Ερωτική εξομολόγηση

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Δεν την εχω δει ακομα :P Soοn ομως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NightOwl

Νεοφερμένος

Η NightOwl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Ποπο τι κειμενο εγραψα πριν ο ηλιθειος τελος παντων ντραπηκα που το εγραψα και δεν μπορω να το σβησω κιολας! Τελος παντων, αληθεια κουραστηκα με αυτην την κατασταση δεν τραβαει πουθενα πρεπει να το πω να τελειωνω και οτι ειναι να γινει ας γινει ! Εχω φτασει σε σημειο να τρωω δουλεμα απο τους φιλους μου που δεν εχω κανει κατι και εχουν κανει αλλα παιδια τα οποια ειναι ας μην το σχολιασω... Απλα κουραστηκα... Απλα το βλεπω αστειο ολο αυτο που γινεται! Ευτηχως εχω απειρη υπομονη...


Λοιπόν έλεγα να μη γράψω τίποτα σε αυτό το θέμα,γιατί ειλικρινά το θεώρησα ευτελές, αλλά πέφτει συνεχώς μπροστά μου και με αυτά που γράφεις αγόρι μου δεν μπορώ...
Το γεγονός ότι τρως δούλεμα από τους φίλους σου επειδή δεν έχεις κάνει κάτι δεν τιμά ούτε εσένα ούτε την παρέα σου. Επίσης δεν σε τιμά το γεγονός ότι βρήκες μία 3 χρόνια αν δεν κάνω λάθος μικρότερή σου (ποσώς με ενδιαφέρει αν έχει κάνει ΤΑ όργια όπως μπορεί να έχεις υπαινιχθεί σε προηγούμενα σχόλια)και θέλεις να κάνεις οπωσδήποτε κάτι γιατί σε πήραν τα χρόνια ξαφνικά και γιατί νιώθεις λίγος. Τα προβλήματα αυτοεκτίμησης που έχεις μη τα βγάζεις σε καμία κοπέλα (που στη συγκεκριμένη περίπτωση όπως αρκετές φορές έχεις γράψει την θες για καμια φάση). Σαν συμβουλή, λύσε πρώτα τα θέματα με τον εαυτό σου. Δεν λέω είσαι μικρός και σε αυτή την ηλικία σκέφτεστε μόνο το πραγματάκι που έχετε μέσα στο παντελόνι σας... Απλά σαν συμβουλή, δεν χρειάζεται να βιάζεσαι, να υποτιμάς τον εαυτό σου και την εκάστοτε κοπέλα και γενικά να σε νοιάζει τι θα πουν οι άλλοι: παρέα και λοιποί...
Το γεγονός ότι έχουν κάνει άλλα παιδιά, άστο.. Και εμείς περάσαμε από την ηλικία σου και ακούγαμε άλλες κοπέλες που είχαν κάνει διάφορα αλλά κάναμε τις επιλογές μας...
Και μία χάρη και ας φανώ κακιά... Αντί να κάθεσαι και να σκας αν σε έχουν πάρει τα χρόνια και αν έχεις κάνει κάτι, νομίζω ότι θα ήταν μία καλή αρχή να ανοίξεις ένα λεξικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Δουλεμα και πλακα θα γινεται σε καθε παρεα..προσωπικα εμενα δεν με πειραζει τοσο γιατι ξερω οτι το λενε και για πλακα αλλα και για να με ξυπνησουν! Η ηλικεια ειναι ενα θεματακι βεβαια αλλα μικροσποπικο μπορστα στα αλλα.. Η αυτοεκτιμηση μου τι σχεση εχει με την κοπελα? Δεν ειπα οτι την θελω για μια φαση μονο απλα ειπα οτι για εκει παει οχι επειδη το θελω εγω αλλα γτ πρεπει το γιατι αφηστε το σε εμενα.. Δεν με νοιαζει τι θα πουν οι αλλοι το κανω για μενα! Ενταξει, απλα ειναι λιγο λυπηρο να βλεπω αυτα τα παιδια που δεν εχουν τιποτα παραπανω απο εμενα να κανουν πραγματα. Σε αυτο κατηγορω τον εαυτο μου και μονο και τις επιλογες μου! Την ορθογραφια αστην δεν ειναι επι του θεματος.. Εχω συνηθισει να γραφω greeklish και αγγλικα σε μεγαλο βαθμο και γραφω και πολυ γρηγορα..Λαθη θα γινονται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NightOwl

