Πηγαίνετε στο γυμναστήριο;

Εσείς επισκέπτεστε ποτέ το Γυμναστήριο;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 202)
  • Ναι (συστηματικά)

    Ψήφοι: 77 38.1%
  • Ναι (κάπου κάπου)

    Ψήφοι: 47 23.3%
  • Όχι (ούτε περνάω απ' έξω)

    Ψήφοι: 77 38.1%
  • Κουμπάκιας

    Ψήφοι: 1 0.5%

SustaineD

Νεοφερμένος

Ο SustaineD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Δεν περνάω ούτε απ'έξω.Νιώθω περίεργα όταν συνωστίζονται 40-50 άτομα σε ένα κτήριο με περίεργα μηχανήματα αγγομαχοντας και βαριανασαίνοντας.
Την υπόθεση γυμναστική την εκλαμβάνω ως μία εντελώς προσωπική υπόθεση και προσπαθώ να το εκπληρώνω όπου μπορώ και όπως μπορώ.Φερ'ειπειν γυμναστική μέσα στο σπίτι ,να αποφεύγω να πηγαίνω σε κοντινά σπίτια φίλων με το αυτοκίνητο αλλά με τα πόδια κτλ κτλ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Στο Δημοτικό και το Γυμνάσιο πήγαινα καράτε και είμουν στην ομάδα ποδοσφαίρου του σχολείου. Πιο μικρός επαίζα με τους φίλους μου στις αλάνες ποδόσφαιρο, κυνηγητό, μπάσκετ στην αυλή του σχολείου, μετακινόμουν με το ποδήλατο, αυτό ήταν για μένα η γυμναστική. Στο Λύκειο, ο ελεύθερός μου χρόνος άρχισε να περιορίζεται πολύ, οπότε πήρα λίγα όργανα γυμναστικής στο σπίτι και προπονούμουν 1 ώρα την ημέρα. Το ίδιο κάνω και τώρα, αν και έχω πολύ περισσότερο ελεύθερο χρόνο. Δεν χρειάζεται να πας στο γυμναστήριο και να τρως 3 ώρες την ημέρα για να γυμναστείς. Ακόμα και μερικές απλές κινήσεις αν τις κάνεις με τον σωστό τρόπο μπορούν να βελτιώσουν την φυσική σου κατάσταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Το βαριέμαι απίστευτα το γυμναστήριο- ακόμα και με παρέα δεν το αντέχω! :worry: Είχα πάει για ένα μήνα ένα καλοκαίρι και τις πρώτες φορές είχα ενθουσιαστεί- μετά βαρέθηκα την επανάληψη των ασκήσεων και δεν ξαναπάτησα.
Τη δεύτερη φορά που έκανα απόπειρα να (ξανα)γραφτώ, ήταν επειδή με έπεισε ένας φίλος απ' τη σχολή να πάμε μαζί για να παρακινούμε ο ένας τον άλλο. Τελικά παρακινούσαμε ο ένας τον άλλο να ...μην πάμε και καταλήγαμε στη σχολή για καφέ
! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Πφ, ό,τι και να πείτε, κι εγώ βαριέμαι ατελείωτα το κλασικό γυμναστήριο, με όργανα κλπ. Οκ, ίσως τα προγράμματα aerobic να είναι πιο καλά, αλλά να πηγαίνω μόνη μου σε έναν μυρωδάτο κλιματιζόμενο χώρο όλο όργανα γυμναστικής, συχνά, δε μου λέει κάτι. Κάνω μεν ποδήλατο και ασκήσεις ενδυνάμωσης, αλλά μόνο για να διαβάζω παράλληλα το κουτσομπολίστικο περιοδικό μου ή συμπληρωματικά στο Kung Fu.

Αθλήματα λέμε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Το βαριέμαι αφάνταστα. Το βλέπω λίγο σαν καταναγκαστικά έργα :D.

Έκανα μια φορά απόπειρα να πάω, για ένα μήνα, .... ε πήγαινα μόνο και μόνο επειδή είχα πληρώσει!:redface:
Δεν είμαι καθόλου τύπος του γυμναστηρίου! Το πήρα απόφαση! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Το θεωρώ άχρηστο και βαρετο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Ξεκίνησα σε 1 γυμναστήριο που έχει γίνει της μόδας, το curves, τον Μάιο και συνεχίζω, αν και με διαλείμματα λόγω διακοπών. Είναι πολύ ωραίο για 2 λόγους: καταρχάς είναι μόνο για γυναίκες, οπότε δεν υπάρχει η μυρωδιά γυμναστηρίου και πηγαίνω με τα πιο ελεεινά outfits χωρίς να αγχώνομαι ότι το γκομενάκι που μπάνισα θα φύγει με ελαφρά.:P

Επίσης, το πρόγραμμα κρατάει 30', και επειδή είναι κοντά στο σπίτι μου η όλη διαδικασία δεν παίρνει πάνω από ώρα κι αν. Έχω δει αποτελέσματα, κυρίως πριν φύγω για διακοπές που πήγαινα συνέχεια: σίσφιξη σε σημεία όπως στήθος και κοιλιά! Μες στο καλοκαίρι έχασα 3 κιλά (όταν ήμουν off, όχι λόγω γυμναστηρίου) κι αισθάνομαι ότι χαλάρωσα, νομίζω τώρα που ξαναρχίζω συστηματικά θα έχω πολύ καλά αποτελέσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Πηγαίνετε στο γυμναστήριο;


