Δημοψήφισμα 05-07-2015 στην Ελλάδα

Συμφωνείτε με την αποδοχή των προτάσεων των θεσμών;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 129)
  • Ναι

    Ψήφοι: 50 38.8%
  • Όχι

    Ψήφοι: 79 61.2%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
Δεν είπα πως το εισόδημα των κατοίκων κάθε περιοχής είναι όμοιο με τους κατοίκους των υπολοίπων, ρώτησα τι σχέση έχει αυτό με την επιρροή της κοινής γνώμης.
Οι πλούσιοι ελέγχουν τα μίντια.
Τα μίντια επηρεάζουν την κοινή γνώμη.
Επομένως, οι πλούσιοι επηρεάζουν την κοινή γνώμη.


Δεν πήγαινε σε σένα κατά κύριο λόγο, αν και είναι προφανές από το προηγούμενο σχόλιό σου ότι δε θα σε ενοχλούσε.
Προσπάθησω να το θέσω λίγο χιουμοριστικά αλλά τέλος πάντων, η βία πρέπει να είναι η τελευταία επιλογή αφού πρώτα έχει εξαντληθεί κάθε λογική προσέγγιση. Δεν μου αρέσει η βία και δεν την προωθώ. Όπως και να έχει είναι φάουλ να προδικάζεις ότι θέλει να εκτελέσει όλους τους μπουρζουά επειδή και μόνο προέβαλλε μια λίστα με τις πιο πλουσιοπάροχες περιοχές. Στην τελική θα μπορούσε να την είχε βάλει για κάποιον άλλο λόγο από αυτόν που πιστεύεις εσύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Οι πλούσιοι ελέγχουν τα μίντια.
Τα μίντια επηρεάζουν την κοινή γνώμη.
Επομένως, οι πλούσιοι επηρεάζουν την κοινή γνώμη.

Προφανώς οι πλούσιοι δεν έκαναν αρκετά καλή δουλειά λοιπόν.

Προσπάθησω να το θέσω λίγο χιουμοριστικά αλλά τέλος πάντων, η βία πρέπει να είναι η τελευταία επιλογή αφού πρώτα έχει εξαντληθεί κάθε λογική προσέγγιση. Δεν μου αρέσει η βία και δεν την προωθώ. Όπως και να έχει είναι φάουλ να προδικάζεις ότι θέλει να εκτελέσει όλους τους μπουρζουά επειδή και μόνο προέβαλλε μια λίστα με τις πιο πλουσιοπάροχες περιοχές. Στην τελική θα μπορούσε να την είχε βάλει για κάποιον άλλο λόγο από αυτόν που πιστεύεις εσύ.

Ας εξηγήσει, τότε, για ποιο λόγο την έβαλε αν όχι διότι θεωρεί κατακριτέους τους κατοίκους των συγκεκριμένων περιοχών (τουλάχιστον την πλειοψηφία που ψήφισε ΝΑΙ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
το τί θα γίνει όμως απο εδω και πέρα δεν μας λεει κανένας που έριξε ΟΧΙ
τι να περιμένουμε απο άυριο ρε συμπατριώτες έλληνες?

εμας μεσα στην μωρια μας, μας ξεγέλασαν τα μμε και πέσαμε θύματα προπαγάνδας..εσεις που δεν μασάτε παραμύθι και πήγατε με καθαρό μυαλό σίγουρα θα έχετε μια εικόνα για το μετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xzc213

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xzc213 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.

Θες να πεις οτι εσυ ψηφισες γνωριζοντας τι θα γινει την επομενη μερα? Πως? Απο εξω μας ελεγαν οτι "ειτε ναι βγει, ειτε οχι, δεν θα εχει διαφορα". Αφου εσυ λοιπον γνωριζες τις συνεπειες του "ναι", για πες τι ακριβως περιμενες? Να υπογραφει συμφωνια αναλογη με αυτη του τελεσιγραφου? Η απλα δεν εχει σημασια? Σωστα, η κυβερνηση να επεφτε. Αυτη ηταν η καψα. Τα αλλα δεν εχουν σημασια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
Προφανώς οι πλούσιοι δεν έκαναν αρκετά καλή δουλειά λοιπόν.
Αν κρίνεις εκ του τελικού αποτελέσματος όχι. Εγώ πάντως πιστεύω πως μείωσαν το χάσμα ανάμεσα στις επιλογές.


