Ερωτική εξομολόγηση

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Εδώ υπάρχει και ένα διασκεδαστικό παράδοξο. Τα αγόρια φοβούνται να κάνουν την πρώτη κίνηση για να μην φάνε απόρριψη και μειωθεί η αυτοπεποίθησή τους, πράγμα που δεν γίνεται όμως να συμβεί καθώς ο ίδιος ο φόβος σημαίνει πως δεν έχουν αυτοπεποίθηση, οπότε ουσιαστικά δεν έχουν κάτι να χάσουν.

Ο φόβος της απόρριψης βέβαια είναι ένα γενικό φαινόμενο που δεν περιορίζεται μονάχα τις διαφυλετικές προσεγγίσεις. Πολλοί άνθρωποι δεν κάνουν αίτηση σε μια δουλειά επειδή φοβούνται την απόρριψη, δεν ρωτάνε μια απορία για να μην φανούν ανόητοι, δεν βγαίνουν στη παραλία γιατί ντρέπονται για το σώμα τους κτλ. Γενικώς επικρατεί η νοοτροπία ότι δεν πρέπει να τσαλακώνουμε την εικόνα μας για κανένα λόγο. Δεν ξέρω εάν αυτό είναι φαινόμενο των ημερών μας, αλλά πιστεύω πως φέρνει τα ακριβώς αντίθετα αποτελέσματα από τα οποία επιδιώκουμε. Προσωπικά τα άτομα που έχω συμπαθήσει στη ζωή μου ήταν άτομα που δε φοβούνταν να τσαλακωθούν μπροστά μου, που αυτοσαρκάστηκαν, που δε χρειάστηκε να βαφτούν και να στολιστούν για να πάνε στο περίπτερο, που βγήκαν για καφέ με τις φόρμες και που χρησιμοποιούσαν την κοιλιά τους σαν τραπεζάκι για τη μπύρα στην παραλία. Γιατί δίπλα σε ένα άνθρωπο ακομπλεξάριστο περνάς κι εσύ καλά, καθώς αμέσως αισθάνεσαι μια οικειότητα και όλες οι ανόητες προκαταλήψεις που έχουμε για την εικόνα μας ξεθωριάζουν.

Τους ανθρώπους της σοβαροφάνειας, του αψεγάδιαστου styling και της υπερβολικής χρήσης του καθρέφτη πότε μου δεν τους συμπάθησα. Μου θυμίζουν τις barbie, ωραίες στην όψη μα χωρίς καθόλου περιεχόμενο.


Τα ειπες πολυ σωστα μπορω να πω.. Και εμενα μου αρεσουν αυτοι οι ανθρωποι που δεν τους νοιαζει τιποτα ενω εγω ειμαι λιγο το αντιθετο :P . Τωρα για την περιπτωση μου οπως ειπες δεν εχω να χασω κατι,το μονο κακο ειναι οτι μπορει να με πειραξει λιγο αλλα οκ τουλαχιστον να πω προσπαθησα! Αυτες οι φοβιες με εφαγαν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τα ειπες πολυ σωστα μπορω να πω.. Και εμενα μου αρεσουν αυτοι οι ανθρωποι που δεν τους νοιαζει τιποτα ενω εγω ειμαι λιγο το αντιθετο :P . Τωρα για την περιπτωση μου οπως ειπες δεν εχω να χασω κατι,το μονο κακο ειναι οτι μπορει να με πειραξει λιγο αλλα οκ τουλαχιστον να πω προσπαθησα! Αυτες οι φοβιες με εφαγαν..

