Δημοψήφισμα 05-07-2015 στην Ελλάδα

Συμφωνείτε με την αποδοχή των προτάσεων των θεσμών;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 129)
  • Ναι

    Ψήφοι: 50 38.8%
  • Όχι

    Ψήφοι: 79 61.2%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.

xzc213

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xzc213 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Υ.Γ. Εξακολουθώ να είμαι σίγουρος ότι θα βγει το "ΝΑΙ", όχι μόνο λόγω στοιχηματικών εταιριών και λογικής εξέλιξης, αλλά γιατί πολλοί του "ΟΧΙ" που το παίζουν επανάσταση μέχρι σήμερα, αύριο που θα έρθει η ώρα να βάλουν το σταυρό στο "ΟΧΙ" θα τους πιάσει τρέμουλο...

Που σαι αγορι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.

xzc213

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xzc213 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Βαζεις στοιχημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Βαζεις στοιχημα?

Δηλαδή τι νομίζεις ότι θα γίνει ρε ξεφτέρι από Δευτέρα;
Θα πάει όλο αυτό το τσούρμο με το "ΟΧΙ" και θα του πουν "παρακαλώ περάστε, πάρτε τη γενναιόδωρη συμφωνία, πάρτε και 10 δις αύξηση του ELA";
Ή μήπως θα του πουν "shove it up your ass";:rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Τελικά ψήφισα ΝΑΙ. Όλα τέλειωσαν. Η Βαλαβάνη μπλοκάρει τη θυρίδες και ο κόσμος δεν μπορεί να πάρει χρήματα από εκεί. Λες και είναι δικά τους χρήματα. Σε λίγο η τράπεζα αντί να δίνει ευρώ θα δίνει χρεόγραφα. Η Ε.Ε. δεν πρόκειται να δεχθεί πιο χαλαρά μέτρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • 10995449_653418088127526_2596153486286742547_n.jpg
    10995449_653418088127526_2596153486286742547_n.jpg
    32.6 KB · Εμφανίσεις: 86

Andante

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Andante αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Έρχεται φτώχεια τώρα παίδες και πολύς πόνος, αναστάτωση και διεθνής απομόνωση της Ελλάδας....τουλάχιστον όμως θα υπάρχει περηφάνεια και μαγκιά. Συγχαρητήρια για το ΟΧΙ, ο Έλληνας για μια ακόμη φορά αποδεικνύει οτι δεν μπορεί να συνυπάρξει με άλλους λαούς :eek:

Απλά αναρωτιέμαι μετά από όλα αυτά ποιός μαλάκ@ς θα βρεθεί να χρηματοδοτήσει την Ελλάδα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Πέρα απ' το ότι ήδη έχουν ριμάξει τα σπίτια κι αυτό το φαινόμενο θα ενταθεί (η αστυνομία πλέον δεν ασχολείται καν) αν επιστρέψουμε στη δραχμή και γίνουν όλα τα € στις τράπεζες δραχμές, τα περισσότερα χαρτονομίσματα € που υπάρχουν στα στρώματα και είναι 40-45 δις (!!!) έχουν την Ελληνική "σήμανση" οπότε για λόγους πληθωρισμού η ισοτιμία γι' αυτά θα είναι η ίδια με αυτή που θα αλλάξουν οι καταθέσεις!:P
αυτο ισχυει; δεν το εχω ακουσει σε καποιο μμε ή απο καποιον ειδικο,μπορεις να βαλεις μια παραπομπη που το επιβαιωνει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xzc213

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xzc213 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Έρχεται φτώχεια τώρα παίδες και πολύς πόνος, αναστάτωση και διεθνής απομόνωση της Ελλάδας....τουλάχιστον όμως θα υπάρχει περηφάνεια και μαγκιά. Συγχαρητήρια για το ΟΧΙ, ο Έλληνας για μια ακόμη φορά αποδεικνύει οτι δεν μπορεί να συνυπάρξει με άλλους λαούς :eek:

Ναι, γι αυτο και δεν υπηρξε καμια συμπαρασταση απο ξενους λαους και καμια ελπιδα για το "οχι". Δεν υπαρχει καμια μαχη μεταξυ συμφεροντων διαφορετικων λαων. Με αλλα συμφεροντα ειναι η μαχη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
αυτο ισχυει; δεν το εχω ακουσει σε καποιο μμε ή απο καποιον ειδικο,μπορεις να βαλεις μια παραπομπη που το επιβαιωνει;

https://www.thisismoney.co.uk/money/...ow-to-find-out-where-a-euro-note-is-from.html

