser?
γιατί χθες που ρώτησα μία αισθητικό μου είπε ότι ριζική είναι μόνο η βελόνα..είναι λέει πιο μόνιμα τα αποτελέσματα..και είναι καλύτερα για το πρόσωπο
..όμως υπάρχουν και γυναίκες που έκαναν με βελόνα και σημαδεύτηκαν για τα καλά..(λόγω μη έμπειρου χεριού δεν ξέρω τι..) και είναι και πάρα πολύ ακρηβή η βελόνα..

επίσης με προβληματίζει και αυτό που λένε μερικοί ότι δεν πρέπει να χτυπήσεις με laser το χνούδι γιατί υπάρχει περίπτωση να επεκταθεί το πρόβλημα ή να γίνει πιο έντονο (πιο άγριες τρίχες)..:confused: υπάρχει τέτοια πιθανότητα?

αν ξέρει κάποια ας μου πει γιατί έχω μπερδευτεί....:( δεν ξέρω ποιον να πιστέψω..

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

millie_M

Νεοφερμένος

Η thomasina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Και εγώ πάνω κάτω τις ίδιες απορίες έχω . Έχω ακούσει και εγώ κατά καιρούς από φίλες μου ότι η αποτρίχωση με λεισερ δεν είναι μόνιμη και ότι αν εμφανίσεις κάποια ορμονολογική αλλαγή η τρίχα ξαναβγαίνει . Επίσης ότι ξαναβγαίνει μετά από ένα εξάμηνο. Δεν ξέρω . Εγώ προτιμώ τη χαλάουα ή το κερί που έχει σχετική διάρκεια και όχι ερεθισμούς.
Έχω ακούσει επίσης ότι αποτελεσματική μέθοδος είναι και η αποτριχωτική μηχανή , η οποία κοστίζει , πονάει , σε μερικές προκαλεί ερεθισμούς αλλά έχει τις περισσότερες φορές καλό αποτέλεσμα. Δεν το έχω δοκιμάσει για να σου πω την αλήθεια.
Αν ξέρει κάποιος ή κάποια από το FORUM ας μας διαφωτίσει γιατί πλησιάζει και το καλοκαίρι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
ρε παιδιάα..εσείς που κάνετε laser είχατε καθόλου προβλήματα με ερεθισμούς, ουλές και σημάδια; :worry:
ρωτάω γιατί κ εγώ ενδιαφέρομαι και φοβάμαι γιατί έχω ακούσει διάφορα..

και αν σου πουμε εμεις οτι δεν ειχαμε προβλημα θα νιωσεις καλυτερα;
υπαρχουν λογιων λογιων αισθητικοι λογιων λογιων δερματολογοι και λογιων λογιων δερματα
βασικα ειναι ενα πειραμα στον καθενα απο οσο εχω καταλαβει. το laser θα πετυχει το θυλακα; οι ορμονες θα ειναι τρελαμενες εκεινη την περιοδο; το δερμα σου ειναι ευαισθητο; ακολουθεις φαρμακευτικη αγωγη; ολα μετρανε. δεν ξερω αν μπορεις να ελεγξεις καπως τη δουλεια καποιου δερματ/αισθητικου. προσωπικα μετα απο 1,5 χρονο γνωριμια (αποτριχωσεις) ρωτησα σχετικα με το laser και τη βελονα.

επισης, ναι, το laser (οπως και με τη βελονα) χρειαζεται επαληθευση. μπορει να μην εχει πετυχει ολες τις τριχες και τα υπολοιπα εξαρτωνται απο την καθεμια/καθενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

millie_M

Νεοφερμένος

Η thomasina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
και αν σου πουμε εμεις οτι δεν ειχαμε προβλημα θα νιωσεις καλυτερα;
υπαρχουν λογιων λογιων αισθητικοι λογιων λογιων δερματολογοι και λογιων λογιων δερματα
βασικα ειναι ενα πειραμα στον καθενα απο οσο εχω καταλαβει. το laser θα πετυχει το θυλακα; οι ορμονες θα ειναι τρελαμενες εκεινη την περιοδο; το δερμα σου ειναι ευαισθητο; ακολουθεις φαρμακευτικη αγωγη; ολα μετρανε. δεν ξερω αν μπορεις να ελεγξεις καπως τη δουλεια καποιου δερματ/αισθητικου. προσωπικα μετα απο 1,5 χρονο γνωριμια (αποτριχωσεις) ρωτησα σχετικα με το laser και τη βελονα.