Ας εξηγήσει, τότε, για ποιο λόγο την έβαλε αν όχι διότι θεωρεί κατακριτέους τους κατοίκους των συγκεκριμένων περιοχών (τουλάχιστον την πλειοψηφία που ψήφισε ΝΑΙ).
Επειδή δεν μου αρέσει να παίζω την κολοκυθιά απλά θα σου πω ότι η κοσμοθεωρία του έτσι πιστεύει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 1,755 μηνύματα.
Χάρηκες τώρα κι εσύ κατά βάθος. Το πρόβλημά σου είναι να απαλλαχθείς από την ευθύνη και να μην χρεωθείς τα αποτελέσματα της ψήφου σου, για αυτό και σ' αρέσει κατά βάθος που δε βγήκε αυτό που ψήφισες. Για να κατηγορείς εσύ τους άλλους, να μην σε κατηγορούν. Τέρμα ανώριμη σκέψη.
Δε γουστάρετε ευθύνες, μόνο σκέφτεστε πως θα χρεώσετε στους άλλους τα όσα πρόκειται να γίνουν, λες και οι δικές σας επιλογές του παρελθόντος ήταν λιγότερο καθοριστικές.
Υπάρχει πάντως μια γενικότερη τάση ειδικά σε εκλογές "ψηφίζω κάτι που δεν πρόκειται να βγει μόνο και μόνο για να μην έχουν να με κατηγορήσουν". Στο δημοψήφισμα ίσως όχι, γιατί δεν ήταν εξ αρχής προφανές το αποτέλεσμα, αλλά βλέπω πως εκ των υστέρων χαίρονται κάποιοι που θα μπορούν να κατηγορούν τους άλλους, πιο πολύ απ όσο θα χαίρονταν αν έβγαινε αυτό που ψήφισαν.

Ειμαι απο τους ανθρωπους που θεωρουν εξαιρετικα σημαντικο να κανουν συχνα αυτοκριτικη, οχι για ηθικους λογους, αλλα για να μπορω να βλεπω τα λαθη μου και να βελτιωνομαι. Επομενως ειμαι 100% οκ με το αναλαβω ευθυνες για τις επιλογες μου, δεν με νοιαζει το να μην με κατηγορουν και δεν κανω τετοιες ανωριμες σκεψεις. Το να ψηφηζεις κατι που δεν θα βγει για να μην δεχτεις κριτικη δειχνει οτι σε ενδιαφερει πολυ περισσοτερο η γνωμη των αλλων παρα να εχεις δικιο, πραγμα που θεωρω τρομερα εξευτελιστηκο προς τον ιδιο σου τον εαυτο και πως αξιζεις 0 σεβασμο. δεν με νοιαζει το ποσο δημοφιλης ειναι η αποψη μου, σημασια εχει να μπορω τεκμηριωμενα να λεω πως εχω δικιο. Εχω προτοιμαστει και για την περιπτωση που βγει οχι και οι γονεις μου που μενουν Ελλαδα δεν θα επηρεαστουν και πολυ ή τουλαχιστον πολυ λιγοτερο απο εσας (θα ηθελα να σταθω εδω και να πω πως υπαρχει μεγαλη διαφορα μεταξυ του να εχεις λεφτα εξω και να εχεις προσβαση σ'αυτα - ο νοων νοειτω).


Για αυτο που ειπες για τις εκλογες, θα ηθελα να πω το εξης: υπαρχει τεραστια διαφορα μεταξυ της δημοφιλους και της σωστης επιλογης/αποψης. Επειδη κατι ειναι δημοφιλες και παιρνει μεγαλο %, δεν σημαινει οτι ειναι και σωστο, βλεπε ΠΑΣΟΚ-ΝΔ τοσα χρονια. Ισχυει και το αναποδο. Το κριτηριο ειναι ο χρονος. Γι'αυτο, εφοσον εχει κλειδωσει η επιλογη, πιστευω πως δεν εχει νοημα να μιλαμε για το δημοψηφησμα για καμια εβδομαδα αρχικα, για να δουμε τα βραχυχρονια αποτελεσματα - οι εξεληξεις θα ειναι ραγδαιες. Αργοτερα ξανακοιταμε αυτη την επιλογη, βλεποντας πλεον αν φαινεται το φως στο τουνελ. Αν εκανα λαθος θα βγω και θα το δεχτω - αλλα το ιδιο πρεπει να κανουν οσοι στηρηξαν το οχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Δεν είπα ότι είναι κατακριτέοι. Δεν υπάρχουν καλοί και κακοί αυτά είναι ιδεαλιστικά, είναι για τους χριστιανούς. Ο καθένας το συμφέρον του κοιτάει. Τυγχάνει οι κομμουνιστές να συντασσόμαστε με τα συμφέροντα της μεγάλης πλειοψηφίας του λαού ,τα οποία είναι αντίθετα με αυτά της πλουτοκρατίας, και να τους καλούμε να πάρουν αυτοί την εξουσία. Ούτε τη θανατική ποινή και τα βασανιστήρια πρεσβευει ο μαρξισμος ούτε τίποτα. Μια ανώτερη δημοκρατία πρεσβεύει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 1,755 μηνύματα.
Δεν είπα ότι είναι κατακριτέοι. Δεν υπάρχουν καλοί και κακοί αυτά είναι ιδεαλιστικά, είναι για τους χριστιανούς. Ο καθένας το συμφέρον του κοιτάει. Τυγχάνει οι κομμουνιστές να συντασσόμαστε με τα συμφέροντα της μεγάλης πλειοψηφίας του λαού ,τα οποία είναι αντίθετα με αυτά της πλουτοκρατίας, και να τους καλούμε να πάρουν αυτοί την εξουσία.

