Piercings

mar0ulihp

Νεοφερμένος

Ο mar0ulihp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
θυμασαι μηπως ονομα?καλα τωρα παιζει να ναι και τριπλασια!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρονικός. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Όπου και να πας, να προσέξεις να είναι καθαρά, και οι τρύπα να γίνει ΜΟΝΟ με αποστειρωμένη βελόνα μιας χρήσης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stacey_af

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stacey_af αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
να ρωτησω..μετα μενει σημαδι για παντα? π.χ στα χειλια απο κατω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρονικός. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
να ρωτησω..μετα μενει σημαδι για παντα? π.χ στα χειλια απο κατω

εξαρτάται από πολλά, αλλά κυρίως από το δέρμα σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elise.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η elise. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Quick update: πλέον στα αυτιά έχω σύνολο 5.
Στο αριστερό 2 lobes και 2 helix/carilage και στο δεξί μία lobe. Αχχ πώς μ' αρέσουν :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Dida~

Δραστήριο μέλος

Η Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Έχω 2+2 στα αυτιά. Αλλά στις 2ες σπάνια φοράω σκουλαρίκια πλέον.
Και μια στη μύτη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
να ρωτησω..μετα μενει σημαδι για παντα? π.χ στα χειλια απο κατω
εξαρταται απο τον τυπο δερματος και το ποσο ευκολα ο οργανισμος σου μπορει να επουλωνει διαφορα τραυματα ;)

Εγω εχω 4 στο ενα αφτι και στο αλλο 2 . Α! και μια που εκανα πριν 1,5 μηνα στη μυτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina S

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
να ρωτησω..μετα μενει σημαδι για παντα? π.χ στα χειλια απο κατω

Μου εχουν πει πως ναι. Μενει για παντα εκει τρυπα. Βεβαια αν την κρατησεις για μικρο διαστημα, ας πουμε για ενα μηνα μονο μου φαινεται φευγει. Ειναι το δερμα ετσι στα χειλι,σπαει καποιος ιστος και δεν γινεται να επανελθει, οπως στην γλωσσα που επανερχεται πολυ συντομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina S

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Εγω εχω δυο+μια στα αυτια μια στην μυτη και θελω να κανω και στον αφαλο. Λιγο ακομα να μεγαλωσω μονο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
5 στα αυτιά (3+2) και θέλω να κάνω 6η και τρύπα στη μύτηηη! :clapup:
ξέρει κανείς να μου συστήσει κανέναν καλό τυπά στην αθήνα;; να έχει πάει όμως, όχι απλώς να έχει ακούσει!
προτιμώ να κάνει τρύπες με μηχάνημα, όχι με βελόνα.
ευχαριστώωω!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρονικός. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
προτιμώ να κάνει τρύπες με μηχάνημα, όχι με βελόνα.
ας το πω άλλη μια: Το πιστολάκι ενέχει μεγαλύτερο κίνδυνο μόλυνσης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
5 στα αυτιά (3+2) και θέλω να κάνω 6η και τρύπα στη μύτηηη! :clapup:
ξέρει κανείς να μου συστήσει κανέναν καλό τυπά στην αθήνα;; να έχει πάει όμως, όχι απλώς να έχει ακούσει!
προτιμώ να κάνει τρύπες με μηχάνημα, όχι με βελόνα.
ευχαριστώωω!:D
Για Αθηνα δεν ξερω, επειδη ομως εχω κανει και εγω στη μυτη φετος σου προτεινω να μην μπλεξεις με βελονες κλπ οσο και αν σκουζει ο challenger :P μπορω αν θες να σου πω μια πολυ καλη μαρκα που υπαρχει σε διαφορα κοσμηματοπωλεια η οποια κανει τρυπες σε αυτια μυτη και αφαλο αν θες στειλε μου πμ να σου πω ποια ειναι αν και νομιζω οτι πρεπει να ειναι η μοναδικη που υπαρχει στην Ελλαδα και κανει τρυπες με πιστολι στη μυτη :confused: Τελος παντων αν θες στειλε μου πμ να σου πω (εγω με αυτην εκανα τρυπα)
ας το πω άλλη μια: Το πιστολάκι ενέχει μεγαλύτερο κίνδυνο μόλυνσης!
Ναι καλε, να εχει ο αλλος την ιδια βελονα και παθαινω τιποτα στο πι και φι ή μηπως νομιζεις οτι δεν εχω ξεραθει στον πονο απο τις τοσες που εχω στα αφτια :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρονικός. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Ναι καλε, να εχει ο αλλος την ιδια βελονα και παθαινω τιποτα στο πι και φι
οι βελόνες είναι πάντα μιας χρήσης;)