Νεοφερμένος

Η NightOwl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Τι να πω αγόρι μου....
Το θέμα της αυτοεκτίμησής σου το προβάλεις μέσα από τα λόγια σου για το τι θες από αυτή την σχέση με την κοπέλα...
Όταν λες ότι άλλοι έχουν κάνει πράγματα και έχουν πολύ λιγότερα από εσένα να ξέρεις πως ΕΣΥ είσαι αυτός που κρίνεις ότι έχουν πολύ λιγότερα... Γι εσένα μπορεί αυτοί να είναι λιγότερο ωραίοι, λιγότερο μάγκες, λιγότερο μέσα σε όλα, αλλά αυτοί που εσύ υποτιμάς πολύ πιθανόν να ξέρουν να φέρονται ΣΩΣΤΑ σε μία κοπέλα...
Και να ενημερώσω ότι είμαστε Έλληνες και οφείλουμε να μάθουμε να μιλάμε και να γράφουμε σωστά ελληνικά και όχι αυτά τα greeklish που έχει γεμίσει ο τόπος... Έτσι πληροφοριακά το λέω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Μωρε chrigian παιδι ειναι, ισως ακομα δυσκολευεται να εκφραστει οπως ακριβως νιωθει..
Αφου λεει το παιδι δεν την θελει για μια φαση..
Αφου μας εγραψε οτι δεν ηταν σωστος ο τροπος που εγραψε... Το παραδεχτηκε το αγορι..
Αντι του στησιματος στον τοιχο δε συζητατε καλυτερα; Ετσι ισως τον βοηθησεις να καταλαβει κι εσυ οτι δεν εκφραζονται ολοι με τον ιδιο τροπο.:)
Εγω δεν πιστευω παντως πως ο θεματοθετης ειναι απο τις αληταριες που ψαχνουν να κανουν την ζημια κ να φυγουν μετα ή να κράζουν. Πιστευω ομως πως θελει κουβεντα γιατι ειναι σε μια ηλικια δυσκολη.
Να καταλαβει πως το σημαντικο δεν ειναι να δειχτει, αλλα οτι κανει να το κανει επειδη το αισθανεται. Και πως οταν μιμουμαστε τους φιλους, δυστυχως δεν τα καταφερνουμε στο τελος γιατι απλα δεν ειμαστε εμεις:)

Λιγο καταννοηση βρε παιδι..:) chrigian αν επιτρεπεται ποσων χρονων εισαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Λες και με ξερει μιλαει :P Που ξερεις πως φαιρομαι σε μια κοπελα εσυ? Απο αυτα που γραφω μηπως? Επισης απαγορευονται οι ελληνικοι χαρακτηρες σε μερικα πραγματα που κανω οποτε αναγκαστικα αλλες γλωσσες!

Μindcircus σε ευχαριστω για την κατανοηση! Ισως εχεις δικιο δεν ξερω πως να εκφραστω τοσο καλα γιατι ακομα ουτε εγω ξερω τι θελω καλα καλα... Να σου πω την αληθεια ποτε δεν ημουν μαγκας ισως και το αντιθετο λιγο χεστης :P .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Δεν ειναι τοσο ασχημο να εισαι χεστης.. Το ασχημο κατλοβερ ειναι να εισαι και να μην το εχεις συνειδητοποιησει. Το οτι το εχεις συνειδητοποιησει, μηπως πρεπει να σε βαλει σε σκεψεις γιατι εισαι και πως θα ηθελες να εισαι κι ολα αυτα.. Πολλα αγορια στην ηλικια σου δυσκολευονται να εκφραστουν ή φοβουνται να κανουν κινησεις επειδη οι φιλοι θα τους πουν κατι. Αυτο υπηρχε παντα, δεν ειναι μονο τωρα. Κι εγω οταν πηγαινα σχολειο ηξερα αγορια που εκαναν πραγματα για να δειχτουν(και κοριτσια!). Το αρνητικο σε αυτο ειναι πως απο τη μια, τα κοριτσια βλεποντας το αυτοσε σενα θα δυσκολευτουν να σε εμπιστευτουν και το δευτερο αρνητικο εσυ να δυσκολευεσαι να κανεις αυτο που θελεις μην τυχον και ο φιλος σου πει πως ειναι λαθος. Αληθεια, οι φιλοι σου αυτοι νομιζεις δεν κανουν λαθη? Το οτι καυχιουνται για τα επιτευγματα τους τους καθιστα αυτοματα μαγκες και σωστους? Εσυ τι λες που τους ξερεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Τι να πω και εγώ που κάνω σχεδόν πάντα τη πρώτη κίνηση μόνη μου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Μα γιατί έχουν γίνει τόσο χέστες αυτά τα αγόρια πια;
Έχω αρχίσει να απελπίζομαι! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εγω δεν ξερω κοριτσια να σας πω την απαντηση, οι λογοι ποικιλλουν.. Καποια πραγματα ξεκινουν και μεσα απο το σπιτι... Οταν τα αγορια τα παραχαιδευουν ειναι φυσικο επομενο να δυσκολευονται αργοτερα. Επισης και τα κοριτσια ειναι πλεον πολυ δυναμικα και γλωσσουδικα που καπου χανουν τα ορια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Τι να πω και εγώ που κάνω σχεδόν πάντα τη πρώτη κίνηση μόνη μου. :P