Να'σαι καλα, με εκανες και γελασα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Να'σαι καλα, με εκανες και γελασα

Ξύδι. Πάντως ότι ο κόσμος αναπολεί τις κατακτήσεις του ανατολικού μπλοκ( 0 ανεργία, δωρεαν υγεια παιδεια στεγαση) και η πλειοψηφία δηλώνει ότι ζουσε καλύτερα τότε σε οικονομικό επίπεδο κάτι δείχνει για τις ιδέες του μαρξισμού. Έστω και σε αυτές τις πρώιμες κοινωνίες με τις αδυναμίες τους που δεν έφτασαν τελικά καν στο στάδιο του σοσιαλισμού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Οσοι εδω μεσα λενε για αποχωρησεις πολυεθνικων απο την Ελλαδα κτλ ας πανε να δουλεψουν στις καινουριες εδρες των εταιρειων αυτων. Εκει ειναι καλυτερα οι εργασιακες συνθηκες. Ειναι γνωστο εξαλλου πως το κεφαλαιο δημιουργει πρωτα καλες εργασιακες σχεσεις και μετα επενδυει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στην περιοχή μου πάντως υποδέχθηκαν τ' αποτελέσματα με πυροτεχνήματα.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Παραιτήθηκε ο Βαρουφάκης wtf?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Παραιτήθηκε ο Βαρουφάκης wtf?
Νομίζω το έγραψε ο βαρουφάκης στο blog του:
Το δημοψήφισμα της 5ης Ιουλίου θα μείνει στην παγκόσμια ιστορία ως μοναδική στιγμή που ένας μικρός ευρωπαϊκός λαός όρθωσε το ανάστημά του εναντίον της Χρεοδουλοπαροικίας.
Όπως όλες οι δημοκρατικές κατακτήσεις, έτσι κι αυτή η ιστορική απόρριψη του τελεσίγραφου του Eurogroup της 25ης Ιουνίου έχει μεγάλο κόστος. Είναι λοιπόν απαραίτητο το κεφάλαιο του ΟΧΙ να επενδυθεί άμεσα ώστε να μετατραπεί σε ΝΑΙ σε κάποια έντιμη συμφωνία-επίλυση – με αναδιάρθρωση χρέους, με μειωμένη λιτότητα, με αναδιανομή υπέρ των μη εχόντων, με πραγματικές μεταρρυθμίσεις.

Λίγο μετά την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων του δημοψηφίσματος, μου κατέστη γνωστό ότι οι συμμετέχοντες στο Eurogroup, και λοιποί εταίροι, θα «εκτιμούσαν» την... απουσία μου από τις συνεδριάσεις του, κάτι που ο Πρωθυπουργός έκρινε ότι ίσως βοηθήσει στην επίτευξη συμφωνίας. Για αυτό και αποχωρώ από το Υπουργείο Οικονομικών.

Είναι καθήκον μου να βοηθήσω όσο μπορώ τον Αλέξη Τσίπρα να εκμεταλλευτεί, όπως εκείνος κρίνει, το κεφάλαιο που μας δώρησε ο ελληνικός λαός μέσω του δημοψηφίσματος.
Κι είναι τιμή μου η απαίτηση των δανειστών.