(στην περίπτωση που ο άλλος είναι χασάπης αλλάζει αυτό) :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
ας το πω άλλη μια: Το πιστολάκι ενέχει μεγαλύτερο κίνδυνο μόλυνσης!

Για ξηγήσου λίγο. Όλοι όσοι ξέρω που έκαναν στη μύτη με πιστολάκι το έκαναν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Για ξηγήσου λίγο. Όλοι όσοι ξέρω που έκαναν στη μύτη με πιστολάκι το έκαναν.

Αφού σου το είπε οι βελονες είναι μιας χρήσης (και τεχνική είναι περισσότερο άσηπτη). Επίσης αυτοί που κάνουν με βελόνα είναι περισσότερο έμπειροι. Με το μπιστολάκι ο καθένας μπορεί να κάνει την επέμβαση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρονικός. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Για ξηγήσου λίγο. Όλοι όσοι ξέρω που έκαναν στη μύτη με πιστολάκι το έκαναν.

δεν ξέρω αν είμαι ο πλέον κατάλληλος να το εξηγήσω, αλλά θα προσπαθήσω...
Όμως επειδή στο σώμα πάνω υπάρχουν νεύρα, και δεν πρέπει να πειραχτούν.
Με την βελόνα το τρύπημα δεν είναι βεβιασμένο και ακαριαίο σε αντίθεση με το πιστολάκι.
υπάρχει λοιπόν με το πιστολάκι, μια πιθανότητα η τρύπα να γίνει στραβά, και να πειραχτεί νεύρο, ή να γίνει μόλυνση.
Ο ένας λόγος είναι αυτός.
Ο άλλος λόγος είναι η υγιεινή. Η βελόνα είναι αποστειρωμένη και χρησιμοποιείται μόνο μία φορα.
Το πιστολάκι, άντε στην καλύτερη περίπτωση να διαθέτει αποστειρωμένη κασέτα,
δεν είναι λίγες οι φορές που δεν έχει ούτε τέτοια και απλά το καθαρίζουν με καθαρό οινόπνευμα.
Γι αυτό, για την δική σας ασφάλεια και υγιεινή, piercings ΜΟΝΟ σε επαγγελματία, και ΜΟΝΟ με βελόνα μία χρήσης.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
δεν ξέρω αν είμαι ο πλέον κατάλληλος να το εξηγήσω, αλλά θα προσπαθήσω...
Όμως επειδή στο σώμα πάνω υπάρχουν νεύρα, και δεν πρέπει να πειραχτούν.
Με την βελόνα το τρύπημα δεν είναι βεβιασμένο και ακαριαίο σε αντίθεση με το πιστολάκι.
υπάρχει λοιπόν με το πιστολάκι, μια πιθανότητα η τρύπα να γίνει στραβά, και να πειραχτεί νεύρο, ή να γίνει μόλυνση.
Ο ένας λόγος είναι αυτός.
Ο άλλος λόγος είναι η υγιεινή. Η βελόνα είναι αποστειρωμένη και χρησιμοποιείται μόνο μία φορα.
Το πιστολάκι, άντε στην καλύτερη περίπτωση να διαθέτει αποστειρωμένη κασέτα,
δεν είναι λίγες οι φορές που δεν έχει ούτε τέτοια και απλά το καθαρίζουν με καθαρό οινόπνευμα.
Γι αυτό, για την δική σας ασφάλεια και υγιεινή, piercings ΜΟΝΟ σε επαγγελματία, και ΜΟΝΟ με βελόνα μία χρήσης.;)