αααχ πονεμένη ιστορία. :P
Κι εγώ τις περισσότερες φορές κάνω πρώτη την κίνηση αλλά αυτή τη φορά λέω να αφήσω το αντίθετο φύλο να κάνει κάτι!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
αααχ πονεμένη ιστορία. :P
Κι εγώ τις περισσότερες φορές κάνω πρώτη την κίνηση αλλά αυτή τη φορά λέω να αφήσω το αντίθετο φύλο να κάνει κάτι!:redface:

Χαχαχαχα σε νιώθω. Τελευταία φορά πήγε να γίνει κάτι, δεν έκανε κίνηση, έκανα δύο απανωτές, καρφώθηκα, ξενέρωσε και δεν έγινε τίποτα. :P
Τώρα ήταν αμοιβαίο, δεν έκανε κανείς τίποτα, βγήκε εντελώς φυσικά.

Πάντως πολύ με εκνευρίζει αυτό το "ο άντρας να κάνει τη πρώτη κίνηση". Λες και οι γυναίκες είναι ζώα και δε ξέρουν να φλερτάρουν, έλεος.:P Όταν περιμένουμε τον άλλον να κάνει κίνηση και υπάρχει ήδη μια χψ ανταπόκριση ποιος ο λόγος να περιμένουμε; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Αστον να την κανει, σωστα σκεφτεσαι... αλλα αμα δεις πως καθυστερει πολυ κανε του ενα νευμα μπας και συνελθει :P Θελουν και λιγο ξυπνημα! :D

Χαχαχαχα σε νιώθω. Τελευταία φορά πήγε να γίνει κάτι, δεν έκανε κίνηση, έκανα δύο απανωτές, καρφώθηκα, ξενέρωσε και δεν έγινε τίποτα. :P
Τώρα ήταν αμοιβαίο, δεν έκανε κανείς τίποτα, βγήκε εντελώς φυσικά.

Πάντως πολύ με εκνευρίζει αυτό το "ο άντρας να κάνει τη πρώτη κίνηση". Λες και οι γυναίκες είναι ζώα και δε ξέρουν να φλερτάρουν, έλεος.:P Όταν περιμένουμε τον άλλον να κάνει κίνηση και υπάρχει ήδη μια χψ ανταπόκριση ποιος ο λόγος να περιμένουμε; :confused:


Μαρεσεις Αλμα! Εγω δεν το ειχα ποτε αυτο που περιγραφεις! Ειναι στον ανθρωπο! Κι αν ειναι πηγαιο κι οχι φεικ, εχει αποτελεσμα!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Μα γιατί έχουν γίνει τόσο χέστες αυτά τα αγόρια πια;
Έχω αρχίσει να απελπίζομαι! :P

Το κακό με τα κοριτσάκια που το λένε αυτό, είναι πως συνήθως τους έχουν κάνει κίνηση αρκετοί, απλά δεν τους ενδιέφερε κανείς για του χ,ψ λόγους και φαίνεται να το ξεχνάν. Άμα θες να κάνει κάτι με κάποιον συγκεκριμένο που θες πρέπει να βοηθήσεις την κατάσταση, δεν μπορεί να μυρίσει τα νύχια του, ούτε να την πέφτει σε όλες για να βρει ποια τον θέλει :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Το κακό με τα κοριτσάκια που το λένε αυτό, είναι πως συνήθως τους έχουν κάνει κίνηση αρκετοί, απλά δεν τους ενδιέφερε κανείς για του χ,ψ λόγους και φαίνεται να το ξεχνάν. Άμα θες να κάνει κάτι με κάποιον συγκεκριμένο που θες πρέπει να βοηθήσεις την κατάσταση, δεν μπορεί να μυρίσει τα νύχια του, ούτε να την πέφτει σε όλες για να βρει ποια τον θέλει :P.

