Δίπλωμα οδήγησης

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
εγώ ακόμα να παρω το διπλωμα παρότι οδηγω εδω και δεκα χρονια :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Και σου χω πει να μην τα αποκαλύπτεις αυτά.. :whistle: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Και σου χω πει να μην τα αποκαλύπτεις αυτά.. :whistle: :P



...μα δεν μπορώ
αυτήν την εμμονή
με την οπισθογωνία...

εγώ ρε φίλε θέλω να παρκάρω με τη μούρη να 'ουμε :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Κι εγώ έτσι παρκάρω :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Στην Κέρκυρα δεν εξετάζεται η οπισθογωνια.

(Η άχρηστη πληροφορία της ημερας)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
πολλές φορές ακόμα και πολύ καλά να οδηγείς δυστυχώς οι περισσότεροι εξεταστές είναι προκατειλημμένοι.Το ότι πήρες το δίπλωμα δε σημαίνει ότι ξέρεις να οδηγείς κακά τα ψέματα. Μέχρι να το πεις αυτό χρειάζεσαι ''τριβή''
Συνήθως αυστηροί είναι. Εξαιρούνται όσοι προσπαθούν να αυξήσουν το μισθό τους με αθέμιτα μέσα.
Το έγραψα προηγουμένως. Αποκτώντας το δίπλωμα ξέρεις μόνο το Α. Μέχρι το Ω υπάρχει μία κάποια απόσταση.
Κι εγώ έτσι παρκάρω :whistle:
Ο χειρότερος τρόπος σταθμεύσεως.
Στην Κέρκυρα δεν εξετάζεται η οπισθογωνια.
Κακώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Καλησπέρα. Εχω άλλα 2 μαθήματα και μετά δίνω για δίπλωμα.
Μια χαρά οδηγάω, απλά μερικές φορές ξεχναώ να ανάψω κανένα φλας (για το παραμικρό φλας θέλει, ενώ όλος ο κόσμος ανάβει φλας όπου πραγματικά χρειάζεται).
Και θέλει να παίζεις αυτό το θέατρο, και καλά οτι κοιτάς όλους τους καθρεύτες συνέχεια. Τα κάνω, αλλά μερικές φορές ξεχνιέμαι, και φοβάμαι μη με κόψουν.

Ολος ο κοσμος αναβει φλας οπου "πραγματικα χρειαζεται", δεν βλεπω ομως τα ποσοστα τροχαιων να ειναι χαμηλα, οποτε δεν με πειθεις οτι ετσι πρεπει να γινετε!
Το ιδιο ακριβος ισχυει με τους καθρευτες!
Ειναι οι λεπτομεριες που κανουν την διαφορα! Σαφως και εγω δεν ειμαι τελειος... Φαντασου οτι εδηγαω εδω και 6 χρονια, ποτε τα δικα μου μηχανακια δεν ειχαν καθρευτες, και ακομα και το αμαξι που οδηγαω εδω και καναν χρονο, δεν εχει καθρευτη στην πλευρα του οδηγου. Και μετα φλας ειχα μονιμο προβλημα στα μαχανακια μου, που κατεληγε στο να μην εχω καθολου για μηνες. Δεν επαθα τιποτα, δεν μπορω να πω. Ενιωσα ομως απειρες φορες αβεβαιος, κοντεψαν να με βαλουν απο κατω ενα σορο αμαξια και αλλα πολλα. Δοκιμασε αν θες και εσυ να οδηγισεις μερικες φορες χωρις καθολου φλας και καθρευτες και θα καταλαβεις τον κινδυνο! Δεν στο συστινω ομως, καλητερα να το ακολουθεις και ας μην το πιστευεις!
Πιστεψε με, ειμαι καθε αλλο απο το καλο προτυπο οταν μου δωσεις ενα τιμονι, αλλα τα φλας ειναι πολυ πιο σημαντικα απο ολοι σχεδων ολοι πιστευουν και φυσικα και οι καθρεφτες αφου σου παρεχουν την γνωση του χωρου οπου βρισκεσαι!