Δεν μιλάω για τα πιστολάκια που έχει ο κάθε τυχαίος, αλλά για επαγγελματίες. Γνωρίζω έναν που χρησιμοποιεί αποστειρωμένο πιστολάκι και αλλάζει κάτι σ'αυτό κάθε φορά που κάνει τρύπα (δεν γνωρίζω ακριβώς τι και πως). Άλλωστε έχουν κάνει πολλοί γνωστοί μου χωρίς προβλήματα. Να μην τον εμπιστευθώ κατα τη γνώμη σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρονικός. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Δεν μιλάω για τα πιστολάκια που έχει ο κάθε τυχαίος, αλλά για επαγγελματίες. Γνωρίζω έναν που χρησιμοποιεί αποστειρωμένο πιστολάκι και αλλάζει κάτι σ'αυτό κάθε φορά που κάνει τρύπα (δεν γνωρίζω ακριβώς τι και πως). Άλλωστε έχουν κάνει πολλοί γνωστοί μου χωρίς προβλήματα. Να μην τον εμπιστευθώ κατα τη γνώμη σου;
Όχι, πιστεύω πως για την δίκη σου ασφάλεια πρέπει να εμπιστευθείς μόνο τρύπημα με βελόνα.
(Αυτό το κάτι είναι η κασέτα που λέγαμε)
Το πιστολάκι δεν μπορεί να αποστειρωθεί ολόκληρο.
Άσε τους γνωστούς σου και κοίτα την δική σου ασφάλεια και υγιεινή!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Δεν μιλάω για τα πιστολάκια που έχει ο κάθε τυχαίος, αλλά για επαγγελματίες. Γνωρίζω έναν που χρησιμοποιεί αποστειρωμένο πιστολάκι και αλλάζει κάτι σ'αυτό κάθε φορά που κάνει τρύπα (δεν γνωρίζω ακριβώς τι και πως). Άλλωστε έχουν κάνει πολλοί γνωστοί μου χωρίς προβλήματα. Να μην τον εμπιστευθώ κατα τη γνώμη σου;
Εχει δίκιο ο challenger με προλαβε


..
Λογικά το μπιστολάκι έχει μέσα αναλώσιμα (που αλλάζουν αλλά και έτσι δε το βρίσκω το υγιεινό αφού υπάρχουν μέρη που είναι εκτεθημένα

Η βελόνα μένει σε αεροστεγές σακουλάκι και είναι αποστειρωμένη από το εργοστάσιο.

κοίτα monroe με βελόνα (ωραία κοπέλα)

https://www.youtube.com/watch?v=at3YFTd6nEw

έχει γάντια που αλλάζουν ανά πελάτη , ψαλίδι το οποίο αποστειρώνεται σε κλίβανο

και κοίτα τεχνική με πιστολάκι


https://www.youtube.com/watch?v=8B3qhnSB7U8&feature=related

ο τυπος ουτε γάντια δε έβαλε και αμφιβάλλω αν καθάρισε επαρκώς το μηχάνημα (θεωρώ ότι η βελόνα που έχει μέσα το πιστολι αλλάζει) αλλά τα μέρη που είναι εκτεθειμένα με το δέρμα δεν αλλάζουν.
Τέτοια πιστολάκια βρίσκεις πολυ φτηνά 5-10 δολλάρια κάνουν και όπως βλέπεις μπορει να τα χειριστεί ο καθένας να ανοίξει ένα μαγαζί και να το παίζει επαγγελματίας. Αντιθέτως με την βελόνα είναι ιδιατερη τεχνική και εφαρμόζεται ολόκληρο πρωτόκολλο και όποιος το εφαρμόζει είναι όντως επαγγελματίας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
Καλά το ότι κάποιος όμως κάνει πίρσινγκ με βελόνα αυτό δεν τον κάνει αυτόματα και επαγγελματία.
Ας μη λέμε ό,τι θέλουμε και πάει καμιά μικρή κοπέλα σε κανέναν δήθεν επαγγελματία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top