Όλοι έχουμε κολλήματα και φοβίες, ιδιαίτερα στα 16. Όσο πιο γρήγορα τα ξεπεράσεις τόσο πιο γρήγορα θα αρχίσεις να απολαμβάνεις τη ζωή στο φουλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skidrow

Νεοφερμένος

Ο skidrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Στην δική μου περίπτωση, όσες φορές έχει γίνει κάτι με κάποιον ήταν επειδή ΕΓΩ βρήκα το θάρρος να του μιλήσω και να δείξω ενδιαφέρον.
Και όχι.Δεν με πλησιάζουν αγόρια και ρίχνω απανωτές χυλόπιτες, ούτε έχω κρεμάσει ταμπελίτσα τύπου "Προσοχή κίνδυνος.Μην πλησιάζετε".
Απλά θα ήθελα έστω και μία φορά να δω πως είναι να σε διεκδικεί το αγόρι επειδή σε γουστάρει.Γι'αυτό λέω ότι σ'αυτή την περίπτωση θα το αφήσω πάνω του.Όχι όλο.Εννοείται ότι δεν περιμένω να καταλάβει από μόνος του ότι τον γουστάρω.Επιβάλλεται να δείξεις με τον τρόπο σου ότι ενδιαφέρεσαι.
Αλλά ρε φίλε, αυτή τη φορά έχω την ανάγκη να κάνει ο άλλος το πρώτο βήμα.
Καλά, άμα φτάσω στο αμήν ίσως το ξεκινήσω κι εγώ.:P Αλλά μόνο τότε...

Κοιτά να σου πω. Σαν άνδρας, θεωρώ ότι είμαστε (ναι, εντάξει, ΕΙΜΑΙ) μακάκες γιατί δεν πολυκαταλαβαίνουμε τέτοια πράγματα. Ναι, ο κουλ φοιτητής (κυρίως από την επαρχία) που έχει γυρίσει όλα τα κλαμπάκια και την έχει πέσει σε καμιά δεκαριά κάνει συνήθως την πρώτη κίνηση και είναι ίσως αυτό που θες, αλλά σε πληροφορώ, και προς έκπληξή μου, ότι πολλά αγόρια από αυτά που συναναστρέφομαι είμαστε στον κόσμος μας. Όχι του στυλ "έτσι κι είμαι και σ'όποιαν αρέσω" ή "αν με γουστάρει, θα τρέξει από πίσω", απλώς μου έχει τύχει να μου την πέσουν 2 και να νομίζω απλώς ότι κάτι θέλουν από μένα σε φάση ένα στυλό, τις σημειώσεις της προηγούμενης Τετάρτης ...
Αυτό που θέλω να πω είναι, μην μας την πέσετε, απλώς δείξτε το πιο πολύ... Οι γυναίκες ευτυχώς ή δυστυχώς έχουν την τάση να ανοίγονται περισσότερο από τους άντρες ακόμα κι αν βλέπουν τον άλλον φιλικά, έτσι, αν κάποια πει "του ακούμπησα τον όμως για να του δείξω μπας και καταλάβει κάτι αλλά έφαγα πόρτα" είναι επειδή η φίλη (!) μας μας έχει κάνει το ίδιο, οπότε... ????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,789 μηνύματα.
Τα ειπες πολυ σωστα μπορω να πω.. Και εμενα μου αρεσουν αυτοι οι ανθρωποι που δεν τους νοιαζει τιποτα ενω εγω ειμαι λιγο το αντιθετο :P . Τωρα για την περιπτωση μου οπως ειπες δεν εχω να χασω κατι,το μονο κακο ειναι οτι μπορει να με πειραξει λιγο αλλα οκ τουλαχιστον να πω προσπαθησα! Αυτες οι φοβιες με εφαγαν..