Η Αριστερά λειτουργεί συλλογικά και οι αριστεροί δεν αγαπάμε τις καρέκλες. Θα στηρίξω τον Αλέξη Τσίπρα, την νέα ηγεσία του Υπουργείου Οικονομικών, την κυβέρνηση της Αριστεράς.
Η υπερπροσπάθεια να τιμήσουμε τον γενναίο ελληνικό λαό, και το περίφημο ΟΧΙ που χάρισε χτες στους απανταχού δημοκράτες, μόλις ξεκινά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

salazar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Μπορεί ανά πάσα στιγμή να βγει και να το διαψεύσει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koukimanster

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η koukimanster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 298 μηνύματα.
Από βδομάδα που θα αρχίσουν να κατεβάζουν ρολά όλα τα μαγαζιά, θα γίνουν μαζικές απολύσεις προσωπικού και μαζική μετανάστευση πολυεθνικών και μη εταιριών προς Βουλγαρία, Τουρκία κ.λπ.

Παναγία μου, λες να φτάσει η Ελλάδα σ' αυτό το σημείο; Λες να έχουμε ανεργία δηλαδή; Και απολύσεις; Και μαζική μετανάστευση; Το μόνο που με κρατάει είναι που είναι αξιοπρεπής ο βασικός μισθός και μπορείς να ζεις και να πληρώνεις το νοίκι σου και τους λογαριασμούς σου, αν ρίξουν και τον βασικό μισθό σε τίποτα 700 ευρώ εκεί την κάτσαμε, δε θα μπορούμε να ζήσουμε σαν άνθρωποι. OH FUCKIN WAIT.

Πού ζεις από το 2009-2010 που βάρεσε διάλυση τελείως η χώρα; Σοβαρά θα τρομάξει κανείς με την ατάκα "ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ η Ελλάδα θα πάθει αυτό κι αυτό";
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Τα παλικάρια της ΝΔ και του ΠΑΣΟΚ, γιατί αυτοί ήταν(κυρίως) που ψήφισαν με ναι, καλά θα κάνουν να σταματήσουν πια να προκαλούν
(εντυπώσεις).
Το δημοψήφισμα έληξε και τα πρόβατα μπήκαν στην στάνη τους.




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,345 μηνύματα.
Εγω παλι,αυτο που θα πω ειναι οτι καλα θα κανουν τα μεγαλοκαναλια/απατεωνες/κλεφτες να κοιτανε τις δικες μας δημοσκοπισεις,καλυτερα να βαζουν αυτην στα καναλια τους,διοτι πεσαμε μεσα σχεδον 100/100...:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Ως χαμηλόμισθος τραπεζοϋπάλληλος, που τον εκμεταλλεύονται όσο δεν πάει με την απειλή της απόλυσης, δηλώνω ότι πάνω από όλα είμαι πολίτης της χώρας και πάλι καλά που αντέχω και δουλεύω σε αυτά τα κωλοχανεία που πληρώνουμε όλοι με τους φόρους μας. Όλο το τραπεζικό σύστημα είναι μονίμως από τη φύση του, από τον τρόπο λειτουργίας του, ασταθές και με παιδιαρίσματα και τον φόβο της αλλαγής του, τον φόβο της δημοκρατικής επιβολής πάνω του, δε θα αλλάξει ποτέ τίποτα.

Αυτό το πληρώνουμε όλοι μαζί με τους φόρους μας δεν το δέχομαι. Όπως και να το κάνουμε άλλο είναι να φορολογείσαι με 26% από το 1ο ευρώ και άλλο είναι να έχεις 9000 αφορολόγητο.

Συμφωνώ ότι το τραπεζικό σύστημα είναι φούσκα από τη φύση του αλλά έτσι δουλεύει o καπιταλισμός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Τα παλικάρια της ΝΔ και του ΠΑΣΟΚ, γιατί αυτοί ήταν(κυρίως) που ψήφισαν με ναι, καλά θα κάνουν να σταματήσουν πια να προκαλούν
(εντυπώσεις).
Το δημοψήφισμα έληξε και τα πρόβατα μπήκαν στην στάνη τους.





Τα πρόβατα είναι οι ναιιδες ή οι οχιδες; Ή μήπως και οι δύο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
Τα πρόβατα είναι οι ναιιδες ή οι οχιδες; Ή μήπως και οι δύο;
Αυτή είναι η μαγκιά. Ο καθένας το εκλαμβάνει όπως θέλει και όποιος νιώσει προσβεβλημένος έχει χάσει αυτόματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top