επισης, ναι, το laser (οπως και με τη βελονα) χρειαζεται επαληθευση. μπορει να μην εχει πετυχει ολες τις τριχες και τα υπολοιπα εξαρτωνται απο την καθεμια/καθενα.
Και τελικά είχες καλό αποτέλεσμα ή ακόμα το παλεύεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Και τελικά είχες καλό αποτέλεσμα ή ακόμα το παλεύεις?
:whistle:

μετα απο καπου 5 φορες στο προσωπο laser η τριχα εχει εξασθενισει πολυ και προσφατα που εκανα, καποιες περιοχες που ειχα κανει στην αρχη δεν χρειαστηκε να τις κανω γιατι δεν ειχαν επανεμφανιστει οι τριχες.το laser απο ο,τι εχω καταλαβει μονο μια φορα δεν κανει πολλα.
βεβαιως οπως ειπα σιγουρα εξαρταται απο το προβλημα που εχει η καθεμια/καθενας.
και ακομα ειμαι λιγο δυσπιστη ως προς το ολο θεμα. προσεχουμε που πηγαινουμε γιατι ουσιαστικα...πειραματοζωα:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

millie_M

Νεοφερμένος

Η thomasina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
:whistle:

μετα απο καπου 5 φορες στο προσωπο laser η τριχα εχει εξασθενισει πολυ και προσφατα που εκανα, καποιες περιοχες που ειχα κανει στην αρχη δεν χρειαστηκε να τις κανω γιατι δεν ειχαν επανεμφανιστει οι τριχες.το laser απο ο,τι εχω καταλαβει μονο μια φορα δεν κανει πολλα.
βεβαιως οπως ειπα σιγουρα εξαρταται απο το προβλημα που εχει η καθεμια/καθενας.
και ακομα ειμαι λιγο δυσπιστη ως προς το ολο θεμα. προσεχουμε που πηγαινουμε γιατι ουσιαστικα...πειραματοζωα:worry:

Σωστή!!!
OK thanks
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
ρε παιδιάα..εσείς που κάνετε laser είχατε καθόλου προβλήματα με ερεθισμούς, ουλές και σημάδια; :worry:
ρωτάω γιατί κ εγώ ενδιαφέρομαι και φοβάμαι γιατί έχω ακούσει διάφορα..
επίσης είναι ριζική η αποτρίχωση με το laser?
γιατί χθες που ρώτησα μία αισθητικό μου είπε ότι ριζική είναι μόνο η βελόνα..είναι λέει πιο μόνιμα τα αποτελέσματα..και είναι καλύτερα για το πρόσωπο
..όμως υπάρχουν και γυναίκες που έκαναν με βελόνα και σημαδεύτηκαν για τα καλά..(λόγω μη έμπειρου χεριού δεν ξέρω τι..) και είναι και πάρα πολύ ακρηβή η βελόνα..
επίσης με προβληματίζει και αυτό που λένε μερικοί ότι δεν πρέπει να χτυπήσεις με laser το χνούδι γιατί υπάρχει περίπτωση να επεκταθεί το πρόβλημα ή να γίνει πιο έντονο (πιο άγριες τρίχες)..:confused: υπάρχει τέτοια πιθανότητα?
αν ξέρει κάποια ας μου πει γιατί έχω μπερδευτεί....:( δεν ξέρω ποιον να πιστέψω..
H αδερφή μου που έκανε μέχρι πρότινος (και σταμάτησε επειδή άνοιξε ο καιρός) δεν έχει ούτε χνούδι.:confused:
Βελόνα; :|
Πρώτη φορά ακούω αυτή τη μέθοδο. Όχι,φτάνουν οι τρύπες που έχω κάνει δεν τρυπιέμαι για άλλο λόγο.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aba