Οσο για την εξεταση, αν ξεχασεις ενα φλας δεν κοβεσαι, σου ινουν προειδοποιηση, στις 3 προειδοποιησεις κοβεσε. Αυτο θεωριτικα παντα, αν εισαι σε περιοχη που θελουν λαδι για να σε περασουν δεν ξερω τι γινεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolaos p.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikolaos p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Το παρακάνουν πολλές φορές με τις λεπτομέρειες και χάνουν την ουσία, δηλ. αν ο εξεταζόμενος ξέρει πραγματικά να οδηγεί! Εκνευρίζομαι με όλα αυτά, ιδιαίτερα με την υπερβολή στη χρήση φλας! :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Το παρακάνουν πολλές φορές με τις λεπτομέρειες και χάνουν την ουσία, δηλ. αν ο εξεταζόμενος ξέρει πραγματικά να οδηγεί! Εκνευρίζομαι με όλα αυτά, ιδιαίτερα με την υπερβολή στη χρήση φλας! :devil:
Γιατί έχω την αίσθηση ότι τα φλας είναι απαραίτητα για να κατανοεί ο ένας οδηγός τον άλλο....;;;;;:whistle::whistle:
Από το να ανοίγουμε τα παράθυρα και να ξελαρυγγιαζόμαστε
Εεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!! ωπα ωπαααααααααααααααααα!!!! τώρα στρίβω ωωωωωω
ή να βγάζουμε το χέρι και να νομίζουν ότι στεγνώνουμε το μανό..... ή ότι καθαρίζουμε τα χέρια μας....:P:P
Άλλωστε είναι γνωστό ότι όταν δεν λειτουργούν τα φλας οφείλεις να κάνεις συγκεκριμένες κινήσεις με τα χέρια για να κατανοούν οι άλλοι οδηγοί ...τι ακριβώς θες να κάνεις ....



Η σωστή χρήση των φλας του αυτοκινήτου στην οδήγηση
Ξέρετε τι μου θυμίζει η σχέση του Έλληνα οδηγού με το φλας; Ένα ζευγάρι που έχει χωρίσει εδώ και πολύ καιρό και δε μιλιούνται μεταξύ τους. Λίγοι τα χρησιμοποιούν, μερικοί αδιαφορούν, κάποιοι τα ξεχνούν και κάποιοι άλλοι θεωρούν πως είναι άσκοπη κίνηση. Ποια είναι λοιπόν η σωστή χρήση των φλας;

Είναι απαραίτητο όταν στρίβουμε με το αυτοκίνητό μας σε μία διασταύρωση να ανάβουμε το φλας, όχι μόνο για να ειδοποιήσουμε τον οδηγό που μας ακολουθεί, αλλά και να προειδοποιήσουμε τον πεζό, που πρόκειται να περάσει στη διάβαση.
Στην περίπτωση που δεν ανάψουμε το φλας, υπάρχει κίνδυνος να προκαλέσουμε τροχαίο ατύχημα. Ανάβουμε τα φλας όταν ξεκινάμε από στάση. Έτσι προειδοποιούμε τους άλλους οδηγούς. Στην περίπτωση αυτή θα πρέπει να υπολογίσουμε την απόσταση του αυτοκινήτου που μας πλησιάζει, ώστε να μην του κόψουμε την ταχύτητα και τον αναγκάσουμε να σταματήσει με απότομο φρενάρισμα.

Φλας χρησιμοποιούμε και όταν αλλάζουμε λωρίδα. Μερικοί βέβαια πιστεύουν πως ανάβοντας το φλας κατοχυρώνουν αυτόματα και την προτεραιότητά τους στο δρόμο. Αυτό είναι λάθος. Το σωστό είναι να ανάψουμε το φλας, να περιμένουμε να περάσουν τα αυτοκίνητα που έρχονται από πίσω και έπειτα να ξεκινήσουμε τη διαδικασία της προσπέρασης με ασφάλεια. Στην περίπτωση που δεν ανάψουμε φλας –μία πολύ αγαπημένη μας συνήθεια, το πιο πιθανό είναι να δημιουργήσουμε σύγχυση στους υπόλοιπους οδηγούς που ακολουθούν.Δε χρησιμοποιούμε φλας όταν μπαίνουμε σε πλατεία, αλλά όταν βγαίνουμε από αυτή. Είναι λάθος να ανάβουμε φλας όταν μπαίνουμε σε πλατεία, όπως λάθος είναι να μη βγάζουμε φλας όταν πρόκειται να βγούμε από αυτή.

Ανάβουμε τα φλας, ακόμα κι όταν βρισκόμαστε μέσα σε πάρκινγκ σουπερμάρκετ και πολυκαταστημάτων. Δεν είναι λίγα τα ατυχήματα που συμβαίνουν μέσα σε αυτά. Σε δρόμους με περιορισμένη ορατότητα, κι όταν το προπορευόμενο όχημα είναι φορτηγό, ο οδηγός του μας κάνει πολλές φορές σινιάλο με τα φλας του, ώστε να γνωρίζουμε πότε θα προσπεράσουμε. Στην περίπτωση αυτή δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι δεξί φλας σημαίνει προσπερνάμε και αριστερό πως δεν προσπερνάμε. Σιγουρευόμαστε ότι ο δρόμος είναι ελεύθερος και μετά πραγματοποιούμε την προσπέραση. Επίσης, όταν περιμένουμε σε μία διασταύρωση και βλέπουμε ότι πλησιάζει ένα αυτοκίνητο που έχει βγάλει φλας, δεν ξεκινάμε αμέσως για να περάσουμε απέναντι. Μπορεί να έχει ξεχάσει ο οδηγός το φλας ή απλά να το μετάνιωσε και να συνεχίζει ευθεία.