Οπότε όσοι τραβήξατε τα λεφτά σας στα στρώματα και τους καναπέδες και ψηφίσατε γι' αυτό το λόγο "ΟΧΙ", σας εκφράζω τον οίκτο μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
Έρχεται φτώχεια τώρα παίδες και πολύς πόνος, αναστάτωση και διεθνής απομόνωση της Ελλάδας....τουλάχιστον όμως θα υπάρχει περηφάνεια και μαγκιά. Συγχαρητήρια για το ΟΧΙ, ο Έλληνας για μια ακόμη φορά αποδεικνύει οτι δεν μπορεί να συνυπάρξει με άλλους λαούς :eek:

Απλά αναρωτιέμαι μετά από όλα αυτά ποιός μαλάκ@ς θα βρεθεί να χρηματοδοτήσει την Ελλάδα....

Ενώ τώρα με τις δύο αυτοκτονίες τη ημέρα, τους 1,5 εκατομμυριο ανεργους και τους 3 εκατομμυριους φτωχους και τους ποσες χιλιαδες ανθρωπους να μην εχουν καν καποιο εισοδημα να ζησουν και τους δεκαδες χιλιαδες νεους και νεες που φευγουν με ονειρα και ελπιδες στο εξωτερικο γιατι εδω δεν υπαρχει καμια ελπιδα για αναπτυξη ΚΟΛΥΜΠΑΜΕ ΣΤΟΝ ΠΛΟΥΤΟ ΕΔΩ ΚΑΙ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΒΑΛΕ!! Συγχαρητηρια και σε οσους ψηφισαν ΝΑΙ σε αυτην την δυσκολη περισταση, απεδειξαν περιτρανα ότι υπαρχουν όντως έλληνες που εχουν μνημη χρυσοψαρου...Με γεια σας ο Σαμαρακος, ο Παπανδρεου ΓΑΠ και όλα τα λαμογια που μας οδηγησαν σε αυτο το χαος....Προσωπικα ημουν και παραμενω εντελώς αντίθετος στο δημοψηφισμα και αν κοιταξετε το μηνυματα μου θα δειτε ότι υποστηριζα ότι εγώ θα ψηφιζα άκυρο στο δημοψηφισμα(ουδετερη σταση), τωρα το τι θα γινει το βλεπουμε....Έχουμε ακομη 48 ωρες, μην τα τραγικοποιουμε ολα!! Οι άλλοι 5 χρονια υπεγραφαν μνημονια χωρις καν να τα διαβαζουν και στα @@ τους βασικα, βρεθηκε και ενας που στους 5 μηνες ειπε και ενα οχι....
ΕΛΕΟΣ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Ενώ τώρα με τις δύο αυτοκτονίες τη ημέρα, τους 1,5 εκατομμυριο ανεργους και τους 3 εκατομμυριους φτωχους και τους ποσες χιλιαδες ανθρωπους να μην εχουν καν καποιο εισοδημα να ζησουν και τους δεκαδες χιλιαδες νεους και νεες που φευγουν με ονειρα και ελπιδες στο εξωτερικο γιατι εδω δεν υπαρχει καμια ελπιδα για αναπτυξη ΚΟΛΥΜΠΑΜΕ ΣΤΟΝ ΠΛΟΥΤΟ ΕΔΩ ΚΑΙ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΒΑΛΕ!! Συγχαρητηρια και σε οσους ψηφισαν ΝΑΙ σε αυτην την δυσκολη περισταση, απεδειξαν περιτρανα ότι υπαρχουν όντως έλληνες που εχουν μνημη χρυσοψαρου...Με γεια σας ο Σαμαρακος, ο Παπανδρεου ΓΑΠ και όλα τα λαμογια που μας οδηγησαν σε αυτο το χαος....Προσωπικα ημουν και παραμενω εντελώς αντίθετος στο δημοψηφισμα και αν κοιταξετε το μηνυματα μου θα δειτε ότι υποστηριζα ότι εγώ θα ψηφιζα άκυρο στο δημοψηφισμα(ουδετερη σταση), τωρα το τι θα γινει το βλεπουμε....Έχουμε ακομη 48 ωρες, μην τα τραγικοποιουμε ολα!! Οι άλλοι 5 χρονια υπεγραφαν μνημονια χωρις καν να τα διαβαζουν και στα @@ τους βασικα, βρεθηκε και ενας που στους 5 μηνες ειπε και ενα οχι....
ΕΛΕΟΣ!!!