Σαυτο εχεις ενα δικιο....:hmm:
:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Πιστευω οι φιλοι μου ειναι πολυ καλοι και δεν νομιζω να μου εχουν δημιουργησει προβληματα .... Ισα ισα με ξυπνησαν μπορω να πω κιολας! Δεν νομιζω να ειμαστε χεστες ολοι μας..βασικα το main problem ειναι οτι φοβομαστε την απορριψη και δεν πιστευουμε στον εαυτο μας.. Μπορω να βρω ανετα 20 καλυτερα αγορια απο εμενα γτ να εκανε κατι με εμενα για παραδειγμα αυτη η κοπελα και οχι με τους αλλους? Αυτα λεμε απο μεσα μας... Ευτηχως η δυστηχως η αυτοπεποιθεση ειναι το 80% .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,057 μηνύματα.
Το κακό με τα κοριτσάκια που το λένε αυτό, είναι πως συνήθως τους έχουν κάνει κίνηση αρκετοί, απλά δεν τους ενδιέφερε κανείς για του χ,ψ λόγους και φαίνεται να το ξεχνάν. Άμα θες να κάνει κάτι με κάποιον συγκεκριμένο που θες πρέπει να βοηθήσεις την κατάσταση, δεν μπορεί να μυρίσει τα νύχια του, ούτε να την πέφτει σε όλες για να βρει ποια τον θέλει.
Αυτά που γράφεις ισχύουν. Τα αγόρια συνήθως φοβούνται τη χυλόπιτα και διστάζουν να προχωρήσουν. Τα κορίτσια τις πιο πολλές φορές περιμένουν την κίνηση από τα αγόρια, καθώς από τη μια αυτό "προστάζει" η κοινωνία μας και από την άλλη φοβούνται ότι αν πάρουν αυτές την πρωτοβουλία μπορεί να χαρακτηριστούν από εύκολες ως πουτάνες, οπότε προσπαθούν να στείλουν στα αγόρια "μηνύματα" που θα τους δώσουν το θάρρος να κάνουν το "ντου". Το κακό είναι ότι τα μηνύματα αυτά αρκετές φορές δεν είναι εντελώς σαφή, αλλά υπάρχουν και περιπτώσεις που ενώ είναι ξεκάθαρα και τολμηρά, τα αγοράκια και πάλι αμφιβάλουν και διστάζουν. Ναι, κάπου έχουν δίκιο τα κορίτσια, πολλές φορές εμείς τα αγόρια είμαστε μπουχέσες. Γνωρίζω περίπτωση κοριτσιού σαν αυτή που αναφέρεις, η οποία έκοβε συνέχεια χυλόπιτες σαν εισιτήρια κινηματογράφου καθώς ήταν κολλημένη με κάποιον, αλλά ο τελευταίος ήταν "τα ζώα μου αργά". Παρόλα αυτά όμως, μάλλον στο τέλος βρίσκεται "λύση" και όλα πάνε καλά. Διαφορετικά, δεν θα υπήρχαν τόσα ζευγάρια γύρω μας.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Στην δική μου περίπτωση, όσες φορές έχει γίνει κάτι με κάποιον ήταν επειδή ΕΓΩ βρήκα το θάρρος να του μιλήσω και να δείξω ενδιαφέρον.
Και όχι.Δεν με πλησιάζουν αγόρια και ρίχνω απανωτές χυλόπιτες, ούτε έχω κρεμάσει ταμπελίτσα τύπου "Προσοχή κίνδυνος.Μην πλησιάζετε".
Απλά θα ήθελα έστω και μία φορά να δω πως είναι να σε διεκδικεί το αγόρι επειδή σε γουστάρει.Γι'αυτό λέω ότι σ'αυτή την περίπτωση θα το αφήσω πάνω του.Όχι όλο.Εννοείται ότι δεν περιμένω να καταλάβει από μόνος του ότι τον γουστάρω.Επιβάλλεται να δείξεις με τον τρόπο σου ότι ενδιαφέρεσαι.
Αλλά ρε φίλε, αυτή τη φορά έχω την ανάγκη να κάνει ο άλλος το πρώτο βήμα.
Καλά, άμα φτάσω στο αμήν ίσως το ξεκινήσω κι εγώ.:P Αλλά μόνο τότε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Στην δική μου περίπτωση, όσες φορές έχει γίνει κάτι με κάποιον ήταν επειδή ΕΓΩ βρήκα το θάρρος να του μιλήσω και να δείξω ενδιαφέρον.
Και όχι.Δεν με πλησιάζουν αγόρια και ρίχνω απανωτές χυλόπιτες, ούτε έχω κρεμάσει ταμπελίτσα τύπου "Προσοχή κίνδυνος.Μην πλησιάζετε".
Απλά θα ήθελα έστω και μία φορά να δω πως είναι να σε διεκδικεί το αγόρι επειδή σε γουστάρει.Γι'αυτό λέω ότι σ'αυτή την περίπτωση θα το αφήσω πάνω του.Όχι όλο.Εννοείται ότι δεν περιμένω να καταλάβει από μόνος του ότι τον γουστάρω.Επιβάλλεται να δείξεις με τον τρόπο σου ότι ενδιαφέρεσαι.
Αλλά ρε φίλε, αυτή τη φορά έχω την ανάγκη να κάνει ο άλλος το πρώτο βήμα.
Καλά, άμα φτάσω στο αμήν ίσως το ξεκινήσω κι εγώ.:P Αλλά μόνο τότε...