Όπως είπε και ο Ξεχασμένος, προσπάθησε να απελευθερώσεις τον εαυτό σου σε γενικότερους τομείς. Νιώσε ελεύθερος και άνετος με την ύπαρξή σου, ακόμη και με τη σαγιονάρα, τη φανέλα ύπνου και τη βερμούδα με την τρύπα (από την πολλή χρήση) που λέει ο λόγος...Αν δεν σε θέλουν γι' αυτό που είσαι τότε οι άλλοι έχουν το πρόβλημα, όχι εσύ. Γενικά μη φοβάσαι και μη νοιάζεσαι τι θα πουν. Να ζεις όπως ΕΣΥ νιώθεις ωραία, φυσικά χωρίς να φέρνεις σε δύσκολη θέση τον περίγυρό σου. Τότε και μόνο τότε θα βρεις λύσεις ωραίες και στα ερωτικά σου. Πρώτα βρίσκουμε τον εαυτό μας και μετά προσπαθούμε να γνωρίσουμε τον κόσμο. :) Ο Αμερικανός ποιητής Charles Bukowski είχε πει: «Πριν βεβαιωθείς ότι πάσχεις από κατάθλιψη βεβαιώσου ότι οι γύρω σου είναι για το ψυχιατρείο».
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Καλησπερα,επαναφερω λιγο το θεμα γτ εχουμε εξελιξεις στο θεμα μου! Καταρχας οταν μια κοπελα σου λεει "ποτε θα βγουμε" υπαρχει περιπτωση να το λεει φιλικα και οχι ερωτικα? Αληθεια δεν μπορω να καταλαβω... Γτ λογικα το σαββατοκυριακο θα συναντηθω επιτελους με την κοπελα που κυνηγαω! Επισης οσο ντροπιαστικο και αν ακουστει ισως δεν ξερω να φιλαω γτ δεν το εχω ξανακανει δυστηχως. Θα βγει το ένστικτο που λενε η θα τα σκατοσω ολα? Εχω δει καποια βιντεακια αλλα βοηθησαν και τοσο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

art1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Καλησπερα,επαναφερω λιγο το θεμα γτ εχουμε εξελιξεις στο θεμα μου! Καταρχας οταν μια κοπελα σου λεει "ποτε θα βγουμε" υπαρχει περιπτωση να το λεει φιλικα και οχι ερωτικα? Αληθεια δεν μπορω να καταλαβω... Γτ λογικα το σαββατοκυριακο θα συναντηθω επιτελους με την κοπελα που κυνηγαω! Επισης οσο ντροπιαστικο και αν ακουστει ισως δεν ξερω να φιλαω γτ δεν το εχω ξανακανει δυστηχως. Θα βγει το ένστικτο που λενε η θα τα σκατοσω ολα? Εχω δει καποια βιντεακια αλλα βοηθησαν και τοσο..
πρωτον νομιζω οτι τ πραγματα πανε καλα απ τν στιγμη που κ η ιδια σου λεει ποτε θ βγειτε...αυτο ειναι καλο σημαδι...βεβαια υπαρχουν περιπτωσεις που μια γυναικα μπορει αυτο ν τ πει κ φιλικα αλλα εσυ θ δειξεις οτι δν τ πας φιλικα κ οταν βγειτε θ καταλαβεις πως τ βλεπει κ αυτη...ελπιζω ν μν στ λεει φιλικα...δευτερον μν ανησυχεις για τ φιλι...ουτε ντροπιαστικο ειναι που δν εχεις φιλησει ακμ ουτε τπτ...θ ρθει κ αυτο...ευχομαι συντομα κ με αυτην που θες...ν ξες οτι εκεινη τν ωρα θ σου βγει...μν αγχωνεσαι...ολοι ειχαμε τν πρωτη μας φορα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Καλησπερα,επαναφερω λιγο το θεμα γτ εχουμε εξελιξεις στο θεμα μου! Καταρχας οταν μια κοπελα σου λεει "ποτε θα βγουμε" υπαρχει περιπτωση να το λεει φιλικα και οχι ερωτικα? Αληθεια δεν μπορω να καταλαβω... Γτ λογικα το σαββατοκυριακο θα συναντηθω επιτελους με την κοπελα που κυνηγαω! Επισης οσο ντροπιαστικο και αν ακουστει ισως δεν ξερω να φιλαω γτ δεν το εχω ξανακανει δυστηχως. Θα βγει το ένστικτο που λενε η θα τα σκατοσω ολα? Εχω δει καποια βιντεακια αλλα βοηθησαν και τοσο..