Αυτή η άποψη είναι το αποτέλεσμα προπαγάνδας τόσο χρόνων (αυτοκτονίες, ανέργοι κ.λπ). Το επίπεδο των νέων ψηφοφόρων ακόμα και πανεπιστημιακής εκπαίδευσης έχει πέσει πάρα πολύ.


Φίλος τι 48 ώρες μου λες.... Tελειώσαμε. Οι κόποι δεκαετιών κάποιων χάθηκαν σε μια νύχτα. Tώρα να δεις αυτοκτονίες. Αλλά τότε δεν θα έχουμε τα ΜΜΕ να τις διαφημίζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

lkjhgfdsa

Δραστήριο μέλος

Ο lkjhgfdsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Τραπεζικός υπάλληλος. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Εν τω μεταξυ, με κλειστές τράπεζες, με τρομοκρατία από μμε για χρεοκοπία, πείνα, κούρεμα καταθέσεων, ..., έλευση του αντίχριστου, επανεμφάνιση των δεινοσαύρων κλπ και πάλι βγήκε ΟΧΙ με μεγάλη διαφορά + 6% άκυρα/λευκά.
Αυτή η άποψη είναι το αποτέλεσμα προπαγάνδας τόσο χρόνων (αυτοκτονίες, ανέργοι κ.λπ).
Αυτό, φίλος, λέγεται καταγραφή της πραγματικότητας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
Αυτή η άποψη είναι το αποτέλεσμα προπαγάνδας τόσο χρόνων (αυτοκτονίες, ανέργοι κ.λπ). Το επίπεδο των νέων ψηφοφόρων ακόμα και πανεπιστημιακής εκπαίδευσης έχει πέσει πάρα πολύ.

Αα καταλαβα! Τότε μάλλον εγώ ζω και ακούω τόσα χρόνια για μια άλληη Ελλάδα που δεν έχει ούτε βιομηχανίες ούτε και παραγει τίποτα για να τα εξαγει στην υπολοιπη Ευρωπη και τις διεθνεις αγορες(παρα μονο εισαγει), ακουω για μια αλλη ελλαδα με δεκα χιλιαδες αυτοχειρες, ακουω για μια αλλη ελλαδα με ελλειματικο εμπορικο ισοζυγιο(μονο ο τουρισμος μας σωζει και τωρα και αυτος απειληται αμεσα)....Πάντως να ξέρεις ότι δεν έπεσα θυμα προπαγανδας των αριστερων, ειμαι και εγω όπως και η οικογενεια μου θυμα αυτης της κωλοκαστασης και αναγκαστηκαμε να φυγουμε στην Γερμανια για ενα καλυτερο αυριο, οι γονεις μου ακομη εκει ειναι.....Αν εσύ δεν το έχεις πάρει χαμπαρι, τότε μάλλον εσύ έπεσες θυμα της ΝΔ που μας τρομοκρατουσε ότι θα φυγουμε απο το ευρω όταν η Μερκελ και ο Σόϊμπλε πριν καν το δημοψηφισμα διαβεβαιωναν ότι θα γινει και παλι διαπραγματευση εντος των 48 ωρων....Υπομονή!...

ΥΓ: Ένα ψυχρό <<αντίο>> στον κύριο Σαμαρα...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andante

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Andante αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Ενώ τώρα με τις δύο αυτοκτονίες τη ημέρα, τους 1,5 εκατομμυριο ανεργους και τους 3 εκατομμυριους φτωχους και τους ποσες χιλιαδες ανθρωπους να μην εχουν καν καποιο εισοδημα να ζησουν και τους δεκαδες χιλιαδες νεους και νεες που φευγουν με ονειρα και ελπιδες στο εξωτερικο γιατι εδω δεν υπαρχει καμια ελπιδα για αναπτυξη ΚΟΛΥΜΠΑΜΕ ΣΤΟΝ ΠΛΟΥΤΟ ΕΔΩ ΚΑΙ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΒΑΛΕ!! Συγχαρητηρια και σε οσους ψηφισαν ΝΑΙ σε αυτην την δυσκολη περισταση, απεδειξαν περιτρανα ότι υπαρχουν όντως έλληνες που εχουν μνημη χρυσοψαρου...Με γεια σας ο Σαμαρακος, ο Παπανδρεου ΓΑΠ και όλα τα λαμογια που μας οδηγησαν σε αυτο το χαος....Προσωπικα ημουν και παραμενω εντελώς αντίθετος στο δημοψηφισμα και αν κοιταξετε το μηνυματα μου θα δειτε ότι υποστηριζα ότι εγώ θα ψηφιζα άκυρο στο δημοψηφισμα(ουδετερη σταση), τωρα το τι θα γινει το βλεπουμε....Έχουμε ακομη 48 ωρες, μην τα τραγικοποιουμε ολα!! Οι άλλοι 5 χρονια υπεγραφαν μνημονια χωρις καν να τα διαβαζουν και στα @@ τους βασικα, βρεθηκε και ενας που στους 5 μηνες ειπε και ενα οχι....
ΕΛΕΟΣ!!!