Μακάριοι όσοι έφαγαν πέσιμο από την keep dreaming...:P Πέρα από την πλάκα, δεν γνωρίζω κοπέλες που να εκδηλώνουν με σαφήνεια τι γουστάρουν. Μάλλον από τα greeklish θα στέλνουν μηνύματα με εμότικονς που δεν βλέπουμε εμείς τα αγόρια...στη ζωντανή επικοινωνία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εδώ υπάρχει και ένα διασκεδαστικό παράδοξο. Τα αγόρια φοβούνται να κάνουν την πρώτη κίνηση για να μην φάνε απόρριψη και μειωθεί η αυτοπεποίθησή τους, πράγμα που δεν γίνεται όμως να συμβεί καθώς ο ίδιος ο φόβος σημαίνει πως δεν έχουν αυτοπεποίθηση, οπότε ουσιαστικά δεν έχουν κάτι να χάσουν.

Ο φόβος της απόρριψης βέβαια είναι ένα γενικό φαινόμενο που δεν περιορίζεται μονάχα τις διαφυλετικές προσεγγίσεις. Πολλοί άνθρωποι δεν κάνουν αίτηση σε μια δουλειά επειδή φοβούνται την απόρριψη, δεν ρωτάνε μια απορία για να μην φανούν ανόητοι, δεν βγαίνουν στη παραλία γιατί ντρέπονται για το σώμα τους κτλ. Γενικώς επικρατεί η νοοτροπία ότι δεν πρέπει να τσαλακώνουμε την εικόνα μας για κανένα λόγο. Δεν ξέρω εάν αυτό είναι φαινόμενο των ημερών μας, αλλά πιστεύω πως φέρνει τα ακριβώς αντίθετα αποτελέσματα από τα οποία επιδιώκουμε. Προσωπικά τα άτομα που έχω συμπαθήσει στη ζωή μου ήταν άτομα που δε φοβούνταν να τσαλακωθούν μπροστά μου, που αυτοσαρκάστηκαν, που δε χρειάστηκε να βαφτούν και να στολιστούν για να πάνε στο περίπτερο, που βγήκαν για καφέ με τις φόρμες και που χρησιμοποιούσαν την κοιλιά τους σαν τραπεζάκι για τη μπύρα στην παραλία. Γιατί δίπλα σε ένα άνθρωπο ακομπλεξάριστο περνάς κι εσύ καλά, καθώς αμέσως αισθάνεσαι μια οικειότητα και όλες οι ανόητες προκαταλήψεις που έχουμε για την εικόνα μας ξεθωριάζουν.

Τους ανθρώπους της σοβαροφάνειας, του αψεγάδιαστου styling και της υπερβολικής χρήσης του καθρέφτη πότε μου δεν τους συμπάθησα. Μου θυμίζουν τις barbie, ωραίες στην όψη μα χωρίς καθόλου περιεχόμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top