1) δεν είναι ανάγκη να φιληθείτε από το πρώτο ραντεβού
2) εάν συμβεί, απλά φίλα της απλά τα χείλη και μη βάλεις γλώσσα και την τρομάξεις (γιατί αφού δεν ξέρεις μάλλον θα το κάνεις λάθος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
1) Το ξερω οτι δεν ειναι αναγκη αλλα εγω θελω να το κανω..
2) Αν παει να βαλει αυτη εγω τι θα κανω? Αν δεν συγχρονιστουμε τι γινεται? Αυτα σκεφτομαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
κοίτα, κι εμένα το πρώτο μου φιλί ήταν αποτυχία. δεν υπήρχε ο συγχρονισμός, όπως λες, και γενικώς ήταν αμήχανο. αλλά θα υπάρξουν πολύ καλύτερα φιλιά από το πρώτο οπότε μην άγχεσαι... δεν θα είναι όπως στις ταινίες, αυτό να ξέρεις μόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
κοίτα, κι εμένα το πρώτο μου φιλί ήταν αποτυχία. δεν υπήρχε ο συγχρονισμός, όπως λες, και γενικώς ήταν αμήχανο. αλλά θα υπάρξουν πολύ καλύτερα φιλιά από το πρώτο οπότε μην άγχεσαι... δεν θα είναι όπως στις ταινίες, αυτό να ξέρεις μόνο.
Πόσο παιζει να ισχυει!
Σιγουρα θα υπάρξει αμηχανία και γενικα ενα περιεργο συναισθημα! Όλοι λιγο-πολυ τα'χουμε περασει αυτά απλά όσο μπορεις να μη το σκεφτεσαι γιατι οσο το σκεφτεσαι τοσο περισσοτερο νευρικός θα'σαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Σιγα βρε παιδια. Το πρωτο φιλι δεν θελει προετοιμασια ουτε ...επιστημη. Απλα αφηνεις τον εαυτο σου να δρασει αυθορμητα. Ειδικα αν ειναι και οι δυο εντελως πρωταρηδες, τα "λαθη" οχι μονο "συγχωρουνται", αλλα μετα αποτελουν μια πολυ γλυκια αναμνηση. Το πρωτο φιλι που εδωσα, ηταν τοσο αποτομο και ατσαλο που το κοριτσι πονεσε αλλα καταφερε να ανταποκριθει. Το δευτερο μου το εδωσε εκεινη αμεσως μετα, αλλα ημουν τοσο χαμενος που το δεχτηκα παθητικα. Της εδωσα το τριτο κι εκεινη απαντησε με διαφορα φασης. Στο τεταρτο τσουγκρισαμε τα δοντια μας. Απο το πεμπτο και μετα αρχισαμε να βρισκουμε το ρυθμο μας. Στο δεκατο ειχαμε πλεον συγχρονιστει κανονικα. Οι γλωσσες μπηκαν στο παιχνιδι μετα απο δυο μερες. Ανεπαναληπτες στιγμες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Μα γιατί έχουν γίνει τόσο χέστες αυτά τα αγόρια πια;
Έχω αρχίσει να απελπίζομαι! :P

Κοίταξε να δεις: αυτή την ατολμία που αναφέρεις -με συγχωρείς αν στρεβλώνω τα λεγόμενά σου- την έχουν περισσότερο στην Αθήνα. Στη Θεσσαλονίκη, λόγου χάρη, οι άνδρες έχουν μεγαλύτερη ευθύτητα ως προς το να εκφράσουν τα αισθήματά τους σε μια γυναίκα. Ακόμα και ο πιο συνεσταλμένος άντρας θα βρει το θάρρος να εκφραστεί. Θέλω να πιστεύω βέβαια ότι το θέμα αυτό σχετίζεται με τον χαρακτήρα κι όχι με τον τόπο διαμονής. Ωστόσο, η εμπειρία μου με έχει πείσει για το αντίθετο, χωρίς να θέλω να υποτιμήσω τους Αθηναίους.:eek: Ίσως κάπου να φταίμε κι εμείς που έχουν γίνει κλειστοί οι άνδρες μαζί μας.:eek: Λίγη αυτογνωσία δεν βλάπτει.