Το φλας θέλει timing, δηλαδή την κατάλληλη χρονική στιγμή. Ούτε πολύ νωρίς, αλλά ούτε και την τελευταία στιγμή αιφνιδιάζοντας τους οδηγούς που έρχονται από πίσω. Δεξί ή αριστερό φλας, ανάλογα με την περίσταση, χρησιμοποιούμε επίσης όταν κόψουμε ταχύτητα για να πλησιάσουμε στην άκρη του δρόμου και να σταματήσουμε εκεί. Από εκεί και μετά χρησιμοποιούμε τα φώτα αλάρμ. Χρησιμοποιούμε το φλας ακόμα κι αν παραμένουμε σε δρόμο προτεραιότητας, εφόσον στρίβει ο τελευταίος. Είναι λάθος να μην χρησιμοποιούμε το φλας επειδή ο δρόμος μας έχει προτεραιότητα. Αν συνεχίσουμε ευθεία, βγαίνοντας από το δρόμο προτεραιότητας, μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε δεξί φλας για να διευκολύνουμε όσους ακολουθούν, αν και δεν είναι υποχρεωτικό.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Ρε παιδιά Δευτέρα δινω για οδήγηση. Εγώ ήξερα ότι το λάδωμα είναι 100και με χίλια ζόρια τα μάζεψα. Μιλούσα σήμερα μ τον δάσκαλο και μου είπε ότι είναι 200!!! Που θα βρω 100 σε 3 μέρες??? Σκέφτομαι να μην λαδώσω. Αξίζει όμως? Λάθη δεν κάνω μια χαρά οδηγώ. Αλλά μου έχουν πει ότι κόβουν παρα πολύ εύκολα με το παραμικρό αν δε λαδώσεις... Ένας φίλος μου 3 φορές κόπηκε ενώ μια χαρά οδηγάει το παιδί. Επίσης, αν λαδώσω θα το πάρω 100% ή πάλι κόβουν? Δε λέω να τραβήξω χειροφρενια αλλά πχ αν ξεχάσω ν αναψω φλσς θα με περάσουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αν ξεχασεις να αναψεις φλας κανονικα δεν σε κοβουν. Σε "ειδοποιουν", στα 3 τετοια λαθη σε κοβουν.
Τωρα σε περιοχες που παιζει λαδωμα δεν ξερω τι κανουν με αυτα... παντως εφοσων δεν εχεις λεφτα να δωσεις για λαδι και αν δεν μπορεις να αλλαξεις την ημερομηνια, εγω θα σου ελεγα να πας χωρις να λαδωσεις, να προσπαθισεις για το καλητερο, και που ξερεις, μπορει και να μην σε κοψουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Δε λέω να τραβήξω χειροφρενια αλλά πχ αν ξεχάσω ν αναψω φλσς θα με περάσουν?
χειροφρενιά;;;;;
:lol::lol::lol::lol:

Φαντάζομαι το σκηνικό. Σόρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epistaths