Τιμώμενο Μέλος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,255 μηνύματα.
Εξαιτίας ορμονικής διαταραχής, ναι, μπορούν να ξαναβγούν οι τρίχες μετά από Laser. Αλλά αυτό συνήθως συμβαίνει σε γυναίκες με ορμονικά προβλήματα, πχ πολυκυστικές. Δε νομίζω πως εννοούν μια εγκυμοσύνη ας πούμε. Αλλά για να βεβαιωθείς ρώτα τον γιατρό.
Ναι, δε φτάνει μια φορά με laser αλλά δεν το συγκρίνω με τη βελόνα! Μέρα με τη νύχτα! Υπέρ του πρώτου φυσικά. Εγώ έκανα πολλές συνεδρίες στα πόδια και τώρα πια έχω 10 τρίχες που τις βγάζω με τη μηχανή. Όσον αφορά τους ερεθισμούς μακράν η καλύτερη μέθοδος το laser. Από όλες (κερί, μηχανή κλπ). Ουλές κλπ δε μου δημιούργησε αλλά θα πρέπει να είσαι τυπικότατη με την αντιηλιακή προστασία.
Τώρα το χνούδι αν είναι ξανθό, θα σου πει κι ο γιατρός πως το laser δεν κάνει και πολλά πράγματα. Πάντως και στο άνω χείλος που τέτοια φάση ήταν κι εμένα (χνουδάκι) έχει σχεδόν και εκεί εξαφανιστεί.
Όπως καταλαβαίνετε ψηφίζω δαγκωτό laser, αν έχεις τα λεφτά να επενδύσεις. (Χα... Να πού πήγαν τα λεφτά μου τόσα χρόνια τελικά... :hmm:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
εγώ με τη βελόνα δεν είχα κανένα αποτέλεσμα.. έκανα κατά βάση στο πηγούνι. δοκίμασα σε 2 διαφορετικές αισθητικούς και τιποτα.. τζάμπα λεφτα, χρόνος και πόνος. άσε που μια φορά μου δοκίμασε τη βελόνα στο άνω χείλος και μου άφησε σημάδια.. ευτυχώς εξαφανίστηκαν μετά από κάποιο διάστημα και αφού έβαζα ειδική κρέμα..
αστα σκέτη ταλαιπωρία..
τελικά κατέληξα στο λέιζερ και είδα πολύ καλά αποτελέσματα. έχουν μειωθεί αρκετά οι τρίχες, αλλά στο πρόσωπο ξαναβγαίνουν μετά από 1-2 μήνες πιο εξασθενημένες και αραιές. το χνούδι αν δεν είναι πολύ εντονο καλύτερα μην το πειράζεις. αν κάνεις λέιζερ μην ξεχνάς το αντηλιακό μετά την αποτρίχωση. επίσης προτίμησε λέιζερ αλεξανδρίτη και δερματολόγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Laser Αλεξανδρίτη κάνω κι εγώ! Θα πρέπει να έχεις κάνει εξετάσεις πριν, γιατί αν έχεις κάποιο ορμονικό πρόβλημα, θα πρέπει πρώτα να το ρυθμίσεις και μετά να προβείς σε οποιαδήποτε μέθοδο για να δείς αποτέλεσμα. Αρχικά το είχα ψάξει επί μήνες και δίσταζα, μέχρι που το πήρα απόφαση. Η δερματολόγος μου είπε πως δεν ήταν τόσο τραγική η κατάσταση όσο πίστευα (παρειές και πηγούνι χτυπάω). Με το που τις χτύπησα, άλλαξε εντελώς η ψυχολογία μου σχετικά με το πρόσωπο. Τώρα που σχετικά πρόσφατα έκανα τη 2η συνεδρία στη περιοχή αυτή δεν έχω τρίχες. Αλλά όταν περνάει το χρονικό διάστημα και κοντεύει η επόμενη, έχεις τριχούλες σαν χνούδι που λέμε. Θεωρώ πως δεν θα πρέπει να είμαστε εμμονικές, κάποιες τριχούλες θα υπάρχουν, σημασία έχει να κοιτάζουμε σαν σύνολο το αποτέλεσμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena

Πολύ δραστήριο μέλος

Η elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος. Έχει γράψει 888 μηνύματα.
σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις απαντήσεις :)