Επίσης, θα ήθελα να πω στο αγόρι που άνοιξε το θέμα ότι ο καλύτερος τρόπος να προσεγγίσει αυτή που του αρέσει είναι να δείχνει ενδιαφέρον για όσα την ευχαριστούν (αγαπημένα χόμπι, αγαπημένο είδος μουσικής, αγαπημένα αναγνώσματα). Ξέρω ότι ίσως είναι δύσκολο, αλλά πιάνει το κόλπο.;)

Εμένα μου άρεσε ένα παιδί από τη σχολή μου, αλλά είμαστε και οι δύο συνεσταλμένοι. Εγώ γενικώς μιλούσα με άνεση με τους συμφοιτητές μου, πολιτικολογούσα, έκανα πλάκα μαζί τους κτλ. Όταν όμως με ενδιαφέρει ένας άνδρας ερωτικά, εκεί συστέλλομαι. Αφού ντρεπόμουν να κάνω το πρώτο βήμα, σκέφτηκα το εξής: το δόλωμα;:P ένα βιβλίο φυσικής. Είναι φυσικός αυτός και έχει τρέλα με τη φυσική. Μια φορά λοιπόν στη σχολή έτυχε να έχω ένα βιβλίο πάνω στο θρανίο μου σε σχέση με τη διδασκαλία των φυσικών επιστημών στα παιδιά προσχολικής ηλικίας. Αυτός μόνο που είδε βιβλίο φυσικής στάθηκε όρθιος και το παρατήρησε. Με ρώτησε διστακτικά από πού το αγόρασα, για να το αγοράσει κι αυτός. Ε, του είπα. Με ρώτησε διστακτικά αν μπορεί να το δει. Του λέω: "Κάτσε δίπλα μου και θα τα δεις όλα".:P Έτρεμαν τα πόδια μου, αλλά τα κατάφερα. Ε, αυτό ήταν. Μετά το μάθημα μου πρότεινε να πάμε για ένα καφέ και πήγα φυσικά. Αν και έκανε αυτός το πρώτο βήμα, του άναψα εγώ τα φώτα. Αν όμως άφηνα αυτή την ευκαιρία, ίσως να μην ήμασταν μαζί. Ήμασταν βέβαια για αρκετό καιρό φίλοι πριν ξεκινήσουμε σχέση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Θέλω να πιστεύω βέβαια ότι το θέμα αυτό σχετίζεται με τον χαρακτήρα κι όχι με τον τόπο διαμονής.

Εδώ έχεις δίκιο. Τα υπόλοιπα αποτελούν προσωπικές σου εμπειρίες και προφανώς δεν αντιπροσωπεύουν τη γενική αλήθεια. Μια χαρά είναι και οι Αθηναίοι, απλά είναι πολύ περισσότεροι και κατά συνέπεια είναι πολύ μεγαλύτερος και ο αριθμός των μαμούχαλων.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
.... το δόλωμα; ένα βιβλίο φυσικής. Είναι φυσικός αυτός και έχει τρέλα με τη φυσική. ..... Αν και έκανε αυτός το πρώτο βήμα, του άναψα εγώ τα φώτα. .
Πρώτον: Είναι τρελοί αυτοί οι φυσικοί.
Δεύτερον: Αυτό το κόλπο με μαθήματα, τουλάχιστον από το κορίτσι προς το αγόρι, είναι καλό και πιάνει. Κάποτε εκείνη ήρθε στο σπίτι μου για να τις λύσω (και καλά) απορίες σε ασκήσεις, με σκοπό να μου δώσει την ευκαιρία να κάνω το πρώτο βήμα. Όμως, δεν είμαι σίγουρος ότι το σύστημα μπορεί να δουλέψει από το αγόρι προς το κορίτσι.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Εδώ έχεις δίκιο. Τα υπόλοιπα αποτελούν προσωπικές σου εμπειρίες και προφανώς δεν αντιπροσωπεύουν τη γενική αλήθεια. Μια χαρά είναι και οι Αθηναίοι, απλά είναι πολύ περισσότεροι και κατά συνέπεια είναι πολύ μεγαλύτερος και ο αριθμός των μαμούχαλων.;)

γιατί ένας εσωστρεφής να είναι μαμούχαλος; αμαν πια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
γιατί ένας εσωστρεφής να είναι μαμούχαλος; αμαν πια...
Μπα! Δε νομίζω ότι η ...μαμουχαλίαση είναι συνέπεια της εσωστρέφειας. Μια χαρά μπορεί κάποιος να είναι εξωστρεφής, να τον βλέπεις δραστήριο και άνετο σε όλα, να είναι η ψυχή της παρέας, να φαίνεται ότι δεν κωλώνει πουθενά, αλλά στα ερωτικά θέματα να είναι εντελώς ...μπουχέσας.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
γιατί ένας εσωστρεφής να είναι μαμούχαλος; αμαν πια...