Ούτε καν!!! Φροντίζω όλα μου τα δρομολόγια να μη περνάνε κοντά από γυμναστήρια... Τεμπέλης.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης

Νεοφερμένος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
που και που παμε καμια φορα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ophelia

Διάσημο μέλος

Η Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,434 μηνύματα.
Το πήρα απόφαση...σήμερα θα γραφτώ, πάει και τελείωσε!!!:rolleyes::look:
Ελπίζω μόνο να μην φάω καμμιά σαβούρα και ξεφτυλιστώ, ακόμα δεν πήγα...:loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο. ..του πατρός ΜΠΛΟΥΜ και του υιου... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 323 μηνύματα.
Το πάλεψα λίγο στα 19 μου αλλά κατάλαβα ότι δε με αγαπούσαν:/: Ο ορισμός της βαρεμάρας μιλάμε:mad::confused:

Παρεμπιπτόντως, κάποιος δημοσιογράφος που εμπιστεύομαι (ναι, υπαρχουν και τέτοιοι:P) έχει γράψει ότι το "νους υγιής εν σώματι υγιεί" δεν είναι αρχαοελληνικό αλλά λατινικό. Αντιθέτως μάλιστα:( Κάποιος δικός μας (ο Πλάτωνας αν ενθυμούμαι καλώς) λέει ότι συνήθως οι αθλητές δίνουν σημασία μόνο στο σώμα και αφήνουν το πνεύμα τους να γίνει κακά;)
Αν παρακολουθήστε κλασικές δηλώσεις ποδοσφαιριστών κλπ μάλλον θα συμφωνήσετε. (Ναι.. όπως τα λες είναι.. ναι.. βάλαμε 2 γκολ σε καθοριστικά σημεία... ναι... τώρα.. ίσως... ναι... ο προπονητής μας είπε.. ναι... ξέρεις... εμείς κάνουμε ό,τι μας λέει ο προπονητής μας... απο κει και πέρα... θα δούμε στη συνέχεια τί θα κάνουμε... ναι...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Θα ξαναξεκινησω αυτες τις μερες εντατικα.

Το "νους υγιής εν σώματι υγιεί" δε ξερω αν ειναι λατινικο, αλλά οι αρχαιοι ελληνες παντως εξασκουσαν και τα 2 και ειχαν πει και με αλλα λογια το ιδιο πραγμα, οπότε ειτε ετυχε και το ελεγαν και οι ρωμαιοι, ειτε το πηραν απο τους αρχαιους ελληνες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Θα ξαναξεκινησω αυτες τις μερες εντατικα.

Αντε επιτελους με το καλο και να μας γραφεις!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Carefull what you wish for, u mught get it ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ο,τι θες σκεφτεσαι..να μας γραφεις περι επιδοσεων σου εννοω καλο μου παιδι.....:devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Πηγαίνετε στο γυμναστήριο;
Περνάω συχνά.Έχει ένα καταπληκτικό ζαχαροπλαστείο δίπλα του.:redface:


Γυμναστήριο πηγαίνω όποτε μου καρφωθεί.Όταν βαριέμαι απλά σταματάω.
Πήγαινα πριν ένα χρόνο περίπου.Τώρα είναι η φάση που βαριέμαι κι ανακάλυψα το ζαχαροπλαστείο δίπλα στο γυμναστήριο.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ο,τι θες σκεφτεσαι..να μας γραφεις περι επιδοσεων σου εννοω καλο μου παιδι.....:devil:
Αυτο εννοω και γω ! Δεν εχεις ιδεα ποσο τρομακτικη εμπειρια θα ειναι να γραφω εδω ΚΑΘΕ μερα αναλυτικα τι εκανα στο γυμναστηριο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Δεν μου αρεσει το γυμναστηριο...προτιμω το περπατημα!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Έχω δοκιμάσει γυμναστήριο,και δεν μου άρεσε.
Εκτός του ότι δεν μπορείς να κάνεις σωστή προπόνηση(πολλοί περισπασμοί),καταντάει σαν μία αγγαρεία(να ετοιμαστείς στο σπίτι,να πας,να προλάβεις να τελειώσεις γιατί μετά έχεις άλλες δουλειές),καταλήγεις για εξάσκηση μίας ώρας να κάνεις δύο.
Άσε που εάν έχει κόσμο στα όργανα χαλάς και τον ρυθμό σου.
Προτιμώ σπίτι με την ησυχία μου.Με μόνο μερικά βαράκια(αλτήρες),έναν μονόζυγο,και ένα στρώμα γυμναστικής,δεν υπάρχει άσκηση που δεν μπορείς να κάνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassonoff

Δραστήριο μέλος

Η vassonoff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 426 μηνύματα.
Ξεκινησα...Αν και το βαριεμαι...
Αλλα δεν γινεται αλλιως...δεν γινεται αλλιως!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top