η αλήθεια είναι ότι μάλλον κ εγώ μία καλή δερματολόγο θα προτιμήσω..αλλά λέω να το αφήσω για σεπτέμβρη που δεν θα έχει και ήλιο..μέχρι τότε θα το ψάξω περισσότερο..γιατί γενικά το έχω πάρει πολύ από φόβο :redface:
για την ώρα χρησιμοποιώ ξανθιστική κρέμα..μου έχουν πει ότι κακώς το κάνω γιατί μπορεί να βγουν περισσότερες τρίχες..πράγμα που εγώ δεν το ήξερα (νόμιζα ότι απλώς αποχρωματίζει..) .είναι χνούδι (λίγο) αυτό που έχω και όχι τρίχες αλλά αν το αφήσω είναι μαύρο και φαίνεται οπότε δεν μπορώ να το αφήσω έτσι..:/:
μου είπε και μία δερματολόγος που ρώτησα ότι κάνει laser αλεξανδρίτη αλλά όχι τύπου cantella γιατί λέει έχει κατηγορηθεί για καρκίνους... (!)..και μου είπε ότι μπορεί να χτυπήσουμε μουστάκι και να βγουν και τρίχες-τουφίτσες και πιο κάτω..:confused:
από ότι κατάλαβα είναι πιο πιθανό να σου αφήσει σημάδι η βελόνα παρά το laser..:hmm:άρα μάλλον laser θα προτιμήσω..υπάρχει κάποιο μηχάνημα που θεωρείται καλύτερο; για παράδειγμα από ότι έχω καταλάβει το laser αλεξανδρίτη γενικά θεωρείται αποτελεσματικό..η φωτόλυση και τα ipl που λένε αξίζουν καθόλου ή τζάμπα κόπος στις αισθητικούς...;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Χρησιμοποιεί καμία αυτό το γαλάκτωμα καθαρισμού να μου πει σχόλια? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Χρησιμοποιεί καμία αυτό το γαλάκτωμα καθαρισμού να μου πει σχόλια? :)
Χρησιμοποιώ τρία προιόντα της Frezyderm για το πρόσωπο (αφρός καθαρισμού, ενυδατική, scrub) και είμαι εξαιρετικά ικανοποιημένη. Αυτό το γαλάκτωμα δεν το έχω χρησιμοποιήσει,γιατί ο αφρός μου είναι από τη συλλογή AC-NORM καθώς κάποτε είχα ακμή και τώρα απλώς μία τάση για ακμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Α έχει και σειρά για ακμή? Ενδιαφέρον γιατί έχω και εγώ λίγο... Έχω την ενυδατική matte effect την οποία θεωρώ υπέροχη και έλεγα να τη σετάρω με προιόν καθαρισμού της ίδιας εταιρίας επειδή μου τελειώνει το άλλο. Το 4 ιν 1 μου τράβηξε την προσοχή αλλά θα κοιτάξω και τον αφρό που λες. Ευχαριστώ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Α έχει και σειρά για ακμή? Ενδιαφέρον γιατί έχω και εγώ λίγο... Έχω την ενυδατική matte effect την οποία θεωρώ υπέροχη και έλεγα να τη σετάρω με προιόν καθαρισμού της ίδιας εταιρίας επειδή μου τελειώνει το άλλο. Το 4 ιν 1 μου τράβηξε την προσοχή αλλά θα κοιτάξω και τον αφρό που λες. Ευχαριστώ! :)
Κι εγώ την Matte Effect χρησιμοποιώ και τη λατρεύω! Ο αφρός που χρησιμοποιώ είναι αυτός ( μου το είχε συστήσει ο δερματολόγος όταν είχα ακμή, αλλά και μετά και άλλοι δερματολόγοι που επισκέφτηκα για άλλα ζητήματα και συζητήσαμε για αυτό) και για τοπική εφαρμογή στα σπυράκια αυτό .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Κι εγώ την Matte Effect χρησιμοποιώ και τη λατρεύω! Ο αφρός που χρησιμοποιώ είναι αυτός ( μου το είχε συστήσει ο δερματολόγος όταν είχα ακμή, αλλά και μετά και άλλοι δερματολόγοι που επισκέφτηκα για άλλα ζητήματα και συζητήσαμε για αυτό) και για τοπική εφαρμογή στα σπυράκια αυτό .

Και όντως κάνουν δουλειά? Γιατί έχω ακούσει ότι η ακμή αντιμετωπίζεται αποτελεσματικά μόνο με χάπια. :hmm: Ειδικά αν έχεις και ορμονικά θέματα όπως εγώ. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Το λειζερ πραγματι αν χτυπησει χνουδι θα γινει τριχα. Εγω δε θα επεδιωκα ποτε προσωπο, εκτος αν ειχα πραγματικο προβλημα. Το ανω χειλος το θεωρω φυσιολογικο και το χτυπαω με βελονα, αργει να βγει κι εχω μεινει ευχαριστημενη. Δε μου χουν αφησει σημαδι. Ειναι καλη αυτη που παω...

[

μου είπε και μία δερματολόγος που ρώτησα ότι κάνει laser αλεξανδρίτη αλλά όχι τύπου cantella γιατί λέει έχει κατηγορηθεί για καρκίνους... (!)
[/FONT]

Τι ακουτε μωρε οτι σας λενε; Αυτο που εχει θα σου πουλησει!
Και αλλο πραμα η φωτολυση, αλλο το λειζερ. Λειζερ δεν κανουν οι αισθητικοι, μονο δερματολογοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top