Την άποψή μου είπα και το μαμούχαλος ειπώθηκε χάριν αστεϊσμού και υπερβολής αν θέλεις. Δεν συνηθίζω να χρησιμοποιώ τέτοιους χαρακτηρισμούς παρά μόνον όταν θέλω να υπερτονίσω μία θέση μου. Ωστόσο, θα συμφωνήσω μαζί σου, το εσωστρεφής είναι πιο δόκιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Εδώ έχεις δίκιο. Τα υπόλοιπα αποτελούν προσωπικές σου εμπειρίες και προφανώς δεν αντιπροσωπεύουν τη γενική αλήθεια.
Εξυπακούεται. :eek: Για εμένα μίλησα, για ποια θα μιλούσα για τη γειτόνισσα;:eek:

Μια χαρά είναι και οι Αθηναίοι, απλά είναι πολύ περισσότεροι και κατά συνέπεια είναι πολύ μεγαλύτερος και ο αριθμός των μαμούχαλων.;)
Δεν αντιλέγω ότι είστε μια χαρά ούτε ήθελα να σας θίξω όσους είστε Αθηναίοι κι εγώ Αθηναία είμαι εξάλλου. Έτυχε να τα έχω με Θεσσαλονικιό, ο οποίος δεν έχει τα απαιτούμενα μόρια να διδάξει σε σχολείο της Θεσσαλονίκης. Άρα, διαμένει και εργάζεται στην Αθήνα. Έχοντας ζήσει στη Θεσσαλονίκη όμως μου δόθηκε η ευκαιρία να δω διαφορετικούς χαρακτήρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Κοίταξε να δεις: αυτή την ατολμία που αναφέρεις -με συγχωρείς αν στρεβλώνω τα λεγόμενά σου- την έχουν περισσότερο στην Αθήνα. Στη Θεσσαλονίκη, λόγου χάρη, οι άνδρες έχουν μεγαλύτερη ευθύτητα ως προς το να εκφράσουν τα αισθήματά τους σε μια γυναίκα. Ακόμα και ο πιο συνεσταλμένος άντρας θα βρει το θάρρος να εκφραστεί.

Κοίτα για τη γειτόνισσα δεν μίλησες, αλλά ο τρόπος που εκφράστηκες αρχικά δείχνει μία απολυτότητα.:eek:Δεν λες π.χ ''αυτοί που γνώρισα εγώ'' ή ''κατά την άποψή μου ισχύει αυτό κι αυτό'' κλπ. Από τις αρχικές σου τοποθετήσεις πήρα αφορμή για το σχόλιο. Στη συνέχεια όντως αναφέρεσαι σε δικές σου εμπειρίες, απλά βρήκα λίγο άκομψη την αρχική σου τοποθέτηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Κοίτα για τη γειτόνισα δεν μίλησες, αλλά ο τρόπος που εκφράστηκες αρχικά δείχνει μία απολυτότητα.:eek:Δεν λες π.χ ''αυτοί που γνώρισα εγώ'' ή ''κατά την άποψή μου ισχύει αυτό κι αυτό'' κλπ. Από τις αρχικές σου τοποθετήσεις πήρα αφορμή για το σχόλιο. Στη συνέχεια όντως αναφέρεσαι σε δικές σου εμπειρίες, απλά βρήκα λίγο άκομψη την αρχική σου τοποθέτηση.

Πάσο!;):eek: Οκ! Δέχομαι ότι ίσως εκφράστηκα με γενικόλογο ή και με λανθασμένο τρόπο, αλλά το μόνο βέβαια είναι ότι δεν ήθελα να θίξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top