Νεοφερμένος

Ο epistaths αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Όταν πρόκειται για δίπλωμα οδήγησης, δεν χωράει ούτε γελοιοποίηση, ούτε ελαστικότητα, ούτε λάδωμα, ούτε χαλαρότητα. Εδώ δε μιλάμε για ένα πιστοποιητικό εκμάθησης Η/Υ, ούτε για απλυτήριο γυμνασίου η λυκείου. Εδώ μιλάμε για οδήγηση και η οδήγηση θέλει 10000 μάτια και άλλα τόσα αυτιά. Παρόλο που μου είμαι κάθετος στο να υπάρχει ελαστικότητα στα πιστοποιητικά γνώσης Η/Υ, ξένων γλωσσών, μέση εκπαίδευση κλπ... Στο δίπλωμα οδήγησης και στα διπλώματα ιατρικής είμαι εξίσου κάθετος στο να εξετάζονται κάτω απο αυστηρότατες προϋποθέσεις. Λάθη, χαλαρότητα, ελαστικότητα και στραβά μάτια εκεί που παίζονται δρόμοι και ζωές ( γιατί στην οδήγηση παίζονται ζωές όπως στην ιατρική ) δεν χωράνε. Με τις ζωές και την οδήγηση δεν παίζουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Όταν πρόκειται για δίπλωμα οδήγησης, δεν χωράει ούτε γελοιοποίηση, ούτε ελαστικότητα, ούτε λάδωμα, ούτε χαλαρότητα. Εδώ δε μιλάμε για ένα πιστοποιητικό εκμάθησης Η/Υ, ούτε για απλυτήριο γυμνασίου η λυκείου. Εδώ μιλάμε για οδήγηση και η οδήγηση θέλει 10000 μάτια και άλλα τόσα αυτιά. Παρόλο που μου είμαι κάθετος στο να υπάρχει ελαστικότητα στα πιστοποιητικά γνώσης Η/Υ, ξένων γλωσσών, μέση εκπαίδευση κλπ... Στο δίπλωμα οδήγησης και στα διπλώματα ιατρικής είμαι εξίσου κάθετος στο να εξετάζονται κάτω απο αυστηρότατες προϋποθέσεις. Λάθη, χαλαρότητα, ελαστικότητα και στραβά μάτια εκεί που παίζονται δρόμοι και ζωές ( γιατί στην οδήγηση παίζονται ζωές όπως στην ιατρική ) δεν χωράνε. Με τις ζωές και την οδήγηση δεν παίζουμε

Είσαι τελείως λάθος (κατά την γνώμη μου)

αν βγάλει κάποιος ιατρική με 10 δε σημαινει ότι παράλληλα θα είναι καλός ιατρός ούτε αν κάποιος περάσει με την πρώτη το διπλωμα οδήγησης είναι καλός οδηγός.

Τα πάντα είναι θέμα παιδείας συνεπώς αυστηρές εξετάσεις πρέπει να υπάρχουν στους δασκάλους και στους καθηγητές δευτεροβάθμιες γιατί αυτοί διαμορφώνουν προσωπικότητες το παιδί οποιαδήποτε σχολή να πάει μετά δε θα αλλάξει πολύ ο επαγγελματισμός αυτός έχει ήδη διαμορφωθεί.

Καλός ιατρός είναι αυτός που ασχολείται με έναν ασθενή του σαν να είναι συγγενής του....


Καλός οδηγός είναι αυτός που κάνει όλα τα σέρβις στο αυτοκινητο του , το έχει ασφαλισμένο και παράλληλα συμπερίφεται με σεβασμό στους συνεπιβάτες, δε κορνάρει, δε βρίζει (ακομα και αν ο αλλος έχει κάνει λάθος) και έχει υπομονή, πληρώνει διόδια, τις κλίσεις και αν δεν εχει χρήματα να το συντηρίσει το παρατάει και χρησιμοποιεί τα μμμ.

Σήματα και μηχανολογικά ας μην ξερει ετσι και αλλιως αχρηστα είναι.

Επίσης αν κάποιος δε ξέρει να οδηγεί καλά το αυτοκινητο σημαίνει ότι δεν έχει οδηγήσει ποτε (πράγμα σωστό γιατί δεν είχε διπλωμα) οποτε καλό είναι να υπάρχει μια χαλαρότητα από τους εξεταζόμενους σε αυτό το θέμα. Αν ένας παίρνει ξένα αυτοκινητα και τα οδηγά λογικό είναι όταν αρχισει μαθήματα να τα ξέρει όλα πιο πριν και από τους εξεταστές να θεωρείται καλύτερος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

HeRpesG3nitalis

Νεοφερμένος

Ο HeRpesG3nitalis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Παιδες τα σηματα ειναι ευκολα;Με μια βδομαδα διαβασμα τα καταφερνεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ε ναι εύκολα είναι
ένα απόγευμα με πήρε πάντως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HeRpesG3nitalis

Νεοφερμένος

Ο HeRpesG3nitalis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Χαχαχα τοσο λιγο ε;

Και τα αποτελεσματα βγαινουν απευθειας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Χαχαχα τοσο λιγο ε;

Και τα αποτελεσματα βγαινουν απευθειας;
:P εγώ είχα ένα μπλε βιβλιαράκι με 10 σειρές θεμάτων και έπεφτε η μία (νομίζω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HeRpesG3nitalis

Νεοφερμένος

Ο HeRpesG3nitalis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Σε 15-20 μερες αφου τα περασεις ολα βγαινει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Χαχαχα τοσο λιγο ε;

Και τα αποτελεσματα βγαινουν απευθειας;

τα αποτελέσματα βγαίνουν αμέσως αμέσως
στο ίντερνετ υπάρχουν και τεστάκια για παραπάνω προετοιμασία ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top