Αυτά τα λένε οι τηλεοράσεις και εσύ τα πιπιλάς, αν τα ζήσεις και εσύτώρα μην παραπονεθείς όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
Αυτά τα λένε οι τηλεοράσεις και εσύ τα πιπιλάς, αν τα ζήσεις και εσύτώρα μην παραπονεθείς όμως.

Απο την στιγμή που τα ζει η συντριπτικη πλειοψηφια των ελληνων ΠΡΟΦΑΝΩΣ και καποια στιγμη όποια κυβερνηση και αν ειχαμε θα τα ζουσα και εγώ, δεν μου λες κατι το ιδιαιτερα πρωτακουστο....Ξέρω γνωστους και συγγενεις μου με γερα πτυχια και σπουδες ακομη στο εξωτερικο και εδώ απλά ποσα χρονια ειναι ανεργοι, προπαγανδα και αυτο εε??? Βρε μπας και ειμαι Βαρουφακης και εκανα κρυφο λογαριασμο εδω περα για να σας προπαγανδισω με πρωτακουστες δηλωσεις??.,...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xzc213

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xzc213 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Αυτά τα λένε οι τηλεοράσεις και εσύ τα πιπιλάς, αν τα ζήσεις και εσύτώρα μην παραπονεθείς όμως.

Μεγαλο θρασος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Εν τω μεταξυ, με κλειστές τράπεζες, με τρομοκρατία από μμε για χρεοκοπία, πείνα, κούρεμα καταθέσεων, ..., έλευση του αντίχριστου, επανεμφάνιση των δεινοσαύρων κλπ και πάλι βγήκε ΟΧΙ με μεγάλη διαφορά + 6% άκυρα/λευκά.

Αυτό, φίλος, λέγεται καταγραφή της πραγματικότητας.

Το 2000 - 2004 που η Ελλάδα είχε μεγάλη ανάτπυξη θυμάμαι το Alter να διαφημίζει τη φτώχια... Φίλος χωρίς την ασπίδα της Ε.Ε. τα φτωχότερα κοινωνικά στρώματα είναι ξεκρέμαστα. Ποιος νομίζει ότι χρηματοδοτεί ένα μεγάλος μέρος των συστιτίων...

Αα καταλαβα! Τότε μάλλον εγώ ζω και ακούω τόσα χρόνια για μια άλληη Ελλάδα που δεν έχει ούτε βιομηχανίες ούτε και παραγει τίποτα για να τα εξαγει στην υπολοιπη Ευρωπη και τις διεθνεις αγορες(παρα μονο εισαγει), ακουω για μια αλλη ελλαδα με δεκα χιλιαδες αυτοχειρες, ακουω για μια αλλη ελλαδα με ελλειματικο εμπορικο ισοζυγιο(μονο ο τουρισμος μας σωζει και τωρα και αυτος απειληται αμεσα)....Πάντως να ξέρεις ότι δεν έπεσα θυμα προπαγανδας των αριστερων, ειμαι και εγω όπως και η οικογενεια μου θυμα αυτης της κωλοκαστασης και αναγκαστηκαμε να φυγουμε στην Γερμανια για ενα καλυτερο αυριο, οι γονεις μου ακομη εκει ειναι.....Αν εσύ δεν το έχεις πάρει χαμπαρι, τότε μάλλον εσύ έπεσες θυμα της ΝΔ που μας τρομοκρατουσε ότι θα φυγουμε απο το ευρω όταν η Μερκελ και ο Σόϊμπλε πριν καν το δημοψηφισμα διαβεβαιωναν ότι θα γινει και παλι διαπραγματευση εντος των 48 ωρων....Υπομονή!...

ΥΓ: Ένα ψυχρό <<αντίο>> στον κύριο Σαμαρα...:D
Διάβασε ξένο τύπο. Οδεύουμε προς ολική ρίξη. Επίσης και τίποτα να μην διαβάσεις δεν υπάρχει περίπτωση η Ε.Ε. πιο ελαφρά μέτρα, τα οποία ήταν αποτέλεσμα της διαπραγμάτευσης του Τσίπρα. Ο Τσίπρας παράλληλα δεν μπορεί να δεχθεί δύσκολα μέτρα γιατί ο λαός τα καταψήφισε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top